اقامت ترکیه از طریق اجاره واحد مسکونیاقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

 

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

اقامت ترکیه از طریق اجاره واحد مسکونی

ترکیه و در بسیاری از موارد شهر استانبول که پایگاه اصلی ایرانیان داخل خاک این کشور محسوب میگردد شاهد حضور چشمگیری از ایرانی است‌ که این شهر زیبا را برای سکونت انتخاب نموده اند .

در سال های اخیر تغداد زیادی از افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند در فکر اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره واحدمسکونی بوده اند و از این طریق خود را برای اقامت در این کشور زیبا آماده نموده امد.

با توجه به افزایش نرخ مهاجرت به ترکیه از طرف ایرانیان در سال های اخیر دولت این کشور قوانین گوناگونی را برای دادن اقامت به ایرانیان از این طریق فراهم نموده است که در این مقاله به آخرین ورژن وضع شده آن توسط قانون گزار برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

اقامت ترکیه از طریق اجاره واحد مسکونی

در سال های گذشته و بر طبق روال همیشه و عادی یک ایرانی میتوانست تا با به تعداد دفعات متعدد از طریق اجاره یک واحد مسکونی در هر کجای ترکیه درخواست برای اخذ قامت از طریق اجاره واحد مسکونی به اداره مهاجرت ترکیه بدهد و هر سال قبل از اتمام اقامت اقدام به تمدید آن نماید.

اما با توجه به تغییر این قانون که مخالفت های زیادی نیز در پی داشت قانون گذار این قانون را تغییر داده و در ورژن جدید هر ایرانی تنها با اجاره خانه در ترکیه یک سال می تواند از اقامت توریستی این کشور بهره مند گردد .

در ادامه برای ماندن داخل ترکیه باید اقامت توریستی را تبدیل به اقامت از طریق خرید ملک ‌یا اقامت ترکیه با داشتن اجازه کار نمود که خود دارای مراحل مختلفی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.