نحوه پرداخت شارژ ساختمان‌ها در استانبول

یکی از مهم‌ترین نکاتی که معمولاً در هنگام خرید یا اجاره واحد آپارتمان در استانبول مورد توجه قرار می‌گیرد شارژ رزیدانس‌ها و ساختمان‌های مسکونی می‌باشد.

در استانبول با توجه به امکانات و شرایط یک شهرک و رزیدانس و موقعیت قرارگیری منطقه‌ای آن شارژ ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی متفاوت می‌باشد.

در رزیدانس‌های مناطقی مانند بشیکتاش، کادیکوی و ساریر و مناطق سطح بالا در بعضی از شهرک‌ها تا ماهیانه ۲ هزار لیر هم مبلغ شارژ تعیین می‌گردد اما در رزیدانس‌های معمولی‌تر یا مناطقی مانند اسنیورت یا بیلیکدوزو یا مال تپه و آتاشهیر بستگی به نوع شهرک پایین‌تر از مناطق لوکس و رهن مابین ۱۰۰ تا ۸۰۰ لیر می‌باشد.

برای پرداخت رقم شارژ ماهیانه ساختمان‌ها معمولاً به ۲ روش عمل می‌شود. بعضی از شهرک‌های مسکونی دارای سایت می‌باشند که با عضویت درون آنها و یا اپلیکیشن ساختمان با صدور فاکتور واحد آپارتمان شما درون برنامه اقدام به پرداخت شارژ و هزینه‌های واحد می‌کنید. در روش دوم نیز در مجموعه‌های کوچک یا ساختمان‌های محلی با تصمیم مدیر ساختمان یا به صورت حضوری و یا از طریق انتقال وجه بانکی اقدام به پرداخت شارژ ساختمان خود می نمایید. بدیهی است در صورت عدم پرداخت شارژ توسط شما در رزیدانس‌ و شهرک‌ها دسترسی شما به امکانات محدود و از طریق قانونی با شما برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.