اقامت ترکیه از طریق خرید واحد مسکونی

اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

کشور و دولت ترکیه با هدف جذب سرمایه خارجی و رونق بخشیدن به اقتصاد خود همواره به دنبال دادن امکانات به شهروندانی است که هدف خود را خرید ملک در کشور ترکیه ترسیم نموده‌اند که با بررسی آمار کلی خرید ملک توسط اتباع خارجی به این مورد میرسیم که بسیار موفق عمل نموده است.

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خرید

خود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند. دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود. البته در صورت نفروختن ملک مسکونی شما و در انتها در سال ششم با بررسی سوابق شهروندی و همچنین گردش‌های مالی شما و خانواده می‌توانید در صورت فروخته نشدن ملک درخواستی به اداره مهاجرت ترکیه جهت اقامت دائم تقدیم نمایید که با بررسی کارشناسی اداره مهاجرت نتیجه آن به شما ابلاغ خواهد گردید.

نکته‌ای که باید توجه داشت این مدل اقامت در صورت خرید ملکی به مبلغ زیر ۲۵۰ هزار دلار هیچ موقع به پاسپورت ترکیه و اقدام به وطن داشی شدن نخواهد شد.

 

شما میتوانید با لمس دکمه واتس آپ در انتهای این مقاله به صورت رایگان سوالات مهاجرتی خود را مطرح نمایید.

 

همچنین ببینید

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول