منطقه سلطان بی لی استانبول

Sultanbeyli

سلطان بی لی
سلطان بی لی استانبول

منطقه سلطان بی لی استانبول  یکی از مناطق اسیایی واقع در شهر استانبول است که از جنوب غرب با منطقه کارتال از شرق با منطقه پندیک از شمال غرب با منطقه سنجاق تپه همسایه است.

 

از منطقه سلطان بی لی به عنوان مکان زندگی سلطان نام برده میشود.منطقه سلطان بی لی در تاریخ به دوران باستان و امپراتوری رم و بیزانس بازمیگردد؛ منطقه ای که از اسکودار تا گبز را در بر میگیرد.

 

 

منطقه سلطان بی لی
منطقه سلطان بی لی

منطقه سلطان بی لی به دلیل موقعیت استراتژیک که بین اروپا و اسیا قرار داشته از مناطق مهم استانبول به حساب می امده که در زمان فتح استانبول به دست ترکها از ارزش های زیادی برخوردار است.

از مهمترین اماکن موجود در منطقه سلطان بی لی میتوان به قلعه آیدوس اشاره نمود که با فتح استانبول   این قلعه در دوره های بعدی به قلعه ای درونی تبدیل گردید.اهمیت این قلعه در منطقه سلطان بی لی به دلیل تامین امنیت جاده ها و کاروان های عبوری  از این منطقه بوده است.با ساخت و افتتاح پل فاتح سلطان محمد که از بسفر عبور میکند؛ این منطقه تحولات مهمی را به خود دید.

 

نمایی از منطقه سلطان بی
نمایی از منطقه سلطان بی

بزرگراه اصلی که استانبول را به شهر انکارا متصل میکند از منطقه سلطان بی لی عبور میکند که از نقاط مهم در امور حمل ونقل در این منطقه به حساب می اید.

حمل و نقل در منطقه سلطان بیلی با اتوبوس و مینی بوس به سهولت انجام میگرد.علاوه بر این خطوط ارتباطی  ایستگاه مترو به مرکز منطقه سلطان بی لی و قلعه تاریخی آیدوس در اینده متصل خواهد شد.

 

 

 

شهرداری منطقه سلطان بی لی
شهرداری منطقه سلطان بی لی

شهرداری منطقه سلطان بی لی از سال ۱۹۹۴ تشکیل شده و به طور مستقل اداره میشود.شهرداری منطقه سلطان بی لی از سال ۲۰۰۹ در اختیار حزب عدالت و توسعه می باشد و شهردار این منطقه.حسین کسکین از حزب عدالت و توسعه میباشد.

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

جمعیت سلطان بی لی

جنگل بزرگ آیدوس
جنگل بزرگ آیدوس
جمعیت سال
۲۹۱.۰۶۳ ۲۰۱۰
۲۹۸.۱۴۳ ۲۰۱۱
۳۰۲.۳۸۸ ۲۰۱۲
۳۰۹.۳۴۷ ۲۰۱۳
۳۱۵.۰۲۲ ۲۰۱۴
۳۲۱.۷۳۰ ۲۰۱۵
۳۲۴.۷۰۹ ۲۰۱۶

تمام مراکز خرید منطقه سلطان بی لی

اماکن دیدنی و آثار تاریخی منطقه سلطان بی لی

تمام محلات منطقه سلطان بی لی

محله عبدالرحمان قاضی Abdurrahmangazi محله حسن پاشا Hasanpaşa
محله آدیل Adil محله معمار سنان Mimar Sinan
محله احمد یسوی Ahmet Yesevi محله مجیدیه Mecidiye

محله آکشم ستین              

Akşemsettin محله محمت آکیف Mehmet Akif
محله باتال قاضی Battalgazi محله نجیب فاصل Necip Fazıl
محله فاتح Fatih محله اورهان قاضی Orhan Gazi
محله حمیدیه Hamidiye محله تورگوت رئیس Turgut Reis
محله یاووز سلیم Yavuz Selim

نقشه سلطان بی لی

sultanbeyli haritasi

بازار های روز و محلی منطقه سلطان بی لی

بازار های روز سلطان بی لی
بازار های روز سلطان بی لی
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه BATTAL GAZİ MAH
یکشنبه AMASYA CAD
دوشنبه ÇAMLIK CAD
سه شنبه AKGÜL CAD
چهار شنبه FATİH BULVARI
پنج شنبه

 

EYÜBBİ CAD
جمعه HAT CAD

بیمارستان های منطقه سلطان بی لی

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Sultanbeyli Devlet Hastanesi

بیمارستان دولتی سلطان بی لی

دولتی ۰۲۱۶۵۶۴۲۴۰۰ Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Cami Caddesi No:3 Sultanbeyli – İstanbul

داروخانه های منطقه سلطان بی لی

نام داروخانه آدرس تلفن
Atlas Plus Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Fatih Bulvarı No.67/zk, Mehmetakif Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۹-۰۲-۷۳
Aydos Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Orman Caddesi, No.125/a Mehmetakif Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۰۰-۴۸
Aykın Eczanesi Adil Mahallesi Pelit Sokak 30/a / Sultanbeyli / Istanbul (Adil Mahallesinde Yeni Yapılan Sultanbeyli Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۱۰-۹۴
Ayşe Senem Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi, Fatih Bulvarı ۱۸۰ Mehmetakif Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۳۹-۱۰
Aysu Eczanesi Yavuz Selim Mahallesi, Antalya Caddesi, No. 20 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۹۷-۴۴-۰۰
Burçak Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi Ziya Ülhak Caddesi 105/a Sultanbeyli / Istanbul (Mehmet Akif Mahallesi 4 Nolu Sağlık Ocağı Karşısı Petrol Yolu Ziya Ülhak Caddesi) ۰ (۲۱۶) ۴۹۶-۱۶-۶۷
Büşra Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Şanlıurfa Caddesi, No. 68/b Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۷۷-۷۱
Çanakcı Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi Şanlıurfa Caddesi 102D Mehmetakif / Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۲۲-۴۹
Cansu Eczanesi Hasanpaşa Mahallesi, Petrol Yolu Caddesi, No. Kehribar Sokak, No:4A Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۹-۵۶-۵۶
Cenk Eczanesi Battalgazi Mahallesi Karadeniz Caddesi 1A Sultanbeyli / Istanbul (Yeni Sultanbeyli Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۰۱-۱۲
Çiğdem Eczanesi Ahmet Yesevi Mahallesi, Yörük Sokak, No. 32 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۲۹-۳۰
Çınar Eczanesi Mecidiye Mahallesi Kamer Sokak Adana Caddesi, No. 8/a Sultanbeyli / Istanbul (Uzundere Saat Kulesi Ahmet Keleş Sağlık Ocağı Yanı) ۰ (۲۱۶) ۳۸۹-۹۷-۹۲
Deniz Hanım Eczanesi Adil Mahallesi, Yelkenci Sokak, No.6/a Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۱۴-۹۴
Derman Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Şanlıurfa Caddesi, Lokman Hekim Sokak, No. 17A Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۹۸-۴۸
Deva Eczanesi Ahmet Yesevi Mahallesi, Yörük Sokak, No. 30 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۳۸-۳۹
Doğa Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi Ziya Ülhak Caddesi 102A Mehmetakif / Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۹-۳۴-۰۶
Eren Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Fatih Bulvarı ۱۹ Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۴۰-۲۷
Eylül Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Begonya Sokak, No.8A/1 Mehmetakif Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۴۷-۸۳
Fatih Eczanesi Fatih Mahallesi, Şalgamlı Caddesi, No. 118 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۹۶-۵۶-۹۶
Ferah Eczanesi Battalgazi Mahallesi Paşaköy Caddesi 53A Mimarsinan / Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۹۲-۰۰
Furkan Eczanesi Akşemsettin Mahallesi, Birgül Sokak, No. 34/1 Akşemsettin Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۸۷-۰۱-۹۱
Gökçe Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Şanlıurfa Caddesi, Lokman Hekim Sokak, No. 15/1 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۹-۸۳-۶۴
Gölet Eczanesi Hamidiye Mahallesi Fırat Caddesi 106/a Gölet / Sultanbeyli / Istanbul (Hamidiye Sağlık Ocağı Karşısı, Fatih Polis Merkezi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۴۸۷-۶۲-۵۰
Güneş Eczanesi Ahmet Yesevi Mahallesi, Bosna Bulvarı Hücre Sokak, 5/1 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۹۶-۹۶
Günhan Eczanesi Battalgazi Mahallesi Hamzalar Sokak 1B Sultanbeyli / Istanbul (Yeni Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۵۳۲) ۱۳۸-۸۲-۳۹
Hale Eczanesi Ahmet Yesevi Mahallesi, Mücahit Caddesi, No.51 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۹۰-۹۶
Ilhan Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No. 43 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۹۲-۴۵-۱۷
Ilkyaz Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi, Cami Caddesi, No. 24/a Mehmetakif Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۰۷-۶۰
Işık Eczanesi Battalgazi Mahallesi Paşaköy Caddesi 61/a Mimarsinan / Sultanbeyli / Istanbul (Yeni Sultanbeyli Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۵۰۵) ۷۷۶-۰۹-۶۰
Istanbul Eczanesi Yavuz Selim Mahallesi Eyyubi Caddesi 172A Sultanbeyli / Istanbul (Gölet Yakınında, Perşembe Pazarının Girişinde Sağlık Ocağı Karşısında) ۰ (۲۱۶) ۵۰۶-۲۶-۲۶
Kevser Eczanesi Mimar Sinan Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No. 51/1 Mimarsinan Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۶۹-۱۲-۰۵
Kral Eczanesi
bugün nöbetçi
Yavuz Selim Mahallesi, Tekirdağ Caddesi, No.41/1 Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۹۷-۵۰-۷۲
Leyla Eczanesi Turgutreis Mahallesi Ardahan Sokak 1 Turgutreis / Sultanbeyli / Istanbul (Turgutreis Ilköğretim Okulu Ve Sağlık Ocağı Yanı) ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۹۱-۲۸
Lokman Hekim Eczanesi Battalgazi Mahallesi Hamzalar Sokak 4-8A/b Sultanbeyli / Istanbul (Yeni Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۲۷-۹۶
Menekşe Eczanesi Necip Fazıl Mahallesi, Trabzon Caddesi, No.64A Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۹۷-۱۷-۱۴
Merkez Sinan Eczanesi Turgutreis Mahallesi Fatih Bulvarı ۳۰۴A Turgutreis / Sultanbeyli / Istanbul (Merkezden Uzundere’ye Giderken Sağda) ۰ (۲۱۶) ۵۷۳-۹۰-۳۷
Merve Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi, Ferah Caddesi, No. 96 Mehmetakif Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۰۹-۳۰
Misak Eczanesi Abdurrahmangazi Mahallesi Fatih Bulvarı Baltaş Sokak, 5 Sultanbeyli / Istanbul (Saygı Hastanesi Yanı) ۰ (۲۱۶) ۳۹۸-۲۴-۹۴
Onur Eczanesi Mehmet Akif Mahallesi, Erdoğan Sokak, No. 2-B Sultanbeyli / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۹-۰۴-۷۹
error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول