نحوه خرید استانبول کارت

استانبول کارت چیست؟

استانبول کارت در سیستم حمل و نقل گسترده شهر استانبول ترکیه استفاده و بدون داشتن این کارت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کلان‌شهر استانبول برای شما سخت خواهد بود. در سال‌های گذشته سیستم حمل و نقل عمومی استانبول به‌شدت رو به رشد و پیشرفت گسترده‌ای داشته است و با توجه به طول شهر استانبول و گسترده بودن این شهر از شرق به غرب نقش وسایل حمل و نقل عمومی در آن بسیار حیاتی و مهم تلقی می‌گردد. همچنین با توجه به بالا بودن قیمت سوخت در کشور ترکیه استفاده از وسایل شخصی حمل و نقل در مسافت‌های بالا زیاد مرسوم نمی‌باشد. استفاده از تاکسی نیز هزینه بسیار بالایی را برای شما دربر خواهد داشت. بر همین اساس نقش وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مهم و حیاتی است.

استانبول دارای سیستم‌های حمل و نقل عمومی متنوعی می‌باشد که عبارت است از خطوط کشتی‌رانی، خطوط تراموا، خطوط مترو، خطوط متروباس و خطوط اتوبوس‌های شهری که روزانه به تعداد زیادی از شهروندان در حال خدمت‌رسانی می‌باشند.

برای استفاده از این سیستم حمل و نقل گسترده استانبول شما نیاز به داشتن استانبول کارت خواهید داشت و بدون این کارت نمی‌توانید از آنها بهره‌مند شوید. استانبول کارت را می‌توانید از ایستگاه‌های مترو و غرفه‌های شهرداری استانبول در سطح شهر تهیه نمایید. هزینه خرید استانبول کارت ۶ لیر می‌باشد و با خرید این کارت می‌توانید از سیستم حمل و نقل عمومی شهر استانبول در تمام مسیرها استفاده نمایید. استانبول کارت از ۶۰۰۰ اتوبوس فعال در استانبول و ۸۱ ایستگاه مترو و ۶۶ ایستگاه بزرگ مسیرهای دریایی، ۴۳ ایستگاه متروباس، ۵۲ ایستگاه تراموا پشتیبانی می‌نماید و می‌توانید از آن‌ها‌ استفاده نمایید.

استانبول کارت دارای مدل‌های مختلف دیگری نیز می‌باشد که برای شهروندان استانبول قابل خرید می‌باشد ماوی کارت برای شهروندان ترکیه که دارای آبونه ماهیانه می‌باشند در دسترس است. همچنین کارت‌های دانشجویی برای دانشجویان و کارت‌های شهروندی حمل و نقل برای بازنشستگان و افراد بالای ۶۵ سال تهیه و تنظیم شده و در اختیار این افراد قرار می‌گیرد. هزینه محاسبه شده در وسایل مختلف با کارت‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

یوتیوب

 

پخش از طریق یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.