نحوه افتتاح حساب بانکی در استانبول

نحوه افتتاح حساب بانکی در استانبول

استانبول با توجه به موقعیت اقتصادی ویژه‌ای که داراست و قلب اقتصادی کشور ترکیه محسوب می‌شود همواره مورد توجه بازرگانان و شرکت‌های خارجی بوده است که برای انجام امور تجاری و اقتصادی به این کلان‌شهر زیبا مراجعه می‌نمایند. به‌طور حتم داشتن حساب بانکی و انجام امور بانکی از اولویت‌های اصلی هر شخص یا شرکتی می‌باشد که داخل این شهر قصد انجام امور تجاری و شخصی یا بازرگانی را داشته باشد.

بانک‌های زیادی داخل کشور ترکیه مشغول فعالیت می‌باشند که در طبقه‌بندی‌های مختلف مشغول خدمت‌رسانی می‌باشند. در این بین بانک‌های خارجی زیادی نیز با توجه به شرایط خوب اقتصادی و توریستی استانبول اقدام به افتتاح حساب بانکی در این شهر نموده‌اند.

اما نحوه افتتاح حساب بانکی در این بانک‌های مختلف و بعضاً مشهور شهر استانبول چگونه است؟ آیا برای افتتاح حساب بانکی کار خاصی لازم است انجام شود؟

نحوه افتتاح حساب بانکی در استانبول
نحوه افتتاح حساب بانکی در استانبول

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در استانبول چه مدارکی می‌باشد؟

به‌طور کلی قوانین افتتاح حساب بانکی در شهرهای مختلف و شعبه‌های مختلف متفاوت و سلیقه‌ای می‌باشد. معمولاً در شهرهایی غیر از استانبول افتتاح حساب بانکی بسیار راحت‌تر از استانبول می‌باشد. اما در تمام شهرها به‌طور کلی ۲ بانک زراعت و ایش بانک مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان را در اختیار دارند و سایر بانک‌های استانبول معمولاً افتتاح حساب بانکی را انجام نمی‌دهند. در سال‌های اخیر همواره با توجه به تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و اشخاص ایرانی در سرتاسر جهان باعث شده تا سایر بانک‌های فعال استانبول در افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان با ترس از مجازات و جریمه‌های آمریکا مواجه شوند و از باز کردن حساب بانکی برای ایرانیان خودداری ‌نمایند.

اما برای باز کردن حساب بانکی در شهر استانبول توسط ۲ بانک زراعت و ایش بانک چه کارهایی باید انجام دارد و چه مدارکی لازم می‌باشد.

شعبات مختلف این ۲ بانک در سرتاسر شهر استانبول در محلات مختلف قرار گرفته است که با مراجعه به آنها می‌توانید اقدام به افتتاح حساب نمایید. از بین ۲ بانک زراعت و ایش بانک معمولاً بانک زراعت شرایط بهتری جهت افتتاح حساب دارد. معمولاً ایش بانک بسیار سلیقه‌ای عمل نموده و از باز کردن حساب بانکی برای ایرانیان معمولاً سر باز می‌زند. زراعت بانک هم در دریافت مدارک از مشتریان برای افتتاح حساب بانکی به همین شیوه عمل می‌نماید بعضی اوقات با اجاره خانه و یا سند ملک بدون اقامت اقدام به بازگشایی حساب بانکی می‌نماید و گاهی اوقات هم داشتن اقامت الزامی می‌باشد که بر اساس شعبات این بانک کاملاً سلیقه‌ای و متفاوت می‌باشد. هنگام باز کردن حساب بانکی پاسپورت و عکس و در صورت لزوم کارت اقامت الزامی باشد.

بانک زراعت در صورت باز نمودن حساب بانکی در همان لحظه کارت بانکی خود را تقدیم شما می‌نماید اما ایش بانک کارت بانکی خود را در فاصله‌ای ۱۰ روزه به آدرس شما ارسال خواهد نمود.

در هنگام افتتاح حساب باید دقت نمایید که حساب شما دارای چه امکاناتی است و چه مدل حساب ارزی برای شما گشوده شده است. چون با قابلیت برداشت یورو و دلار هم می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز اقدام به برداشت وجه نمایید. همچنین توسط نرم‌افزار بانکی می‌توانید اقدام به جابه‌جایی ارزهای مختلف به حساب‌های گوناگون نمایید به شرطی که حسابی که برای شما افتتاح شده است حساب ارزی بوده باشد نه فقط حساب لیر ترکیه که این امر از مهم‌ترین موارد قابل اشاره در هنگام باز نمودن حساب بانکی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول