منطقه بشیکتاش استانبول

Beşiktaş

.

 

همه چیز درباره بشیکتاش استانبول

بشیکتاش
بشیکتاش کجاست

منطقه بشیکتاش استانبول  یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است.بشیکتاش در سمت روملی بسفر واقع شده است ؛جایی که طول ساحل ۴/۸ کیلومتر است.

بشیکتاش از غرب با شیشلی و کایتحانه از جنوب غرب با بی اوغلو و از شمال با ساریر همسایه است.

مساحت منطقه بشیکتاش ۱۱ کیلومتر و جمعیت آن بالغ بر ۱۸۸ هزار نفر است.

بشیکتاش هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت یکی از کوچکترین ایالات شهر استانبول است.

نمایی از پل بوقاز
نمایی از پل بوقاز

از ویژگی های منطقه بشیکتاش استانبول میتوان به ۲ راه ارتباطی بسیار مهم و ۲ پل که دو قاره اروپا و آسیا را به هم متصل  میکنند اشاره کرد. این دو پل با نام های Şehitler Köprüsü پل شهیدان و پل Fatih Sultan Mehmet Köprüsü یا همان پل فاتح سلطان محمد روزانه حدود ۲ میلیون نفر را جابه جا میکنند.

در مهم ترین بررسی های تاریخی که  در مورد بشیکتاش انجام گرفته ؛ یکی از مورخان نام قدیمی آن را در منابع Kaynak Beşiktaş  ذکر میکند.

نمایی از محله اتیلر بشیکتاش
نمایی از محله اتیلر بشیکتاش

اراضی دشت منطقه بشیکتاش دارای ویژگی های دوگانه است.بخش اول منطقه ساحلی است که توسط بسفرتشکیل شده و بخش دوم مناطقی است که پشت ساحل واقع است که به شکل دامنه هایی در موازات دریا امتداد پیدا کرده است.

در بخش های پشتی این اراضی ؛دشت های مرتفع کوهستانی است که ادامه دهنده  فلات بیوژلودر غرب است و از دشت های کوچکتری تشکیل شده است.

آب و هوای بشیکتاش به طور طبیعی متاثر از آب و هوای شهر استانبول است و رطوبت مانند سایر مناطق در ساحل بیشتر است.تابستان ها گرم و بارانی و زمستان ها معتدل و بارانی است.

نمایی از محله لونت بشیکتاش
نمایی از محله لونت بشیکتاش

مدیریت

محله بشیکتاش در سال ۱۹۳۰ از منطقه بی اوغلو جدا شد و به شکل منطقه کنونی بشیکتاش درآمد.شهرداری منطقه بشیکتاش در سال ۱۹۸۴ تشکیل شد و ۲۳ محله در آن وجود دارد همچنین ۸۷۵ کوچه و جاده در این منطقه ساخته شده است.

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

لونت بشیکتاش
لونت بشیکتاش

بشیکتاش بالاترین منطقه استانبول از نظر تحصیلات عالیه با ۳۴٪ است . همچنین در رتبه بندی های سال ۲۰۱۳ این منطقه ،بالاترین رتبه ی سطح فرهنگی و احترام را در کل شهر استانبول به دست آورد.

تولد محله هایی چون Levent  وEtiler؛ منجر به ساخت بلوار بارباروس و همچنین گسترش جاده ساحلی بسفر شد و زندگی اقتصادی را در این منطقه ارتقا داد.این رشد و توسعه در دهه۱۹۷۰ با افتتاح پل بسفربه اوج خود رسید و در سال ۱۹۸۰منطقه بشیکتاش را از نظر اقتصادی به منطقه ای ویژه بدل کرد.

برج های ایش بانک استانبول
برج های ایش بانک استانبول

به دنبال اهداف تجاری و گردشگری در شهر استانبول ؛سیاست های رشد مراکز تجاری و ساخت هتل های پنج ستاره در منطقه بشیکتاش قوت گرفت.

همچنین بسیاری از دفاتر مرکزی بانک ها در کشور ترکیه در منطقه بشیکتاش مستقر شد و ساختمان های اصلی این منطقه که معماری های خاص و زیبایی دارند ؛به فعالیت خود ادامه دادند.همچنین مکان های تفریحی و گردشگری در سواحل بسفر و خیابان Nispetiyeبه شکل متمرکز ؛به پایگاه هایی برای گشت وگذاردر این منطقه تبدیل شده اند.

تلوزیونTRT در بشیکتاش
تلوزیونTRT در بشیکتاش

ساختمان های دولتی از جمله ساختمان محیط زیست ؛وزارت برنامه ریزی شهری ؛موسسه آماری ؛فرمانداری؛ژاندارمری ؛تلوزیونTRT در بشیکتاش استانبول واقع شده اند.

وجود کنسولگری های کشورهای آذربایجان ؛امارات متحده ؛بلغارستان ؛دانمارک ؛جمهوری آفریقای جنوبی؛اسراییل ؛اسپانیا ؛قبرس ؛مصر ؛عربستان سعودی به بشیکتاش اعتبار و اهمیت سیاسی نیزمیدهد.

استادیوم وودافون پارک استانبول
استادیوم وودافون پارک استانبول

بشیکتاش  قدیمی ترین کلوپ ورزشی ترکیه را در خود جای داده ؛همچنین کلوپ ورزشی Ortakoy  در این منطقه است.از ویژگی های اصلی آن وجود بهترین استخر ها و شهرت آن در خدمات ورزش شنا که بدنه ی اصلی فعالیت این باشگاه ورزشی است میتوان اشار کرد که از دیرباز اولین باشگاه خصوصی در شاخه شنا بوده است.

تیم فوتبال مشهور بشیکتاش
تیم فوتبال مشهور بشیکتاش

از دیگراماکن ورزشی مهم در این منطقه استادیوم وودافون پارک است که تیم فوتبال مشهور بشیکتاش بازی های خانگی خود را در این استادیوم زیبا برگزار میکند.

تیم بشیکتاش یکی از سه تیم پرطرفدار استانبول است و از محبوبیت بالایی در در تمامی شهر استانبول دارا میباشد.

مرکز فرهنگی بشیکتاش
مرکز فرهنگی بشیکتاش

در سال ۱۹۹۴ فرهنگسرای بشیکتاش با مدیریت وییلماز اردوغان تاسیس شد و به یکی از مهمترین مراکز فرهنگی منطقه تبدیل شد.این مرکز فرهنگی در زمینه های تئاتر ؛سینما و تلوزیون توانست رشد چشمگیری داشته باشد و به اعتبار قابل توجهی دست یابد.

از سایر مناطق فرهنگی این منطقه میتوان به :سالن مصطفی کمال در محله اورتاکوی و مرکز فرهنگی کورو چشمه آرنا در لونت  اشاره کرد.

بلوار بارباروس
بلوار بارباروس

حمل و نقل

بشیکتاش منطقه ایست در مرکز شهر استانبول و به این دلیل در زمینه حمل ونقل از مزیت هایی بسیاری برخوردار است.

در منطقه شمال شرق منطقه پل  های فاتح سلطان محمد و بوقاز یا همان پل گلوگاه واقع شده اند که دسترسی های حمل و نقل را به حد بالایی در این منطقه به سهولت میرسانند.

از دیگر شریان های اصلی حمل و نقل در بشیکتاش  بلوار بارباروس ؛خیابان دلما باغچه ؛خیابان بیوک دره ؛جاده ساحلی بسفر و خیابان نیسبتیه میباشند که به دلیل  وجود وسایل حمل و نقل عمومی از اهمیت زیادی برخوردار است.

ا

مترو بشیکتاش
مترو بشیکتاش

این سرویس های حمل و نقل عمومی به طور مستقیم روزانه از بشیکتاش به سمت مناطق Edirnekapı ؛بایرام پاشا؛توپکای ؛مجیدیه کوی ؛ ایستینیه پارک ؛ساریر ؛قاضی عثمان پاشا خدمات رسانی میکنند.

همچنین خط مترو ینی کاپی به حاجی عثمان  در مسیرخط ۴ مترو ایستگاه لونت در منطقه بشیکتاش واقع شده.

 

مشاهده نقشه خطوط مترو استانبول

.

بررسی منطقه بشیکتاش برای خرید خانه

برج کشاورز استانبول

بشیکتاش استانبول نقطه مشترک تمام ثروتمندان از تمام کشورهای جهان در کنار یکدیگر است که در آن مشغول زندگی شاهانه می باشند.بشیکتاش را باید بدون شک از لاکچری ترین مناطق استانبول برای خرید خانه دانست ،جایی که تمام اهالی آن را افراد سطح بالا و متول از بازیگران و خواننده های معروف تا صاحبان مشهور صنایع از تمام جوامع مختلف دنیا تشکیل داده اند.
از گذشته تا کنون این لوکیشن از برتری محسوسی به نسبت سایر مناطق استانبول برخوردار بوده و کار انتخاب خانه برای ثروتمندان را برای انتخاب لوکیشن‌مطلوب بسیار راحت نموده است.
خرید خانه در بشیکتاش استانبول در سال های اخیر و با اعطای شهروندی و پاسپورت ترکیه با مبلغ ۲۵۰،۰۰۰هزار دلار به اوج خود رسیده و همواره متقاضیان دریافت پاسپورت این کشور در منطقه بشیکتاش به دنبال انتخاب واحدهای مسکونی مورد نظر خود می باشند.

 

 

رزیدانس مسکونی اولوس ساویچرا بشیکتاش؟؟
بشیکتاش از مخاطبی که عاشق تجمل گرایی
می باشد با آغوش باز استقبال مینماید و تمام شرایط یک زندگی مفرح و تجملاتی را در انواع مختف در اختیار وی قرار میدهد و در این امور نیز در سال های اخیر بسیارموفق عمل نموده و سبب شده تا افراد زیادی از سرتاسر جهان خود را برای خرید خانه در این منطقه لاکچری از استانبول ترکیه آماده نمایند.

به طور کلی و در جواب سوال چرا بشیکتاش ؟؟این نکات برجسته را باید اشاره کرد که خاک این منطقه برای ثروتمندان است و بس.

 

رزیدانس مسکونی yoo istanbulکدام مناطق بشیکتاش برای خرید خانه بهتر است؟
به طورکلی تمام مناطق بشیکتاش عالی و خوب ارزیابی شده و بر اساس بودجه شما متغیر خواهد بود ،بر اساس نوع شهرک و امکاناتی که در اختیار شما قرار میدهد نیز از نکات مهم و تاثیر گذار در انتخاب خانه مورد نظر می باشد.
البته بشکتاش دارای نقاط بسیار معروفی است که حتما باید برای خرید خانه به آنان اشاره نمود از جمله مناطق معروف و شناخته شده بشیکتاش استانبول به طور حتم باید به منطقه ببک استانبول اشاره نمود که از لاکچری ترین نقاط استانبول محسوب می شود .همچنین‌مناطقی مانند اورتاکوی و اتیلر نیز از دیگر اماکن مهم بشیکتاش برای خرید خانه می باشند.

 

 

رزیدانس مسکونی اتیلر بادوربشیکتاش از لحاظ امکانات چگونه است؟
بشیکتاش با توجه به توصیفاتی که از ابتدا به آن اشاره نمودیم از بهترین مناطق شهر استانبول است که با قرارگیری قشری خاص در آن ملزم به دادن تمام امکانات رفاهی و اجتماعی برای ساکنین خود می باشد و در این امور نیز کاملا موفق عمل نموده است .بشیکتاش استانبول در تمام محلات خود دارای سرا های فرهنگی و باشگاه های مدرن ورزشی و اجتماعی و همچنین کالج های خصوصی خارجی برای تحصیل‌ می باشد ‌که مورد توجه اهالی منطقه بشیکتاش نیز قرار گرفته است.اکثر رستوران های مدرن و برندو شیک استانبول در این منطقه و ساحل آن قرار گرفته اند که تا ساعات پایانی شب ها مشغول خدمت رسانی به افراد مشهور و ساکنین بشیکتاش می باشند.

 

رزیدانس مایا

چه طبقه ای از مردم در بشیکتاش ساکنند؟
با توجه به توضیحاتی که به‌ مرور در این مقاله برای شما گرد آوری شده متوجه این موضوع شده اید که قشری خاص در منطقه بشیکتاش مشغول زندگی می باشند.
تعداد بسیار زیادی از هنرمندان سرشناس و خواننده های معروف از تمام کشورهای جهان همراه با صاحبان بیزینس های بزرگ و به طور کلی افراد متمول در منطقه بشیکتاش استانبول مشغول زندگی می باشند .بشیکتاش از گذشته تا به کنون به همین شکل بوده و به لحاظ سنتی به بهترین نقطه شهر استانبول ترکیه مشهور است.

هزینه زندگی در بشیکتاش؟
مسلما با توجه به زندگی اشرافی ساکنین این منطقه و بالا بودن نرخ مسکن در این منطقه خاص استانبول طبیعطا هزینه زندگی نیز در این منطقه از استانبول بسیار بالا و گران می باشد .
بالا بودن قیمت خانه در این منطقه از استانبول باعث شده تا به صورت اتوماتیک هزینه زندگی در بشیکتاش افزایش قابل توجه ای داشته باشد .
به طور کلی در مناطق ثروتمند نشین همواره هزینه زندگی به نسبت سایر مناطق بالاتر می باشد.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

جمعیت بشیکتاش

لوگو تیم فوتبال بشیکتاش
لوگو تیم فوتبال بشیکتاش
جمعیت سال
۲۰۴.۹۱۱ ۲۰۱۰
۱۹۲.۲۱۰ ۲۰۱۱
۱۹۰.۸۱۳ ۲۰۱۲
۱۸۴.۳۹۰ ۲۰۱۳
۱۸۸.۷۹۳ ۲۰۱۴
۱۹۰.۰۳۳ ۲۰۱۵
۱۸۹.۳۵۶ ۲۰۱۶

تمام مراکز خرید منطقه بشیکتاش به همراه آدرس

اماکن دیدنی و آثار تاریخی بشیکتاش

منطقه بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش استانبول

.

.

بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بهترین هتل های منطقه بشیکتاش

.

.

تمام محلات بشیکتاش

محله عباس آقا ABBASAĞA MAHALLESİ

 

محله کورو چشمه KURUÇEŞME MAHALLESİ

 

محله اکات AKAT MAHALLESİ

 

محله کولتور KÜLTÜR MAHALLESİ

 

محله آرناوات کوی ARNAVUTKÖY MAHALLESİ

 

محله لوازیم LEVAZIM MAHALLESİ

 

محله بال مومجو BALMUMCU MAHALLESİ

 

محله لونت LEVENT MAHALLESİ

 

محله ببک BEBEK MAHALLESİ

 

محله مجیدیه MECİDİYE MAHALLESİ

 

محله جهان نما CİHANNÜMA MAHALLESİ

 

محله مرادیه MURADİYE MAHALLESİ

 

محله دیکیلی تاش DİKİLİTAŞ MAHALLESİ

 

محله نسبتیه NİSBETİYE MAHALLESİ

 

محله اتیلر ETİLER MAHALLESİ

 

محله اورتا کوی ORTAKÖY MAHALLESİ

 

محله گایری تپه GAYRETTEPE

MAHALLESİ

 

محله سینان پاشا SİNANPAŞA MAHALLESİ

 

محله کوناکلار KONAKLAR MAHALLESİ

 

محله تورکالی TÜRKALİ MAHALLESİ

 

محله اولوس ULUS MAHALLESİ

 

محله ویشنه زاده VİŞNEZADE MAHALLESİ

 

محله ییلدیز YILDIZ MAHALLESİ

 

   

نقشه بشیکتاش

besiktas haritasi

بازار های روز و محلی بشیکتاش

ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه

 

Beşiktaş           Nüzhetiye caddesi
یکشنبه

 

Ulus
دوشنبه

 

سه شنبه

 

۴.Levent Konaklar mahallesi, Faruk Nafız Çamlıbel caddesi, Gül sokak
چهار شنبه

 

Ortaköy Varnalı sokak
پنج شنبه

 

Dikilitaş Dilek sokak, Dikilitaş sokak
جمعه

بیمارستان های منطقه بشیکتاش

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Levent Hastanesi

بیمارستان خصوصی لونت

خصوصی ۰۲۱۲۲۷۰۰۰۲۲ Eski Büyükdere Caddesi No:39 4.Levent 80650 Beşiktaş – İstanbul

Liv Hospital Ulus

بیمارستان خصوصی لیو پلاس

خصوصی ۰۲۱۲۹۹۹۸۰۹۹ Ahmet Adnan Saygun Caddesi Canan Sokak No:5 34340 Ulus Beşiktaş İstanbul

داروخانه های منطقه بشیکتاش

نام داروخانه آدرس تلفن
Akgün Özen Eczanesi Levent Mahallesi Binbirçiçek Sokak 4/2 1. Levent / Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۴-۲۷-۵۶
Aktif Eczanesi Dikilitaş Mahallesi, Yenidoğan Sokak, No. 5/c Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۰-۹۶-۹۴
Alemdar Eczanesi Etiler Mahallesi Özden Sokak 9/g Etiler / Beşiktaş / Istanbul (Hisar Pasajı) ۰ (۲۱۲) ۲۶۳-۰۹-۰۱
Aran Eczanesi Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, No. 1/b Akatlar Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۵۱-۴۹-۰۱
Arel Eczanesi Bebek Mahallesi Küçükbebek Caddesi 19/3 Bebek / Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۸۷-۲۵-۷۰
Ariel Eczanesi Ulus Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi, No. Müderris Salih Rüştü Bey Sokak, No:6A Ulus Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۰-۲۸-۵۷
Arzu Kutur Eczanesi Konaklar Mahallesi Akçam Sokak 8 4. Levent / Beşiktaş / Istanbul (4.levent Metro Çıkışı) ۰ (۲۱۲) ۳۲۵-۱۵-۰۰
Asariye Eczanesi Yıldız Mahallesi Asariye Caddesi 5/2 Beşiktaş / Istanbul (Çırağan Four Seasons Otel Karşısı Eski Belediye Binası Sokağı ۵۰ Metre Ileride Solda Asariye Cami Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۵۸-۷۲-۸۱
Aslan Eczanesi Balmumcu Mahallesi, Barbaros Bulvarı, No:48 Gayrettepe Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۱۱-۵۵-۷۱
Atalay Eczanesi Mecidiye Mahallesi Müverrih Sadettin Sokak 18 Ortaköy / Beşiktaş / Istanbul (Külünkoğlu Fırın Sokağından Girilir Beltaş Sağlık Ocağı Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۵۸-۵۶-۷۳
Ayçin Eczanesi Akat Mahallesi, Tepecik Yolu Sokak, No. 13/34 Etiler Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۵۲-۷۸-۴۴
Ayfer Eczanesi Mecidiye Mahallesi, Muvakkit Sokak, No. 26-A Ortaköy Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۰-۱۵-۸۸
Aysel Eczanesi Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, No. 118/b Türkali Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۵۸-۷۳-۹۲
Barbaros Bulvar Eczanesi Cihannüma Mahallesi, Barbaros Bulvarı ۴۷ Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۲۷-۸۵-۴۸
Bebek Eczanesi Bebek Mahallesi Manolya Sokak 2/1 Bebek / Beşiktaş / Istanbul (Lucca Cafe,yanı.muhtarlık Bir Üst Sokak ,) ۰ (۲۱۲) ۲۶۵-۰۲-۵۷
Bengi Eczanesi Sinanpaşa Mahallesi Şair Nedim Caddesi 19 Akaretler / Beşiktaş / Istanbul (Akaretler Migros Karşısı Ve Sinanpaşa Asm Yanı, Sinanpaşa Köprü Sokak) ۰ (۲۱۲) ۲۳۶-۷۶-۴۳
Berin Eczanesi Vişnezade Mahallesi Süleyman Seba Caddesi 54/3 Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۰-۱۸-۷۱
Berrak Eczanesi Etiler Mahallesi Nisbetiye Caddesi 124 C Etiler / Beşiktaş / Istanbul (Dünya Göz Hastanesi Karşı Köşesi Trafik Işıklarında) ۰ (۲۱۲) ۲۶۳-۱۸-۰۳
Can Eczanesi Nispetiye Mahallesi, Fecri Ebcioğlu Sokak, No.5/a Levazım Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۸۰-۶۹-۳۰
Cem Eczanesi Bebek Mahallesi Cevdet Paşa Sokak 43/a Bebek / Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۳-۳۰-۷۲
Ceren Eczanesi Gayrettepe Mahallesi Başak Sokak 4/29 Gayrettepe / Beşiktaş / Istanbul (Altın Apt. Gayrettepe Florance Nightingale Hastanesi Acil Kapısı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۳۴۷-۲۵-۵۶
Çınar Eczanesi Akat Mahallesi Zeytinoğlu Caddesi 39/d Akatlar / Beşiktaş / Istanbul (Akatlar Kültür Merkezi Ilerisinde Bulunan Komşu Fırın Yanı) ۰ (۲۱۲) ۳۵۱-۱۹-۰۷
Çırağan Eczanesi Yıldız Mahallesi, Çırağan Caddesi, No. 21/a Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۱-۱۱-۸۶
Demet Eczanesi Sinanpaşa Mahallesi, Ortabahçe Caddesi, No. 7 Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۰-۵۰-۴۲
Deniz Eczanesi Akat Mahallesi, Selçuklar Sokak, No. 13/b Akatlar Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۵۱-۴۳-۰۷
Dereboyu Eczanesi Mecidiye Mahallesi Dereboyu Caddesi 47/a Ortaköy / Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۲۷-۰۰-۱۷
Dermako Eczanesi Bebek Mahallesi Küçükbebek Caddesi 5 Bebek / Beşiktaş / Istanbul (Bebek Atatürk Heykeli Arkası – Garanti Bankası Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۸۷-۵۲-۱۹
Deva Eczanesi Muradiye Mahallesi, Nüzhetiye Caddesi, No. 4/a Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۲۷-۴۲-۸۶
Dirim Eczanesi Levent Mahallesi, Gonca Sokak, No. 17/b Levent Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۲۴-۵۲-۱۹
Doğa Eczanesi Ulus Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Caddesi 68/11 Ulus / Beşiktaş / Istanbul (Trt Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۲۷-۴۶-۱۶
Eliz Dora Eczanesi Nispetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Caddesi 8 Belediye Sitesi Girişi / Beşiktaş / Istanbul (Akmerkez Ulus Kapısı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۳۵۲-۵۵-۴۵
Emek Eczanesi Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, No. 94/b Türkali Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۱-۱۰-۹۲
Emre Eczanesi Konaklar Mahallesi Selvili Sokak 9/bc 4.levent / Beşiktaş / Istanbul (Sabancı Center Girişinde 4. Levent Çarşı Içi Emek Pastanesi Sokağı) ۰ (۲۱۲) ۲۸۴-۵۲-۵۳
Erkan Eczanesi Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, No. 115 Akatlar Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۵۱-۸۹-۵۹
Etiler Gün Eczanesi Etiler Mahallesi, Nisbetiye Caddesi, Ahular Sokak, No. 22/a Etiler Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۸۷-۱۳-۵۷
Eyüboğlu Eczanesi Mecidiye Mahallesi Dereboyu Caddesi 155/a Ortaköy / Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۵۹-۶۵-۸۶
Ferhan Eczanesi Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, No. 105 Türkali Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۲۷-۲۰-۸۶
Galen Eczanesi Ulus Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Caddesi 28/b Kelaynak Sokak, / Beşiktaş / Istanbul (Karafırın Karşısındaki Sokak Tekin Günver Sitesi Özlem Apt.,bulgar Konsolosluğundan Sonra Gelen Ilk Işılardan Sağa Girilecek) ۰ (۲۱۲) ۲۷۰-۴۶-۰۶
Gülcan Eczanesi Muradiye Mahallesi Nüzhetiye Caddesi 43 Türkali / Beşiktaş / Istanbul (Cumartesi Pazarı Özel Otajinemed Hastanesi Sırası) ۰ (۲۱۲) ۲۶۰-۰۳-۳۷
Günce Eczanesi Ortaköy Mahallesi Dereboyu Caddesi 4A Ortaköy / Beşiktaş / Istanbul (Ambarlıdere Yolu – 3M Migros Yanı) ۰ (۲۱۲) ۳۲۰-۳۵-۳۵
Gürdağ Eczanesi Gayrettepe Mahallesi, Yıldız Posta Caddesi, No. 28/e Gayrettepe Beşiktaş / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۴-۳۳-۳۳
error: کپی مجاز نمی باشد