نحوه ثبت نام در مدارس ایرانی‌ها در استانبول

نحوه ثبت نام در مدارس ایرانی‌ها در استانبول

یکی از مهم‌ترین مسائلی که ذهن والدین را هنگام مهاجرت مشغول می‌نماید نحوه تحصیل فرزندان آنها می‌باشد. کشور ترکیه به علت بافت‌های مشترک فرهنگی و ساختار مدرن خود و صنعتی شدن این کشور در سال‌های اخیر همواره مورد توجه ایرانیان برای مهاجرت بوده است. یکی از راه‌حل‌های موجود برای اطمینان خاطر والدین تحصیل آنها در مدارس ایرانی‌ها در ترکیه است. در این مقاله سعی بر آن داریم تا مدارس ایرانی مشغول در شهر استانبول ترکیه را خدمت شما معرفی و توضیحاتی کامل را ارائه نماییم.

قبل از آن لازم است بدانید تحصیل در مدارس ترکیه رایگان، اجباری و ۱۲ ساله است. البته تعدادی مدارس بین‌المللی در این کشور وجود دارد و دانش‌آموزانی که با والدین خود به این کشور مهاجرت نموده‌اند می‌توانند در این مدارس شناخته شده بین‌المللی غیردولتی به زبان دلخواه و مورد نظر خود نیز اقدام به تحصیل نمایند.

ایران یکی از کشورهایی است که برای سهولت زندگی و تحصیل شهروندان خود در ترکیه اقدام به تأسیس مدارس نمونه دولتی در شهرهای استانبول و آنکارا نموده است که در این مدارس امکان تحصیل به زبان فارسی و مطابق با نظام آموزش ایران فراهم نموده است.

این مجموعه و مدرسه آموزشی در سال ۱۸۸۴ میلادی در شهر استانبول در منطقه سلطان احمد این شهر ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این مجموعه آموزشی از زمان تأسیس خود تا اکنون بدون وقفه در آموزش و پرورش ایرانیان مقیم در ترکیه فعالیت داشته است.

دوره تحصیل در این مدرسه از پیش‌دبستانی تا سال چهارم دبیرستان است و کلیه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد. ثبت نام برای ورود به این مدرسه هر ساله از اول تیر ماه آغاز می‌گردد. مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مجتمع آموزشی فجر ایرانیان در استانبول از آنجا که این مدرسه چهار مقطع پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را پوشش می‌دهد ،هر مقطع دارای مدارک مورد نیاز خاص خود برای ثبت نام می‌باشد.

۱- اصل پاسپورت معتبر

۲- کارت اقامت معتبر

۳- عکس جدید

۴- اصل شناسنامه

۵- تکمیل فرم‌های مورد نیاز جهت ثبت نام

۶- کارنامه قبولی پایه‌ی قبلی

۷- دفترچه سلامت

۸- پرداخت هزینه ثبت نام

 

هزینه ثبت نام و تحصیل در مجتمع آموزشی فجر استانبول

از آنجا که این مؤسسه آموزشی یک مرکز غیردولتی محسوب می‌شود برای تأمین هزینه‌های خود از دانش‌آموزان شهریه دریافت می‌گردد.

شهریه در این مجتمع آموزشی بر اساس مقطع تحصیلی متفاوت است و ملزم به پرداخت شهریه مربوط به آن مقطع تحصیلی در بانک ملت شعبه استانبول می‌باشد. شهریه تحصیلی در مقطع پیش‌دبستانی ۴۷۰ دلار، در مقطع ابتدایی ۵۰۰ دلار، در مقطع متوسطه اول ۶۵۰ دلار و در مقطع متوسطه دوم ۸۵۰ دلار می‌باشد. البته شهریه را می‌توان به دو صورت اقساطی و یا کامل پرداخت نمود.

نحوه ثبت نام در مدارس ایرانی‌ها در استانبول

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ملک ها

آخرین تور ها