نحوه اخذ گواهی سوء پیشینه در استانبول

نحوه اخذ گواهی سوء پیشینه در استانبول

دولت ترکیه بعضاً در برخی موارد در ادارات مختلف مخصوصاً در اداره مهاجرت برای وقت مصاحبه و صادر کردن اقامت برای ایرانیان از آنها درخواست گواهی سوء پیشینه از کشور خودشان را می‌نماید.

جهت تهیه گواهی سوء پیشینه ۲ راه وجود دارد که می‌توانید این گواهی را تهیه و به اداره درخواست کننده آن تحویل نمایید.

اولین راه دریافت گواهی‌نامه سوء پیشینه مراجعه به کشور ایران و شهر مورد نظر و درخواست سوء پیشینه از دفاتر پلیس ۱۰+ می‌باشد که بعد از تهیه و تأیید کنسولگری ترکیه در ایران به اداره مربوطه تحویل داده خواهد شد.

شیوه دوم دریافت گواهی‌نامه سوء پیشینه مراجعه به کنسولگری یا سفارت ایران در ترکیه یا استانبول می‌باشد که قبل از آن باید در سامانه تاک وزارت امور خارجه ثبت نام و بعد از تکمیل کردن اطلاعات درخواستی و ثبت و دریافت کد رهگیری در روز مقرر شده سفارت یا کنسولگری به همراه مدارک لازم مانند پاسپورت و درخواست اداره درخواست کننده سوء پیشینه به کنسولگری مراجعه و بعد از انگشت نگاری با پرداخت هزینه که به یورو می‌باشد اقدام به درخواست و تهیه گواهی سوء پیشینه نمایید. بنا بر زمان درخواست شما و تعداد درخواست‌های این گواهی مدت زمان آن مشخص می‌گردد بعضاً در بعضی از تایم ‌ها در برخی از سال‌های خاص که اداره مهاجرت ترکیه برای دریافت این گواهی پافشاری می‌کرده است زمان صدور این گواهی تا ۱ ماه هم زمان برده است.

بعد از صدور گواهی سوء پیشینه این گواهی فقط به فرد درخواست کننده یا نماینده قانونی وی یا برگه وکالت معتبر تحویل داده خواهد شد.

همچنین ببینید

امور طلاق

امور طلاق

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) طلاق واقعه طلاق ایرانیانی که ازدواجشان در شناسنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد