• تحقیقات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی توانست نشان دهد که علائم کرونا اغلب به ترتیب معینی شروع می شوند
  • بر اساس این مطالعه در حالی که آنفولانزا معمولاً با سرفه شروع می شود، اولین علائم کرونا تب است.
  • گرچند پزشکانی که روی بیماران کرونا کار می کنند با تجربه خود گفتند که علائم در این حد قابل پیش بینی نیستند.

علائم کرونا از جمله تب و سرفه، به طور نگران کننده ای به بسیاری از بیماری های شایع دیگر از جمله آنفولانزای فصلی شباهت دارد.

 

با نزدیک شدن فصل آنفولانزا، چگونه می توانید تشخیص دهید تبی که دارید آنفولانزا است یا کرونا؟ یک مطالعه جدید چگونگی بروز علائم کرونا را مشخص کرده است که می تواند به افراد در تشخیص اینکه سرفه ای که می کنند آیا فقط یک سرفه است یا چیزی بدتر، کمک کند.

تحقیقات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) توانست تعیین کند که علائم کرونا اغلب به ترتیب خاصی شروع می شوند.

این کشف ممکن است به افراد مبتلا به کرونا کمک کند تا خود را قرنطینه کرده و زودتر درمان شوند، که این می تواند نتایج بیماران را به طرز قابل توجهی بهبود بخشد.

پیتر کوهن، PhD، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد پزشکی، مهندسی زیست پزشکی و هوافضا و مهندسی مکانیک در USC گفت: “دانستن این ترتیب به ویژه زمانی مهم است که ما با چرخه بیماری هایی مانند آنفولانزا که با عفونت کرونا همزمان می شوند همپوشانی داریم.” “پزشکان می توانند تعیین کنند برای مراقبت از بیمار چه مراحلی باید طی شود و می توانند از وخیم شدن وضعیت بیمار جلوگیری کنند.”

 

زمان بندی علائم کرونا

بر طبق یافته های مطالعه، این ترتیب علائمی است که بیماران می توانند داشته باشند:

  1. تب
  2. سرفه و درد عضلانی
  3. تهوع و استفراغ
  4. اسهال

دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک گفت: “این مطالعه نشان داد که بیماران با آنفولانزای فصلی به طور معمول قبل از شروع تب، دچار سرفه می شدند. در واقعیت تشخیص این مسئله ممکن است دشوار باشد زیرا آنفلوانزا اغلب با علائمی از جمله کمر درد، لرز همراه با سرفه خشک شروع می شود.”

 

گلاتر گفت یافته های این مطالعه “هنگام ارزیابی چندین بیمار در یک محیط بالینی شلوغ” به طور بالقوه مفید است. مطابق با این مطالعه، در حالی که آنفولانزا به طور معمول با سرفه شروع می شود، اولین علائم کرونا تب است.

نویسندگان این مطالعه نوشتند: نتایج ما این نظریه را پشتیبانی می کنند که باید از تب برای غربالگری جهت ورود به مراکز جمعی استفاده شود زیرا پس از شیوع ۲۰۲۰ مناطق شوع به بازگشایی می نمایند.

 

منبع سایت :درمانکده

COVID-19, farklı kişileri farklı şekillerde etkilemektedir. Enfekte kişilerin çoğu, hafif ila orta düzeyde semptomlar geliştirmekte ve hastaneye kaldırılmadan iyileşmektedir.
En yaygın semptomlar:
ateş
kuru öksürük
yorgunluk
daha seyrek görülen semptomlar:
ağrı ve sızı
boğaz ağrısı
ishal
konjunktivit
baş ağrısı
ltat alma veya koku duyusunun kaybı
ciltte döküntü ya da el veya ayak parmaklarında renk değişimi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *