منطقه فاتح استانبول

Fatih

همه چیز درباره فاتح استانبول

فاتح
فاتح استانبول

منطقه فاتح استانبول  یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول می باشد که  به عنوان یکی از مناطق مهم تجاری و مرکزی شهر استانبول شناخته می شود. مراکز مهمی همچون شهرداری مرکزی استانبول، ستاد پلیس، اداره امور مالیاتی ، اداره مهاجرت مرکزی شهر استانبول ، بازار بزرگ استانبول در این منطقه قرار دارند.

منطقه فاتح از جنوب غرب با منطقه زیتون بورنو از شماال غرب با منطقه ایوب سلطان از جنوب با دریای مرمره و از شرق با پل گلوگاه همسایه می باشد

منطقه فاتح از سال ۱۹۲۸ تا سال ۲۰۰۸ با منطقه تاریخی امین اونو یک منطقه شناخته می شدند که از سال ۲۰۰۸ منطقه فاتح به منطقه ای مستقل و منطقه امین اونو به یکی از محلات آن تبدیل گردید.

نمایی از منطقه فاتح
نمایی از منطقه فاتح

مساحت منطقه فاتح ۱۵ کیلومتر و دارای ۵۷ محله می باشد. توسعه جمعیت منطقه فاتح نسبت به دیگر مناطق شهر استانبول متفاوت است کاهش جمعیت این منطقه از دهه ۱۹۱۰ در منطقه بازار قدیم آغاز شده بود و اکنون با تبدیل شدن این منطقه به منطقه تجاری روند رشد جمعیت در این منطقه را رو به کاستی برده و این واقعیت است که مناطق مهم فاتح مناطق مسکونی نیستند بلکه به مناطقی تجاری تبدیل شده اند.

 

 

 

منطقه فاتح
منطقه فاتح

منطقه فاتح منطقه ای با سابقه تاریخی بسیار غنی می باشد که دارای تاریخی ۸۵۰۰ ساله است این منطقه یکی از قدیمی ترین مناطق شهر استانبول است که دارای ساختارهای تاریخی بسیاری است منطقه فاتح علاوه بر اینکه یکی از مهمترین مراکز امپراتوری روم است همچنین پایتخت امپراتوری بیزانس نیز برای ۱۰۵۸ سال می باشد این منطقه به مدت ۴۶۹ سال نیز مرکز خلافت عثمانی بوده است.

به دلیل همین ویژگی ها می توان آثار بسیار مهمی از این ۳ تمدن مهم را در کنار هم در مناطق فاتح مشاهده نمود. منطقه تاریخی فاتح را می توان یک موزه در فضای باز با آثار باستانی از دوره های رومی، بیزانس و عثمانی تلقی نمود .

 

دیوارهای تاریخی منطقه فاتح
دیوارهای تاریخی منطقه فاتح

در منطقه فاتح می توان دیوارهای تاریخی که در امپراتوری بیزانس ساخته شده اند را مشاهده نمود. این دیوارها از قرن ۵ میلادی  ساخته شده که چهار بار تخریب و مورد مرمرت و بازسازی قرار گرفته اند. آخرین بازسازی دیوارها از سال ۴۰۸ میلادی بوده است.

 

 

 

 

مسجد ایاصوفیا استانبول
مسجد ایاصوفیا استانبول

مسجد ایاصوفیا

این بنا توسط امپراتوری بیزانس جاستیا نیا نوس به عنوان کلیسا ساخته شد که به کلیسای پدر سالار نیز شناخته می شد که در بین سال ۵۳۲ تا ۵۳۷ میلادی مورد بهره برداری قرار گرفت.

پس از فتح استانبول توسط ترک ها در سال ۱۴۵۳ توسط فاتح سلطان محمد به مسجد تبدیل و اکنون به عنوان موزه مشغول به فعالیت است.

مسجد ایاصوفیا از نظر معماری با گذار و گنبدی های آن از ویژگی های مهم به عنوان یک نقطه عطف مهم در تاریخ معماری در نظر گرفته شده است.

کاخ توپکاپی استانبول
کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی در سال ۱۴۷۸ توسط فاتح سلطان محمد ساخته شده این بنا به عنوان مرکز اداری ایالت و اقامتگاه رسمی سلاطین عثمانی برای حدود ۳۸۰ سال مورد استفاده قرار گرفته است.

با افتتاح کاخ دولما باغچه توسط عبدل مجید مرکز حکومت به آن منتقل گردید.

این کاخ در زمینی به وسعت ۷۰۰ هزار مترمربع واقع شده و مساحت امروز آن ۸۰ هزار مترمربع است.

 

مسجد سلطان احمد استانبول
مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد استانبول یکی از اماکن تاریخی واقع در منطقه فاتح است که سالانه میلیون ها توریست را به خود معطوف کرده است.

این بنا در سال های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ در دوران سلطان احمد اول در منطقه تاریخی استانبول در منطقه فاتح توسط معمار محد آقا صدفکار ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

این مسجد با کاشی های آبی، سبز و سفید تزئین شده و منبع گنبدها و فضای داخلی گنبد بزرگ نیز با آثار مدادرنگی آبی تزئین شده است.

با تبدیل مسجد ایاصوفیا به موزه در سال ۱۹۳۴ مسجد سلطان احمد به مسجد اصلی شهر استانبول تبدیل گشت.

مسجد سلطان احمد با بناهای خود یکی از بزرگترین مجتمع های ساختمانی در استانبول است. این مجموعه شامل، مساجد، مدرسه ها، کاخ سلطان، مغازه ها، حمام ها، چشمه ها زیارتگاه ها، دارالشفاها، دانشکده های پزشکی اتاق های اقامت که برخی در این ساختارها هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند از بزرگترین بناهای شهر است.

مسجد فاتح استانیول
مسجد فاتح استانیول

مساجد

مسجد فاتح از مهمترین مساجد ساخته شده در منطقه فاتح است توسط فاتح سلطان محمد مورد بهره برداری قرار گرفته است. مسجد فاتح از پر بازدیدترین مساجد مناطق فاتح است.

این مسجد در دوره عثمانی به عنوان اولین مدرسه ها مورد بهره برداری قرار گرفت که این مدارس هنوز توسط دانشجویان دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

ساختمان اصلی دانشگاه استانبول
ساختمان اصلی دانشگاه استانبول

آموزش ها

منطقه فاتح از نظر مسائل آموزشی منطقه ای بسیار غنی می باشد ۶۶ موسسه آموزشی ابتدایی و ۳۷ دبیرستان شامل بسیاری از دبیرستان ها از جمله دبیرستان استانبول دبیرستان داود پاشا در این منطقه وجود دارند.

ساختمان اصلی دانشگاه استانبول و بیشتر دانشکده های آن در این منطقه واقع گردیده، دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، حقوق، ادبیات، علوم، اقتصاد، داروسازی و آموزش و پرورش الهیات، شیلات و علوم سیاسی نیز در آن به چشم می خورند.

 

شهرداری منطقه فاتح
شهرداری منطقه فاتح

مدیریت

شهردار منطقه فاتح از حزب عدالت و توسعه می باشد که از سال ۲۰۰۴ تا هم اکنون

Mustafa Demir شهردار این منطقه تاریخی و اقتصادی است.

 

 

 

 

بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

بزگترین مرکز تجاری شهر استانبول بازار بزرگ استانبول به نام کاپلی چارشی یا

Kapalı Çarşı نیز در منطقه فاتح است که قلب اقتصادی شهر استانبول می باشد. بازار بزرگ کاپلاچارشی از بناهای بزرگ و بافت تاریخی است که هم اکنون به عنوان بزرگترین بازار شهر استانبول شناخته می شود. اصناف گوناگون روزانه پذیرای توریست های داخلی و خارجی در این مکان می باشند.

 

 

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

جمعیت فاتح

فرمانداری استانبول در فاتح
فرمانداری استانبول در فاتح
جمعیت سال
۴۳۱.۱۴۷ ۲۰۱۰
۴۲۹.۳۵۱ ۲۰۱۱
۴۲۸.۸۵۷ ۲۰۱۲
۴۲۵.۸۷۵ ۲۰۱۳
۴۱۹.۲۶۶ ۲۰۱۴
۴۱۹.۳۴۵ ۲۰۱۵
۴۱۷.۲۸۵ ۲۰۱۶

تمام مراکز خرید منطقه فاتح به همراه آدرس

اماکن دیدنی و آثار تاریخی فاتح

منطقه فاتح استانبول

منطقه فاتح استانبول

.

.

.

.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بهترین هتل های منطقه فاتح استانبول

.

.

تمام محلات فاتح

محله آکسارای استانبول AKSARAY MAHALLESİ محله حاجی کادین HACI KADIN MAHALLESİ
محله آکشام ستین AKŞEMSETTİN MAHALLESİ محله هاسکی سلطان HASEKİ SULTAN MAHALLESİ
محله علی کوشجو ALİ KUŞÇU MAHALLESİ محله هیرکا شریف HIRKA-İ ŞERİF MAHALLESİ
محله آتیکالی ATİKALİ MAHALLESİ محله هوبیار HOBYAR MAHALLESİ
محله آیوانسرای AYVANSARAY MAHALLESİ محله هوجا گیاستین HOCA GIYASETTİN MAHALLESİ
محله بالابان آقا BALABANAĞA MAHALLESİ محله هوجا پاشا HOCAPAŞA MAHALLESİ
محله بالات BALAT MAHALLESİ محله اسکندر پاشا İSKENDERPAŞA MAHALLESİ
محله بیازیت BEYAZIT MAHALLESİ محله قلندرخانه KALENDERHANE MAHALLESİ
محله بین بیر دیرک BİNBİRDİREK MAHALLESİ محله کارا گومروک KARAGÜMRÜK MAHALLESİ
محله جانکورتاران CANKURTARAN MAHALLESİ محله کاتیب قاسم Katip Kasım Mahallesi
محله جراح پاشا CERRAHPAŞA MAHALLESİ محله کمال پاشا Kemal Paşa Mahallesi
محله جیبالی CİBALİ MAHALLESİ محله کوجا مصطفی پاشا Kocamustafapaşa Mahallesi
محله دمیرتاش DEMİRTAŞ MAHALLESİ محله کوچوک ایاصوفیا Küçük Ayasofya Mahallesi
محله درویش علی DERVİŞ ALİ MAHALLESİ محله مرجان Mercan Mahallesi
محله امین سینان EMİN SİNAN MAHALLESİ محله مسیح پاشا Mesihpaşa Mahallesi
محله زیرک Zeyrek Mahallesi محله سلطان احمد Sultan Ahmet Mahallesi
محله معمار خیرالدین  Mimar Hayrettin Mahallesi محله سوروری  Sururi Mahallesi
محله معمار کمال الدین  Mimar Kemalettin Mahallesi محله سلیمانیه Süleymaniye Mahallesi
محله ملافنری Molla Fenari Mahallesi محله سمبل افندی Sümbül Efendi Mahallesi
محله ملا قرانی  Molla Gürani Mahallesi محله شهرمینی Şehremini Mahallesi
محله ملا هوسرف Molla Hüsrev Mahallesi محله شهسوار بی Şehsuvarbey Mahallesi
محله محسنه خاتون Muhsine Hatun Mahallesi محله تخته کاله Tahtakale Mahallesi
محله نیشانجا Nişanca Mahallesi محله تایا خاتون Taya Hatun Mahallesi
محله رستم پاشا Rüstem Paşa Mahallesi محله توپکاپی Topkapı Mahallesi
محله ساراج ایشاک  Saraç İshak Mahallesi محله یاووز سینان Yavuz Sinan Mahallesi
محله ساندمیر Sarıdemir Mahallesi محله یاووز سلطان Yavuz Sultan Selim Mahallesi
محله سید عمر Seyyid Ömer Mahallesi محله یدی کوله Yedikule Mahallesi
محله سیلیوری کاپی Silivrikapı Mahallesi
بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بازار های روز و محلی فاتح

بازار های روز و محلی فاتح
بازار های روز و محلی فاتح
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه

 

Kocamustafapaşa – Samatya
یکشنبه

 

دوشنبه

 

Karagümrük
سه شنبه

 

Balat
چهار شنبه

 

Sultanahmet

Fatih

پنج شنبه

 

Ağaçkakan
جمعه Fındıkzade

بیمارستان های منطقه فاتح

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi

بیمارستان دولتی هاسکی

دولتی ۰۲۱۲۵۲۹۴۴۰۰ Millet Caddesi Aksaray – Fatih – İstanbul

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Samatya Polikliniği

بیمارستان دولتی ساماتیا

دولتی ۰۲۱۲۴۵۹۶۰۰ Kasap İlyas Mahallesi Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Caddesi PK:34098 Fatih – İstanbul

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی بزم عالم

دانشگاهی ۰۲۱۲۴۵۳۱۷۰۰ Adnan Menderes Bulvarı Vatan Caddesi PK:34093 Fatih – İstanbul

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی و جراح پاشا استانبول

دانشگاهی ۰۲۱۲۴۱۴۳۰۰۰  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yerleşkesi Kocamustafapaşa Caddesi No:53 Cerrahpaşa PK:34098 Fatih – İstanbul

ÖZEL BALAT HASTANESİ

بیمارستان خصوصی بالات

خصوصی ۰۲۱۲۴۹۱۰۰۰۰

ÖZEL FATİH HASTANESİ

بیمارستان خصوصی فاتح

خصوصی ۰۲۱۲۶۲۱۷۱۹۰

ÖZEL FATİH MEDICAL PARK HASTANESİ

بیمارستان خصوصی فاتح مدیکال

خصوصی ۰۲۱۲۴۵۳۱۰۰۰

داروخانه های منطقه فاتح

نام داروخانه آدرس تلفن
Aksa Eczanesi Seyit Ömer Mahallesi, Lalezar Camii Sokak, No.22/a Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۷-۶۲-۵۰
Arslan Eczanesi Silivrikapı Mahallesi Koca Mustafapaşa Caddesi 274/b Kocamustafapaşa / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۶-۴۶-۸۷
Ata Taç Eczanesi Molla Gürani Mahallesi Turgut Özal Millet Caddesi 6/2 Yusufpaşa Aksaray / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۳۱-۰۸-۱۴
Ataman Eczanesi Hocapaşa Mahallesi Ebussuud Caddesi 14 Eminönü / Fatih / Istanbul (İstanbul Fatih Sirkeci Asm’ye 50 Mt. Mesafede) ۰ (۲۱۲) ۵۲۸-۵۹-۳۹
Atikali Eczanesi Atikali Mahallesi, Çarşamba Değirmeni Sokak, No. 7/a Çarşamba Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۳۱-۷۷-۲۹
Atlas Eczanesi Molla Gürani Mahallesi Kilimci Sokak 15/c Fındıkzade / Fatih / Istanbul (Vatan Caddesi, Aksaray Yönüne Doğru Migrosu Geçtikten Sonra 2. Sağ Sapak Şadiye Hatun (Vatan Medipol) Tıp Merkezi Kapısının Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۲۳-۴۶-۹۰
Ayasofya Eczanesi Alemdar Mahallesi Divan Yolu Caddesi 26B Eminönü / Fatih / Istanbul (Sultanahmet Tramvay Durağı) ۰ (۲۱۲) ۵۱۳-۷۲-۱۵
Bahar Eczanesi Seyit Ömer Mahallesi Kızılelma Caddesi 42/a Fındıkzade / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۳۰-۱۸-۴۳
Başak Eczanesi Ali Kuşcu Mahallesi, Darüşşafaka Caddesi, No. 63/a Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۲۳-۲۲-۰۶
Batur Eczanesi Aksaray Mahallesi Koca Mustafapaşa Caddesi 17 Aksaray / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۸-۴۵-۸۵
Betül Eczanesi Haseki Sultan Mahallesi Kızılelma Caddesi 27/b Fındıkzade / Fatih / Istanbul (Cerrahpaşa, Samatya Hastanesi Ne Giden Ana Cadde) ۰ (۲۱۲) ۵۲۹-۰۲-۲۷
Binbir Eczanesi Kocamustafapaşa Mahallesi, Etyemez Tekkesi Sokak, No. No:1B Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۲۹-۵۶-۱۴
Cağaloğlu Eczanesi Hocapaşa Mahallesi Ankara Caddesi 13/c Eminönü / Fatih / Istanbul (İstanbul Valiliği Karşısı Cağaloğlu Marmaray Istasyonu Yukarsı) ۰ (۲۱۲) ۵۲۰-۵۵-۰۳
Çağrı Eczanesi Ali Kuşcu Mahallesi Fatih Caddesi 37/a (Fatih Düğün Sarayı Yanı Malta Çarşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۳۱-۶۶-۶۴
Canan Eczanesi Seyit Ömer Mahallesi, Hekimoğlu Alipaşa Caddesi, No. 138/a Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۵-۵۸-۱۷
Çapa Şifa Eczanesi Şehremini Mahallesi Kerpiçhane Sokak 17/a Şehremini / Fatih / Istanbul (Çapa Tıp Fakültesi Karşısında Paşa Döner Ve Çapa Kokoreç Sokağında) ۰ (۲۱۲) ۵۲۹-۷۳-۵۵
Çarşı Eczanesi Molla Fenari Mahallesi Çarşıkapı Caddesi 18 Beyazıt / Fatih / Istanbul (Beyazıt Tramvay Durağı Karşısı -Kapalı Çarşı Girişi) ۰ (۲۱۲) ۵۲۶-۲۶-۶۵
Cerrahpaşa Nur Eczanesi Cerrahpaşa Mahallesi Koca Mustafapaşa Caddesi 74A Kocamustafapaşa / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۶-۰۱-۸۶
Cerrahpaşa Özlem Eczanesi Cerrahpaşa Mahallesi, Koca Mustafapaşa Caddesi, No. 34/b Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۵-۱۳-۵۵
Cerrahpaşa Sağlık Eczanesi Aksaray Mahallesi Cerrahpaşa Caddesi 47/a Aksaray / Fatih / Istanbul (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Yanı) ۰ (۲۱۲) ۵۲۳-۳۴-۸۹
Cerrahpaşa Yılmaz Eczanesi Cerrahpaşa Mahallesi, Koca Mustafapaşa Caddesi, No. 124 Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۸-۰۲-۱۴
Çolak Eczanesi İskenderpaşa Mahallesi Sofular Caddesi 5B Iskenderpaşa / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۲۱-۷۲-۷۲
Deniz Eczanesi Şehremini Mahallesi, Büyük Saray Meydanı Caddesi, No. 11 Şehremini Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۹-۵۴-۲۳
Derya Eczanesi Topkapı Mahallesi, Gureba Hastanesi Caddesi, No. 40 Topkapı Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۳۴-۱۵-۹۰
Doğan Aras Eczanesi Hırka-I Şerif Mahallesi, Sofalı Çeşme Caddesi, No. 87/a Karagümrük Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۱۵-۰۴-۲۰
Duru Eczanesi Molla Gürani Mahallesi, Oğuzhan Caddesi, No. 33/d Fındıkzade Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۳۱-۸۰-۷۴
Duyar Eczanesi Molla Gürani Mahallesi, Sefai Efendi Sokak, No. 1/a Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۳۲-۹۲-۳۹
Edirnekapı Eczanesi Karagümrük Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi, No. 305/a Karagümrük Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۲۳-۳۱-۲۰
Efeoğlu Eczanesi Şehremini Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No. 131 A Şehremini Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۷-۴۷-۶۶
Ege Eczanesi Akşemsettin Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No. 93/b Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۲۱-۵۴-۰۸
Egem Eczanesi Haseki Sultan Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No. 11/b Aksaray Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۳۰-۰۳-۳۲
Erciyes Eczanesi Haseki Sultan Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No. 15/a Aksaray Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۶-۰۲-۴۱
Erdoğan Eczanesi Kocamustafapaşa Mahallesi, Müşir Süleymanpaşa Sokak, No. 35/a Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۲۹-۰۰-۶۰
Esekapı Petek Eczanesi Cerrahpaşa Mahallesi, Kızılelma Caddesi, No. No:85/b Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۳۲-۲۲-۹۹
Fatih Eczanesi İskenderpaşa Mahallesi Macar Kardeşler Caddesi 45/a Kıztaşı / Fatih / Istanbul (Fatih Iş Bankası Bina Sırasında Turkcell Bayii Yanı Kıztaşı Köşesi) ۰ (۲۱۲) ۶۳۱-۴۲-۵۰
Ferit Eczanesi İskenderpaşa Mahallesi Çıngıraklı Bostan Sokak 21/a Fatih / Istanbul (Horhor Caddesi Aksaray Metro Istasyonu Karşısı Hatay Medeniyetler Sofrası Yan Sokağı) ۰ (۲۱۲) ۵۲۱-۱۵-۱۵
Fındıkzade Eczanesi Haseki Sultan Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, No. 57 Fındıkzade Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۹-۶۳-۴۳
Gökçe Eczanesi Hırka-I Şerif Mahallesi Aktar Sokak 11A Karagümrük / Fatih / Istanbul ۰ (۵۴۴) ۴۵۴-۷۴-۱۴
Göksun Eczanesi Cerrahpaşa Mahallesi Koca Mustafapaşa Caddesi 42/a Cerrahpaşa / Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۶-۲۸-۴۱
Gonca Eczanesi Cerrahpaşa Mahallesi, Koca Mustafapaşa Caddesi, No. 86 Kocamustafapaşa Fatih / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۸۹-۱۱-۱۱
error: کپی مجاز نمی باشد