نحوه پرداخت قبوض در استانبول

نحوه پرداخت قبوض در استانبول

در سؤالات قبل نحوه اخذ کنتور آب، برق، گاز را به‌طور مفصل در شهر استانبول توضیح داده‌ایم. حالا این سؤال پیش می‌آید که برای پرداخت قبوض صادر شده از طرف اداره‌هایی که ما مشترک آنها می‌شویم بهترین روش‌های پرداختی به چه صورت می‌باشد؟

شما برای پرداخت قبوض آب، گاز و برق راه‌های زیادی در اختیار دارید که به معرفی آسان‌ترین و راحت‌ترین آنها خواهیم پرداخت. اگر شما مشترک اداره برق باشید این ادارات که معمولاً بخش خصوصی می‌باشند به آدرس شما قبض ارسال خواهند نمود که دارای شناسه و شماره کنتور برای پرداخت است که از طریق نرم افزار بانکی خود به راحتی می‌توانید آنها را پرداخت نمایید. برای بانک ایش با همان بانک کار نرم افزار ایش جب در اختیار شماست و برای بانک زراعت نیز زراعت موبایل این امکان را برای پرداخت قبوض در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر نرم افزار بانکی خود را به هر دلیلی درون موبایل خود نصب ندارید می‌توانید با مراجعه به ATMهای بانک‌ها که فرقی هم ندارد برای کدام بانک باشد اقدام به پرداخت قبض برق خود نمایند. اگر حساب بانکی ندارید، باید به شعب یکی از بانک‌های ترکیه مراجعه و با ارائه قبض و مبلغ مورد نظر قبض خود را پرداخت نمایند.

در بحث اداره گاز و پرداخت قبوض گاز نیز به همین شیوه باید اقدام به پرداخت آن نمایید. شما می‌توانید برای یک بار شماره اشتراک خود از هر اداره تهیه و در دفعات بعد با توجه به اشتراک خود و بدون قبض اقدام به پرداخت بدهی خود از طریق نرم افزار با موبایل خود نمایند.

در بحث پرداخت قبوض آب در استانبول چند نکته مهم وجود دارد اگر شما داخل شهرک زندگی می‌کنید و آن شهرک دارای سیستم مدیریتی و سایت اینترنتی می‌باشد و شما را آبونه خود قرار می‌دهد معمولاً احتیاج به اخذ کنتور آب از ادارات انرژی آب نخواهید داشت و خود شهرک با توجه به مصرف شما که معمولاً مبلغ آب سرد و گرم را هم به صورت جداگانه محاسبه می‌نماید قبض به نام واحد شما صادر و موظف به پرداخت قبض صادر شده شهرک می‌باشید و احتیاجی به اخذ کنتور و قبض از بیرون مجموعه و اداره آب منطقه نمی‌باشد. اما اگر شما داخل شهرک زندگی نمی‌کنید و در آپارتمان‌های مستقل مشغول زندگی می‌باشید باید مانند شیوه‌ای که در ادارات گاز و برق عرض کردیم با مراجعه به اداره آب منطقه مورد نظر اقدام به پرداخت آن به یکی از روش‌های گفته شده فوق نمایید.

معمولاً در ساختمان‌های مستقل و خارج شهرک‌ها در استانبول مثل رزیدانس‌ها پول آب سرد و گرم به صورت جداگانه روالی ندارد و فقط پول آب قبض که به صورت کلی صادر می‌شود را پرداخت می‌نمایند.

در محاسبه و مقایسه هزینه‌ها بین قبوض پرداختی از ادارات آب و برق و گاز معمولاً هزینه پرداختی در قبوض آب ارزان‌ترین و قبوض گاز البته در فصل زمستان شامل بالاترین هزینه‌ها می‌باشد. قبوض برق نیز به نسبت ایران از قیمت‌گذاری بالاتری برخوردار است. به‌طور کلی هزینه انرژی در کشور ترکیه بسیار بالاتر از کشورمان ایران می‌باشد که باید در هنگام مهاجرت و ثبت هزینه‌های خود به آن دقت نمایید.

اجاره خودرو در ترکیه

همچنین ببینید

کاخ بیلربی

عمارت های مشهور استانبول

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) عمارت ادیب افندی عمارت کنت استراگو . عمارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس