موزه فرش استانبول

Halı Müzesi

موزه فرش
موزه فرش

موزه فرش Halı Müzesi

یکی از متفاوت ترین موزه ها و زیباترین موزه های شهر استانبول موزه فرش است. موزه فرش تنها موزه اختصاصی در حوزه فرش در شهر استانبول می باشد.

قبل از ورود به مجموعه موزه فرش، درب این مجموعه که از آثاری فاخر است شما را مجذوب می کند. این موزه با مجموعه فرش هایی با ارزش تاریخی و هنری  ساخته شده است .

 

در موزه فرش استانبول به طور کلی ۴۴۸ فرش و تعداد ۶۲ موکت به صورت متناوب به نمایش گذاشته شده است.

فرش های موجود در این موزه از دوران های مختلف مربوط به فرش های عثمانی، فرش های ایرانی فرش های قفقازی فرش های ترکمن و دیگر فرش ها از جوامع مختلف می باشد.

ساعات بازدید: ۹ الی ۱۷

آدرس: Cankurtaran mah, Soğuk Çeşme Sk., 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye.

مبلغ ورودی موزه: ۵ لیر

روزهای یکشنبه تعطیل می باشد.

 

تصاویری از موزه فرش

موزه فرش کجاست

موزه فرش استانبول

موزه فرش استانبول ترکیه

همچنین ببینید

موزه دریا استانبول

موزه دریا Deniz Müzesi موزه دریا استانبول در منطقه بشیکتاش شهر استانبول در قسمت اروپایی این شهر در نزدیکی ساحل این منطقه قرار دارد. در سال 1961 این مکان به میدان اسکله منطقه بشیکتاش جنب بنای یادبود کاپیتان بارباروس پاشا نقل مکان کرد. در موزه دریا استانبول به طور کلی 20 هزار اثر تاریخی موجود می باشد که وابسته به اولین موزه نظامی نیروی دریایی در موزه نیروی دریای استانبول ترکیه است. بسیاری از آثار با تاریخی غنی در زمینه های دریایی در این موزه قابل رویت می باشد. در طبقه همکف این موزه اتاق آتاتورک، تالار شهدا، چهره های اصل کشتی های قدیمی، سالن اسلحه اتاق جنگ کریمه و تابلوهای کشتی ها قرار دارد. در طبقه اول اتاق جنگ جهانی اول، اتاق فاتح سلطان محمد، اتاق دانشکده دریایی واتاق سیاسی قرار گرفته است در طبقه پایین این موزه نیز پرچم ها، نقشه ها، اتاق فانوس ها، اژدرها و اتاق های متعدد وجود دارند. نوشیدن چای را با صدای مرغ های دریایی و امواج دریا باغ مخفی در وسط ساختمان تاریخی فراموش نکنید. ساعات بازدید: 9 الی 17 آدرس: Sinanpaşa, Beşiktaş Cd. 6/1, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye ساعات بازدید آخر هفته: 10 تا 18

یک نظر

  1. فرش های این موزه باید دیدنی باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد