نحوه ثبت نام در سایت اداره مهاجرت استانبول

شاید شما از آن دسته از کسانی باشید که به فکر مهاجرت به کشور ترکیه و شهر استانبول بزرگ‌ترین شهر اقتصادی این کشور باشید و این سؤال درون ذهن شما برای اخذ اقامت باشد که چگونه می‌توان اقدام به اخذ اقامت در شهر استانبول از دولت ترکیه نمود.

ما در بخش نحوه اخذ اقامت در استانبول به‌طور کامل و مفصل نحوه اخذ اقامت و مدل‌های مختلف اقامت را توضیح داده‌ایم که با مراجعه به آن بخش می‌توانید از اطلاعات کلی اقامت در استانبول و ترکیه باخبر شوید.

بعد از مشخص شدن مدل اقامتی که مورد نظر شما است و دریافت اطلاعات کامل و جمع‌آوری مدارک لازم برای آن مدل اقامت باید اقدام به دریافت وقت مصاحبه و همچنین ثبت نام در سایت اداره مهاجرت و انتقال پلان مورد نظر و پُر نمودن فرم‌های مربوط به آن در سایت شوید.

به‌طور کلی سایت اداره مهاجرت برای ثبت‌نام اقامت متقاضیان خارجی دارای ۳ بخش کلی است:

۱- بخش اول مربوط به کسانی است که برای اولین بار اقدام به اخذ اقامت می‌نمایند.

۲- بخش دوم مربوط به تمدید اقامت می‌باشد.

۳- بخش سوم انتقال اقامت می‌باشد.

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود مرحله مورد نظر خود را انتخاب و پس از ورود به سایت و قسمت مورد نظر اقدام به پُر کردن فرم‌های مورد نظر و دادن اطلاعات دقیق نمایید و در انتها و بعد از دادن اطلاعات کامل اقدام به اخذ راندوو یا وقت مصاحبه از اداره مهاجرت مورد نظر نمایید. توصیه می‌شود در صورتی که آشنایی با سایت یا زبان ترکی یا اصطلاحات موجود آن ندارید خود از دادن اطلاعات خودداری نمایید و شخصی را که به این امور آگاهی کامل دارا می‌باشد را برای دادن اطلاعات خود و پُر کردن فرم‌های سایت به صورت دقیق انتخاب نمایید. لینک سایت اداره مهاجرت برای دریافت وقت مصاحبه خارجیان زیر این پست قرار خواهد گرفت و شما با کلیک بر روی آن می‌توانید وارد سایت اداره مهاجرت شوید.

لازم به ذکر است اداره مهاجرت ترکیه از مرورگر گوگل ساپورت نموده و معمولاً با سایر مرورگرها زیاد سازگاری ندارد و به سختی باز می‌شود.

 

https://e-ikamet.goc.gov.tr/

شما میتوانید با لمس دکمه واتس آپ در انتهای این مقاله اقدام به طرح سوالات مهاجرتی خود به صورت رایگان نمائید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.