نحوه اخذ گواهی سلامت در استانبول

در سال‌های اخیر اداره مهاجرت ترکیه تأکید جدی به صدور گواهی سلامت برای خارجیان متقاضی دریافت اقامت کشور ترکیه نموده است.

بر طبق این درخواست اداره مهاجرت خارجیان متقاضی موظف به تأمین این گواهی از بیمارستان‌های مورد تأیید دولت ترکیه در مدت زمان تعیین‌ شده می‌نمایند و این گواهی را در وقت مصاحبه به اداره مهاجرت ترکیه تحویل خواهند داد.

روند صدور گواهی سلامت به این صورت می‌باشد که شخص متقاضی پس از دریافت وقت قبلی از بیمارستانی که مورد تأیید دولت می‌باشد به آن مراجعه و درخواست صدور گواهی سلامت می‌نماید. بر اساس درجه بیمارستان‌های مختلف در مناطق مختلف مبلغ پرداختی برای صدور این گواهی‌نامه متفاوت می‌باشد.

در روند صدور گواهی سلامت در بیمارستان مورد نظر فرد متقاضی باید توسط چندین پزشک در قسمت‌های متفاوت معاینه و سلامت وی مورد تأیید قرار گیرد. معمولاً چندین ساعت بر اساس شلوغی یا خلوتی بیمارستان مورد نظر معاینه شخص متقاضی به طول می‌انجامد.

جواب آزمایش‌های صورت گرفته توسط مرکز پزشکی معمولاً ۳ تا ۴ روز به طول می‌انجامد و بعد از این زمان گواهینامه معتبری از آزمایش‌ و معاینه‌های انجام شده با سربرگ و مهر بیمارستان و مرکز بهداشتی مورد نظر صادر شده که درصد سلامتی شما در آن لحاظ گردیده و موظف به ارائه این گواهینامه در روز مصاحبه خود و خانواده، به اداره مهاجرت درخواست کننده می‌باشید.

اگر روند سلامتی شما منفی باشد در صدور اقامت شما در پرونده مهاجرتی شما به‌طور حتم تأثیرگذار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.