نحوه اطلاع از آب و هوا در استانبول

نحوه اطلاع از آب و هوا در استانبول

یک مثال ترکی بسیار معروف در استانبول از قول مصطفی کمال پاشا (آتاتورک) رایج است که به این نکته اشاره دارد که در استانبول به ۳ چیز نباید اطمینان نمود. ۱- آب و هوای شهر استانبول ۲- پول‌های استانبول و ۳- دخترهای استانبول. این مثال که در قالب طنز از طرف آتاتورک بنا شده است اشاره به آب و هوای استانبول دارد که به صورت کاملاً غیرقابل پیش‌بینی در کسری از زمان ممکن است تغییر نماید.

اهالی استانبول از مهم‌ترین کارهای روزانه خود قبل از انجام هر گونه برنامه‌ریزی و انجام کارهای روزانه اقدام به اطلاع از آب و هوای شهر استانبول طی ساعات آینده در برنامه خود می‌نمایند که چون همان‌طور که گفته شد بر اساس ساعت هوای این شهر بزرگ در حال تغییر است.

با توجه به مساحت گسترده شهر استانبول که از بزرگ‌ترین شهرهای جهان نیز محسوب می‌شود هر نقطه‌ای از شهر استانبول دارای یک آب و هوا است که در هنگام چک کردن آب و هوا در استانبول مهم‌ترین بخش این است که منطقه‌ای که مورد نظر خود می‌باشد را مورد ارزیابی قرار دهید زیرا ممکن است در سایر مناطق هوای متفاوت‌تری نسبت به سایر مناطق را شاهد باشید.

در پایان این مقاله لیستی از سایت‌های معتبر و دقیق آب و هوا در شهر استانبول را قرار می‌دهیم تا با کلیک بر روی آن هم از نظر زمان و هم منطقه مورد نظر دقیق‌ترین پیش‌بینی آب و هوا را انجام دهید.

 

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?il=Istanbul

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exovoid.weather.app&hl=tr

http://havakalitesi.istanbul/

همچنین ببینید

کاخ بیلربی

عمارت های مشهور استانبول

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) عمارت ادیب افندی عمارت کنت استراگو . عمارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس