کرونا در استانبول

بیماری کرونا ویروس (COVID-19) یک بیماری عفونی است که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است.
بیشتر افرادی که مبتلا به COVID-19 می شوند علائم خفیف تا متوسطی را تجربه می کنند و بدون نیاز به درمان خاص بهبود می یابند.
این ویروس چگونه پخش می شود؟
ویروس عامل COVID-19 معمولاً از طریق قطره هایی ایجاد می شود که در اثر سرفه ، عطسه یا بازدم فرد آلوده ایجاد می شود. از آنجا که این قطرات بسیار سنگین هستند ، نمی توانند در هوا معلق بمانند و بلافاصله روی زمین یا سطوح بیفتند.
در صورت استنشاق ویروس در حالی که نزدیک فرد آلوده به COVID-19 هستید ، یا اگر چشم ، بینی یا دهان خود را پس از لمس یک سطح آلوده لمس کنید ، می توانید آلوده شوید.

 

 

استانبول نیز مانند سایر کلانشهرهای مهم جهان به مرور زمان دچار پخش وسیعی از این ویروس گردید که البته با تمهیدات ویژه و خدمات بسیار عالی وزارت بهداشت و درمان کشور ترکیه به سرعت کنترل و راه های درمانی آن نیز توسط بیمارستان های مجهز مورد توجه واقع گردید.
امروزه شهر استانبول و کشور ترکیه در صدر کشورهای منظم در امور واکسیانسیون به شمار می آیند که الگوی سایر کشورهای پیشرفته جهان نیز بوده اند.

گردشگری که از ارکان اصلی و حیاتی اقتصادی شهر استانبول ترکیه می باشد با توجه به اقدامات و تفکرات دولت و همچنین وزارت بهداشت مجدد در حال بازگشت به شرایط عادی قبل از دوران کرونا ویروس است که خود نیز می تواند برای سایر شهرهای بزرگ توریستی دنیا الگویی قابل به شمار آید.

 

همچنین ببینید

نگاهی به وضعیت کرونا در ترکیه؛ نیاز به دوز سوم از کجا آمد؟

نگاهی به وضعیت کرونا در ترکیه؛ نیاز به دوز سوم از کجا آمد؟

مقامات بهداشت ترکیه، برای پرسنل درمان و بخشی از جامعه، دوز سوم واکسن کرونا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول