منطقه ساریر استانبول

Sarıyer

.

 

همه چیز درباره ساریر

ساریر
ساریر استانبول
sariyer istanbul

منطقه ساریر استانبول  یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است که از جنوب با منطقه بشیکتاش و از جنوب غرب با منطقه شیشلی و از غرب با منطقه ایوب سلطان و از شرق با تنگه بسفر و پل بوقاز همسایه است.

در منطقه ساریر استانبول جمعاً ۳۵ محله وجود دارد که یکی از پر محله‌ترین مناطق شهر استانبول محسوب می‌شود.

ساریر در زبان ترکی استانبول به معنی ساری یعنی زرد و یر یعنی مکان و در مجموع یعنی مکان زرد می‌باشد که ریشه آن در طول ادوار تاریخ متفاوت بوده است. نام قدیم این منطقه در بدو تأسیس Simas بوده است. در مورد نام ساریر روایات مختلفی موجود است. برخی مورخان درباره این نام نوشته‌اند که فاتح سلطان محمد از شاهان عثمانی دو سرباز با موهای زرد یا بلوند داشته که در کنار مسجدی در این منطقه به خاک سپرده شده‌اند ،عده‌ای نیز بر این باورند که به دلیل وجود معدن طلا و خشت‌های زرد در شمال غربی این منطقه ساریر زرد رنگ بوده است.

ساریر کجاست
ساریر کجاست

یکی از ویژگی‌های منطقه ساریر سفارتخانه‌هایی است که در استانبول و در منطقه ساریر اراضی بزرگی را در کنار ساحل دارا می‌باشند و از گذشته تا به اکنون به عنوان کلبه‌های تابستانی از آن استفاده می‌کنند.

سواحل منطقه ساریر در دریای سیاه در بعضی مناطق صاف و ماسه‌ای است و بعضی از قسمت‌های آن دارای صخره‌ است. به طور کلی منطقه ساریر سواحل زیاد و زیبایی را دارا می‌باشد که یکی از دلایل اسکان افراد ثروتمند در این منطقه به دلیل مناظر زیبا و بکر آن می‌باشد.

ساریر از سمت شرق ساحل طولانی با تنگه بسفر با دید پل معروف گلوگاه را دارا می‌باشد که این قسمت سالیانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب نموده و همچنین از سمت شمال با سواحل زیبای دریای سیاه و مهم‌ترین شکاف آن یعنی خلیج Büyükdere  که از زیبایی‌های آن به‌شمار می‌رود را شامل می‌شود.

منطقه ساریر از نظر پوشش گیاهی طبیعی یکی از مناطق غنی استانبول به شمار می‌رود که انتهای شرقی جنگل بلگراد در حوزه‌های این منطقه واقع گردیده است.

 شهرداری ساریر
شهرداری ساریر

مدیریت

منطقه ساریر از سال ۱۹۳۰ به منطقه‌ای مستقل تبدیل گردید و شهرداری این منطقه از سال ۲۰۰۹ در اختیار حزب CHP قرار دارد. شهردار این منطقه از سال ۲۰۰۹ بر عهده ŞükrüGenç می‌باشد.

نمایی از ساریر
نمایی از ساریر

منطقه ساریر منطقه‌ای سرشار از منابع طبیعی و از مناطق تاریخی شهر استانبول محسوب میگردد. علاوه بر وجود جنگل‌های فراوان در این منطقه منابع آبی آن نیز بسیار برای شهر استانبول حائز اهمیت است.

رودخانه‌های موجود در منطقه صرف نظر از کوچک بودن آنها برای تأمین نیاز آبی شهر استانبول مورد ارزیابی قرار گرفته است.

جنگل‌های معروف به بلگراد از مناطقی است که ریه شهر استانبول را تشکیل می‌دهد و حفظ و رسیدگی به آنها از سوی شهرداری استانبول بسیار مهم است.

منطقه ساریر از گذشته به خاطر سواحلش بسیار مشهور بود. محبوب‌ترین ساحل منطقه ساریر kilyos است. سواحل ساریر به ویژه در قسمت دریای سیاه در تابستان تبدیل به یک جاذبه گردشگری می‌شود. در مناطق ساحلی ساریر هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها میلیون‌ها توریست از داخل و خارج را معطوف به خود می‌کنند.

از نظر ارزش معماری بسیاری از بناها ارزشمند و تاریخی است. ساختمان‌های کنسولی، عمارتها ،کیوسک‌ها، اسکله‌ها و کلیساها قابل مشاهده است.

استادیوم ترک تلکام آرنا استانبول
استادیوم ترک تلکام آرنا استانبول

ترک تلکام آرنا

ورزشگاه türk telekom arena ورزشگاه خانگی تیم مطرح فوتبال گالاتاسرای استانبول نیز در منطقه ساریر و جنب اتوبان E80 واقع شده که بعد از استادیوم امپیاد آتاتورک این شهر بزرگ‌ترین استادیوم ورزشی ساخته شده شهر استانبول می‌باشد که از ورزشگاه‌های مهم و اساسی شهر استانبول به شمار می‌آید. ظرفیت ورزشگاه ترک تلکام آرنا ۵۲.۸۳۳ نفر می‌باشد.

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

ساریر استانبول
ساریر استانبول

توسعه

منطقه ساریر استانبول از جمله مناطق ثروتمندنشین و سطح بالای استانبول محسوب می‌گردد که از گذشته تا به اکنون افراد متمول در آن سکونت داشته‌اند منطقه‌ای سطح بالا که باعث گردیده ساخت و ساز و توسعه در حوزه املاک نیز رشد چشمگیری داشته باشد. قیمت مسکن در منطقه ساریر بسیار بالاتر از سایر نقاط شهر استانبول می‌باشد که البته در محله‌های آن نیز تفاوت‌هایی وجود دارد ولی به طور کلی نرخ قیمت مسکن نسبت به سایر محله‌های استانبول در ساریر از افزایش قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

دانشگاه‌ تکنیک ساریر
دانشگاه‌ تکنیک ساریر

آموزش

منطقه ساریر از نظر فضای آموزشی نیز منطقه‌ای غنی است. دانشگاه‌های فنی استانبول، دانشگاه مارمارا، دانشگاه بوغازایچی، دانشگاه کوچ، دانشگاه ایشیک، دانشگاه بی‌کنت و دانشکده جنگلداری دانشگاه استانبول. همچنین آگادمی جنگ نیروهای مسلح، دانشکده فنی و حرفه‌ای پلیس از مؤسسات آموزش عالی در منطقه ساریر می‌باشد.

از سال ۲۰۰۹ تا کنون ۴۷ مدرسه پیش‌دبستانی و ۵۰ مدرسه ابتدایی، ۳۱ دبیرستان و مؤسسات آموزشی در این منطقه مشغول فعالیت میباشند.

همچنین در منطقه ساریر ۵ بیمارستان دولتی، ۲۳ مرکز بهداشتی و ۹۹ داروخانه و ۷ درمانگاه مشغول به فعالیت می‌باشند.

پل فاتح سلطان محمد
پل فاتح سلطان محمد

ساکنان منطقه ساریر برای تردد از جاده‌های دریایی و زمینی استفاده می‌کنند و به سایر نقاط شهر دسترسی پیدا مینمایند. حمل و نقل دریایی توسط کشتی‌ها از اسکله‌های موجود در منطقه می‌باشد.

این منطقه دارای ۳ محور اصلی جاده‌ای است. یکی از آنها راه‌های ساحلی جاده‌ای است که به دنبال سواحل بسفر می‌باشد. دومین خیابان حاجی عثمان می‌باشد که به جاده‌ ساحل کفلی‌کوی متصل می‌شود. و دیگری خیابان بیوک دره است که مناطق ایستینیه پارک و تاراپیا را به جاده متصل می‌کند و مهم‌ترین قسمت حمل و نقل جاده‌ای منطقه بزرگراه غربی شرقی است که خلیج اروپایی را به سمت آسیایی با پل سلطان محمد فاتح متصل می‌کند.

از منطقه ساریر روزانه خطوط مینی‌بوس و اتوبوس برای مناطق تکسیم و بشیکتاش در حال حرکت است.

همچنین مترو شماره M2 از منطقه ساریر با چهار ایستگاه در حال گذر است که می‌توان از دسترسی‌های مهم منطقه برشمرد.

.

بررسی منطقه ساریر برای خرید خانه

شهرک مسکونی وادی کرو ساریرساریر استانبول را باید از بهترین نقاط استانبول برای زندگی دانست ،جایی که بسیاری از جمعیت این منطقه را افراد با سطح بالا و تحصیلکرده از تمام مناطق جهان تشکیل داده اند.
ساری از جمله مناطق بسیار خوشنام شهر استانبول ترکیه است که توانسته با ساختار خوب و منظم ‌و البته مدرن خود توجهات بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد .منطقه ساریر در شمال شهر استانبول قرار گرفته و مشرف به دریای سیاه و البته تنگه بسفر و پل های بغاز می باشد که از لحاظ دسترسی و لوکیشن در منطقه ای بینظیر از کلانشهر استانبول واقع گردیده است.

چرا ساریر؟؟
در پاسخ به این سوال عوامل بسیار زیادی را می توان مطرح نمود که به مهترین آن خواهیم پرداخت، منطقه ساریر به علت اصالت و قرارگیری در مقطه ای بسیار عالی از استانبول از گذشته مورد توجه بوده است و بسیاری از کشورهای اروپایی سفارت خانه های خود را در این منطقه بنا نموده اند که مهمترین آن را باید به سفارت ایالات متحده آمریکا که در این منطقه واقع شده اشاره کرد .قرارگیری سفارت خانه آمریکا در این منطقه خود نشانگر اهمیت منطقه ساریر استانبول است که از قدیم برای سکونت و داشتن زندگی مطلوب مطرح میگردیده است.
ساریر دارای مناطق سطح بالای بسیاری مانند ایستینیه است که جایگاه ثروتمندان از کشورهای مختلف در این منطقه به شمار میرود.
ساریر درست در همسایگی مناطق مطرحی مانند بشیکتاش و شیشلی قرار داردکه تمام اینها در کنار یکدیگر مناطق مطرح و باشکوه استانبول را تشکیل داده اند.
به طور کلی ساریر را در کنار شیشلی و بشیکتاش باید از بهترین های اروپایی استانبول برای زندگی دانست.

مجموعه مسکونی اسکای لندکدام مناطق ساریر برای خرید خانه بهتر است؟
در یک‌نگاه کلی باید به این نکته توجه نمود که ساریر به طور کلی از محلات بسیار خوب و خوشنامی برخوردار است‌و محلات ضعیف و فرسوده با بافت‌ محلی و بومی در آن بسیار کم یافت می شود.
اما مناطقی مانند ایستینیه ،تارابیا،ایاض آقا و البته محله خوشنام ‌و معروف ماسلاک را باید از بهترین های ساریر دانست.
منطقه ذکریاکوی ساریر نیز در سال های اخیر برای دوستداران خرید ویلا بسیار مورد استقبال قرار گرفته که در فاصله کوتاهی تا مرکز منطقه قرار گرفته و از لحاظ دسترسی بسیار مطلوب است.

ساریر از لحاظ امکانات چگونه است؟
همانطور که از ابتدای مقاله به ویژه گی های ساریر پرداختیم باید دریافته باشید که این منطقه از استانبول که منطقه ثروتمندان و افراد سطح بالا محسوب می شود کلیه امکانات از هر زمینه ای در آن لحاظ و در اختیار اهالی و ساکنین محلات مختلف در منطقه ساریر استانبول قرار گرفته است.
منطقه ساریر استانبول دارای امکانات مختلف در حوزه های فرهنگی و اجتماعی ،ورزشی در سطحی بسیار خوب و عالی است‌ که به صورت روزانه مشغول خدمت رسانی به ساکنین‌ منطقه می باشد.
ایستینیه پارک معروف ترین مرکز خرید استانبول که لاکچری ترین مرکز خرید اروپایی نیز محسوب می شود نیز در این منطقه از استانبول واقع گردیده.

رزیدانس مسکونی ماسلاک ۱۴۵۳چه طبقه ای از مردم در ساریر ساکنند؟
با توجه به شرایط ویژه و خاص منطقه ساریر در شهر استانبول بسیاری از اهالی این منطقه نامدار و خوشنام استانبول را قشر تحصیلکرده و ثروتمندان تشکیل می دهند که به نوعی نگین شهر استانبول نیز محسوب می شود.خارجیان بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی مانند آلمان ،انگلستان و فرانسه در این منطقه مشغول زندگی می باشند.همچنین به علت قرار گیری سفارتخانه های کشورهای مطرح جهان در ساریر ،بسیاری از کارمندان این سفارتخانه ها نیز در ساریر مشغول زندگی می باشند.
به طور کلی در ساریر منطقه زندگی افراد ثروتمند شهر استانبول است که ازگذشته نیز به همین شکل بوده است.

هزینه زندگی در ساریر؟؟
با توجه به ساختار منطقه ساریر استانبول و زندگی افراد متمول و ثروتمند در این منطقه از استانبول،هزینه زندگی در این منطقه از استانبول بالا و از مناطق گران شهر استانبول محسوب می شوند.بسیاری از شهرک های مسکونی و رزیدانس ها در این منطقه دارای شارژ های بسیار بالا می باشد که بر اهالی شهرک ها وضع می شود.همچنین اکثر برندها و فروشگاه های مطرح دنیا نیز در این منطقه از استانبول واقع شده اند .به طورکلی و با توجه به همه جوانب ساریر را باید از مناطق گران شهر استانبول دانست.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

تمام مراکز خرید منطقه ساریر به همراه آدرس

.

اماکن دیدنی و آثار تاریخی ساریر

منطقه ساریر استانبول

منطقه ساریر استانبول

.

بهترین هتل های منطقه ساریر

.

.

بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

تمام محلات ساریر

محله ایاض آقا
 • Ayazağa Mahallesi
محله کیرچ بورنو
 • Kireçburnu Mahallesi
محله باهچه کوی
 • Bahçeköy Merkez Mahallesi
محله کوچتاش
 • Kocataş Mahallesi
محله باهچه کوی جدید
 • Bahçeköy Yeni Mahallesi
محله کوم کوی
 • Kumköy Mahallesi
محله بالتالیمانی
 • Baltalimanı Mahallesi
محله معدن
 • Maden Mahallesi
محله بیوک دره
 • Büyükdere Mahallesi
محله ماسلاک
 • Maslak Mahallesi
محله جمهوریت
 • Cumhuriyet Mahallesi
محله مرکز
 • Merkez Mahallesi
محله چاملی تپه
 • Çamlıtepe Mahallesi
محله پینار
 • Pınar Mahallesi
محله چایرباشی
 • Çayırbaşı Mahallesi
محله پولیگون
 • Poligon Mahallesi
محله دارالشفاکا
 • Darüşşafaka Mahallesi
محله pttاولری
 • Pttevleri Mahallesi
محله دمیرجی
 • Demirci Mahallesi
محله رشیدپاشا
 • Reşitpaşa Mahallesi
محله امیرجان
 • Emirgan Mahallesi
محله قلعه روملی
 • Rumeli Hisarı Mahallesi
محله فاتح سلطان محمد
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
محله رملی کاوایی
 • Rumeli Kavağı Mahallesi
محله فرح اولر
 • Ferahevler Mahallesi
محله روملی فنری
 • Rumelifeneri Mahallesi
محله گاریپجه
 • Garipçe Mahallesi
محله تارابیا
 • Tarabya Mahallesi
محله گوموش دره
 • Gümüşdere Mahallesi
محله اسکوم روکوی
 • Uskumruköy Mahallesi
محله حضور
 • Huzur Mahallesi
محله ینی
 • Yeni Mahallesi
محله ایستینیه
 • İstinye Mahallesi
محله ینی کوی
 • Yeniköy Mahallesi
محله کاظم کارابکیر
 • Kazım Karabekir Paşa Mahallesi
محله ذکریا کوی
 • Zekeriyaköy Mahallesi
محله کمر
 • Kemer Mahallesi
محله کیسیرکایا
 • Kısırkaya Mahallesi

نقشه ساریر

sariyer haritasi

بازار های روز و محلی ساریر

بازار های روز و محلی
بازار های روز و محلی
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه Rumeli Hisarı Nispetiye caddesi, Nafi Baba sokak
یکشنبه Bağlar Mevkii Altınordu caddesi
دوشنبه
سه شنبه Kozdere Yavuz Sultan Selim caddesi
چهار شنبه
پنج شنبه Ömürtepe Aykut Barka caddesi, Bahar sokak
جمعه Yeniköy Sait Halim Paşa caddesi

بیمارستان های منطقه ساریر

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

İstinye Devlet Hastanesi

بیمارستان دولتی ایستینیه

دولتی ۰۲۱۲۳۲۳۴۴۴۴  İstinye Caddesi No:98 34465 İstinye – Sarıyer – İstanbul

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

بیمارستان دولتی بیماری های استخوانی متین سابانجی

دولتی ۰۲۱۲۳۲۳۷۰۷۵ Rumeli Hisarı Caddesi No:62 34470 Baltalimanı – Sarıyer – İstanbul

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi

بیمارستان دولتی اسماعیل آک گون

دولتی ۰۲۱۲۲۴۲۰۶۶۵ Dursun Fakıh Sokak No:1 Sarıyer – İstanbul

ÖZEL ACIBADEM MASLAK HASTANESİ

بیمارستان خصوصی آجیبادم ماسلاک

خصوصی ۰۲۱۲۳۰۴۴۴۴۴ Darüşşafaka Mah. Büyükdere Cad. 40 Maslak, Sarıyer, İstanbul

داروخانه های منطقه ساریر

نام داروخانه آدرس تلفن
Atalay Eczanesi Sarıyer Merkez Mahallesi, Dereboyu Caddesi, No. 21/a Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۰۶-۵۸
Ayazağa Etfal Eczanesi Ayazağa Mahallesi Şehit Ilhan Yurt Sokak 69/d Ayazağa / Sarıyer / Istanbul (Yeşiltepe, Aile Sağlık Merkezi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۸۹-۰۵-۶۲
Aylin Eczanesi Kazım Karabekir Paşa Mahallesi, Gülbağlar Caddesi, No.5/a Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۱-۷۲-۶۵
Ayşen Eczanesi Darüşşafaka Mahallesi, Darüşşafaka Caddesi, No. B4 Blok 4 Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۸۵-۴۲-۳۵
Burç Eczanesi Ayazağa Mahallesi 101. Sokak 8/b Ayazağa / Sarıyer / Istanbul (Yeşiltepe Mevkii Ayazağa Sağlık Ocağı Karşısı) ۰ (۵۰۷) ۲۸۹-۴۲-۰۰
Büyük Eczanesi Ömürtepe Mahallesi Araba Yolu Caddesi 232 A Tarabya / Sarıyer / Istanbul (Ömürtepe Sağlık Ocağı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۲۳-۴۸-۴۰
Büyükdere Su Eczanesi Büyükdere Mahallesi, Çayırbaşı Caddesi, No. 81/a Büyükdere Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۱۸-۱۸
Çağan Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi, Arabayolu Caddesi, No. 3/1B Tarabya Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۹۹-۵۴-۰۲
Çağlar Eczanesi Sarıyer Merkez Mahallesi Yenimahalle Caddesi 18 (Akbank Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۲۷-۲۸
Canbakan Eczanesi Sarıyer Merkez Mahallesi Şehit Mithat Yılmaz Caddesi 55 (Sarıyer Döviz Bürosu Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۵۱-۴۰
Çarşı Eczanesi Sarıyer Merkez Mahallesi, Dursun Fakih Sokak, No. 2/a Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۴۷-۸۶
Çayırbaşı Eczanesi Çayırbaşı Mahallesi Bahçeköy Caddesi 34/a Büyükdere / Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۲۷-۳۶
Dedeoğlu Eczanesi Sarıyer Merkez Mahallesi, Türbe Çeşme Sokak, No. 19 Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۱-۲۲-۷۸
Defne Eczanesi Darüşşafaka Mahallesi, Gazeteciler Sitesi B/2 Blok 7 Maslak Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۸۵-۴۹-۵۴
Denizci Eczanesi İstinye Mahallesi Istinye Caddesi 56/c Istinye / Sarıyer / Istanbul (İstinye Devlet Hastanesi Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۲۹-۷۳-۱۵
Derbent Eczanesi Çamlıtepe Mahallesi, Ulu Caddesi, No. 16/a Derbent Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۲۸-۲۷-۱۸
Derman Eczanesi Kireçburnu Mahallesi Arabayolu Caddesi 167A Kireçburnu / Sarıyer / Istanbul (Ömürtepe Merkez Camii Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۶۲-۸۱-۹۷
Diyar Eczanesi Reşitpaşa Mahallesi Postayolu Caddesi 13/b Emirgan / Sarıyer / Istanbul (Reşitpaşa Sağlık Ocağı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۷۷-۳۷-۵۷
Elif Eczanesi Rumelihisarı Mahallesi Hisarüstü Nispetiye Caddesi 53/b Rumelihisarı / Sarıyer / Istanbul (Boğaziçi Ünv. (Bim Market Yanı) Etiler Devamı) ۰ (۲۱۲) ۲۸۷-۰۳-۷۲
Emel Eczanesi Ferahevler Mahallesi, Adnan Kahveci Caddesi, No. 49 Tarabya Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۲-۳۲-۴۴
Gönül Eczanesi Yeniköy Mahallesi Köybaşı Caddesi 67 Yeniköy / Sarıyer / Istanbul (Yapı Kredi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۶۲-۰۰-۳۹
Gülten Eczanesi İstinye Mahallesi Istinye Caddesi 110 Istinye / Sarıyer / Istanbul (İstinye Devlet Hastanesi Sırası Istinye Ana Cadde Üzeri Itfaiye Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۲۹-۷۶-۵۱
Güneş Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi Arabayolu Caddesi 58 Tarabyaüstü / Sarıyer / Istanbul (Hacıosman Metrosu Yakını Tahiroğlu Fırın Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۹۹-۷۳-۶۷
Hayat Eczanesi Reşitpaşa Mahallesi, Postayolu Caddesi, No. 9/b Emirgan Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۷-۹۱-۰۹
Hermes Eczanesi Maslak Mahallesi Büyükdere Caddesi 26/2 Maslak / Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۹۶-۸۶-۷۳
Ikizler Eczanesi Zekeriyaköy Mahallesi Zekeriyaköy Caddesi 17-A Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۰۲-۵۱-۰۱
Ilkay Eczanesi Demirci Köyü Demirciköy Caddesi, No.73/a Merkezköyler Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۰۴-۰۴-۷۰
Irem Eczanesi İstinye Mahallesi Sarıyer Caddesi 48A Istinye / (İstinye Migros Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۳۲۳-۶۱-۰۶
Istinye Beyaz Eczanesi Pınar Mahallesi Çamlıbel Caddesi 60/c Istinye / Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۶-۴۵-۸۶
Istinye Ezgi Eczanesi İstinye Mahallesi Istinye Caddesi 50A Istinye / Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۷-۰۸-۰۱
Kamer Eczanesi Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi 43-3 Tarabya / Sarıyer / Istanbul (Sarıyer Kaymakamlığı Karşısı Tarabya Tıp Merkezi Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۲۳-۸۰-۲۴
Karadeniz Eczanesi Ayazağa Mahallesi Şehit Ilhan Yurt Sokak 73B Ayazağa / Sarıyer / Istanbul (Yeşiltepe Sağlık Ocağı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۸۹-۴۳-۹۸
Karagöz Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi, Arabayolu Caddesi, No.36/b Tarabya Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۲۳-۱۱-۳۳
Kutay Eczanesi Maden Mahallesi, Nalbant Çeşme Caddesi, No.26/c Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۲-۵۶-۷۷
Maslak 1453 Eczanesi Maslak Mahallesi, Söğüt Kadastral 1. Pafta Sokak, No. 20Ah Maslak Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۸۰۱-۷۹-۳۹
Maslak Can Eczanesi Maslak Mahallesi Büyükdere Caddesi 13 Maslak / Sarıyer / Istanbul (Eskibüyükdere Caddesi, Güney Plaza) ۰ (۲۱۲) ۳۲۸-۲۹-۲۸
Maslak Eczanesi Maslak Mahallesi Ahi Evran (G-45) Caddesi 4/11 Maslak / Sarıyer / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۴۶-۲۸-۷۸
error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول