خرید ملک در:‌استانبول

چرا خرید خانه در ترکیه؟

بدون شک استانبول ترکیه را باید یکی از زیباترین شهرهای جهان دانست جایی که دارای تاریخی بسیار عمیق و طولانی از چند جامعه متفاوت بوده و از سال هایی دیر تا هم اکنون توانسته تا ۷۲ ملت را در کنار خود برای زندگی جای دهد که در کمتر کلانشهر دیگری شاهد این اتفاق بوده ایم .

پنجمین شهر بزرگ جهان در سال های اخیر با رشد اقتصادی بسیار زیادی که درون آن انفاق افتاده است توانسته تا مخاطبان بسیار زیادی را از گوشه و کنار گیتی برای سرمایه گذاری درون خود مجاب نماید و به عنوان الگویی برای سایر شهرهای بزرگ جهان شناخته شود.

سومین شهر توریستی جهان همواره مورد توجه بسیاری از گردشگرانی است که بعد از حضور در این منطقه خارق العاده با زیبایی های وصف ناپذیر مایل به سرمایه گذاری و خرید ملک در آن می شوند که نمودارهای منتشر شده از طریق مجاری رسمی گواهی بر این ماجرا بوده است به طوری که با تکیه بر این آمار و شواهد مندرج در آن سیری بسیار صعودی به خود گرفته و با توجه به آن چیزی که عیان است ادامه نیز خواهد داشت.

خرید ملک در استانبول ترکیه در سال هایی که گذشت از طرف ما ایرانیان رشد بسیار زیادی را به خود دیده است به طوری که در پنج سال گذشته از سال ۲۰۱۶ نا هم اکنون با اعلام مقامات رسمی کشور ترکیه و مجاری آماری بین المللی ایرانیان توانسته اند تا رتبه اول خرید ملک در استانبول را بدست آورند که تکرار آن در هر ماه خود شگفتی بسیاری را برگزیده است.خرید ملک در استانبول

استانبول با رویکردی بسیار متفاوت نسبت به سایر کشور ها در حوزه فروش املاک و مستغلات در بسیاری از زمینه ها موفق به انجام این امر شده که در باره آن می توان ساعت ها به بحث و گفتگو پرداخت .

قیمت بسیار مناسب رزیدانس های مسکونی با هر بودجه ای در هر قسمتی از این کلانشهر ۲۰۰ کیلومتری را باید از مهمترین موارد قابل اشاهره که شماره اول برای جذب مخاطب برای خرید ملک در استانبول دانست .

در سال های اخیر و همزمان با رشد اقتصادی کشور ترکیه دولت در زمینه های بسیار متعددی به لحاظ فرهنگی و نحوه تعامل با خارجیان بر روی شهروندان خود کار نموده و این امر و نوع رفتار آنان با شهروندان سایر ملل مختلف و تعاملی که بعد از خرید خانه توسط یک خارجی در استانبول به وجود می آید باعث خشنودی آنان و ترویج به سایر همنوعان خود برای خرید ملک در استانبول بوده است.

از دیگر موارد بسیار مهم و قابل اشاره در ارتباط با خرید ملک در استانبول باید به این نکته مهم اشاره نمود که به لحاظ موقعیت استراتژیک و نحوه قرار گیری این شهر زیبا در بین ۲ قاره آسیا و اروپا این شهر در مورد توجه سرمایه داران بسیاری از دیرباز تا به هم اکنون بوده است .
بازرگانانی که در بین ۲ قاره ذکر شده در حال تعامل و انجام امور کسب کار خود بوده اند با قرارگرفتن در نقطه ای بسیار عالی شرایط خود را برای انجام امور بیزینسی خود و بهتر شدن شرایط برای کسب و کار در نظر گرفته و اقدام به خرید خانه در استانبول ترکیه نموده اند.

فرودگاه جدید استانبول را باید بدون شک یکی از مهمترین عوامل برای رشد خرید ملک در استانبول دانست که توانسته تا با رکوردی خیره کننده در صدر فهرست شلوغ ترین فرودگاه های اروپا قرار گیرد که برای مخاطبی که در استانبول اقدام به خرید خانه نموده است بسیار خوشایند است زیرا در هر ساعتی از شبانه روز و با توجه به دیپلماسی فعال دولت ترکیه در ارتباط با کشورهای گوناگون اروپایی و آمریکایی اقدام به انجام پرواز در کمترین زمان ممکن به کشور متبوع خود خواهند بود.

از مهمترین عوامل خرید ملک برای ایرانیان داخل خاک ترکیه و شهر استانبول که همواره به آن اشاره شده فاصله بسیار کوتاه این این کلانشهر اروپایی با تهران پایتخت ایران است که با توجه به تعداد زیاد پروازی که در طول روز بین این دو شهر مطرح انجام می شود کار را برای دسترسی و انجام امور برای شهروندی که متقاضی خرید ملک در استانبول
می باشد را بسیار راحت و ساده مینماید زیرا با هربودجه ای در هر ساعتی از شبانه روز در کمترین زمان ممکن می تواند خود را به شهر استانبول ترکیه رساند.

با توجه به شرایط خاصی که در سال های اخیر برای کشورمان پیش آمده که مورد حمله تحریم های گسترده واقع گردیده و همچنین تورم بسیار زیادی که در این سال ها در حوزه املاک و مستغلات در ایران اتفاق افتاده است همواره خرید ملک برای بودجه های پایین سخت و ناممکن گردیده است که با توجه به قیمت مناسب خرید ملک در استانبول سبب گردیده که این گروه نیز آپارتمان های دلخواه و رویایی خود را حتی با بودجه های بسیار پایین در این شهر به مورد عمل رسانند که این امر برای دهک پایین جامعه بسیار خوب و خوشایند بوده و منابع آماری نیز گواهی بر این امر می باشند.

سوالات بسیاری در ذهن خریداران و متقاضیان خرید ملک در استانبول بوده که چگونه رویای خود را تحقق بخشند و اقدام به خرید ملکی مناسب دراستانبول ترکیه نمایند که الحق و الانصاف نیز تمام نگرانی های آنها بسیار مناسب و کاملا به جا می باشد بر همین اساس بر آن شدیم تا با تشکیل تیمی منسجم ، خبره ، کار آزموده در شهر استانبول ترکیه پذیرای شما خوبان باشیم که بتوانید با خیالی آسوده اقدام به خرید ملک مورد نظر خود نمایید.

محموعه ما در طول چندین سال تحقیق و تقحص درباره پروژه های ساختمانی در استانبول ترکیه توانسته تا بزرگترین سایت خرید ملک در استانبول را به زبان فارسی با توضیحات کامل برای شهروندان تهیه و تنظیم نماید که در آن می توانید تمام پروژه های ساختمانی برتر استانبول در تمام مناطق را مورد ارزیابی قرار داده و اقدام به درخواست مشاوره با کارشناسان ما نمایید .

بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه چه زمانی است؟

کشور ترکیه در سال های اخیر بسیار مورد توجه ایرانیان و سایر جوامع مختلف دیگر برای خرید خانه و سرمایه گذاری قرار گرفته است تا جایی که بر اساس منابع آماری مختلف از سایت ها و ادارات معتبر دولتی ترکیه به طور پیاپی ایرانیان در سال های اخیر رتبه اول خرید خانه در این کشور زیبا را به خود اختصاص داده و رکوردی جدید از سرمایه گذاری را در این کشور به ثبت رسانده اند.
جالب توجه است که غیر از شهروندان ایرانی و کشور های همسایه ترکیه از کشورهای سطح بالای اروپایی مانند آلمان و روسیه و سایر جوامع مختلف از کشور های خوشنام جهان نیز ،این کشور اوراسیایی را برای زندگی و سرمایه گذاری برگزیده اند که در نوع خود کم نظیر و بسیار قابل تامل می باشد.

دلایل زیادی باعث شده تا این سرمایه گذاری گسترده در این کشور اتفاق افتد، که به صورت خلاصه به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم نمود:
زندگی در کشور ترکیه بر اساس امکاناتی که به مخاطب خود ارائه می نماید به نسبت سایر کشورهای اروپایی ارزان تر و مناسب تر است و سرانه مخارج یک خانوار در ترکیه به نسبت کشوری مانند آلمان به طور قطع پایین تر می باشد . مهمترین نکته ای که در این حوزه باید به آن اشاره نمود که مشکل و دغدغه اصلی کشورهای اروپایی و آسیایی نیز می باشد ،گران بودن نرخ مسکن در آنها ذکر می شود که در کشور ترکیه این موضوع به شکلی مورد کنترل واقع شده و قیمت سرانه مسکن به مراتب هم در بخش اجاره و هم در بخش خرید پایین تر می باشد.
از طرفی استانبول در سال های گذشته به یکی از پر طرفدارترین شهر های توریستی جهان تبدیل شده است که با زیبایی های خود از نظر طبیعی و هم به لحاظ اقتصادی جاذبه های زیادی برای جذب مخاطب خارجی بدست آورده است و در طول سال جمعیتی بالغ بر 30 میلیون توریست از کشور های مختلف دنیا از آن بازدید به عمل می آورند که در نوع خود و به لحاظ گردش اقتصادی آماری خیره کننده در پی داشته است.
قرار دادن دو قاره جهان درون خود از دیگر موارد قابل اشاره در شهر استانبول است، که مخاطبی را که قصد سرمایه گذاری و زندگی را دارد بسیار مجذوب می نماید. حضور شرکت های ساختمانی برتر جهان در سال های گذشته و رشد اقتصادی استانبول باعث شده تا مجموعه های مسکونی لاکچری و قابل توجه ای در این شهر ساخته شود که خود برای جذب سرمایه گذاری خارجی موفق بوده است.
حال با توجه به تعدادی از موارد یاد شده فوق برای سرمایه گذاری و خرید خانه در شهر استانبول ترکیه همواره با این سوال مواجه هستیم که بهترین زمان برای خرید خانه و سرمایه گذاری در این شهر زیبا را چه موقعی می توان دانست که در این مقاله به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.
عواملی که باعث می شوند زمانی مناسب برای خرید خانه و یا سرمایه گذاری در کلانشهری مثل استانبول به وجود بیاید عبارتند از:

1_بررسی فصلی زمان برای خرید خانه

2_عوامل اجتماعی و سیاسی

3_توجه به نرخ برابری ارز کشور ترکیه در مقایسه با سایر ارزهای بین المللی

4_بررسی عملکرد شرکت های ساختمانی در شهر استانبول

1_بررسی فصلی زمان برای خرید خانه در استانبول:
از مهمترین عواملی که همواره سرمایه گذاران و متقاضیان خرید ملک در هر کجای جهان به آن توجه مینمایند و از اصلی ترین موارد قابل توجه درون ذهن آنها برای خریدی مطمئن می باشد موقعیت زمانی است که حتما باید به آن توجه شود و شاید اولین مورد قابل توجه برای خرید خانه در کشوری مانند ترکیه را این برنامه زمانی مناسب تلقی نمود. زیرا خرید خانه برای شما زمانی سود آوری خواهد داشت که مسائلی مانند مدیریت زمان را در آن به خوبی لحاظ نموده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.
با توجه به ساختار توریستی کل کشور ترکیه که استانبول قطب اصلی آن به شمار می رود، همواره سازندگان خانه های مسکونی و تجاری سعی بر آن دارند که برنامه ساخت و ساز و پروژه های خود را به گونه ای مدیریت نمایند که در ماه مارس به نقطه پایان خود نزدیک شود و از آن تاریخ برای معرفی و فروش گسترده خود را آماده نمایند، لذا هلدینگ های برتر در فصل زمستان و سرد سال با عده زیادی نیرو و به صورت فول تایم اقدام به تکمیل پروژه های مسکونی خود مینمایند تا در فصل بهار اقدام به بازاریابی و فروش های گسترده آپارتمان های خود نمایند‌‌.‌
پس با توجه به مطالبی که به آن اشاره نمودیم شما در فصل بهار یا همان ایام نوروز ایرانیان می توانید پروژه هایی که امور ساخت و ساز در آنها به روز های پایانی نزدیک است و یا در حال اتمام می باشد را از نزدیک مشاهده و جزو اولین نفراتی باشید که اقدام به خرید پروژه دلخواهتان می نمایید. البته که فرق اساسی بین کسانی که برنامه زمانی خود را این تایم از سال قرار می دهند با سایر خریداران که در تابستان به این پروژه های مسکونی مراجعه می نمایند اختلاف قیمتی است که از آن به طور کامل استفاده می نمایند.

زیرا در فصل تابستان که عده زیادی از متقاضیان خرید خانه در شهر استانبول حضور پیدا می کنند قطعا قیمت به نسبت فصل سرد سال و ایام بهار رشدی چند در صدی را تجربه خواهد نمود.
با توجه به سابقه چندین ساله ما در حوزه خرید و فروش ملک در شهر استانبول پیشنهاد ما به شما برای خرید خانه در استانبول در فصل زمستان و قبل از اتمام رسیدن پروژه هایی که در ماه مارس و آپریل به اتمام می رسند است که از این اختلاف قیمت که در طول سه ماه در این ساختمان های مسکونی به وجود می آیند نهایت استفاده را داشته باشد.
نکاتی که تا به این لحظه در حوزه مدیریت زمان برای خرید خانه در شهر استانبول به آن اشاره نمودیم غالبا در بخش خانه های در دست ساخت و آپارتمان های نوسازی بود که در آینده به بازار عرضه خواهند شد ، اما در بخش خانه های دست دوم و پروژه هایی که در سال های گذشته کار ساخت و ساز در آن ها به پایان رسیده نیز به چند مورد اشاره خواهیم نمود تا آن دسته از دوستانی که در فکر زمان بندی مناسب برای خرید خانه دست دوم از پروژه هایی که از قبل ساخته شده اند نیز بتوانند برنامه ای منظم برای خود پیاده سازی نمایند.

با توجه به تجربیات و مشاهدات عینی ما در طول سال های مختلف مخصوصا در شهر استانبول قیمت خانه هم در حوزه خرید و هم در بخش اجاره از ماه می تا اواخر ماه سپتامبر به شدت افزایش می یابد این امر دارای دلایل مختلفی مانند گرمای هوا، افزایش مشتری خارجی، تعطیلی مدارس و موارد دیگر دانست که در افزایش قیمت خانه دست دوم بسیار تاثیر گذار می باشد.سایت خرید خانه در ترکیه
با توجه با این نکات برای خرید خانه دست دوم نیز پیشنهاد ما خرید خانه به قیمت مناسب بر اساس بودجه مشتری در فصل زمستان و سرد سال است که به نسبت تابستان خریدی به نسبت بهتر و به قیمتی می توان انجام داد. از دیگر عوامل قابل اشاره برای خرید خانه دست دوم در فصل زمستان باید به این نکته توجه نمود که به علت راکد بودن بازار و کسادی که به علت کم شدن متقاضی خرید فصل زمستان در استانبول به وجود می آید آژانس های املاک و مستغلات به نسبت زمان بهتری برای مخاطب خود قرار می دهند و از این رو مشتری خرید خانه دست دوم نیز با گزینه های بیشتری برای خرید خانه مواجه و با دست باز اقدام به خرید می نماید.

2_عوامل اجتماعی و سیاسی
از جمله نکاتی که بهترین و مناسب ترین زمان را برای خرید خانه در شهر استانبول پدید می آورد بدون شک عوامل اجتماعی و سیاسی است که در کشور ترکیه در حال اتفاق است که هم خود برای متقاضی خرید خانه و یا سرمایه گذاری مهم تلقی می شود.
با توجه به قرارگیری کشور ترکیه در نقطه ای استراتژیک از نقشه جهان ،این کشور همواره مورد توجه سرمایه گذاران در حوزه های مختلف اقتصادی قرار داشته و قطعا مناسبات سیاسی خوب این کشور با همسایگان خود و دیگر کشور های جهان نیز بر این اتفاق تاثیر گذار بوده است.
لذا در بعضی از مواقع و با توجه با اتفاقات سیاسی و اجتماعی کشور مقصد سرمایه گذاری نباید این فرصت عالی را از دست داد و با توجه با استراتژی های مختلف و حضور در شهر استانبول اقدام به خرید ملک مورد نظر نمود.

از جمله عوامل اجتماعی و سیاسی که می توان به آن اشاره نمود که خود نکته ای بسیار مهم و قابل اشاره می باشد تایم و زمان بندی است که از سوی دولت کشور ترکیه برای دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور به خارجیان اعطا می شود نام برد. در زمان فعلی دولت ترکیه با سرمایه گذاری و خرید خانه به اتباع کشور های خارجی به مبلغ 250 هزار دلار به آنان تابعیت خود را اعطا می نمایید که البته این موضوع به صورت همیشگی نبوده و در موارد قابل بحث در قسمت زمان بندی و اتفاقات اجتماعی و سیاسی باید به آن توجه نمود.

3_توجه به نرخ برابری لیر و ارزهای بین المللی:
در بحث زمان بندی و سرمایه گذاری برای خرید خانه در شهر استانبول موارد متعددی را مورد بحث و اشاره قرار دادیم، اما یکی از موارد قابل اشاره در برنامه زمان بندی و مدیریت زمان برای خرید خانه و سرمایه گذاری در کشور ترکیه توجه به نرخ و ارزش پول ملل کشور ترکیه است که در زمان های مختلف متفاوت می باشد و این برای متقاضی خرید خانه باید بسیار مورد توجه قرار گیرد که در زمان مناسب بتواند بهترین تصمیم را اجرا نماید.
ترکیه نیز مانند هر کشوری به صورت روزانه تغییر در قیمت ارز بین المللی خود با دیگر کشور های جهان که مهمترین آن ایالات متحده و ارز دلار است را تجربه می نماید. که تغییر قیمت ریت ارز نیز با توجه به مسائل سیاسی و اقتصادی تعیین می گردد، لذا با توجه به این که مخاطب خارجی با حضور در شهر استانبول قصد خرید و سرمایه گذاری را دارد نرخ لیر به دلار از مهمترین مورادی است که باید به آن توجه نمود. در مدیریت زمان برای خرید ملک اصلی ترین مسئله علاوه بر موارد یاد شده فوق بحث تبدیل دلار به لیر و بر عکس می باشد که می تواند در معامله ای که شما انجام می دهید به سود و زیان شما اثری بسزایی داشته باشد. مدیریت این موضوع کاملا به زمان و درایت خریدار بستگی دارد که در چه زمانی اقدام به خرید خانه خود می نماید.

4_بررسی عملکرد شرکت های ساختمانی:
با توجه به فعالیت طولانی مدت مجموعه ما در حوزه املاک و مستغلات در شهر استانبول و مشاهدات عینی که در طول این سالیان متمادی به دست آورده ایم از دیگر مواردی که در برنامه زمان بندی برای خرید خانه در شهر استانبول حائز اهمیت است بررسی و عملکرد پروژه های ساختمانی است که در حال ساخت و یا اتمام می باشند. به طور مثال شما به دنبال خانه ای سه خواب در منطقه ای مشخص می باشید و از قبل اطلاعاتی کامل از منطقه و محله و پروژه های ساخته شده یا در حال ساخت آن به دست آورده اید و به طور قطع با این اطلاعات میانگین فیمت منطقه نیز به شما انتقال داده شده است.در بعضی از مواقع یک پروژه ساختمانی برای دریافت نقدینگی ،آفر های جذابی را ارائه می دهد تا بتوانند در رقابت با سایر پروژه های همجوار خود در مقطعی از سال پیشی بگیرد، شما با توجه به این موضوع و پیگیری هایی که می نمایید می توانید با حضور خود در زمان ارائه آفرهای موجود پروژه های مختلف که معمولا در فصل سرما و زمستان اتفاق می افتد اقدام به خرید ملک مطبوع خود با بازه قیمتی بسیار مناسب شوید.
در بسیاری از موارد می توان با کسب اطلاعات برنامه زمان بندی بسیار مناسبی برای خرید خانه پدید آورد که از یک فرصت بهترین استفاده را نمود.

مهمترین امور خرید خانه در ترکیه قبل از سفر

اقدامات خرید خانه در ترکیه قبل از سفر:

1_تعیین بودجه برای خرید خانه
2_مشخص نمودن نیازهای خانوار
3_تعیین محله و منطقه مورد نظر
4_انتخاب نوع خانه درخواستی (رزیدانس یا نرمال)
5_گلچین تعدادی از موارد درخواستی
6_دریافت میانگین قیمتی از موارد درخواستی
7_دریافت اطلاع و صحت و سقم موارد درخواستی (سند ، پایان کار ، اسکان)
8_اطلاع از نحوه پرداخت و خرید موارد درخواستی
9_اطلاع از برنامه زمانی خرید خانه
10_کسب اطلاعات برای امور بعد از خرید خانه

1_تعیین بودجه برای خرید خانه
از اولین اقداماتی که یک شخص یا یک خانواده برای خرید خانه در شهری مانند استانبول باید انجام دهد که خود موضوعی حساس و مهم تلقی می شود در نظر گرفتن و ایجاد یک بودجه مناسب برحسب نیاز های خود می باشد.
تعیین بودجه موضوعی است که همواره مورد توجه قرار دارد و باعث می شود که بر اساس آن موارد مهم دیگر مورد تغییر قرار بگیرد.
در بحث انتخاب بودجه و تعیین آن باید به نوع نیازهای خانواده یا شخص توجه بسیاری نمود که این مبلغ برای انجام کار مورد نظر به صورت منطقی و قابل اجرا انجام شود، در بسیاری از موارد مشاهده شده است که در انتخاب بودجه بر اساس نیازهای موردنظر توجه ای نشده و صرفا در بحث خرید هزینه هایی قابل توجه به بار آمده که هم از خرید قطعی فاصله داشته و هم باعث ضرر و زیان برای متقاضی خرید و سرمایه گذاری شده است.

2_مشخص نمودن نیازهای خانوار
بعد از پروسه و تکمیل بحث بودجه نوبت به شناسایی نیازهای خانواده یا شخص یا متقاضی خرید خانه و یا سرمایه گذار می رسد که در نوع خود بسیار مهم و حیاتی است.
در این بخش ما با مخاطبی مواجه ایم که اطلاعاتی درباره شهر بزرگی از استانبول ندارد و خواهان خرید و سرمایه گذاری در این شهر زیبا نیز می باشد‌، بدون شک اولین و کلیدی ترین سوال که هر مشاور املاکی از شما قبل از آغاز گفت و گو خواهد پرسید بودجه و نیازهایی است که بر اساس آن خواهان انجام می باشید. لذا باید در شناسایی نیازهای خود با بودجه مطبوع اقداماتی اساسی انجام پذیرد.
شما می توانید با سوال و کسب اطلاع درباره میانگین قیمت در مناطق مختلف استانبول به راحتی به تکمیل اطلاعات خود پرداخته و نیازها و بودجه خود را در یک بخش طبقه بندی نمایید.

3_تعیین محله و منطقه مورد نظر
در موارد قبل در اقدامات قبل از سفر به شهر استانبول برای خرید یا سرمایه گذاری به دو مورد مهم اشاره نمودیم که اول انتخاب بودجه و مورد دوم بررسی نیازها بر اساس بودجه بوده، در مورد سوم بعد از بررسی و کسب اطلاعات در مورد بودجه و نیاز های خانوار به انتخاب و اطلاعات درباره محله و منطقه ای که می توانیم در آن ها اقدام به خرید ملک نماییم میرسیم، با توجه به گستردگی شهر استانبول و پراگندگی بسیار زیاد این کلانشهر انتخاب و قراگیری در مورد منطقه نیز امری است بسیار مهم و حیاتی که به آن اشاره خواهیم نمود.

استانبول نیز مانند تهران دارای محلاتی است که بودجه قرارگیری شما را در آن رقم میزند. اما بر اساس مبلغ و بودجه شما قطعا مناطق و محلاتی پدید خواهند آمد که در یک ردیف و به صورت مشابه کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت که باید قبل از حضور خود در شهر استانبول به اطلاعاتی حتی اندک دست یابید.
با توجه به نوع تحقیقات و زمانی که قبل از سفر به استانبول برای خرید خانه مورد نظر خود میگذارید اطلاعات مفیدی به دست خواهید آورد که در زمان حضور در شهر استانبول به شدت به کمک شما خواهند آمد.
بعد از مشخص شدن چندین منطقه که با بودجه شما سازگاری دارند حالا نوبت آن است که نهایت دو منطقه را برای خود گلچین نموده و به تحقیقات بیشتری از آن ها بپردازید.

4_انتخاب نوع خانه درخواستی
همان طور که در مراحل قبل برای اقدامات خرید خانه قبل از سفر به استانبول اشاره نمودیم، بعد از بودجه و نیازهای شما و انتخاب محله و منطقه مورد نظر بر اساس بودجه رسیدیم و تا این جای کار موفق به انتخاب منطقه از بین گزینه های متعدد شده ایم.
حال باید به این نکته توجه داشته باشیم که در محله انتخابی ما چه خانه ای با چه فرمتی می توان مورد خرید و یا سرمایه گذاری قرار داد.
استانبول نیز مانند تهران نوع خانه ها به دو شکل می باشد، اول خانه هایی است که به صورت نرمال، بدون امکاناتی مانند نگهبانی و مشاعاتی مانند استخر و باشگاه و …. قرار گرفته و دیگری آپارتمان های به نسبت مدرنی است که درون رزیدانس یا همان شهرک های مسکونی با تمام امکانات در دسترس شما می باشد.
البته که نوع نیازهای شما و بودجه ای که برای خرید یا سرمایه گذاری و البته منطقه در نظر گرفته اید به شما اجازه خواهد داد که درون این شهرک ها یا بیرون از آن ها اقدام به خرید خانه مورد نظر خود نمایید.
در این بخش مهم ترین فاکتور برای شما قبل از سفر به استانبول انتخاب و آگاهی درباره نوع ملک انتخابی است که در زمان حضور شما در شهر استانبول بسیار کمک خواهد نمود.

سایت خرید خانه در ترکیه

5_گلچین تعدادی از موارد درخواستی
با توجه به توضیحاتی که درباره اقدامات قبل از سفر به استانبول برای خرید خانه داشته ایم و مرحله به مرحله آن ها را مرور نموده ایم، به اینجا رسیدیم که ملک مورد نظر خود از جنس رزیدانس یا نرمال آپارتمان را انتخاب نموده ایم.
اگر با توجه به جمع بندی های صورت گرفته به این نتیجه رسیده ایم که خانه مورد نظر خود را داخل رزیدانس یا شهرک خریداری نماییم بهتر است تا چند مورد از شهرک هایی که با بازه قیمتی ما سازگاری دارند را انتخاب نموده و در زمان حضور در شهر استانبول اقدام به بازدید و خرید از این مجموعه ها نماییم.

این کار باعث می شود تا میان رزیدانس های متعدد در یک منطقه زمان خود را از دست نداده و علاوه بر این بر روی گزینه های خود بیشتر متمرکز شوید.
در بحث نرمال آپارتمان معمولا نمی توان مواردی را از قبل از حرکت انتخاب و متمرکز نمود چون در کوچه های مختلف و یا شرایط مختلف قرار گرفته و مدیریت آن به نسبت رزیدانس بسیار سخت می باشد و فقط در زمان حضور در استانبول باید آنها را مدیریت نمود.

6_دریافت میانگین قیمت از موارد درخواستی:
بعد از این که خریدار به اجماعی در ارتباط با رزیدانس های مورد نظر خود رسیده است، با مراجعه و کسب اطلاعات درباره این مجموعه های مسکونی اطلاعاتی کافی از میانگین قیمت آنها در سطوح مختلف بدست آورده و باعث می شود که بروی ملک انتخابی و امکانات ،نوع سازه ، مشاعات، دسترسی، موقعیت قرارگیری، اشراف کامل داشته باشد و در زمان حضور برای خرید واحدمورد نظر با نگاهی باز خرید خود را انجام دهد.
پس از موارد بسیار مهم بعد از انتخاب شهرک و یا رزیدانس و یا حتی نرمال آپارتمان کسب اطلاعات و پرس و جو درباره بازه قیمت آن شهرک و آپارتمان های موجود در طبقات مختلف و متراژهای مختلف است که کار را برای خرید شما بسیار آسان می نمایید.

7_دریافت اطلاعات و صحت و سقم موارد درخواستی
بعد از یک جمع بندی اصولی و حرفه ای که درباره ملک مورد نظر خود برای خرید بدست آوردیم که هم از لحاظ بودجه و هم نیازهای ما و در منطقه مورد نظر یا میانگین قیمت متعادل بود ، مرحله بعدی که باید به آن توجه ویژه ای گردد اطلاع از صحت و سقم آپارتمان های آن رزیدانس یا محله ای که نرمال آپارتمان در آن قرار گرفته نمایید. در این بخش اطلاعاتی که باید به آن توجه نمایید سند واحد مسکونی است ،که آیا برای واحدهای رزیدانس صادر شده یا خیر و اگر صادر شده است این آپارتمان های مورد نظر دارای اسکان می باشد یا فاقد اسکان است.
اسکان در سند مسکونی نکته ای بسیار مهم است که به خانه ها یا رزیدانس هایی تعلق میگیرد که دارای پایان کار از طرف شهرداری منطقه خود قرار گرفته باشند.
پیگیری این نکات قبل از سفر و اطلاع از نوع سند کافی است، باقی موارد حقوقی را باید زمان حضور در شهر استانبول پیگیری نمایید.

سایت خرید خانه در ترکیه

8_ اطلاع از نحوه پرداخت
در پارت های قبل به موارد مهمی درباره کسب اطلاعات برای خرید ملک در استانبول قبل از سفر اشاره نموده ایم که هر کدام از آنها مکمل یکدیگر است و می تواند اگر به صورت کامل مورد تحقیق قرار گیرد خرید بسیار عالی را برای شما داخل شهر استانبول ایجاد نماید.
از دیگر موارد قابل اشاره و مهم که باید در حین تحقیقات به آن توجه شود نوع پرداخت و مسائل مالی آپارتمان مورد نظر شما است که بسیار مهم می باشد. با توجه به سخت شدن انتقال پول از ایران به ترکیه در ارقام مختلف شما باید از نحوه پرداخت خرید خانه مورد نظر خود قبل از سفر به استانبول ترکیه مطلع شوید زیرا تمام خانه های مورد فروش در استانبول با شرایط یکسان برای پرداخت مواجه نمی باشند.
لذا قبل از سفر به استانبول و بعد از انتخاب منطقه ،محله و رزیدانس و دریافت اطلاعات درباره میانگین قیمت آن آپارتمان در مرحله بعد باید حتما از نوع پرداخت وجه نیز اطلاعات کافی کسب نماید که در زمان خرید حضوری مشگلی در این حوزه برای شما به وجود نیاید.

سایت خرید خانه در ترکیه

9_اطلاع از برنامه زمانی خرید خانه
ما در موارد گذشته به این اجماع رسیده ایم که خانه موردنظر خود را قبل از سفر به استانبول به چه صورت شناسایی نموده و چه تحقیقاتی را پیرامون آن لحاظ نماییم، از جمله موارد مهم دیگر که قابل اشاره در این موضوع است کارهای قبل از سفر به استانبول می باشد دریافت اطلاعات از پروژه مورد نظر برای برنامه زمانی انتقال پول و دریافت تایم بندی برای انتقال سند می باشد که باید به آن توجه ای ویژه نمود‌.
بعد از این که مطلع شده ایم مبلغ را باید به چه صورت پرداخت نمود در این حین از زمان انتقال ، روز سند که پروژه یا صاحبخانه برای شما تعیین می نماید نیز باید کسب اطلاع نمود . زیرا در بعضی از مواقع فروشنده به علت نیاز های مالی زمان زیادی به شما برای انتقال پول و انتقال سند نمی دهد که اگر به این موضوع توجه ننمایید در آینده با مشکلاتی بسیار زیاد مواجه خواهید شد.

10_اطلاعات برای امور بعد از خرید خانه
این مورد از تحقیقات قبل از سفر برای متقاضیانی است که در فکر سرمایه گذاری و خرید ملک می باشند که بعد از انتقال سند مورد خریداری شده را اجاره داده و از آن کسب منفعت نمایند.
با توجه به قوانین فعلی ترکیه شما هیچ محدودیتی برای اجاره ملک خریداری شده خود نداشته و به راحتی می توانید خانه خود را اجاره داده و از آن منفعت کسب نمایید.
نکته ای که باید قبل سفر به استانبول به آن توجه نمایید میزان اجاره دریافتی برای خانه مورد نظر است که باید تحقیقاتی درباره آن قبل از حضور استانبول انجام دهید که با اطلاعات کافی و در صورت داشتن توجیه اقتصادی خرید ملک را مورد انجام رسانید.

اقدامات خرید ملک در زمان حضور در ترکیه

مهمترین امور جهت خرید ملک در زمان حضور در استانبول

1_قرارگیری و اسکان موقت در منطقه موردنظر برای خرید
2_تحلیل اطلاعات بدست آمده قبل از سفر
3_انتخاب مشاورین املاک موردنظر
4_بازدید از پروژه های مسکونی دلخواه
5_تحقیق درباره محل قرارگیری پروژه و آشنایی با منطقه
6_مقایسه آمار و اطلاعات زمان حضور با قبل از سفر
7_قرار دادن آلترناتیو دیگر با پروژه انتخابی
8_تصمیم نهایی و اقدام برای خرید ملک
9-دریافت کد مالیاتی
10-افتتاح حساب بانکی

1_قرارگیری و اسکان موقت در منطقه موردنظر برای خرید
با توجه به گستردگی بسیار در شهر استانبول که این شهر زیبا را به پنجمین شهر بزرگ و شلوغ دنیا تبدیل نموده است تعداد زیادی از محلات و مناطق در کنار یکدیگر این کلانشهر را تشکیل داده اند که در صورت عدم آگاهی از وضعیت و نحوه قرارگیری دچار مشکلاتی از قبیل ترافیک سنگین و عدم مدیریت زمانی در زمان حضور در شهر استانبول خواهید شد که در این مقاله برای رفع این موانع راهنمایی هایی کلی را عرض خواهیم نمود.
زمان حضور در شهر استانبول به این موضوع دقت نمایید که بر اساس بودجه و نوع محله ای که قبل از سفر به جمع بندی درباره آن رسیده اید اقدام به رزرو هتل یا آپارتمان یا هر جای دیگری به عنوان اقامت موقت نمایید این موضوع باعث خواهد شد تا تمرکز بیشتری به حومه خود و منطقه مورد نظر برای خرید ملک دلخواه نمایید.
در صورتی که به این موضوع توجه ننمایید یا در مکان یا محله ای دورتر از جایی که قصد خرید ملک دارید اقدام به رزرو هتل نمایید تمرکز کافی برای بررسی منطقه نخواهید داشت و اکثر زمان خود را داخل ترافیک استانبول سپری خواهید نمود.
پس گام اول را در زمان حضور در شهر استانبول با انتخاب درست و معقول محل اسکان موقت خود محکم بردارید.

2_تحلیل اطلاعات بدست آمده قبل از سفر
بر اساس راهنمایی های جامع و کامل و توضیحاتی که درباره اموری که باید قبل از سفر به استانبول انجام داد، حال می توانید بعد از حضور در شهر استانبول و قبل از بازدید از املاک مورد نظر خود به مروری حتی سطحی از اطلاعاتی که در این حوزه بدست آورید داشته و با نگاهی باز اقدام به حرکت برای خرید و یا سرمایه گذاری نمایید.
بعد از اسکان موقت و حضور در استانبول نگاهی به منطقه ای که درون آن هستید رفتار اجتماعی انسان ها، خیابان بندی، پیاده روها و غیره داشته و مقایسه ای از اطلاعاتی که قبل از سفر به آن دست یافتید یا شرایطی که هم اکنون داخل آن می باشید داشته و نکات خوب وبد را درون ذهن خود ویرایش نمایید. مقایسه از سطحی که قبل از سفر و بعد از حضور در استانبول به آن دست میابید بسیار مهم است و شما را در زمان خرید خانه در استانبول کمک مینماید.

3_انتخاب مشاورین املاک در منطقه مورد نظر
در موارد قبل از اموری که باید در زمان حضور در استانبول به آن توجه می نمودید به محل اسکان موقت و همچنین نحوه تجزیه و تحلیل اطلاعات قبل از سفر حضور فعلی شما در شهر استانبول پرداخته ایم.
اینک نوبت انتخاب مشاورین املاک است که باید به اتفاق آن ها اقدام به مراجعه حضوری برای بازدید از پروژه ها و خانه ها نمایید.
در بحث انتخاب مشاورین املاک نکات مهم بسیاری وجود دارد که به مهم ترین آنها خواهیم پرداخت.
از اولین نکات در انتخاب املاک و مشاورین همواره باید به این نکته توجه نمود که مجموعه ای که شما را مورد پذیرش قرار می دهد آیا به عنوان شرکتی معتبر با مجوز های قانونی مشغول به فعالیت می باشد یا خیر ، پس حتما از این نکته که مشاور املاک شما دارای جواز قانونی از طریق مراجع رسمی کشور ترکیه می باشد یا خیر مطلع شوید.
در مرحله دوم با گفت و گو و ارتباطاتی که از مشاور املاک خود دریافت مینمایید میزان اطلاعات وی در حوزه املاک و مستغلات محله ای که شما قصد خرید ملک در آن را دارید را بیازمایید. در خیلی از اوقات مشاورین شما اطلاعات کافی برای راهنمایی شما از یک منطقه خاص را ندارند و صرفا به صورت تئوری شما را راهنمایی می نمایند که اصلا خوشایند نیست.
بعد از کسب اطلاعات و اجماع درباره مشاورین املاک موردنظر زمان هایی را برای بازدید از املاک موردنظر در محل های انتخابی با بودجه خود انتخاب نموده و برای بازدید آماده شوید.

4_بازدید از پروژه های مسکونی دلخواه
اگر با مقالات ما در ارتباط بوده باشید اموری که باید قبل از سفر به استانبول انجام دهید را به صورت کامل و مفصل خدمت شما خوبان عرض نموده ایم لذا با توجه به موارد یاد شده به این نتیجه رسیده ایم که در زمان حضور شما در شهر استانبول محل مورد نظر خرید ملک شما و منطقه آن از قبل مشخص شده است.
حال بعد از انتخاب مشاورین املاک و اخذ وقت ملاقات از پروژه های مسکونی دلخواه شما زمان این رسیده است که از این مجموعه های مسکونی به صورت حضوری بازدید شود.
شما می توانید بر اساس نیاز خود و زمانی که احتیاج به آن دارید طی روزهای مختلف با مشاورین املاک گوناگون بدون هیچ محدودیتی به تعداد دلخواه بر اساس منطقه و پروژه های مسکونی یا تجاری انتخابی اقدام به بازدید موارد مناسب با بودجه خود نمایید تا بتوانید در انتها بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.
در مهمترین مواردی که در هنگام بازدید از یک پروژه مسکونی باید به آن توجه نمود نوع سازه آن پروژه ، امکانات داخل پروژه، شرکت سازنده پروژه،برند فعلی پروژه،موقعیت قرارگیری و ارتباط با وسایل حمل و نقل عمومی پروژه، اطلاع از شارژ واحدهای مختلف مسکونی ساختمان ، تعداد واحدهایی که درون آن ساخته شده، سن بنا، تعداد طبقات و سایر مواردی است که در زمان حضور برای بازدید باید حتما اطلاعاتی کامل را بدست آورید. در این راستا برای این پرسش ها می توانید به راحتی با مشاور املاکی که شما را همراهی مینماید سوالات خود را مطرح نمایید.

5_تحقیق درباره محل قرارگیری پروژه
بعد از بازدید از پروژه و بررسی امکانات آن اطلاع از پرسش هایی که حتما باید جواب آن ها را درباره رزیدانس مورد نظر داشت که در بخش قبل نیز به آن اشاره نمودیم.
حال نوبت آن است که اطلاعاتی جامع و کامل درباره لوکیشن قرارگیری این پروژه یا رزیدانس و به طور کلی محل قرارگیری به صورت کامل مطلع شویم.
در شهر استانبول مناطق مختلفی وجود دارد که با نام شناسایی می شوند، برعکس مناطق تهران که با شماره تفکیک گردیده اند در استانبول مناطق گوناگون را با نام از هم متمایز می نمایند. هر منطقه برای خود دارای محلات جداگانه ای است که در تهران با عنوان ناحیه شناخته می شوند.
در بحث بررسی منطقه اول باید مطلع شوید که این پروژه در کدام محله از آن منطقه قرار گرفته و تا مرکز آن منطقه چقدر فاصله دارد. آیا محله ی که پروژه مورد نظر شما داخل آن قرار گرفته به لحاظ امکانات عمومی در نقطه ای مطلوب است یا خیر؟
در مجاورت پروژه مورد نظر شما آیا برند های معتبر دیگری اقدام به ساخت و ساز کرده اند یا خیر؟
محله ای که پروژه داخل آن واقع گردیده از لحاظ شما دارای سبک منطقه ای خوب است یا خیر؟
مشاهدات میدانی شما آیا حس خوبی بابت آن منطقه یا محله به شما القا مینماید یا خیر؟
فاصله پروژه تا بیمارستان دولتی ،مدرسه، بازار روز،اماکن دولتی چقدر است؟
درباره محله ای که پروژه مورد نظر شما قرار گرفته تحقیق کنید که آیا منطقه در بین سایر محلات خوشنام هست یا خیر؟
تحقیقات میدانی خودتان همیشه بهتر از کمک سایر افراد بوده است به این دلیل که ممکن است عده ای برای منافع خود مناطق ناخوشایندی را به شما معرفی نمایند ، لذا در هنگام تحقیقات میدانی بسیار وقت بگذارید و خود از خوب و بد محله ای که پروژه مورد نظر شما در آن قرار گرفته مطلع شوید.

6_مقایسه آمار و اطلاعات در زمان حضور با قبل از سفر
در موارد قبل و در مقاله ای که در ارتباط با کارهای قبل از سفر به شهر استانبول به آن اشاره نمودیم که نکات بسیاری نیز در آن جای گرفته بود حال بعد از تکمیل اطلاعات قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنید بهتر است که بررسی دقیق و جامعی از اطلاعاتی که قبل از سفر به استانبول برای خرید ملک بدست آوردید با اطلاعاتی که در زمان حضور شما بر آن حاکم شدید را مورد مقایسه قرار داده و بعد از آن اقدام به اعلام تصمیم نمایید.
اگر اختلافات فاحشی در مقایسه اطباعات شما قبل و بعد از سفر وجود داشت کمی صبر نمایید و اطلاعات حضوری را در استانبول بیشتر و کامل تر نموده و بعد از آن اقدام به خرید ملک مورد نظر خود نمایید.
هر چقدر که اطلاعات کافی در زمینه خرید ملک و محله و منطقه ای که قصد خرید خانه در آن را دارید کامل تر باشد همان قدر با خیال آسوده اقدام به خرید مینمایید.
همیشه به این نکته توجه نمایید که بعد از خرید خانه شما خواهید ماند و یک سند خانه پس اگر تصمیمی غلط و نابه جا بگیرید در آینده شخص شما تاوان آن را خواهید پرداخت.

7_قردادن آلترناتیو با پروژه انتخابی
از زمان حضور شما در شهر استانبول برای خرید ملک موارد زیادی که باید به آن توجه گردد را مرور نموده ایم و در هر دسته توضیحاتی جامع و کامل را بیان نموده ایم تا بتوانید به وسیله آنها و تجربیاتی که طی چندین سال به آن رسیده ایم بهترین خرید خانه را در شهر استانبول انجا دهید.
بعد از تکمیل شدن اطلاعات درباره هر پروژه و محل و منطقه و مقایساتی که انجام داده اید به یک پروژه مسکونی اکتفا نکرده و مواردی که در سطح پروژه انتخابی شما در یک منطقه می باشند را نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید، شاید در نزدیکی انتخاب نهایی شما مواردی دیگر نیز حضور داشته باشند که به سلیقه و بودجه شما نزدیک باشند لذا از مجموعه های مسکونی که در همسایگی انتخاب شما یا قدری دورتر واقع شده اند نیز بازدید کرده و همه جوانب را در تمام پروژه های مسکونی یا تجاری منطقه ای که قصد خرید خانه در آن دارید را مطلع شوید.
این مقایسه ها باعث می شوند سطح آگاهی شما در ارتباط با انتخاب نهایی و خریدی که مصمم به انجام آن هستید در بهترین حالت انجام پذیرد. بهترین خرید زمانی انجام می شود که با چشمی باز از شرایط موجود اقدام به انجام آن شود لذا از بازدید سایر پروژه های نزدیک به بودجه خود غافل نشوید.

8_تصمیم نهایی و اقدام برای خرید ملک
اگر به مواردی که قبل از سفر به استانبول و مواردی که در زمان حضورتان در استانبول را مطرح نمودیم نگاهی بیاندازید و تمام موارد را به شکل اصولی رعایت فرمایید اکنون که در نقطه ای آخر از این سناریو قرار داریم می توانید به مراتب تصمیمی درست، منطقی و اصولی داشته باشید و به مرور زمان در بین سایرین از این انتخاب و تصمیم دفاع کرده و در آینده از منافع مالی آن بهره مند شوید.
بعد از طی کردن مراحلی که در قبل به آن اشاره نمودیم می توانید به راحتی انتخاب خود را کرده و خرید خود را به مرحله اتمام رسانیده و نهایی فرمایید.
مهمترین مسئله در بحث خرید خانه در استانبول تحقیقات گسترده با نگاهی باز است که اگر به آن توجه شود قطعا انتخاب درست و منطقی خارج خواهد شد.
البته شایان ذکر است همان قدر که تحقیق درباره انتخاب بسیار مهم و حیاتی است اگر دچار گستردگی در کلانشهری مانند استانبول که دویست کیلومتر طول دارد بشوید و نتوانید موانعی را برای اعلام صحیح خود برطرف کنید شاید تا سال ها نتوانید خانه مورد نظر خود را خریداری فرمایید و در طول سفر های متمادی ملزم به پرداخت هزینه هایی می شوید که توجیه اقتصادی ندارد.
اگر کمی صبر و مراحل را نیز به دقت مورد عمل قرار دهید شما می توانید خانه ای در خور شآن خود و خانواده خود در مدت زمان معقول خریداری نمایید‌

9-دریافت کد مالیاتی در ترکیه

از مهمترین و ابتدایی ترین مدارکی که یک مهاجر در زمان حضور در استانبول احتیاج به اخذ آن می باشد بدون شک کد مالیاتی یا همان ورگی نماراسی از ادارات مالیات است .
این کد بسیار مهم که در بسیاری از مواقع حتی در روزهای ابتدایی از مهاجرین درخواست می شود چیزی مانند کد ملی یا کد شناسایی برای یک فرد است که به وسیله آن ورود به سیستم های مختلف در ادارات متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد .

کد مالیاتی در بسیاری از ادارات دولتی یا حتی اموری که به بخش خصوصی مرتبط است از شما درخواست می شود که باید از قبل نسبت به درخواست آن از ادارات مربوطه اقدام نمایید.

کد مالیاتی در کدام مواقع درخواست می شود؟
این کد بسیار مهم که خود نوعی شناسه برای هویت یک فرد نیز محسوب می شود در بسیاری از ادارات مهم همچون اداره ثبت اسناد و املاک ، اداره مهاجرت ، دفاتر فروش سیم کارت ، بانکهای دولتی و خصوصی ، ادارات مربوط به آب و برق و گاز و در دیگر ادارت از متقاضی در خواست میگردد.

برای باز کردن حساب بانکی اولین چیزی که از یک خارجی درخواست میگردد شماره ورگی یا همان کد مالیاتی متعلق به وی است که باید برای بازکردن حساب بانکی علاوه بر سایر مدارک به بانک مورد نظر ارائه دهد.

از جمله موارد مهم دیگری که می توان به اهمیت این کد اشاره نمود ، زمان پرداخت حق خاک برای دریافت اقامت است که بدون داشتن این کد مالیاتی متقاضی عملا قادر به پرداخت وجه مورد نظر به اداره کوچ یا همان مهاجرت نمی باشد و در زمان پرداخت حق خاک از تمام طرفین اخذ خواهد گردید.
به طور کلی در کشور ترکیه هویت افراد به وسیله ۲ کد تعیین میگردد که آنها عبارتند از کد مالیاتی و کد ملی که درون کارت اقامت به شخص مورد نظر تعلق دارد.

هر نقل و انتقال پولی در هر بانکی یا ثبت شرکت و کار تجاری داخل ترکیه یا دیگر فعالیت های اقتصادی و تجاری و یا هرگونه نقل و انتقال پول در ادارات مالیاتی در کل شهرهای ترکیه بدون استثنا با کد مالیاتی انجام میگرد .

بسیاری از فعالین اقتصادی و بازرگانان برای ثبت شرکت و دریافت مدارک شرکت و اساس نامه های خود و افتتاح حساب های بانکی در بانک های مورد نظر در داخل خاک کشور ترکیه به این کد دسترسی مبرم خواهند داشت.

نحوه دریافت کد مالیاتی در ترکیه؟
دریافت کد مالیاتی یا ورگی نماراسی کار زیاد سخت و پیچیده ای نمی باشد و در مدت زمان کوتاهی به دو شکل قابل دریافت از طرف اداره مالیات می باشد :

۱-مراجعه حضوری به اداره مالیات
۲-دریافت کد مالیاتی به صورت اینترنتی

در بررسی اولین روش برای دریافت کد مالیاتی در کشور ترکیه شما باید به همراه مدارک خود به نزدیک ترین اداره مالیات محل اقامت خود مراجعه نموده و از قسمت خدمات مشتریان آن اداره درخواست خود را برای دریافت کد مالیاتی به کارمند مربوطه ارائه نمایید .
بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور ترکیه و مدیریت جامع این بیماری تنها کسانی می توانند به صورت حضوری در اداره مالیات برای دریافت ورگی نماراسی مراجعه نمایند که از قبل از این اداره و به صورت اینترنتی وقت ملاقات دریافت نموده باشند در غیر اینصورت در زمان حضور در اداره مالیاتی مذبور از پذیرش آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد .
کد مالیاتی دارای ۱۰ رقم است که با مدارک فرد متقاضی تطبیق دارد و به عنوان یک کد هویتی به افراد مختلف تعلق میگیرد که از مهمترین خصوصیات آن داشتن آدرس و مکان اسکان متقاضی در زمان اخذ این کد نیز می باشد .

همان طور که در مطلب فوق به آن اشاره نمودیم علاوه بر مراجعه حضوری شما میتوانید به راحتی و با چند کلیک کد مالیاتی مورد نظر خود را از طریق وب سایت رسمی اداره مالیات کشور ترکیه که بعد از شیوع ویروس کرونا ایجاد شده را مورد ثبت رسانید و بدون مراجعه حضوری در هر زمان کد مالیاتی را از این وبسایت دریافت نمایید.
در این بخش لازم است تا با مراجعه به آدرس

https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/main.jsp?token=d1078f5e3dc646b78d5d4e5842f21e97feb48d366bc7617458b6679dec12675154a01fccc42292bb04d926bc259dbc75e39dd8e202535fd70a7098396c74a6f7&gn=vkndogrulamalar (https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/main.jsp?token=d1078f5e3dc646b78d5d4e5842f21e97feb48d366bc7617458b6679dec12675154a01fccc42292bb04d926bc259dbc75e39dd8e202535fd70a7098396c74a6f7&gn=vkndogrulamalar)
اقدام به پر کردن فرم مورد نظر نموده و تمام اطلاعات را به صورت صحیح وارد نموده و در انتها کد مالیاتی خود را که به صورت pdf برای شما ارسال می شود دریافت نمایید.
در بحث گرفتن کد مالیاتی به صورت اینترنتی به مراتب کار ساده تر و راحت تر می باشد اگر به زبان ترکی استانبولی هم تسلط کافی ندارید جای نگرانی وجود ندارد جون تمام اطلاعات به صورت لاتین در وبسایت درج گردیده است.

مدارک لازم برای دریافت کد مالیاتی
اگر به هر دلیلی موفق به دریافت کد مالیاتی به صورت مجازی نشدید شما می توانید با در دست داشتن مدارک ذیل به اداره مالیات محل اقامت خود مراجعه و اقدام به دریافت این کد نمایید.

۱-اصل پاسپورت
۲-پر کردن فرم اطلاعات
۳مدارک مربوط به آدرس و اسکان

در بخث دریافت کد مالیاتی باید به این نکته توجه نمود که برای یک بار شما مجبور به دریافت این کد مهم می باشید و در باقی موارد احتیاج به درخواست و ثبت چندین کد از ادارات مالیات نمی باشد.

کدهای مالیاتی از ادارات مختلف در شهرهای مختلف قابل اخذ می باشند و در یک سیستم جامع مورد ثبت قرار میگرند و با عوض شدن محل اسکان احتیاج به دریافت کد دیگری از شهر دیگر نخواهید داشت و صرفا یک کد مالیاتی کار شما را انجام خواهد داد.
البته با مراجعه به اداره مالیات جدید اقدام به تغییر ادرس و آپدیت آن درون سیستم مالیاتی شهر مقصد نمایید.

کد مالیاتی برای خرید خانه
برای متقاضیان خرید ملک در کشور ترکیه این کد بسیار مهم است و در دسته مدارکی قرار میگرد که بدون آن امور مربوط به انتقال سند داخل اداره تاپو به هیچ عنوان انجام نمیپذیرد.
متقاضیان خرید خانه در کشور ترکیه و یا مشاورین املاکی که آنها را در فرایند خرید و انتقال سند یاری مینمایند همواره به دریافت این کد مهم اشاره و اقدام به دریافت آن قبل از مراجعه به تاپو برای ثبت و انتقال سند مینمایند.

کد مالیاتی برای اخذ اقامت ترکیه
از دیگر مواردی که در این مقاله و در ابتدای آن نیز اشاره نمودیم برای اخذ اقامت ترکیه نیز یکی از اصلی ترین موارد دریافت کد مالیاتی می باشد زیرا شما برای پرداخت حق خاک و پرداخت مبلغ صدور کارت اقامت بدون این شماره مالیاتی پذیرش نشده و نمی توانید مبلغ مورد نظر را به حساب اراده مهاجرت واریز نمایید.

کد مالیاتی برای افتتاح حساب بانکی
کد مالیاتی پیش نیازی برای افتتاح حساب بانکی
از مهمترین موارد برای افتتاح حساب بانکی که مسئول مربوطه هنگام حضور شما در بانک مورد نظر درخواست خواهد نمود ارائه کد مالیاتی برای افتتاح حساب بانکی است که بدون آن افتتاح حساب بانکی امکان پذیر نمی باشد .
همچنین بانک از کدهای مالیاتی که درون آنها آدرسی ثبت نشده باشد نیز جلوگیری کرده و حساب باز نخواهد نمود.

10-افتتاح حساب بانکی

استانبول با توجه به موقعیت اقتصادی ویژه‌ای که داراست و قلب اقتصادی کشور ترکیه محسوب می‌شود همواره مورد توجه بازرگانان و شرکت‌های خارجی بوده است که برای انجام امور تجاری و اقتصادی به این کلان‌شهر زیبا مراجعه می‌نمایند. به‌طور حتم داشتن حساب بانکی و انجام امور بانکی از اولویت‌های اصلی هر شخص یا شرکتی می‌باشد که داخل این شهر قصد انجام امور تجاری و شخصی یا بازرگانی را داشته باشد.

بانک‌های زیادی داخل کشور ترکیه مشغول فعالیت می‌باشند که در طبقه‌بندی‌های مختلف مشغول خدمت‌رسانی می‌باشند. در این بین بانک‌های خارجی زیادی نیز با توجه به شرایط خوب اقتصادی و توریستی استانبول اقدام به افتتاح حساب بانکی در این شهر نموده‌اند.

اما نحوه افتتاح حساب بانکی در این بانک‌های مختلف و بعضاً مشهور شهر استانبول چگونه است؟ آیا برای افتتاح حساب بانکی کار خاصی لازم است انجام شود؟

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در استانبول چه مدارکی می‌باشد؟

به‌طور کلی قوانین افتتاح حساب بانکی در شهرهای مختلف و شعبه‌های مختلف متفاوت و سلیقه‌ای می‌باشد. معمولاً در شهرهایی غیر از استانبول افتتاح حساب بانکی بسیار راحت‌تر از استانبول می‌باشد. اما در تمام شهرها به‌طور کلی ۲ بانک زراعت و ایش بانک مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان را در اختیار دارند و سایر بانک‌های استانبول معمولاً افتتاح حساب بانکی را انجام نمی‌دهند. در سال‌های اخیر همواره با توجه به تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و اشخاص ایرانی در سرتاسر جهان باعث شده تا سایر بانک‌های فعال استانبول در افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان با ترس از مجازات و جریمه‌های آمریکا مواجه شوند و از باز کردن حساب بانکی برای ایرانیان خودداری ‌نمایند.

اما برای باز کردن حساب بانکی در شهر استانبول توسط ۲ بانک زراعت و ایش بانک چه کارهایی باید انجام دارد و چه مدارکی لازم می‌باشد.

شعبات مختلف این ۲ بانک در سرتاسر شهر استانبول در محلات مختلف قرار گرفته است که با مراجعه به آنها می‌توانید اقدام به افتتاح حساب نمایید. از بین ۲ بانک زراعت و ایش بانک معمولاً بانک زراعت شرایط بهتری جهت افتتاح حساب دارد. معمولاً ایش بانک بسیار سلیقه‌ای عمل نموده و از باز کردن حساب بانکی برای ایرانیان معمولاً سر باز می‌زند. زراعت بانک هم در دریافت مدارک از مشتریان برای افتتاح حساب بانکی به همین شیوه عمل می‌نماید بعضی اوقات با اجاره خانه و یا سند ملک بدون اقامت اقدام به بازگشایی حساب بانکی می‌نماید و گاهی اوقات هم داشتن اقامت الزامی می‌باشد که بر اساس شعبات این بانک کاملاً سلیقه‌ای و متفاوت می‌باشد. هنگام باز کردن حساب بانکی پاسپورت و عکس و در صورت لزوم کارت اقامت الزامی باشد.

بانک زراعت در صورت باز نمودن حساب بانکی در همان لحظه کارت بانکی خود را تقدیم شما می‌نماید اما ایش بانک کارت بانکی خود را در فاصله‌ای ۱۰ روزه به آدرس شما ارسال خواهد نمود.

در هنگام افتتاح حساب باید دقت نمایید که حساب شما دارای چه امکاناتی است و چه مدل حساب ارزی برای شما گشوده شده است. چون با قابلیت برداشت یورو و دلار هم می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز اقدام به برداشت وجه نمایید. همچنین توسط نرم‌افزار بانکی می‌توانید اقدام به جابه‌جایی ارزهای مختلف به حساب‌های گوناگون نمایید به شرطی که حسابی که برای شما افتتاح شده است حساب ارزی بوده باشد نه فقط حساب لیر ترکیه که این امر از مهم‌ترین موارد قابل اشاره در هنگام باز نمودن حساب بانکی می‌باشد.

آخرین مطالب
توضیحات

آیا در نظر دارید یک خانه در استانبول بخرید؟ با ما همراه باشید، زیرا اطلاعات جامعی را ارائه خواهیم کرد و راهنمایی می‌کنیم تا تصمیم سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای بگیرید. استانبول، شهری پرجنب و جوش، فرصت‌های عالی را برای کسانی که در بازار ملک سرمایه‌گذاری می‌کنند، فراهم می‌کند. با موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود که در میانه اروپا و آسیا قرار دارد، استانبول مرکزی برای فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی است و این امر باعث می‌شود که برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد.

سرمایه‌گذاری در بخش ملکی استانبول به دلیل پروژه‌های توسعه شهری، بهبود زیرساخت‌ها و افزایش تقاضا از طرف خریداران محلی و بین‌المللی در حال رشد است. آیا شما علاقه‌مند به خرید ملک مسکونی، فضای تجاری یا سرمایه‌گذاری در اجاره هستید، استانبول گزینه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد که با ترجیحات و اهداف مالی شما سازگار است.
علاوه بر این، مراکز گردشگری استانبول لایه‌ی دیگری از جذابیت را به صنعت سرمایه‌گذاری اضافه می‌کند. این شهر با آثار تاریخی، فرهنگی و معماری بی‌نظیری که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند، غنی است. از نمادهای مشهور مانند ایاصوفیه و کاخ طوپقاپو تا بازار بزرگ پخت و پز و محله‌های پرجنب و جوش مانند سلطان‌احمد و تکسیم، استانبول ترکیبی یکتا از سنت و مدرنیته را ارائه می‌دهد.

سرمایه‌گذاری در ملک‌های واقع در مراکز گردشگری استانبول می‌تواند از طریق اجاره کوتاه مدت یا افزایش بلندمدت ارزش به شما بازگشت سرمایه قابل توجهی داشته باشد. صنعت گردشگری پویای شهر، اطمینان حاکم بر جریان پایدار گردشگران در طول سال را تضمین می‌کند و به پتانسیل سودآوری سرمایه‌گذاری شما کمک می‌کند.
علاوه بر جنبه‌های مالی، استانبول با ارائه امکانات برتر، تأمین اقتصادی عالی، موسسات آموزشی برتر و صحنه فرهنگی گوناگون، سطح زندگی بالایی را ارائه می‌دهد. تاریخ غنی، غذاهای خوشمزه و شب‌زنده‌داری پرجنب و جوش شهر، استانبول را برای ساکنان و گردشگران جذاب می‌کند.

اگر دنبال خانه‌ای برای استفاده شخصی، درآمد اجاره‌ای یا ارزشافزایی بلندمدت هستید، استانبول فرصتی جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات فراهم می‌کند. سامانه ما اطلاعات مفید، روندهای بازار و مشاوره‌های حرفه‌ای را ارائه می‌دهد تا شما را در فرایند خرید یک خانه در استانبول هدایت کند و تجربه‌ی سرمایه‌گذاری موفق و سودآوری را برایتان فراهم کند.

پروژه ها

فیلتر ها:
Reset
Reset
Reset
Reset