بالاشهر استانبول کجاست؟

بالاشهر استانبول کجاست؟

تمام شهرهای بزرگ جهان دارای مناطق لاکچری و مناطق ضعیف می‌باشند که در کلمه برای ایرانیان به بالاشهر و پایین‌شهر مثال زده می‌شود.

استانبول نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد البته استانبول شهری شرقی و غربی است که در نقشه کشیده شده و صرفاً شمالی و جنوبی به شکلی که بالاشهر و پایین‌شهر گفته شود در آن وجود ندارد. اما اگر بالاشهر را جاهای خوب و ثروتمند نشین شهر استانبول بدانیم استانبول دارای محله‌های زیادی می‌باشد. از مهم‌ترین مناطق بالاشهر یا ثروتمند نشین این شهر می‌توان به منطقه لاکچری و معروف ببک و اورتاکوی این شهر در سواحل دریای مرمره در منطقه بشیکتاش نام برد که از مناطق سوپرلوکس این شهر محسوب می‌شود.

از سایر مناطق لاکچری نشین شهر استانبول می‌توان به محلات لونت و ماسلاک در منطقه ساریر این شهر اشاره نمود که در نزدیکی بشیکتاش قرار گرفته است.

در قسمت آسیایی نیز خیابان بغداد یا همان بغداد جادسی از مهم‌ترین معابر شناخته شده و لوکس شهر استانبول می‌باشد که جایگاه ثروتمندان از تمامی کشورها در حومه این خیابان است. به‌طور کلی اگر بخواهیم ۳ منطقه را نام ببریم مناطق کادیکوی و بشیکتاش و ساریر از لوکس‌های این شهر می‌باشد.

اجاره خودرو در ترکیه

همچنین ببینید

ساحل پندیک

شرق استانبول کجاست؟

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) شرق استانبول کجاست؟ تماسآنلاینفروش و اجاره خانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس