نحوه خرید شارژ موبایل در استانبول

نحوه خرید شارژ موبایل در استانبول

کشور ترکیه به‌طور کلی از ۳ اپراتور تلفن همراه بزرگ که در سال‌های اخیر نیز رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشته‌اند برخوردار است. شرکت‌های معروفی که در سال‌های اخیر توانسته‌اند جایگاه بسیار مطلوبی را با خدماتی که ارائه می‌نمایند درون کشور ترکیه و حتی در بعضی از کشورهای اروپایی اخذ نمایند. با تغییر سیستم قدیمی اپراتورهای تلفن همراه در کشور ترکیه و تبدیل به فیبر نوری و زیرساخت‌های بسیار پیشرفته جهانی سطح امکانات این اپراتورها بسیار بالاتر رفته و در سال‌های اخیر همواره رو به رشد بوده است. ۳ اپراتور معروف کشور ترکیه عبارتند از: ۱- ترک سل ۲- ترک تلکام و ۳- ودافون که با شعب بسیار زیاد در تمام نقاط شهر استانبول مشغول خدمت‌رسانی می‌باشند. این شرکت‌ها با طرح‌های اقتصادی مختلف که به صورت مناسبتی و هفتگی و ماهیانه برگزار می‌نمایند توانسته‌اند که مخاطبان زیادی به دست آورند و در یک بازار رقابتی بین خود شرکت نمایند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و اطلاعات به دست آمده از هر کدام از این شرکت‌ها اقدام به خرید خط موبایل نمایید. این شرکت‌ها خدمات خود را با قیمت‌های متفاوتی از نظر اینترنت و اس‌ام‌اس و تماس‌های تلفنی قرار می‌دهند که در زمان انتخاب شرکت مورد نظر خود دارای اهمیت است.

اما بعد از انتخاب شرکت مورد نظر و مصرف خدمات خواسته شده موظف به پرداخت هزینه‌های آن می‌باشید که به راحتی از طریق نرم افزارهای بانکی خود و یا مراجعه به شعب شرکت مورد نظر خود و با کدهای تلفنی که در روز اول به شما داده خواهد شد می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. در صورت استفاده از خطوط اعتباری تا شارژ نمودن استفاده از این خدمات امکان‌پذیر نخواهد بود.

انتخاب خط تلفن به صورت اعتباری یا دائمی در لحظه خرید آن مورد اهمیت است. خطوط تلفن همراه دائمی از سوی اپراتورهای تلفن همراه فقط با ارائه پاسپورت و اقامت دریافتی از دولت ترکیه قابل امکان است و در صورت نداشتن کارت اقامت باید خطوط اعتباری را انتخاب نمایند که نحوه پرداخت هزینه خطوط اعتباری را توضیح داده‌ایم. نکته بسیار مهم در خطوط اعتباری در کشور ترکیه این می‌باشد که در صورت عدم استفاده از خط تلفن همراه مورد نظر خود به مدت ۴ ماه خط شما بر اساس قراردادی که روز اول با اپراتور تلفن همراه خود امضاء نموده‌اید و طبق قانون مخابرات و زیرساخت‌های ترکیه قطع و امتیاز آن از شما سلب خواهد گردید و دیگر قابل بازگشت به نام شما نخواهد شد. پس در صورت این مورد که بعضی اوقات خارج از کشور ترکیه خواهید بود خط تلفن را همراه خود به خارج از کشور ترکیه منتقل ننمایید.

به‌طور کلی هزینه صحبت و اینترنت در اپراتورهای تلفن همراه بالاتر از ایران می‌باشد. مخصوصاً اینترنت که یا هزینه خیلی بالاتر از شما اخذ خواهد شد.

بهترین روش استفاده از اینترنت در ترکیه و شهر استانبول استفاده از خدمات شرکت‌های واگذارکننده اینترنت و وای‌فای می‌باشد. البته اپراتورها هم اینترنت خانگی عرضه می‌نمایند که قیمت آنها بسیار مناسب‌تر از قیمت اینترنت خط موبایل است.

اجاره خودرو در ترکیه

همچنین ببینید

کاخ بیلربی

عمارت های مشهور استانبول

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) عمارت ادیب افندی عمارت کنت استراگو . عمارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس