نحوه‌ پرداخت جریمه‌ی اقامت در فرودگاه‌های استانبول

بر اساس قانون اداره مهاجرت کشور ترکیه ایرانیان با پاسپورت خود می‌توانند در سال ۹۰ روز بدون ویزا وارد کشور ترکیه شده و به دفعات ورود و خروج انجام دهند یا در صورت استفاده مدت ۹۰ روز به صورت مداوم و یکجا باید در روز نودم از کشور ترکیه خارج شده و ۱۸۰ روز بیرون خاک ترکیه بوده و مجدد وارد این کشور گردند. یا در همان طول مدت اقامت ۹۰ روز در صورت تمایل به ماندن در خاک درخواست اقامت توریستی ۱ ساله به اداره مهاجرت کشور ترکیه ارائه نمایند.

اما در صورتی که بدون اخذ اقامت و وقت مصاحبه از این اداره با پاسپورت بیش از ۹۰ روز اقدام به ماندن در خاک ترکیه نمایند باید در هنگام خروج از این کشور در فرودگاه‌های مختلف یا مرزهای زمینی خروج اقدام به پرداخت جریمه برای اضافه ماندن در خاک نمایند.

مبلغ جریمه بر حسب تعداد روزهای ماندن غیرقانونی محاسبه شده و برای هر فرد متفاوت می‌باشد و به‌وسیله مأمور اداره پلیس مستقر در فرودگاه‌ها محاسبه و اعلام می‌شود. بعد از مشخص شدن نرخ جریمه اقامت می‌بایستی اقدام به پرداخت جریمه در بانک‌های حاضر در فرودگاه نمایید و در هنگام خروج و ارائه پاسپورت به مأمور مربوطه تحویل نمایید.

بدیهی است که در صورت عدم پرداخت جریمه در هنگام خروج در هر کدام از مرزهای ترکیه به مدت ۱ تا ۶ سال از ورود مجدد شما به خاک ترکیه جلوگیری می‌شود. بنابراین هنگام ترک خاک ترکیه حتماً به پرداخت جریمه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *