نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

در بخش‌ دریافت اجازه کار در استانبول به‌طور مفصل به نحوه اخذ اجازه کار در کشور ترکیه و مدل‌های مختلف آن پرداختیم. در این مقاله به نحوه و چگونگی استخدام و انجام کار سیاه در این کلان‌شهر برتر کشور ترکیه خواهیم پرداخت.

شما ۲ مدل در استانبول می‌توانید مشغول به کار و فعالیت شوید و از آن طریق به درآمد مورد نظر دست یابید. ۱- به صورت قانونی با دریافت اجازه کار ۲- به صورت غیرقانونی و کار سیاه.

در شیوه اول در مقاله دریافت اجازه کار به صورت قانونی به آن توضیحات کامل داده‌ایم و با استفاده از آن مقاله می‌توانید به سؤالات خود پاسخ دهید، فرد مورد نظر با درخواست یک شرکت ترکیه با تخصص مورد نظر استخدام شده و از طریق آن شرکت اقدام به دریافت اقامت از طریق اجازه و بیمه معتبر sgk داخل کشور ترکیه می‌گردد که این شیوه به صورت قانونی و کاملاً معتبر برای خود و خانواده متقاضی نیز اقامت صادر می‌شود.

اما قسمت اصلی این مقاله که در مورد کار سیاه می‌باشد و به‌طور مفصل به آن خواهیم پرداخت، شیوه‌ای متداول در شهر استانبول ترکیه برای خارجیان می‌باشد که اکثراً این مدل فعالیت را پیش درآمد خود در استانبول می‌دانند و از این طریق اقدام به کسب‌وکار می‌نمایند.

به‌طور کلی کار سیاه به کاری گفته می‌شود که در آن مبانی قانونی لحاظ نشده است. اما خیلی از افراد از این طریق اقدام به کسب درآمد می‌نمایند. به‌طور مثال شما به شهر استانبول مهاجرت نموده‌‌اید و بعد از گذشت زمان احتیاج به فعالیت و کسب درآمد داخل این شهر خواهید داشت و تخصص برتری نیز ندارید که جذب شرکت‌های معتبر و شناخته شده ترکیه و استانبول شوید. شما می‌توانید با توجه به فن و مهارت یا هر آن چیزی که درون خود می‌بینید اقدام به تلاش برای پیدا کردن کار نمایید. بسیاری از ایرانیان درون استانبول با توجه به مهارتی که دارند به بنگاه‌های کوچک اقتصادی مناطق مورد سکونت خود مراجعه و با توضیح و ترغیب شخص کارفرما به دادن کار به آنها مشغول فعالیت در آنها می‌گردند که صرفاً دارای حقوق ماهیانه می‌باشد و مزایای دیگری ندارد و اکثر این مشاغل در روزهای تعطیل هم دارای فعالیت می‌باشند که شخص متقاضی باید در آن‌ها حضور یابد. این مدل کسب‌وکار معمولاً برای خانم‌ها راحت‌تر از آقایان است. کسانی که در امور زیبایی و آرایشگاهی دارای تخصص هرچند کوچک باشند خیلی سریع‌تر از آقایان جذب مراکز زیبایی یا خدماتی که اکثر آنها نیز محیطی زنانه دارد می‌شوند اما آنها نیز فقط حقوق ماهیانه توافقی دارند و مزایای دیگر به آنها تعلق نمی‌گیرد. معمولاً به بانوان در هفته غیر از یک‌شنبه‌ها یک روز به عنوان تعطیلی ارائه می‌شود. به این مدل کسب‌وکار در استانبول کار سیاه گفته می‌شود که البته با سعی و تلاش مضاعف و درخواست از کارفرما می‌تواند به اجازه کار تبدیل شود. البته در دوران انجام کار سیاه با اطلاع پلیس برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

همچنین ببینید

نحوه دریافت اجازه کار در استانبول

نحوه دریافت اجازه کار در استانبول

نحوه دریافت اجازه کار در استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول