نحوه اخذ گواهینامه رانندگی در استانبول

نحوه اخذ گواهینامه رانندگی در استانبول

برای اینکه بتوانید به راحتی در خیابان‌های استانبول رانندگی کنید و از لذت مناظر زیبای این شهر در زمان رانندگی با خودروهای لوکس در استانبول بهره‌مند شوید لازم است که ابتدا اقدام به تهیه گواهینامه رانندگی خود نمایید تا در صورتی که پلیس به هر دلیلی از شما درخواست گواهینامه رانندگی معتبر نمود برایتان مشکلی پیش نیاید.

به‌طور کلی ۲ مدل می‌توان به تهیه گواهینامه معتبر در استانبول اقدام نمود که به‌طور کامل به آنها خواهیم پرداخت: ایرانیانی که قصد رانندگی در خیابان‌ها و شهرهای ترکیه را دارند می‌توانند با ترجمه و تبدیل گواهینامه رانندگی خود در ایران و قبل از مراجعه به ترکیه توسط کانون اتومبیل‌رانی که یک فدراسیون جهانی می‌باشد و طبق کنوانسیون‌های خود اقدام به تصویب این قانون نموده اند که با ترجمه و تبدیل گواهینامه ایران به گواهینامه جهانی می‌توان در ترکیه از آن به عنوان گواهینامه معتبر استفاده نمود. این مدل گواهینامه که زمان زیادی هم برای تهیه آن نیاز نیست و در زمان کوتاهی در همان لحظه صادر و به شما داده خواهد شد به صورت یک ساله و سه ساله با هزینه‌های مختلف انجام می‌شود که نام کشورهای طرف قرارداد این گواهینامه نیز در آن ثبت شده که کشور ترکیه نیز یکی از آنان می‌باشد. در این گواهینامه عکس و مشخصات شما ثبت شده و یک مدرک بین‌المللی معتبر محسوب می‌گردد.

از طریق دیگری نیز شما می‌توانید اقدام به تهیه گواهینامه رانندگی نمایید که راحت‌تر و بدون دردسرتر از شیوه قبل می‌باشد، شما می‌توانید با داشتن گواهینامه ایران گواهینامه کشور ترکیه که صادرکننده خود این کشور می‌باشد را دریافت و در کشور ترکیه و ۸۴ کشور معتبر دنیا از آن بدون کوچک‌ترین مشکلی استفاده نمایید.

لازم است که بدانید این گواهینامه بدون آزمون است و حدوداً یک ماه زمان می‌برد و اینکه می‌توانید از این گواهینامه در بانک‌ها و برخی از مراکز دولتی به جای کارت شناسایی استفاده کنید. این خدمات صرفاً برای هموطنان ایرانی است که به صورت قانونی وارد خاک ترکیه شده و کارت اقامت خود را دریافت نموده‌اند.

برای اخذ گواهینامه کشور ترکیه شما به مدارک پاسپورت، عکس، اصل گواهی‌نامه ایران و ترجمه کارت اقامت، آدرس ثبت‌ شده رسمی، معاینه چشم و سلامت احتیاج خواهید داشت و بعد از تحویل این مدارک ظرف ۱ ماه کارت به آدرس شما پست خواهد گردید.

 

شما میتوانید با لمس دکمه واتس آپ در انتهای این مقاله جواب سوالات خود را به صورت رایگان دریافت نمایید

همچنین ببینید

امور طلاق

امور طلاق

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) طلاق واقعه طلاق ایرانیانی که ازدواجشان در شناسنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد