خاص ترین تپه ها و پارک ها

نقاش تپه استانبول

 نقاش تپه استانبول ترکیه

نقاش تپه NAKKAŞTEPE / Kuzguncuk نقاش تپه جایی که می توانید استانبول را از ارتفاعی 08 متری تماشا کنید. نقاش تپه از مهمترین ارتفاعات شهر استانبول جهت بازدید از بسفر می باشد که سابقه ای تاریخی دارد. نقاش تپه استانبول در منطقه اسکودار واقع گردیده و در قسمت آسیایی شهر استانبول می باشد.

بیشتر بخوانید »

محل تفریحی سلیمانیه استانبول

محل تفریحی سلیمانیه استانبول ترکیه

محل تفریحی سلیمانیه KALAFAT YERİ VE SÜLEYMANİYE مکانی که می توانید قلب استانبول را تماشا کنید. این منطقه از  5 شنبه بازار آغاز و تا پل گالاتا امتداد پیدا کرده است. این محل تفریحی زاویه دید بسیار مناسبی برای عکاسی و ثبت مناظر زیبای اطراف آن را دارد. از منطقه تفریحی سلیمانیه می توان به اماکن معروفی مانند پل گالاتا برج دختر و مسجد ایاصوفیا را مشاهده نمود.

بیشتر بخوانید »

کاروانسرای والده خان استانبول

کاروانسرای والده خان استانبول

کاروانسرای والده خان Büyük Valide Han آخرین مورد برای علاقه مندان به عکسبرداری کاروانسرای بزرگ والده خان است که توسط سلطان قاسم در قرن هفدهم ساخته شده است. این مکان تاریخی دارای مغازه های بسیار کوچک و بزرگی است که بوی تاریخ می دهد و ارزش دیدن دارد. کاروانسرای والده خان در منطقه فاتح شهر استانبول واقع  گردیده است.

بیشتر بخوانید »

عمارت مجیدیه استانبول

عمارت مجیدیه استانبول ترکیه

عمارت مجیدیه کاخ توپکاپی topkapı sarayı- mecidiye köşkü حتی اگر ارتفاع آن زیاد نباشد اما عمارت مجیدیه یک تراس چشم انداز است که می توانید استانبول را از یک نقطه بسیار خوب تماشا کنید. از بالکن موجود در حیاط این عمارت می توان برج دختر استانبول را به راحتی مشاهده نمود. این عمارت توسط سلطان عبدالمجید ساخته و در سال 1859 به پایان رسید.

بیشتر بخوانید »

تپه یوشا استانبول

تپه یوشا استانبول ترکیه

تپه یوشا Yuşa Tepesi / Beykoz بلندترین  تپه استانبول بدون شک تپه یوشا در بیشه های منطقه‏ بی‏کوز می باشد از اینجا احساس می کنید که هنگام تماشای استانبول به استخر بزرگی می روید. تپه یوشا یکی از مناطق بسیار جذاب و دیدنی شهر استانبول می باشد که میزبان افراد هنری جهت عکسبرداری در این منطقه حاضر می گردند. تپه یوشا در منطقه بی‏کوز در قسمت آسیایی شهر استانبول قرار دارد

بیشتر بخوانید »

تپه میرهابات استانبول

تپه میرهابات استانبول

تپه میرهابات Mihrabat Korusu تپه میرهابات در منطقه کانلیجا یکی از زیباترین تپه های منطقه بسفر است کع در این منطقه واقع گردیده است و به شما اجازه می دهد تا بسفر را از زاویه ای دیگر مشاهده نمایید. هوای تازه و انبوهی از درختان جنگل از جذابیت های این منطقه می باشد. تپه میرهابات در منطقه بی کوز در قسمت آسیایی شهر استانبول واقع گردیده است.

بیشتر بخوانید »

تپه فتحی پاشا استانبول

تپه فتحی پاشا استانبول

تپه فتحی پاشا Fethi Paşa Korusu این تپه و منطقه از استانبول برای عکسبرداری با چشم انداز عالی و پیاده روی بسیار ایده آل است. فضای آرام این منطقه برای از بین بردن استرس کل هفته کافی است. بسیاری از بومیان استانبول صبحانه را در این منطقه تفریحی صرف می نمایند. تپه فتحی پاشا در منطقه اسکودار شهر استانبول در قسمت آسیایی این شهر می باشد

بیشتر بخوانید »

تپه پیرلوتی استانبول

تپه پیرلوتی استانبول ترکیه

تپه پیرلوتی  Pierre Loti Tepesi این تپه دقیقاً جایی است که می توان نمایی پا نوراما یی از خلیج داشت. نام این تپه به نام پیرلوتی نویسنده فرانسوی، یک عاشق واقعی استانبول است که مدت زیادی در استانبول زندگی می‏کرده است. منظره ای بی نظیر از شاخ طلایی و همچنین کافه ها و رستوران ها و مغازه هایی کوچک که سوغات مختلفی را می فروشند هنگام صعود از تپه در انتظار شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید »

تپه آیدوس استانبول

تپه دیدنی آیدوس استانبول

تپه آیدوس Aydos Tepesi تپه آیدوس استانبول با ارتفاع 537 متر بالاترین نقطه شهر استانبول در منطقه پندیک در قسمت آسیایی شهر استانبول می باشد. از تپه آیدوس می توان نظاره گر جزایر آدالار استانبول بود. نمای غروب خورشید از این تپه طرفداران زیادی در سرتاسر هفته از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید »

پارک ملاعاشق استانبول

کافه روباز ملا عاشق استانبول

پارک ملاعاشق Molla Aşkı parki / Fatih این پارک با سریال تلویزیونی Ezel به معروفیت بیشتری دست یافت. این منطقه بیشه هایی از مناطق بالات و گالاتا و خلیج و فنر را در بر می گیرد. عصرها این منطقه میزبان تعداد زیادی از بومیان و گردشگران برای نوشیدن چای و لذت بردن از نمای درخشان دریای مرمره است. پارک ملاعاشق در منطقه فاتح شهر استانبول در قسمت اروپایی واقع گردیده است.

بیشتر بخوانید »

تپه بیوک چاملیجا استانبول

تپه بیوک چامیلجا

تپه بیوک چاملی Büyük Çamlıca Tepesi' وقتی از بلندی ها و تپه های استانبول یاد می شود ابتدا تپه بیوک چاملی به ذهن خطور می کند. تپه ای معروف با ارتفاع 268 متر در منطقه اسکودار در قسمت آسیایی شهراستانبول واقع گردیده است. در این تپه زیبا آب های آبی بسفرو پل بسفر، گالاتا ، قلعه روملی ، کاندیلی ، توپکاپی ، سلطان احمد ، جزایر آدلار و حیدرپاشا در این منظره بی نظیر قابل رویت می باشد.

بیشتر بخوانید »

پارک اولوس استانبول

پارک اولوس استانبول

پارک اولوس Ulus Parkı/ Etiler پارک اولوس که یکی از زیباترین مناطق را در قلب شهر استانبول دارا است با درختانی سبز در انتظار شماست. همچنین می توانید از پارک اولوس با کودکان خود در کافه های آن غذای خوب صرف نمایید و از مناظر و هوای تازه لذت ببرید. پارک اولوس در منطقه بشیکتاش شهراستانبول در قسمت اروپایی آن واقع گردیده است.

بیشتر بخوانید »

اوتاتپه استانبول

اوتاتپه استانبول ترکیه

اوتاتپه Otağtepe / Kavacık مناظر پارک اوتاتپه که فیلم ها وسریال های زیادی در آن ساخته شده، آنقدر زیبا است که این همان چیزی است که آنها بهشت دروغین می نامند. پل های فاتح سلطان محمد و پل های بسفر را می توان از منظره این تپه مشاهده نمود.

بیشتر بخوانید »

خاص ترین تپه ها و پارک های استانبول

تپه میرهابات استانبول ترکیه

زیباترین و خاص ترین تپه ها و پارک ها که استانبول را زیر پای شما قرار می دهد (برای عکسبرداری) افق استانبول، بافت تاریخی، نمای بی نظیر سفر و زیبایی وصف ناپذیر از این مناطق به خصوص هنگامی که شما با یک نوشیدنی چای یا یک فنجان قهوه به تماشای این مناظر بی نظیر نشسته اید در این مقاله لیستی از زیباترین تپه ها و پارک هایی که استانبول را زیرپای شما قرار می دهد ایجاد کرده ایم.

بیشتر بخوانید »
error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس