ساریر استانبول

Sarıyer

.

 

همه چیز درباره ساریر

ساریر
ساریر استانبول
sariyer istanbul

منطقه ساریر استانبول  یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است که از جنوب با منطقه بشیکتاش و از جنوب غرب با منطقه شیشلی و از غرب با منطقه ایوب سلطان و از شرق با تنگه بسفر و پل بوقاز همسایه است.

در منطقه ساریر استانبول جمعاً ۳۵ محله وجود دارد که یکی از پر محله‌ترین مناطق شهر استانبول محسوب می‌شود.

ساریر در زبان ترکی استانبول به معنی ساری یعنی زرد و یر یعنی مکان و در مجموع یعنی مکان زرد می‌باشد که ریشه آن در طول ادوار تاریخ متفاوت بوده است. نام قدیم این منطقه در بدو تأسیس Simas بوده است. در مورد نام ساریر روایات مختلفی موجود است. برخی مورخان درباره این نام نوشته‌اند که فاتح سلطان محمد از شاهان عثمانی دو سرباز با موهای زرد یا بلوند داشته که در کنار مسجدی در این منطقه به خاک سپرده شده‌اند ،عده‌ای نیز بر این باورند که به دلیل وجود معدن طلا و خشت‌های زرد در شمال غربی این منطقه ساریر زرد رنگ بوده است.

ساریر کجاست
ساریر کجاست

یکی از ویژگی‌های منطقه ساریر سفارتخانه‌هایی است که در استانبول و در منطقه ساریر اراضی بزرگی را در کنار ساحل دارا می‌باشند و از گذشته تا به اکنون به عنوان کلبه‌های تابستانی از آن استفاده می‌کنند.

سواحل منطقه ساریر در دریای سیاه در بعضی مناطق صاف و ماسه‌ای است و بعضی از قسمت‌های آن دارای صخره‌ است. به طور کلی منطقه ساریر سواحل زیاد و زیبایی را دارا می‌باشد که یکی از دلایل اسکان افراد ثروتمند در این منطقه به دلیل مناظر زیبا و بکر آن می‌باشد.

ساریر از سمت شرق ساحل طولانی با تنگه بسفر با دید پل معروف گلوگاه را دارا می‌باشد که این قسمت سالیانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب نموده و همچنین از سمت شمال با سواحل زیبای دریای سیاه و مهم‌ترین شکاف آن یعنی خلیج Büyükdere  که از زیبایی‌های آن به‌شمار می‌رود را شامل می‌شود.

منطقه ساریر از نظر پوشش گیاهی طبیعی یکی از مناطق غنی استانبول به شمار می‌رود که انتهای شرقی جنگل بلگراد در حوزه‌های این منطقه واقع گردیده است.

 شهرداری ساریر
شهرداری ساریر

مدیریت

منطقه ساریر از سال ۱۹۳۰ به منطقه‌ای مستقل تبدیل گردید و شهرداری این منطقه از سال ۲۰۰۹ در اختیار حزب CHP قرار دارد. شهردار این منطقه از سال ۲۰۰۹ بر عهده ŞükrüGenç می‌باشد.

نمایی از ساریر
نمایی از ساریر

منطقه ساریر منطقه‌ای سرشار از منابع طبیعی و از مناطق تاریخی شهر استانبول محسوب میگردد. علاوه بر وجود جنگل‌های فراوان در این منطقه منابع آبی آن نیز بسیار برای شهر استانبول حائز اهمیت است.

رودخانه‌های موجود در منطقه صرف نظر از کوچک بودن آنها برای تأمین نیاز آبی شهر استانبول مورد ارزیابی قرار گرفته است.

جنگل‌های معروف به بلگراد از مناطقی است که ریه شهر استانبول را تشکیل می‌دهد و حفظ و رسیدگی به آنها از سوی شهرداری استانبول بسیار مهم است.

منطقه ساریر از گذشته به خاطر سواحلش بسیار مشهور بود. محبوب‌ترین ساحل منطقه ساریر kilyos است. سواحل ساریر به ویژه در قسمت دریای سیاه در تابستان تبدیل به یک جاذبه گردشگری می‌شود. در مناطق ساحلی ساریر هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها میلیون‌ها توریست از داخل و خارج را معطوف به خود می‌کنند.

از نظر ارزش معماری بسیاری از بناها ارزشمند و تاریخی است. ساختمان‌های کنسولی، عمارتها ،کیوسک‌ها، اسکله‌ها و کلیساها قابل مشاهده است.

استادیوم ترک تلکام آرنا استانبول
استادیوم ترک تلکام آرنا استانبول

ترک تلکام آرنا

ورزشگاه türk telekom arena ورزشگاه خانگی تیم مطرح فوتبال گالاتاسرای استانبول نیز در منطقه ساریر و جنب اتوبان E80 واقع شده که بعد از استادیوم امپیاد آتاتورک این شهر بزرگ‌ترین استادیوم ورزشی ساخته شده شهر استانبول می‌باشد که از ورزشگاه‌های مهم و اساسی شهر استانبول به شمار می‌آید. ظرفیت ورزشگاه ترک تلکام آرنا 52.833 نفر می‌باشد.

ساریر استانبول
ساریر استانبول

توسعه

منطقه ساریر استانبول از جمله مناطق ثروتمندنشین و سطح بالای استانبول محسوب می‌گردد که از گذشته تا به اکنون افراد متمول در آن سکونت داشته‌اند منطقه‌ای سطح بالا که باعث گردیده ساخت و ساز و توسعه در حوزه املاک نیز رشد چشمگیری داشته باشد. قیمت مسکن در منطقه ساریر بسیار بالاتر از سایر نقاط شهر استانبول می‌باشد که البته در محله‌های آن نیز تفاوت‌هایی وجود دارد ولی به طور کلی نرخ قیمت مسکن نسبت به سایر محله‌های استانبول در ساریر از افزایش قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

دانشگاه‌ تکنیک ساریر
دانشگاه‌ تکنیک ساریر

آموزش

منطقه ساریر از نظر فضای آموزشی نیز منطقه‌ای غنی است. دانشگاه‌های فنی استانبول، دانشگاه مارمارا، دانشگاه بوغازایچی، دانشگاه کوچ، دانشگاه ایشیک، دانشگاه بی‌کنت و دانشکده جنگلداری دانشگاه استانبول. همچنین آگادمی جنگ نیروهای مسلح، دانشکده فنی و حرفه‌ای پلیس از مؤسسات آموزش عالی در منطقه ساریر می‌باشد.

از سال ۲۰۰۹ تا کنون ۴۷ مدرسه پیش‌دبستانی و ۵۰ مدرسه ابتدایی، ۳۱ دبیرستان و مؤسسات آموزشی در این منطقه مشغول فعالیت میباشند.

همچنین در منطقه ساریر ۵ بیمارستان دولتی، ۲۳ مرکز بهداشتی و ۹۹ داروخانه و ۷ درمانگاه مشغول به فعالیت می‌باشند.

پل فاتح سلطان محمد
پل فاتح سلطان محمد

ساکنان منطقه ساریر برای تردد از جاده‌های دریایی و زمینی استفاده می‌کنند و به سایر نقاط شهر دسترسی پیدا مینمایند. حمل و نقل دریایی توسط کشتی‌ها از اسکله‌های موجود در منطقه می‌باشد.

این منطقه دارای ۳ محور اصلی جاده‌ای است. یکی از آنها راه‌های ساحلی جاده‌ای است که به دنبال سواحل بسفر می‌باشد. دومین خیابان حاجی عثمان می‌باشد که به جاده‌ ساحل کفلی‌کوی متصل می‌شود. و دیگری خیابان بیوک دره است که مناطق ایستینیه پارک و تاراپیا را به جاده متصل می‌کند و مهم‌ترین قسمت حمل و نقل جاده‌ای منطقه بزرگراه غربی شرقی است که خلیج اروپایی را به سمت آسیایی با پل سلطان محمد فاتح متصل می‌کند.

از منطقه ساریر روزانه خطوط مینی‌بوس و اتوبوس برای مناطق تکسیم و بشیکتاش در حال حرکت است.

همچنین مترو شماره M2 از منطقه ساریر با چهار ایستگاه در حال گذر است که می‌توان از دسترسی‌های مهم منطقه برشمرد.

.

 

بررسی منطقه ساریر برای خرید خانه

 
شهرک مسکونی وادی کرو

ساریر استانبول را باید از بهترین نقاط استانبول برای زندگی دانست ،جایی که بسیاری از جمعیت این منطقه را افراد با سطح بالا و تحصیلکرده از تمام مناطق جهان تشکیل داده اند.
ساری از جمله مناطق بسیار خوشنام شهر استانبول ترکیه است که توانسته با ساختار خوب و منظم ‌و البته مدرن خود توجهات بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد .منطقه ساریر در شمال شهر استانبول قرار گرفته و مشرف به دریای سیاه و البته تنگه بسفر و پل های بغاز می باشد که از لحاظ دسترسی و لوکیشن در منطقه ای بینظیر از کلانشهر استانبول واقع گردیده است.

چرا ساریر؟؟
در پاسخ به این سوال عوامل بسیار زیادی را می توان مطرح نمود که به مهترین آن خواهیم پرداخت، منطقه ساریر به علت اصالت و قرارگیری در مقطه ای بسیار عالی از استانبول از گذشته مورد توجه بوده است و بسیاری از کشورهای اروپایی سفارت خانه های خود را در این منطقه بنا نموده اند که مهمترین آن را باید به سفارت ایالات متحده آمریکا که در این منطقه واقع شده اشاره کرد .قرارگیری سفارت خانه آمریکا در این منطقه خود نشانگر اهمیت منطقه ساریر استانبول است که از قدیم برای سکونت و داشتن زندگی مطلوب مطرح میگردیده است.
ساریر دارای مناطق سطح بالای بسیاری مانند ایستینیه است که جایگاه ثروتمندان از کشورهای مختلف در این منطقه به شمار میرود.
ساریر درست در همسایگی مناطق مطرحی مانند بشیکتاش و شیشلی قرار داردکه تمام اینها در کنار یکدیگر مناطق مطرح و باشکوه استانبول را تشکیل داده اند.
به طور کلی ساریر را در کنار شیشلی و بشیکتاش باید از بهترین های اروپایی استانبول برای زندگی دانست.

مجموعه مسکونی اسکای لند

کدام مناطق ساریر برای خرید خانه بهتر است؟
در یک‌نگاه کلی باید به این نکته توجه نمود که ساریر به طور کلی از محلات بسیار خوب و خوشنامی برخوردار است‌و محلات ضعیف و فرسوده با بافت‌ محلی و بومی در آن بسیار کم یافت می شود.
اما مناطقی مانند ایستینیه ،تارابیا،ایاض آقا و البته محله خوشنام ‌و معروف ماسلاک را باید از بهترین های ساریر دانست.
منطقه زکریاکوی ساریر نیز در سال های اخیر برای دوستداران خرید ویلا بسیار مورد استقبال قرار گرفته که در فاصله کوتاهی تا مرکز منطقه قرار گرفته و از لحاظ دسترسی بسیار مطلوب است.

img

ساریر از لحاظ امکانات چگونه است؟
همانطور که از ابتدای مقاله به ویژه گی های ساریر پرداختیم باید دریافته باشید که این منطقه از استانبول که منطقه ثروتمندان و افراد سطح بالا محسوب می شود کلیه امکانات از هر زمینه ای در آن لحاظ و در اختیار اهالی و ساکنین محلات مختلف در منطقه ساریر استانبول قرار گرفته است.
منطقه ساریر استانبول دارای امکانات مختلف در حوزه های فرهنگی و اجتماعی ،ورزشی در سطحی بسیار خوب و عالی است‌ که به صورت روزانه مشغول خدمت رسانی به ساکنین‌ منطقه می باشد.
ایستینیه پارک معروف ترین مرکز خرید استانبول که لاکچری ترین مرکز خرید اروپایی نیز محسوب می شود نیز در این منطقه از استانبول واقع گردیده.

رزیدانس مسکونی ماسلاک ۱۴۵۳

چه طبقه ای از مردم در ساریر ساکنند؟
با توجه به شرایط ویژه و خاص منطقه ساریر در شهر استانبول بسیاری از اهالی این منطقه نامدار و خوشنام استانبول را قشر تحصیلکرده و ثروتمندان تشکیل می دهند که به نوعی نگین شهر استانبول نیز محسوب می شود.خارجیان بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی مانند آلمان ،انگلستان و فرانسه در این منطقه مشغول زندگی می باشند.همچنین به علت قرار گیری سفارتخانه های کشورهای مطرح جهان در ساریر ،بسیاری از کارمندان این سفارتخانه ها نیز در ساریر مشغول زندگی می باشند.
به طور کلی در ساریر منطقه زندگی افراد ثروتمند شهر استانبول است که ازگذشته نیز به همین شکل بوده است.

هزینه زندگی در ساریر؟؟
با توجه به ساختار منطقه ساریر استانبول و زندگی افراد متمول و ثروتمند در این منطقه از استانبول،هزینه زندگی در این منطقه از استانبول بالا و از مناطق گران شهر استانبول محسوب می شوند.بسیاری از شهرک های مسکونی و رزیدانس ها در این منطقه دارای شارژ های بسیار بالا می باشد که بر اهالی شهرک ها وضع می شود.همچنین اکثر برندها و فروشگاه های مطرح دنیا نیز در این منطقه از استانبول واقع شده اند .به طورکلی و با توجه به همه جوانب ساریر را باید از مناطق گران شهر استانبول دانست.

تمام مراکز خرید منطقه ساریر به همراه آدرس

ساریر استانبول

ساریر استانبول

اماکن دیدنی و آثار تاریخی ساریر

ساریر استانبول

ساریر استانبول

منطقه ساریر استانبول

ساریر استانبول

ساریر استانبول

بهترین هتل های منطقه ساریر

ساریر استانبول

ساریر استانبول

ساریر استانبول

ساریر استانبول

تمام محلات ساریر

محله ایاض آقا
 • Ayazağa Mahallesi
محله کیرچ بورنو
 • Kireçburnu Mahallesi
محله باهچه کوی
 • Bahçeköy Merkez Mahallesi
محله کوچتاش
 • Kocataş Mahallesi
محله باهچه کوی جدید
 • Bahçeköy Yeni Mahallesi
محله کوم کوی
 • Kumköy Mahallesi
محله بالتالیمانی
 • Baltalimanı Mahallesi
محله معدن
 • Maden Mahallesi
محله بیوک دره
 • Büyükdere Mahallesi
محله ماسلاک
 • Maslak Mahallesi
محله جمهوریت
 • Cumhuriyet Mahallesi
محله مرکز
 • Merkez Mahallesi
محله چاملی تپه
 • Çamlıtepe Mahallesi
محله پینار
 • Pınar Mahallesi
محله چایرباشی
 • Çayırbaşı Mahallesi
محله پولیگون
 • Poligon Mahallesi
محله دارالشفاکا
 • Darüşşafaka Mahallesi
محله pttاولری
 • Pttevleri Mahallesi
محله دمیرجی
 • Demirci Mahallesi
محله رشیدپاشا
 • Reşitpaşa Mahallesi
محله امیرجان
 • Emirgan Mahallesi
محله قلعه روملی
 • Rumeli Hisarı Mahallesi
محله فاتح سلطان محمد
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
محله رملی کاوایی
 • Rumeli Kavağı Mahallesi
محله فرح اولر
 • Ferahevler Mahallesi
محله روملی فنری
 • Rumelifeneri Mahallesi
محله گاریپجه
 • Garipçe Mahallesi
محله تارابیا
 • Tarabya Mahallesi
محله گوموش دره
 • Gümüşdere Mahallesi
محله اسکوم روکوی
 • Uskumruköy Mahallesi
محله حضور
 • Huzur Mahallesi
محله ینی
 • Yeni Mahallesi
محله ایستینیه
 • İstinye Mahallesi
محله ینی کوی
 • Yeniköy Mahallesi
محله کاظم کارابکیر
 • Kazım Karabekir Paşa Mahallesi
محله ذکریا کوی
 • Zekeriyaköy Mahallesi
محله کمر
 • Kemer Mahallesi
محله کیسیرکایا
 • Kısırkaya Mahallesi

موقعیت مکانی و دسترسی روی نقشه گوگل

بازار های روز و محلی ساریر

بازار های روز و محلی
بازار های روز و محلی
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه Rumeli Hisarı Nispetiye caddesi, Nafi Baba sokak
یکشنبه Bağlar Mevkii Altınordu caddesi
دوشنبه
سه شنبه Kozdere Yavuz Sultan Selim caddesi
چهار شنبه
پنج شنبه Ömürtepe Aykut Barka caddesi, Bahar sokak
جمعه Yeniköy Sait Halim Paşa caddesi

بیمارستان های منطقه ساریر

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

İstinye Devlet Hastanesi

بیمارستان دولتی ایستینیه

دولتی 02123234444  İstinye Caddesi No:98 34465 İstinye – Sarıyer – İstanbul

Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

بیمارستان دولتی بیماری های استخوانی متین سابانجی

دولتی 02123237075 Rumeli Hisarı Caddesi No:62 34470 Baltalimanı – Sarıyer – İstanbul

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi

بیمارستان دولتی اسماعیل آک گون

دولتی 02122420665 Dursun Fakıh Sokak No:1 Sarıyer – İstanbul

ÖZEL ACIBADEM MASLAK HASTANESİ

بیمارستان خصوصی آجیبادم ماسلاک

خصوصی 02123044444 Darüşşafaka Mah. Büyükdere Cad. 40 Maslak, Sarıyer, İstanbul

داروخانه های منطقه ساریر

تاپ ترین های ساریر در یوتیوب

 

یوتیوب

پخش از طریق یوتیوب


.

.

ساریر استانبول

ساریر استانبول

ساریر استانبول

ساریر استانبول

تمام ویدیوهای منطقه ساریر استانبول

آدرس دانشگاه های استانبول