نحوه اجاره‌ خودرو در استانبول

نحوه اجاره‌ی خودرو در استانبول

با توجه به قرار گرفتن شهر استانبول از توریستی‌ترین شهرهای جهان با تخمین حدودی سالیانه ۳۰ میلیون توریست قطعاً استانبول یکی از بزرگ‌ترین شهرهای توریستی جهان است که باید نیازهای مخاطبان خود در همه جوانب را مرتفع نماید.

از این جهت شرکت‌هایی که اقدام به اجاره خودرو می‌نمایند با استفاده از خودروهای روز و با کیفیت خود سهمی بر آن دارند تا در بازار رقابتی بسیار گسترده‌ای که در میان آنها در شهر استانبول وجود دارد شرایطی موفقیت‌آمیز را سپری نمایند.

شما می‌توانید هنگام سفر به شهر استانبول ترکیه در صورت تمایل خودرو مورد نظر خود را اجاره و از قبل رزرو نمایید. شرکت‌های بسیاری در این زمینه آماده خدمت‌رسانی به شما خواهند بود.

به‌طور کلی شرایط اجاره خودرو در شهر استانبول شرایط پیچیده‌ای نمی‌باشد. معمولاً شرکت‌های اجاره دهنده خودرو در فرودگاه‌ها مستقر هستند و شما با مراجعه به آنها و انتخاب خودرو مورد نظر بر حسب بودجه اقدام به رنت و اجاره آنها می‌نمایید.

به‌طور معمول در شهر استانبول ترکیه قیمت اجاره خودرو از قرار روزانه ۵۰ لیر برای خودروهای معمولی آغاز و بر اساس انتخاب خودرو های مدل بالاتر مبلغ تا روزانه  ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر نیز تغییر پیدا خواهد کرد. اما اجاره خودروهای دیزلی که هزینه سوخت هم بالا نباشد معمولاً ۱۰۰ تا ۲۰۰ لیر است.

بعد از انتخاب خودرو مورد نظر شما می‌بایست مبلغی به عنوان دپوزیت بر اساس توافق به صاحب مجموعه رنت پرداخت نمایید. البته بعد از تحویل خودرو در صورت صحیح و سالم بودن ماشین مبلغ دپوزیت به شما بازگردانده خواهد شد.

همچنین مبلغ اجاره خودرو بر حسب روزی که در اختیار شما خواهد بود البته اخذ خواهد گردید. معمولاً شرکت‌های رنت خودرو مبلغی را نیز به عنوان بیمه مطرح و به شما پیشنهاد خواهند کرد که بهتر است آن را نیز قبول نمایند. مبلغی در حدود ۱۰۰ لیر می‌باشد که برای اطمینان و سلامت خود آپشن خوبی محسوب می‌شود.

هزینه تخلفات رانندگی یا عبور از چراغ و عبور از بزرگراه‌های استانبول بدون پرداخت عوارض جاده‌ای در روز تحویل خودرو محاسبه و از شما اخذ خواهد گردید.

در مورد تحویل خودرو در روز اجاره خودرو حتماً باید مقصد تحویل مشخص گردیده باشد. بعضی از شرکت‌ها امکان تحویل خودرو در نقاط مختلف خارج از فرودگاه‌ها را دارا می‌باشند و حتی در شهرهای دیگری غیر از استانبول نیز می‌توان به آنها تحویل نمود. اما برخی شرکت‌ها فقط در فرودگاه‌ها اقدام به تحویل و اخذ خودرو می‌نمایند که باید در هنگام اجاره خودرو این موضوع مشخص گردد.

اگر در زمان اجاره خودرو تصادف صورت پذیرد چنانچه پلیس شما را مقصر تشخیص ندهد تمام هزینه خسارت از طرف بیمه و طرف مقابل اخذ خواهد شد. اما در صورت مقصر بودن شما توسط پلیس تمام هزینه‌های مربوط به شما خواهد بود و قبل از خروج از ترکیه و استانبول مجبور به پرداخت آن می‌باشید.

در بحث اجاره خودرو باید در نظر داشته باشید که شرکت‌های اجاره دهنده خودرو از طریق جی‌پی‌اس خودرو را از راه دور کنترل کرده و در صورت موارد غیرمجاز به راحتی خودرو را مشخص و پیدا کرده و آن را متوقف می‌نمایند.

در فرودگاه جدید استانبول شرکت‌های اجاره خودرو زیادی موجود می‌باشند که از طریق رزرو قبلی و ساعات پروازی شما به استقبالتان خواهند آمد و خودرو شما را تحویل خواهند داد. همچنین در فرودگاه صبیحا در قسمت آسیایی نیز شرکت‌های رنت خودرو موجود است. اکثر این شرکت‌ها به زبان انگلیسی مسلط می‌باشند و پاسخگوی شما خواهند بود.

مهم‌ترین نکته در هنگام رنت خودرو داشتن گواهینامه‌ای است که مورد قبول پلیس ترکیه و شرکت‌های رنت‌دهنده خودرو باشد.

شما می‌توانید در ایران یا فرودگاه تهران اقدام به تبدیل گواهینامه خود به گواهینامه بین‌المللی نمایید. این گواهینامه که جزء فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی است معتبر و در بسیاری از کشورها مورد قبول می‌باشد. در کشور ترکیه نیز با این گواهینامه می‌توانید رانندگی نمایید. شرکت رنت‌دهنده خودرو زمان اجاره ماشین،حتماً گواهینامه بین‌المللی را از شما خواهند خواست.

صدور گواهینامه بین‌المللی زمان زیادی نخواهد برد و با مراجعه به شعبات صدور گواهینامه در تهران و یا فرودگاه درهمان لحظه صادر و به شما داده خواهد شد. هزینه این گواهینامه بر اساس زمان می‌باشد و در ۲ مدل یک‌ساله و سه‌ساله صادر خواهد شد که قیمت آنها متفاوت می‌باشد.

پیدا کردن شرکت‌های رنت‌دهنده خودرو نیز کار سختی نیست. کافی است شما از طریق سرچ کردن در سایت گوگل شرکت‌های رنت‌دهنده فرودگاهی استانبول را پیدا کرده و از طریق واتس‌آپ با آنها در تماس باشید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال درباره رنت خودرو  میتوانید از طریق لمس دکمه واتس آپ در زیر این مقاله به صورت رایگان اقدام به پرسش سوالات خود نمایید.

همچنین ببینید

کاخ بیلربی

عمارت های مشهور استانبول

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) عمارت ادیب افندی عمارت کنت استراگو . عمارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس