istanbul metrobüs

متروباس استانبول
متروباس استانبول

متروباس metrobüs

مجموعه متروباس که به منظور کاهش تراکم ترافیک در شریان‌های اصلی استانبول و تأمین حمل و نقل سریع و راحت توسط شرکت ETT به بهره‌برداری رسیده برای اولین بار در خط توپکاپی به آوجیلار به بهره‌برداری رسید. ساخت این خط متروباس به طول 18/3 کیلوتر از اوایل سال ۲۰۰۷ آغاز شده و ظرف هفت ماه به پایان رسید و در ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۷ افتتاح گردید.

 

متروباس استانبول
متروباس استانبول

دومین مرحله از متروباس استانبول در ۸ سپتامبر سال ۲۰۰۸ در منطقه زینجیرلی کوی آغاز و با ۲۵ ایستگاه در ۷۷ روز کاری به بهره‌برداری رسید.

سومین مرحله ساخت متروباس در ۳ مارس سال ۲۰۰۹ به بهره‌برداری رسید و دو طرف استانبول را با کوتاه‌ترین مسیر به یکدیگر متصل نمود.

مسیر بیلیکدوزو به آوجیلار در مراسمی در ۱۵ مارس سال ۲۰۱۱ انجام و این خط نیز وارد ناوگان متروباس استانبول شد.

متروباس استانبول
متروباس استانبول

در خط بیکیدوزو به سوتلو چشمه که طول کل آن ۷۲ کیلومتر و دارای ۴۴ ایستگاه است مدت زمان سفر ۸۳ دقیقه و به طور متوسط ۹۵۰ هزار مسافر در روز از آن استفاده می‌نمایند.

سیستم متروباس که از پتانسیل بالایی در مقایسه با سایر مسیرهای اکسپرس برخوردار است نسبت به سایر سیستم‌های ریلی دارای سرمایه‌گذاری و هزینه عملیات بسیار کمی است و در یک دوره بسیار کوتاه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

متروباس استانبول
متروباس استانبول

IETT که در ۱۵۰ سال سابقه خود استانبول را با بسیاری از موارد معرفی کرده است با سیستم متروباس خود در حمل‌ونقل موفقیت بزرگی کسب کرده است.

در مدیریت این موفقیت که بر تجربیات گذشته بنا شده در تعیین چشم‌انداز آینده IETT نقش رسایی خواهد داشت:

هم‌اکنون خطوط متروباس در ۸ محور مشغول به خدمات‌رسانی می‌باشند که در ادامه این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

 

همچنین با استفاده از اپلیکیشن Moovit نیز میتوانید در سریعترین زمان ممکن مسیر دلخواه خود را در سیستم حمل و نقل عمومی بیابید.لینک اپلیکیشن Moovit :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tranzmate&hl=tr

خطوط اصلی متروباس استانبول تا سال ۲۰۱۹:

نقشه سراسری متروباس استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *