منطقه چکمه کوی استانبول

Çekmeköy

چکمه کوی
چکمه کوی کجاست

 

منطقه چکمه کوی استانبول   یکی از مناطق شهر استانبول است که در قسمت اسیایی شهر استانبول واقع گردیده.این منطقه از استانبول تا سال ۲۰۰۹ از مناطق زیر مجموعه منطقه عمرانیه بود که در تجزیه منطقه عمرانیه در سال ۲۰۰۸ به یک منطقه مستقل تبدیل شد.

 

منطقه چکمه کوی استانبول دارای ۱۷ محله و روستاست و جمعیت ان طبق امار رسمی به ۱۳۵۰۰۰ نفر میرسد و مساحت منطقه چکمه کوی به ۱۴۸ کیلومتر میرسد.

 

 

چکمه کوی
نمایی از چکمه کوی

 

منطقه چکمه کوی از جنوب غرب با منطقه بی کوز از شمال شرقی با منطقه شیله از جنوب غربی با منطقه عمرانیه از جنوب شرقی با منطقه سنجاق تپه و پندیک همسایه است.

 

 

 

 

 

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

جمعیت چکمه کوی

چکمه کوی
چکمه کوی استانبول
سال جمعیت
۱۶۸.۴۳۸ ۲۰۱۰
۱۸۳.۰۱۳ ۲۰۱۱
۱۹۳.۱۸۲ ۲۰۱۲
۲۰۷.۴۷۶ ۲۰۱۳
۲۲۰.۶۵۶ ۲۰۱۴
۲۳۱.۸۱۸ ۲۰۱۵
۲۳۹.۶۱۱ ۲۰۱۶

تمام مراکز خرید منطقه چکمه کوی

اماکن دیدنی و آثار تاریخی منطقه چکمه کوی

بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

تمام محلات منطقه چکمه کوی

محله علم داغ Alemdağ Mahallesi محله کیرازلی دره Kirazlıdere Mahallesi
محله آیدینلار Aydınlar Mahallesi محله کوچولو Koçullu Mahallesi
محله چاملیک Çamlık Mahallesi محله مهمت آکیف Mehmet Akif Mahallesi
محله چاتالمشه Çatalmeşe Mahallesi محله مرکز Merkez Mahallesi
محله جمهوریت Cumhuriyet Mahallesi محله معمار سنان Mimar Sinan Mahallesi
محله اکشی اوغلو Ekşioğlu Mahallesi محله نیشان تپه Nişantepe Mahallesi
محله گونگورن Güngören Mahallesi محله اومرلی Ömerli Mahallesi
محله حمیدیه Hamidiye Mahallesi محله رشادیه Reşadiye Mahallesi
محله حسینلی Hüseyinli Mahallesi محله سیراپینار Sırapınar Mahallesi
محله سوکپینار Soğukpınar Mahallesi

نقشه چکمه کوی

cekmekoy haritasi

دانشگاه و بیمارستان منطقه چکمه کوی

بیمارستان چکمه کوی

بیمارستان چکمه کوی

cekmekoy hastanesi

دانشگاه ایستینیه چکمه کوی

cekmekoy istiynie  universitesi

بیمارستان های منطقه چکمه کوی

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Çekmeköy Tıp Merkezi

بیمارستان خصوصی چکمه کوی

خصوصی ۰۲۱۶۶۴۲۰۲۰۴ Çamlık Mahallesi Şahinbey Caddesi No:14 34782 Çekmeköy – İstanbul

داروخانه های منطقه چکمه کوی

نام داروخانه آدرس تلفن
Afiyet Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi Zembil Sokak 12A Çekmeköy / Istanbul (Çekmeköy 1 Nolu Sağlık Ocağı Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۵۷۷-۷۶-۶۶
Alemdağ Eczanesi Alemdağ Mahallesi Reşadiye Sokak 1/e Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۱۲-۱۷-۷۸
Ali Baba Eczanesi Merkez Mahallesi, Çavuşbaşı Caddesi, No.48/b Çekmeköy / Istanbul (Çavuşbaşı Yolu Üzeri Koçoğulular Market Ve Erzincan Et Yanı) ۰ (۲۱۶) ۶۴۰-۱۰-۲۸
Aryen Eczanesi Nişantepe Mahallesi Saray Caddesi 268B Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul (Alemdağ Emlak Konutları, Carrefoursa Yanı) ۰ (۲۱۶) ۵۰۴-۴۴-۷۷
Atabey Eczanesi Taşdelen Mahallesi Atabey Caddesi 6Ca Taşdelen / Çekmeköy / Istanbul (Çizmeci Konsept Ve Palma Doro Sitesi Arasında – Cemal Güngör Parkı Karşısı – Migros Ve Aras Kargo Yanı) ۰ (۲۱۶) ۳۱۲-۲۱-۲۲
Ataman Eczanesi Hamidiye Mahallesi, Barış Yolu Caddesi, No. 4/6 Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۰۳-۱۲
Aydınlar Eczanesi Aydınlar Mahallesi Sultangazi Caddesi 59A Taşdelen / Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۳۰-۹۰-۶۱
Bağ Eczanesi Sultançiftliği Mahallesi Atatürk Caddesi 63A Taşdelen / Çekmeköy / Istanbul ۰ (۵۵۲) ۳۹۲-۰۳-۰۳
Beşyıldız Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Yavuz Selim Caddesi, No.3/2 Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۲۸-۵۴
Bilen Eczanesi Çamlık Mahallesi, Şahinbey Caddesi, No. 48-B Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۶۱-۹۱
Çamlık Eczanesi Çamlık Mahallesi, Çelik Sokak, No. 3 Çekmeköy Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۴۱-۹۶
Can Şifa Eczanesi Çamlık Mahallesi, Çiğdem Sokak, No. 3/a Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۰-۱۱-۲۰
Çekmeköy Eczanesi Çamlık Mahallesi Şahinbey Caddesi 22/a Çekmeköy / Istanbul (Pttnin Karşısı, Çağrı Marketi’nin Yanı) ۰ (۵۵۵) ۹۷۲-۳۱-۶۳
Doğa Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Yavuz Selim Caddesi, No. 1 A Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۰-۴۰-۱۲
Ebru Eczanesi Ekşioğlu Mahallesi 35. Sokak 16 Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul (Saruhan Kambur Asm Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۴۸۴-۱۱-۵۰
Ekşioğlu Eczanesi Kirazlıdere Mahallesi Sarnıç Sokak 29/b Taşdelen / Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۸۴-۰۹-۲۹
Elif Nur Eczanesi Alemdağ Mahallesi Ilim Caddesi 2/21 Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۱۲-۷۵-۴۸
Elif Yavuz Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi 45A Çekmeköy / Istanbul (Özel Sezin Koleji Ve Çekmeköy Spor Kompleksi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۶۱۲-۷۴-۰۹
Emir Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Akkon Sokak, No. 2-A Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۳۰-۶۶
Eser Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi, Zembil Sokak, No. 10 Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۹۶-۸۲
Eylül Eczanesi Çamlık Mahallesi Deniz Sokak 13-B Çekmeköy / Istanbul (Şahinbey Caddesi,çağrı Market Arka Sokağı) ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۷۰-۵۰
Fatih Eczanesi Çamlık Mahallesi Deniz Sokak 18A Çekmeköy / Istanbul (Safiye Ali Sağlık Ocağı Karşısı Şahin Bey Caddesi, Çağrı Marketin Arka Sokağı) ۰ (۲۱۶) ۶۴۰-۵۰-۰۵
Filiz Eczanesi Hamidiye Mahallesi, Ulubatlıhasan Caddesi, No. 8/1 Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۷۰-۰۱
Güneş Eczanesi Hamidiye Mahallesi, Serkan Sokak, No. 47/a Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۲۹-۳۱
Haluk Gültekin Eczanesi Hamidiye Mahallesi, Şahinbey Caddesi, No., 91/1A Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۳۲-۷۰
Hayat Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi Selim Dede Caddesi 44 Çekmeköy / Istanbul (Refah Camii Giriş Kapısı Karşısındaki Adadan Karşı Mimar Sinan Mahallesi, Muhtarlığı Ve Şehit Öğremen Izzet Yüksel Iöo Sokağı) ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۵۵-۳۳
Ilksin Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Ethem Sokak, No. 13/a Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۰-۵۸-۹۱
İpekcan Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 11B Çekmeköy / Istanbul (İş Bankası Ve Burger King Yanı, Villa Belde Sitesi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۴۴-۱۵
Işık Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi, Şahinbey Caddesi, No. 31 Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۸۵-۱۷
Kardelen Eczanesi Alemdağ Mahallesi Ilim Caddesi 29 Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul (Alemdağ Sağlık Ocağı Karşısı Cep:05424844145) ۰ (۲۱۶) ۴۸۴-۴۱-۴۴
Kaya Eczanesi Merkez Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, No. 34/a Köyiçi Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۴۲-۵۵
Komşum Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 61C Çekmeköy / Istanbul (Migros Ve Refah Caminin Alt Kısmı) ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۹۳-۳۳
Mehmet Akif Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, No.15/a Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۲-۵۳-۸۴
Mehtap Bayındırlı Eczanesi Ekşioğlu Mahallesi Saray Caddesi 101/2D Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul (Çekmeköy Alemdağ Devlet Hastanesi Yanı,aşağıdaki Işıklara Doğru Sağda) ۰ (۲۱۶) ۸۴۸-۲۵-۴۶
Mehtap Eczanesi Çamlık Mahallesi Erciyes Sokak 8A Çekmeköy / Istanbul (Akbank Ve Nüfus Müdürlüğünün Karşısındaki Sokak – Çekmeköy 10 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۶۲۰-۸۹-۹۱
Meral Öztürk Eczanesi Ekşioğlu Mahallesi 88. Sokak 3C Alemdağ / Çekmeköy / Istanbul (Çekmeköy Devlet Hastanesi Yanı.) ۰ (۲۱۶) ۵۰۴-۵۴-۹۰
Merkez Eczanesi Alemdağ Mahallesi, Turgut Özal Caddesi, No. 219A Alemdağ Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۱۲-۸۱-۸۳
Mert Eczanesi Kirazlıdere Mahallesi Kuyu Sokak 9/1 Taşdelen / Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۸۴-۸۰-۳۲
Mimar Sinan Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Çavuşbaşı Caddesi, No. No:4/a Çekmeköy Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۴۱-۰۰-۶۳
Murat Eczanesi Ekşioğlu Mahallesi, 87. Sokak, No. 9/a Alemdağ Çekmeköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۸۴-۵۷-۴۰
error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول