بیلیک دوزو استانبول

Beylikdüzü

.

 

همه چیز درباره بیلیک دوزو

بیلیک دوزو استانبول
منطقه بیلیکدوزو استانبول

منطقه بیلیکدوزو استانبول  یکی از مناطق غربی شهر استانبول است. این منطقه از جنوب با دریای مرمره از شرق با منطقه آوجیلار از غرب با منطقه بیوک چکمجه و از شمال با منطقه اسنیورت همسایه می‌باشد. مساحت منطقه بیلیکدوزو ۳۶۰ کیلومتر مربع می‌باشد.

بیلیکدوزو یکی از سبزترین مناطق شهر استانبول می‌باشد که سرانه فضای سبز در آن به ازای هر شخص ۱۰ متر مربع می‌باشد. در خیابان‌ها و کوچه‌های این منطقه زیبا درختان با فواصل متقارن چشم‌اندازی زیبا برای ساکنین منطقه‌ ایجاد نموده‌اند.

بیلیکدوزو نمایانگر چهره جدید شهرسازی شده‌ای از استانبول می‌باشد که دارای بلوارها، پیاده‌روها و فضاهای سبز زیبا می‌باشد. منطقه بیلیکدوزو به دلیل قرار گرفتن بین دو دره غول‌پیکر بین محلات جمهوریت و محله عدنان قهوه‌چی همچنان به سبزترشدن خود ادامه می‌دهد. همچنین پارک گیاه‌شناسی دره سبز در حال ساخت است.

بیلیکدوزو کجاست
بیلیکدوزو کجاست

بیلیکدوزو یکی از مناطق نادر استانبول است که ساخت‌وساز زاغه‌ای ندارد. بیلیکدوزو از آن دسته از مناطق شهر استانبول است که دارای ساخت‌وساز مدرن و لوکس می‌باشد. ۴۰ درصد از سکنه منطقه بیلیکدوزو را دانشگاهیان تشکیل داده‌اند.

بیلیکدوزو یک استاندارد شهری منظم با زیبایی‌های فراوان در اروپاست.

منطقه‌ی زیبای بیلیکدوزو جزء مناطقی از استانبول است که مقدار زیادی از خارجیان از تمامی ممالک در آن سکونت دارند. همچنین هموطنان ایرانی بسیاری این منطقه را جهت سکونت خود در استانبول انتخاب و در آن سکنی گزیده‌اند. منطقه بیلیکدوزو بیشترین تعداد از اتباع ایرانی را در خود جای داده است.

نمایی از بیلیکدوزو
نمایی از بیلیکدوزو

آب و هوای بیلیکدوزو

میانگین میزان بارش سالیانه در منطقه بیلیکدوزو ۵۴.۲ و متوسط دمای آب دریا در سواحل بیلیکدوزو ۱۴.۴ درجه می‌باشد. کمترین میزان بارش باران در منطقه بیلیکدوزو در ماه آگوست و بیشترین ماه بارش باران دسامبر می‌باشد و همچنین حداکثر ضخامت برف ۶۰ سانتی‌متر می‌باشد. منطقه بیلیکدوزو به طور متوسط ۱۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد که در مقایسه با مناطق مرکزی استانبول فضای مرطوب و وزش باد بیشتری دارد. همچنین زمستان در این منطقه نسبت به سایر مناطق خشن‌تر می‌باشد.

حمل و نقل بیلیکدوزو
حمل و نقل بیلیکدوزو

حمل و نقل

با گسترش خطوط ارتباطی حمل و نقل در شهر استانبول و همچنین خطوط متروباس ارتباط با منطقه بیلیکدوزو تسهیل یافته. شهروندان می‌توانند با استفاده از خطوط ۲۴ ساعته متروباس در طول شبانه‌روز به منطقه بیلیکدوزو دسترسی داشته باشند. از بیلیکدوزو که تقریباً در ابتدای خط متروباس می‌باشد تا ایستگاه زینجیرلی تقریباً ۶۰ دقیقه زمان می‌باشد.

جدا از متروباس، اتوبوس‌های اکسپرس از تاکسیم به سمت منطقه به طور روزانه در حال تردد می‌باشند. از آنجا که منطقه بیلیکدوزو در حومه اتوبان E5 واقع شده کلیه وسایل حمل و نقل عمومی از مناطقی مانند ینی بوسنا yenibosna و باکیرکوی Bakırköy به سمت منطقه بیلیکدوزو و منطقه بیوک چکمجه در حال حرکت می‌باشند.

منطقه بیلیکدوزو در فاصله ۱۳ کیلومتری از فرودگاه قدیم آتاتورک قرار دارد و دسترسی‌های خوب و مطلوبی از مناطق اسنیورت به بزرگراه ترانزیت اروپا با E80 را دارا می‌باشد.

بندر آمبارلی بیلیکدوزو
بندر آمبارلی بیلیکدوزو

اقتصاد

اقتصاد بیلیکدوزو عموماً مبتنی بر صنعت و تجارت است. از این رو یکی از بزرگ‌ترین بنادر استانبول به نام Ambarlı در این منطقه واقع گردیده. این بندر یکی از ۵۰ بندر بزرگ کانتینر جهان می‌باشد.

همچنین تأسیسات پر کردن و توزیع سوخت نیروگاهی یکی دیگر از عوامل مهم اقتصادی این منطقه می‌باشد. سایت‌های صنعتی متعددی همانند coppersmith و mermerciler و همچنین سایتBeysan شاخصه صنعتی اقتصاد منطقه را تشکیل می‌دهند. یکی از شعبات کارخانه arçelikنیز در این منطقه فعال می‌باشد.

بخش زنبورداری نیز یکی از عوامل مهم صنعت کشاورزی این منطقه است. همچنین قسمت مهمی از معیشت مردم بیلیکدوزو از قسمت ماهیگری در منطقه گورپینار تشکیل شده بازار شیلات استانبول در منطقه Gürpınarدر بیلیکدوزو واقع شده البته در ۵ سال گذشته اقتصاد منطقه به بخش مسکن تغییرات زیادی کرده است.

طبق نظرسنجی‌های مختلف در خرید املاک و مسکن بیلیکدوزو یکی از مناطق پرطرفدار در حوزه اجاره روزانه منازل در استانبول است که به علت دسترسی آسان از طریق خطوط متروباس ۲۴ ساعته انجام می‌گیرد.

تبلیغات اجاره روزانه خانه در Beylikduzu را می‌توان به صورت مکرر در اینترنت یافت.

مجموعه ورزشی بیلیکدوزو
مجموعه ورزشی بیلیکدوزو

ورزش

امکانات ورزشی منطقه بیلیکدوزو در زمان شهرداری اکرم امام اوغلو شهردار فعلی استانبول به حد گسترده‌ای دست پیدا کرد. ورزش‌های آبی ساحل و همچنین کلوپ شخصی اسکی در میدان جدید بیلیکدوزو در بزرگراه E5 در زمستان ۲۰۱۳ طیف گسترده‌ای را معطوف به خود کرد. استخر المپیک منطقه بیلیکدوزو در حال ساخت است که یکی از زیباترین استخرها در شهر استانبول می‌باشد. مسیرهای مخصوص دوچرخه‌سواری در بلوارهای محله عدنان قهوه‌چی و ساحل گورپینار وجود دارد که وسایل نقلیه نمی‌توانند وارد آن شوند.

دانشگاه بی کنت بیلیکدوزو
دانشگاه بی کنت بیلیکدوزو

آموزش

در منطقه بیلیکدوزو ۱۶۷ مؤسسه آموزشی ۱۹۳۴ کلاس درس و ۸۵۴/۵۵ هزار دانش‌آموز و ۱.۷۲۷معلم مشغول به فعالیت می‌باشند.

همچنین تعداد ۳۱ مدرسه ابتدایی و دوره متوسطه و ۳۴ مؤسسه آموزشی متوسطه عمومی و ۴۴ مدرسه آموزش متوسطه فنی و حرفه‌ای و ۱ مدرسه عالی در این منطقه موجود می‌باشد.

شهرداری بیلیکدوزو
شهرداری بیلیکدوزو

مدیریت

بیلیکدوزو یکی از مناطق با ساختار شیک و جذاب برای مهاجران است که تمایل به زندگی راحت و همچنین مدرن را در شهر استانبول دارند. شهردار این منطقه از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۹ اکرم امام اوغلو  Ekrem İmamoğluبود که با فعالیت‌های چشمگیر او منطقه بیلیکدوزو را به نگین درخشانی در غرب استانبول تبدیل نمود با حرکات و اثرات درخشان که وی از خود به جای گذاشت خود را به سرعت به یکی از شهرداران پرطرفدار شهر استانبول مطرح و بعد از دوره‌ای درخشان در طی ۵ سال در طی رقابتی سخت و نفس‌گیر با رقیب خود بن علی ییلدریم از حزب عدالت و توسعه را شکست داده و بر مسند شهرداری کل استانبول قرار گرفت.

بیلیک دوزو یا اسنیورت؟؟

 مقایسه بیلیک دوزو با اسنیورت

 

برای انتخاب و خرید خانه همواره بین مناطق بیلیک دوزو و اسنیورت سوالات بسیاری بوده است که کدام یک از این مناطق که در مجاورت و همسایگی یکدیگر قرار گرفته اند می تواند بهترین انتخاب برای خرید خانه مورد نظر باشد.
در این مقاله به نکات مهم و اساسی این مناطق و مزایا و معایب این دو منطقه خواهیم پرداخت که برای بسیاری از هموطنانمان مهم می باشد.
.
از لحاظ ساختاری و مهندسی شهری منطقه بیلیک دوزو از منطقه اسن یورت مدرن تر و زیباتر است و به طور کلی سرانه فضای سبز در منطقه بیلیک دوزو بسیار بیشتر از است یورت می باشد که از مهمترین نکات بیلیک دوزو به شمار می آید.
.
منطقه اسن یورت از لحاظ مساحتی بسیار بزرگ تر از منطقه بیلیک دوزو‌ می باشد و بر این اساس شهرک های مسکونی بیشتری را درون خود جای داده است که از منطقه بیلیک دوزو در این زمینه پیشی دارد ،این امر باعث می شود که تنوع و انتخاب به نوعی در اسن یورت بیشتر از بیلیک دوزو احساس شود.
.
از لحاظ بافت و اهالی بومی منطقه اسن یورت دارای محلات بیشتری نسبت به بیلیک دوزو می باشد که برای بسیاری از نکات مهم محسوب می شود .بیلیک دوزو به علت ساختار مدرن و محلات جدید از بافت کهنه و فرسوده بسیار کمتری نسبت به منطقه اسن یورت برخوردار است .
.

رزیدانس مسکونی دمیر کانتریبه لحاظ قیمتی شهرک های منطقه بیلیک دوزو به نسبت از قیمت بالاتری از شهرک های اسن یورت برخوردار می باشد البته این نمته بسیار مهم و قابل توجه است که شهرک با شهرک از لحاظ امکانات و لوکیشن متفاوت می باشد و هرکدام از این مناطق دارای محلات و رزیدانس ها با قیمت های بالا نیز می باشند.
.
بیلیک دوزو از مناطق ساحلی استانبول در مجاورت با دریا می باشد و برای دوستداران خرید خانه ساحلی مناسب است، در صورتی که منطقه اسن یورت از این ویژه گی محروم است و از مناطق ساحلی استانبول محسوب نمی شود.
.
به لحاظ دسترسی عمومی و حمل و نقل و استفاده از ناوگان حمل و نقل دو منطقه در جایگاه خوبی در کنار بزرگراه E5 و خط مترو باس این اتوبان قرار گرفته اند که از برجسته ترین نکات این‌مناطق محسوب می شود .همچنین تا پایان سال۲۰۲۲ خط مترو نیز به این مناطق اضافه خواهد شد.
اما منطقه اسن یورت بین دوبزرگراه E5 و E80 قرار کرفته است که برای ساکنین این‌منطقه دسترسی با وسایل شخصی بسیار خوب و مطلوب توصیف می شود.
.
به لحاظ افراد ساکن در این دو منطقه نیز باید به این مطلب اشاره نمایم که اسن یورت به نسبت بیلیک دوزو از خارجیان بیشتری از کشورهای ایران ،سوریه و افغانستان برخوردار است در حالی که در بیلیک دوزو ایرانیان بیشتر از سایر ممالک حضور پر رنگ تری را دارا می باشند.البته شهروندان از سایر کشورهای جهان البته در بیلیک دوزو مشغول زندگی می باشند.
.
به لحاظ ساختار اجتماعی و امکانات رفاهی و مقایسه بین بیلیک دوزو و اسنیورت تقریبا در یک ردیف می باشند و به علت همسایگی و قرار گرفتن در یک مکان استفاده از بسیاری از این امکانات مانند مراکز خرید،مراکز بهداشتی،مراکز ورزشی و فرهنگی براحتی قابل استفاده و در دسترس می باشد و محدودیتی در این خصوص بین این مناطق وجود نخواهد داشت.
.

هتل رامادا بیلیکدوزو(۵ستاره)

برای متقاضیان خرید خانه ارزان بین دو منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت بدون شک در منطقه اسن یورت انتخاب های بسیار بیشتری نسبت به بیلیک دوزو در اختیار شما خواهد بود .اسن یورت به دلیل داشتن شهرک های بسیار زیاد در این منطقه و مناطق حومه آن تقریبا خرید خانه با هر بودجه ای را برای خارجیان ممکن ساخته است.
یکی از دلایل بسیار مهمی که در این سال ها باعث شده تا بیلیک دوزو و اسن یورت مورد توجه قرار گیرند ،امکان خرید خانه با هر بودجه ای می باشد که در تقابل خرید خانه ارزان به متقاضی امکانات کامل نیز داده می شود که برای خریدار بسیار خوشایند و مطلوب است.
.
از معایب قابل توجه برای دو منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت باید به فاصله تقریبا ۴۰ کیلومتری این‌مناطق با مرکز شهر استانبول اشاره نمود که در فاصله ای تقریبا طولانی نسبت به مرکز شهر قرار گرفته اند .با خودرو شخصی و در تایم معمولی تا مرکز شهر استانبول تقریبا ۴۵ دقیقه فاصله و با استفاده از خطوط متروباس تقریبا یک ساعت و سی دقیقه این مسیر به طول خواهد انجامید.
.
به لحاظ تراکم جمعیت و شلوغی نیز اسن یورت استانبول به نسبت از منطقه بیلیک دوزو شلوغ تر می باشد و علت آن هم مساحت بزرگ منطقه اسن یورت نسبت به بیلیک دوزو است و البته با توجه به حضور گسترده خارجیان در منطقه اسن یورت در سال های اخیر این منطقه از شلوغی بسیار بیشتری برخوردار بوده است.
درسال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ ایرانیان بسیاری در منطقه اسن یورت اقدام به خرید واحد مسکونی و افتتاح فروشگاه و کسب و کار نموده اند که به طور کاملا واضح در خیابان های این منطقه غربی استانبول مشهود است.
.

شما می توانید با استفاده از دکمه واتس آپ در انتهای این مطلب اقدام به پرسش تمام سوالات مهاجرتی خود در استانبول ترکیه به صورت رایگان نمایید.

.

بررسی منطقه بیلیک دوزو برای خرید خانه

بررسی منطقه بیلیک دوزو برای خرید خانه

بیلیک دوزو از مناطقی است که در سال های اخیر نام آن به صورت مکرر برای خرید خانه مخصوصا برای ایرانیان بسیار شنیده شده و مورد توجه قرار گرفته است و به مکانی محبوب برای اتباع خارجی مخصوصا ایرانیان برای خرید خانه تبدیل گردیده است که این امر عوامل مهم زیادی دارد که به صورت کامل به جزئیات آنها خواهیم پرداخت.

رزیدانس مسکونی مارمارا کوناکلاری
رزیدانس مسکونی مارمارا کوناکلاری

✅چرا بیلیکدوزو؟؟
بیلیک دوزو از مناطق غربی استانبول است که دارای ساختاری بسیار مدرن و شیک و البته تمیز و مرتب است که با خیابان های سبز و دلنشین خود و شهرک های مسکونی لاکچری با تمام امکانات موجود سالیانه پذیرای تعداد زیادی از شهروندان کشورهای خارجی است که این منطقه را برای خرید خانه خود برگزیده اند.
بیلیک دوزو سال ها تحت مدیریت شهردار محبوب خود اکرم امام اوغلو که اکنون به عنوان شهردار کل استانبول مشغول فعالیت است توانست ‌تا ساختار بسیار مطلوبی را برای بومیان و خارجیان و البته ایرانیان بسیاری که در این منطقه مشغول زندگی می باشند ایجاد نماید‌ و در این کار و جذب سرمایه خارجی برای فروش خانه به اتباع خارجی نیز بسیار خوب و موفق عمل نموده است به طوری که ایرانیان رتبه اول خرید خانه در این منطقه غربی استانبول را دارا می باشند.
از مهمترین عوامل در جلب مشتریان در بیلیک دوزو ساختار مدرن و قیمت مناسب پروژه های مسکونی برآورد شده و از اصلی ترین نکات برای مهاجرت ایرانیان به بیلیک دوزو نام برده می شود.
پس دریافتیم که در جواب سوال چرا بیلیک دوزو باید جواب را در دو مورد اساسی یافت ۱-ساختار مدرن و سرانه فضای سبز و شهرک های مدرن با تمام امکانات و ۲-قیمت بسیار مناسب پروژه ها.

 

رزیدانس مسکونی وست ساید❇️کدام محلات بیلیک دوزو برای خرید خانه مناسب است؟
بیلیک دوزو با توجه به مدیریت شهرداری این منطقه تقریبا در تمام مناطق دارای ساختار مدرن به دور از بافت محلی و بومی و فرسوده است که برعکس اسن یورت در آن کمتر دیده می شود .
به علت مجاورت بیلیکدوزو با ساحل مناطق مشرف به این قسمت از منطقه با منظره از دریا بسیار محبوب است،محلاتی مانند عدنان قهوه چی و بی کنت را نیز باید از سایر محلات خوب بیلیک دوزو دانست .
بیلیک‌دوزو مانند اسن یورت که دارای محلات بدنام درون خود می باشد از این طیف مناطق بدنام و فرسوده درون خود ندارد و در اکثر محلات بافت کهنه و فرسوده جای خود را به برج ها و شهرک های مدرن واگذار نموده است.

با لمس لینک زیر میتوانید بهترین شهرک های مسکونی در منطقه بیلیک دوزو را مشاهده کرده و برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

رزیدانس مسکونی پاپاتیا ✳️بیلیک دوزو از لحاظ امکانات چگونه است؟؟
بیلیک دوزو در سال های اخیر و مخصوصا در زمان ریاست اکرم امام اوغلو از حزبchp توانست تا به خصوص از لحاظ فرهنگی به موفقیت های بسیاری دست یابد و رضایت گسترده شهروندان منطقه را بدست آورد .
این‌منطقه از لحاظ ورزشی و اجتماعی نیز دارای امکانات بسیاری است‌که با کیفیت و در سطحی بسیار عالی به صورت روزانه مشغول خدمت رسانی به اهالی منطقه می باشند.

 

💢چه طبقه ای از مردم در بیلیک دوزو ساکنند؟
اغلب اهالی منطقه بیلیک دوزو را بومیان قدیمی این‌منطقه به همراه خارجیان و مهاجرینی تشکیل می دهند که در سال های اخیر به این‌مجموعه پیوسته اند و جمعیت کثیری از این منطقه را به خود اختصاص داده اند .
بیلیک دوزو در سال های اخیر به منطقه ایرانیان شهرت یافته و تعداد بیشماری از هموطنانمان را درون خود جای داده است که این منطقه از استانبول را برای سکونت خود انتخاب نموده اند.
در کنار ایرانیان درربیلیک دوزو از سایر کشورها مانند افغانستان و عراق و سوریه نیز در منطقه بیلیک دوزو حضور پر رنگی دارند.

رزیدانس اسکای پورت♨️آیا هزینه زندگی در بیلیک دوزو پایین تر است؟
به طور حتم هزینه خانوار در منطقه بیلیک دوزو استانبول به نسبت مناطقی چون بشیکتاش و شیشلی بسیار پایین تر است .
هم به لحاظ مسکن و هم به لحاظ ارزاق زندگی در منطقه بیلیک دوزو با هزینه های بسیار پایین تری برخوردار است که برای قشر مهاجر به استانبول نیز همواره مورد توجه است .از مهمترین دلایل گسترده گی جمعیت خارجی در این مناطق غربی استانبول نیز ارزان بودن هزینه های زندگی
می باشد که بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

جمعیت

نمایی از بیلیکدوزو
نمایی از بیلیکدوزو
جمعیت سال
۲۰۴.۸۷۳ ۲۰۱۰
۲۱۸.۱۲۰ ۲۰۱۱
۲۲۹.۱۱۵ ۲۰۱۲
۲۴۴.۷۶۰ ۲۰۱۳
۲۶۲.۴۷۳ ۲۰۱۴
۲۷۹.۹۹۹ ۲۰۱۵
۲۹۷.۴۲۰ ۲۰۱۶

تمام مراکز خرید منطقه بیلیکدوزو به همراه آدرس

.

منطقه بیلیک دوزو استانبول

اماکن دیدنی و آثار تاریخی بیلیکدوزو

بیلیک دوزو استانبول

.

بهترین هتل های منطقه بیلیکدوزو

.

.

.

تمام محلات بیلیکدوزو

محله عدنان قهوه چی
  • Adnan Kahveci Mahallesi
محله دره آقازی
  • Dereağzı Mahallesi
محله باریش
  • Barış Mahallesi
محله گور پینار
  • Gürpınar Mahallesi
محله بیوک شهیر
  • Büyükşehir Mahallesi
محله کاواکلی
  • Kavaklı Mahallesi
محله جمهوریت Cumhuriyet Mahallesi محله مارمارا
  • Marmara Mahallesi
محله ساحل
  • Sahil Mahallesi
محله یعقوب لو
  • Yakuplu Mahallesi

موقعیت مکانی و دسترسی بیلیکدوزو روی نقشه گوگل

.

بازار های روز و محلی بیلیکدوزو

بازار های روز و محلی
بازار های روز و محلی
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه
یکشنبه
دوشنبه Marmara Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi, İhlas Caddesi
سه شنبه
چهار شنبه Adnan Kahveci mahallesi (Kapalı Pazar) Anadolu ve Erenler Caddesi kesişimi
پنج شنبه Yakuplu mahallesi Kubilay sokak, Hakimiyet Caddesi
جمعه Gürpınar mahallesi Adnan Menderes Caddesi, Halide Edip Adıvar caddesi

.

بیمارستان های منطقه بیلیکدوزو

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Medilife Beylikdüzü Hastanesi

بیمارستان خصوصی مدی لایف بیلیکدوزو

خصوصی ۰۲۱۲۸۶۶۸۰۸۰ Yakuplu Mahallesi 67 Sokak No:1 Beylikdüzü – İstanbul
 

ÖZEL MEDICANA INTERNATIONAL BEYLİKDÜZÜ HASTANESİ 

بیمارستان خصوصی مدیجانا بیلیکدوزو

خصوصی ۰۲۱۲۸۶۶۸۰۸۰ Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad. 3 Beylikdüzü, İstanbul

داروخانه های منطقه بیلیکدوزو

ویدیوهای منطقه بیلیک دوزو استانبول

 

یوتیوب

 

پخش از طریق یوتیوب


.

.

بیلیک دوزو استانبول

بیلیک دوزو استانبول