هزینه های خرید ملک در استانبول

در هنگام خرید خانه در ترکیه باید به هزینه‌های دیگر این امر نیز توجه داشته باشید که غیر از مبلغ خانه مورد نظر شما با هر بودجه‌ای شما هزینه‌هایی نیز هنگام انتقال سند خواهید داشت که به آنها خواهیم پرداخت:

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

موارد توضیح داده شده فرایند کلی خرید ملک در کشور ترکیه می‌باشد اما توصیه ما به شما خوبان این می‌باشد که ملک مورد نظر خود را از آژانس‌های معتبر ملکی خریداری نمایید و تا پایان نقل و انتقال سند به مواردی که ذکر کردیم توجهی کامل داشته باشید و تا از صحت و سقم چیزی مطلع نگردیدید به انجام آن کار تن ندهید.

متأسفانه سال‌های اخیر تعداد کسانی که با وعده‌های پوچ مانند پیش‌فروش آپارتمان با رقم پایین از هموطنان عزیزمان کلاهبرداری نموده‌اند کم نبوده است لذا قبل از واریز وجه و اعتماد به افراد گوناگون از سابقه کاری آنان و مشخصات آنها کاملاً مطلع شوید سپس اقدام به خریداری ملک نمایید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با خرید ملک در شهر استانبول میتوانید به صورت رایگان و با لمس دکمه واتس آپ در انتهای این مقاله تمام سوالات خود را مطرح نمایید.

هزینه های خرید ملک در استانبول

همچنین ببینید

فروش اقساطی خانه در استانبول ترکیه

نحوه پیدا کردن خانه در ترکیه برای اجاره یا خرید

استانبول جایی است که به حیاط خلوت ما ایرانیان معروف گشته و همواره در طول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد