اخذ پاسپورت ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه

نحوه دریافت پاسپورت ترکیهنحوه دریافت پاسپورت ترکیه

1_چرا پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی
2_ارزش و مزایای پاسپورت ترکیه
3_شروط لازم برای اخذ پاسپورت ترکیه
4_مدارک لازم برای دریافت شهروند و پاسپورت ترکیه
5_انواع مختلف اخذ پاسپورت ترکیه

1_اخذ پاسپورت از طریق کار در ترکیه
2_اخذ پاسپورت با خرید ملک در ترکیه
3_اخذ پاسپورت از طریق ثبت شرکت
4_اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در بانک
5_اخذ پاسپورت از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه
6_مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

 

سایت خرید خانه در ترکیه1_چرا پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی
همواره در سال های اخیر بحث های زیادی پیرامون اخذ و دریافت پاسپورت ترکیه به وجود آمده است و با توجه به استقبال بسیار زیاد ایرانیان از این موضوع تحقیق و جستجو درباره نحوه و اخذ شهروندی کشور ترکیه مورد بحث قرار گرفته است. ترکیه با توجه به اشتراکات فرهنگی بسیار زیادی که با ایران دارد از گذشته تا به کنون مورد توجه ایرانیان برای مهاجرت بوده است که در سال های اخیر این موضوع به میزان قابل توجه ای رشد داشته است.
موقعیت جغرافیایی ویژه این کشور که دو قاره بزرگ و مهم جهان را درون خود جای داده از مهمترین ویژگی هایی است که برای سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور ترکیه همواره مورد بحث قرار گرفته و از جاذبه های این کشور زیبا برای مهاجرت محسوب می شود.
از جمله اشتراکات مهم فرهنگی که بین دو کشور ایران و ترکیه قابل توجه است، جمعیت بالای 75% هر دو کشور را مسلمانان تشکیل داده اند که به نحوی در نوع مهاجرت تاثیرگذار بوده است، البته به طور کلی حکومت این کشور سکولار و از لحاظ شهروندی درجه آزادی بیان در وضعیت به نسبت بهتری قرار گرفته است. ترکیه در سال 1978 درخواست خود را برای عضویت در اتحادیه اروپا ارائه داده است و در سال 1999 این اتحادیه کشور زیبای ترکیه را به عنوان کاندید رسمی برای عضویت در این اتحادیه معرفی نموده است. با توجه به شرایط عمومی و موقعیت قرارگیری و همچنین مناسبات سیاسی در این کشور باعث شده تا در مسائل اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

خرید ملک در استانبول

ارزش و مزایای پاسپورت ترکیه2_ارزش و مزایای پاسپورت ترکیه
ارزش و اعتبار پاسپورت های کشور های مختلف جهان همواره مورد توجه شهروندان در کشور های مختلف می باشند که به صورت سالیانه توسط نهادهای آماری مورد تغییر نیز قرار گرفته و در سال های مختلف بر اساس سطح کیفی زندگی و همچنین مناسبات سیاسی و اجتماعی مورد تغییر قرار گرفته و در اواخر هر سال اعلام می گردد.
هم اکنون که مشغول نگارش این مقاله در سال 2021 می باشیم ارزش پاسپورت کشور ترکیه در جدول پاسپورت های جهان در رده 38 قرار گرفته و شهروندان کشور ترکیه با پاسپورت این کشور می توانند بدونن نیاز به کسب ویزا به 71 کشور جهان به صورت مستقیم سفر نمایند. و در 44 کشور جهان نیز بدون ویزا وارد شده و در ضمن ورود در کشور مقصد ویزای آن کشور را اخذ نمایند. از دیگر مزایای قابل توجه پیرامون اخذ پاسپورت ترکیه باید به این نکته اشاره نمود که با توجه به نزدیکی فرهنگ میان دو کشور ایران و ترکیه و همچنین ارزش ریال به لیر این کشور می تواند مکان مناسبی جهت انجام امور اقتصادی و سرمایه گذاری برای ایرانیان تلقی شود که این کشور را برای مهاجرت برگزیده اند.

ترکیه باتوجه به مدرنیته بودن در مقایسه با کشورهای اروپایی و همچنین ارزان بودن نرخ زندگی سبب شده تا مهاجرانی از دیگر کشورها به این کشور مراجعه نموده و این کشور اوراسیایی را برای زندگی انتخاب نمایند.
از مزایای دیگر پاسپورت ترکیه که برای ایرانیان می توان نام برد فعالیت آزاد اقتصادی است که با ورود به این کشوربرای آنها پدید می آید و محدودیت هایی که هم اکنون در ایران با آن مواجه می باشند را نخواهد داشت. نکته اول که هم اکنون برای فعالیت اقتصادی تجار ایرانی را گریبان گیر نموده است بحث تحریم های ظالمانه اقتصادی است که در این کشور و با توجه به اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه از آن عبور نموده و به صورت آزاد مانند شهروندان خود کشور ترکیه در دنیا فعالیت نموده و از منافع آن بهره مند گردند.
به طور کلی اگر بخواهیم چند مورد از مزایای دریافت پاسپورت اشاره نماییم:

1_داشتن حق رای در تمام انتخابات
2_اخذ گذرنامه معتبر جهان در رنگینک چهل گذرنامه برتر جهان
3_ورود به کشور های برتر بدون نیاز به ویزا
4_اخذ ویزای کشورهای اروپایی در مدت زمان کوتاه
5_دریافت بازنشستگی از اداره کار ترکیه
6_اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت کشور ترکیه به راحتی
7_فعالیت آزادانه اقتصادی با جهان بدون محدودیت
8_امکان استفاده از امکانات آموزش رایگان

خرید ملک در استانبول

سایت خرید خانه در ترکیه3_شروط لازم برای اخذ پاسپورت ترکیه
در بسیاری از موارد مخصوصا برای شهروندان ایرانی این سوال مورد بحث بوده است که به چه شکل می توان پاسپورت و شهروندی کشور ترکیه را اخذ نمود و اقدامات لازم را جهت این پروسه به چه شکل طی نمود که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.
قبل از هر چیزی متقاضی دریافت شهروندی ترکیه باید با توجه به شرایط خویش اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه نموده که در مدل های مختلف ارائه می شود اقدام نماید.
بررسی راه های اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت کشور ترکیه و تحقیقات جامع در این حوزه باعث می شود که با درک فعلی از شرایط خود بهترین تصمیم ممکن را برای دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه داشته باشید. از مهمترین شرایطی که در سال های اخیر مورد توجه ایرانیان برای شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه قرار گرفته است خرید خانه و ملک در این کشور بوده که باعث شده تا در سالیان متمادی اخیر بسیاری از ایرانیان رتبه اول خرید خانه در این کشور را نیز به خود اختصاص دهند.
از مهم ترین و اصلی ترین روش های اخذ پاسپورت ترکیه علاوه بر خرید خانه سرمایه گذاری در بانک های ترکیه یا ثبت شرکت و موارد دیگر می باشد که در بخش های بعدی مقاله مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

 

 

4_مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه
در مطالب فوق اشاره ای کامل به شرایط کشور ترکیه مناسبات فرهنگی این کشور با ایران درجه بندی و جایگاه پاسپورت ترکیه در بین سایر کشورهای جهان ،مزایای اقتصادی که با دریافت پاسپورت ترکیه ایجاد می شود به صورت کامل پرداخته ایم.

حال در این مقطع این سوال به وجود می آید که برای دریافت پاسپورت به چه مدارکی احتیاج خواهیم داشت که در ذیل به آنها اشاره خواهیم نمود.
برای اخذ پاسپورت ترکیه باید به این نکته اشاره نماییم که متقاضی حداقل هجده سال داشته باشد.

1_اصل پاسپورت متقاضی به همراه خانواده با اعتبار یک ساله
2_گواهی عدم سو پیشینه
3_اصل شناسنامه متقاضی به همراه خانواده و کپی آنها
4_ارائه اصل کارت اقامت
5_گواهی سلامت جسمی و روانی
6_اثبات تمکن مالی

5_انواع مختلف اخذ پاسپورت ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق کار1_اخذ پاسپورت ترکیه از طریق کار در این کشور:
یکی از روش هایی که می توان از طریق آن به اخذ پاسپورت ترکیه دست یافت ، شهروندی این کشور از طریق ویزای کار می باشد. برای دریافت ویزای کار و در ادامه پاسپورت ترکیه شما باید از طریق یک شرکت معتبر ترکیه ای یا کارفرما ترک دعوت نامه ای برای حضور در ترکیه و فعالیت در شرکت موردنظر باشید که این امر براساس تجربه و حرفه شخص متقاضی به وی داده خواهد شد.پس از دریافت دعوت نامه از طریق شرکت های ترکیه ای از طریق کارفرما برای متقاضی ، تقاضای ویزای کار شده که در مدت زمانی نود روز به وی اعطا می گردد. این مجوز در ابتدا به مدت یک سال به شما داده خواهد شد و در صورت تمدید این ویزا به مدت هشت سال فرد متقاضی مورد دریافت اقامت دائم کشور ترکیه گردیده و پاسپورت و شهروندی برای او در نظر گرفته خواهد شد.
در بحث ویزای کار و دعوت نامه برای فرد خارجی معمولا سخت گیری های زیادی به عمل می آید و با توجه به آمار بیکاری در این کشور و عدم تسلط بسیاری به زبان انگلیسی معمولا فرآیند دریافت ویزای کار به سختی قبل انجام است.

 

خرید ملک در استانبول

 

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک2_اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک
همانطور که در قسمت های قبلی نیز به این موضوع پرداختیم یکی از اصلی ترین روش هایی که باعث شده پاسپورت ترکیه به صورت فوری برای شهروندان ایرانی رقم بخورد و از تابعیت این کشور بهره مند گردند، خرید خانه در کشور ترکیه می باشد که از بهترین و سریع ترین روش هایی است که در سالیان گذشته از آن استقبال زیادی به عمل آمده است.
اصلی ترین موردی که در بحث خرید خانه در ترکیه توسط قانون گذار به آن اشاره شده است خرید خانه بالای 250,000 دلار توسط فرد خارجی مورد اعطای پاسپورت این کشور به وی و فرزندان زیر هجده سال او می شود که باید به آن دقت نمود.
شما با خرید ملک تجاری، اداری یا مسکونی در کشور ترکیه می توانید به صورت فوری و در مدت زمان کوتاهی (زیر 90 روز) شهروندی و تابعیت کشور ترکیه را بدست آورید.در بحث خرید خانه در ترکیه اما باید موارد بسیاری دقت نمود تا فرآیند دریافت و اخذ پاسپورت ترکیه دچار مشکل نشود:

1_ملک خریداری شده را حتما از یک فرد یا شهروند یا شرکت ترکیه ای خریداری نمایید.
2_به لحاظ بدهی ملک موردنظر دچار مشکل نباشد.
3_ملک مورد نظر برای شهروندی از مبلغ 250,000 دلار عبور نماید.
4_استفاده از اکسپرتیز راپور واقعی

 

 

اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملکچند نکته مهم دیگری که باید در این بخش به آن اشاره نماییم که موارد بسیار مهمی می باشند.
1_اگر خانه ای را به صورت اقساطی خریداری نمایید بر اساس مبلغ خانه موردنظر پرونده شما برای شهروندی مورد بررسی قرار خواهد گرفت به عنوان مثال اگر ارزش خانه ای 250,000 دلار باشد و شما این ملک را به صورت اقساطی با پیش پرداخت 30% نقد خریداری نموده باشید پرونده شما برای شهروندی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت،اما اگر خانه به مبالغ بالاتر به طور مثال ده میلیون لیر خریداری نمایید و 30% آن را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت نمایید چون از مبلغ 250,000 دلار عبور نموده مشمول دریافت و شهروندی کشور ترکیه خواهید شد.
از دیگر نکاتی که باید به آن در بحث اخذ شهروندی با خرید ملک در استانبول اشاره نماییم این نکته است که شهروندی فقط به فرزندان زیر هجده سال تعلق خواهد گرفت و برای فرزندان بالای هجده سال خانواده باید ملک جداگانه با مبلغ 250,000 دلار را مورد خریداری قرار داد.

 

خرید ملک در استانبول

 

 

 

اخذ پاسپورت از طریق ثبت شرکت3_اخذ پاسپورت از طریق ثبت شرکت
یکی دیگر از شیوه هایی که منجر به دریافت و اخذ شهروندی در کشور ترکیه می باشد اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت در این کشور می باشد.
شما در این روش بعد از انجام ثبت شرکت و پرداخت حق بیمه و اجازه کار به مدت پنج سال می توانید درخواست خود را برای دریافت پاسپورت این کشور به دولت ارائه دهید.چنانچه تمام موارد درخواستی از طرف دولت ترکیه را رعایت نموده باشید به شما تابعیت دولت ترکیه و اخذ شهروندی و پاسپورت تعلق خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک4_اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک
یکی از جذاب ترین شیوه های دریافت و اخذ پاسپورت ترکیه اقدام به سرمایه گذاری در بانک های این کشور می باشد که در سال های اخیر بسیار از آن استقبال گردیده و ایرانیان زیادی نیز از این قانون بهره مند گردیده اند.
در این شیوه فرد متقاضی با بلوک کردن مبلغ 500,000 دلار در حساب بانکی خود در بانک های ترکیه درخواست خود را برای شهروندی به وزارت کشور ارائه نموده و مشمول کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری خواهد شد.
مهمترین نکته ای که در این مدل اخذ شهروندی باید به آن اشاره نمود عدم برداشت و بلوکه شدن پول در حساب به مدت سه سال است که البته سود بانکی به آن تعلق خواهد گرفت.
شما می توانید در حساب بانکی خود معادل 500,000 دلار را به صورت لیر یا دلار یا یورو یا به صورت مساوی قرار داده و منعی برای این موضوع از طرف دولت و یا بانک موردنظر وجود نخواهد داشت.

نرخ بهره و سود بانکی البته در طول زمان های مختلف در کشور ترکیه متفاوت می باشد.

 

سایت خرید خانه در ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج5_اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج
یکی دیگر از شیوه های دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه در سال های اخیر سوالات بسیاری در مورد آن انجام می شود نحوه ازدواج و کسب شهروندی ترکیه است، در پاسخ به این سوال توضیحاتی را برای شما ارائه خواهیم داد.
اگر شما یا فردی که تبعه کشور ترکیه باشد ازدواج نمایید بعد از سه سال به شما شهروندی و تابعیت این کشور اعطا خواهد شد نکات مهمی که در این پروسه مورد توجه دولت و وزارت کشور می باشد واقعی بودن این ازدواج است که تحقیقاتی جامع پیرامون آن طی سال های مختلف به عمل می آید.
همچنین از دیگر نکات مهم قابل اشاره برای شهروندان با ازدواج عدم سو پیشینه است که از طرف وزارت کشور ترکیه توجهات بسیاری به آن می شود.
اگر ازدواج صوری برای اخذ شهروندی کشور ترکیه بوده باشد مجازات های سنگینی از قبیل زندان برای فرد موردنظر گرفته می شود.

 

 

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه6_مراحل دریافت پاسپورت ترکیه
1_تعیین مدل دریافت شهروندی
2_تهیه مدارک مورد نیاز
3_اخذ اقامت موقت
4_تکمیل پرونده و اخذ شهروندی

در مراحل قبلی در این مقاله به مواردی گوناگون از نحوه اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه برای خارجیان اشاره نمودیم و به صورت جداگانه آنان را مورد بررسی و نقد نیز قرار داده ایم در بررسی هایی که از موارد مختلف اعطای شهروندی کشور ترکیه به آن اشاره نمودیم، سریع ترین و بهترین شیوه برای کسب گذرنامه ترکیه را در قسمت خرید ملک به ارزش 250,000 دلار به بالا دانستیم که از این شیوه به نسبت سایر موارد استقبال بیشتری نیز شده است حال پس از تعیین نوع کسب شهروندی ترکیه به گردش کار اخذ پاسپورت در این کشور خواهیم پرداخت و آن اشاره مینماییم.

1_تعیین مدل دریافت شهروندی
اولین و مهمترین نکته در مراحل اخذ پاسپورت ترکیه انتخاب چگونگی و مدل دریافت شهروندی است که با توجه به نیازهای شما و خانواده تعیین می گردد که با توجه به موارد قابل اشاره در قسمت های گذشته سبب می شود تا براساس آن پرونده شما برای اخذ پاسپورت ترکیه در وزارت کشور مورد بررسی و اعلام شود.
رایج ترین شیوه در انتخاب مدل کسب شهروندی نیز خرید خانه در این کشور می باشد که به آن پرداخته ایم. یعنی شما با خرید خانه ای بالای 250,000 دلار می توانید براحتی برای خود و خانواده اقدام به اخذ پاسپورت نمایید که در مدت زمانی در حدود نود روز کاری انجام می شود.

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه2_تهیه مدارک مورد نیاز
بعد از این مدل کسب شهروندی که توسط شما مورد انتخاب قرار گرفت حال باید به تکمیل مدارک پرونده برای ارائه به نهاد های زیر ربط اقدام نمود که از مهمترین آنها که قبلا هم اشاره کردیم گواهی عدم سوپیشینه؛ پاسپورت فعلی و کپی؛ پرسشنامه تکمیل شده، تاییدیه پرداخت اشاره نمود که از مدارک مهم برای اخذ پاسپورت ترکیه می باشد.

3_اخذ اقامت موقت
یکی از پیش نیازهای اصلی برای دریافت پاسپورت ترکیه اخذ اقامت موقت است که از خارجیان درخواست می شود که باید نسبت به تهیه آن قبل از شروع پروسه اخذ پاسپورت توجه نمود.
اخذ اقامت موقت پیچیدگی خاصی ندارد و برای خانواده مورد نظر از اداره مهاجرت کشور ترکیه درخواست می گردد و در زمان کوتاهی به آنها اعطا می گردد اما یکی از اصلی ترین پیش نیاز برای دریافت پاسپورت ترکیه اخذ اقامت موقت است.

4_تکمیل پرونده و اخذ شهروندی
بعد از این که تمام موارد درخواستی را تکمیل نمودیم برای اتمام آن با مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و انگشت نگاری و پرونده شما برای صدور پاسپورت ترکیه به وزارت کشور ترکیه در آنکارا فرستاده شده و بعد از بررسی های صورت گرفته و موافقت مقامات در این وزارتخانه شد پاسپورت ترکیه برای شما صادر و به محل اقامتتان فرستاده می شود.
پروسه دریافت شهروندی ترکیه اگر از طرف فردی کارآزموده و مشرف به امور در کشور ترکیه پیگیری شود کار دشواری نمی باشد. فقط دانستن قوانین موجود و انجام کار به صورت شایسته سبب می شود که در زمان کوتاهی پاسپورت شخص مورد نظر به وی اعطا گردد. بسیاری از موارد و تکمیل پرونده توسط وکلای مهاجرتی شما انجام خواهد شد و صرفا برای آگاهی از گردش کار شهروندی در این مقالات اقدام به توضیح برای شما خوبان نموده ایم.

خرید ملک در استانبول

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ملک ها

آخرین تور ها