نحوه اجاره فروشگاه و مغازه در استانبول

نحوه اجاره فروشگاه و مغازه در استانبول

در سال‌های اخیر با توجه به رشد اقتصادی استانبول و موقعیت خوبی که این کلان‌شهر در بین ۲ قاره اروپا و آسیا داشته است بسیاری از فعالان اقتصادی این شهر را برای زندگی و باز کردن و ایجاد کردن کسب‌وکارهای خود انتخاب نموده‌اند.

بر همین اساس و با ورود شرکت‌ها و برندهای تجاری مختلف از سرتاسر دنیا و در سال‌های اخیر هم‌وطنان ایرانی بسیاری که با مراجعه به شهر استانبول در فکر گشایش کسب‌وکار خود در این شهر بوده‌اند، بحث اجاره مغازه رواج بسیاری داشته است.

مخصوصاً در محلاتی که حضور ایرانیان بیشتر از سایر مناطق است این حضور به صورت پررنگ‌تری دیده می‌شود. در بحث اجاره مغازه در استانبول باید به موقعیت و قرارگیری مغازه و فروشگاه و قیمت آن بسیار دقت شود و همچنین نوع کاربری مورد نظر و اینکه شهرداری اجازه ایجاد کسب‌وکار شما را در آن مغازه صادر می‌نماید یا خیر بسیار مهم و اساسی است چون بسیاری از مغازه‌ها در استانبول فقط برای کاربری خاصی تعریف شده که امکان انجام کسب‌وکار دیگری در آن مجاز نمی‌باشد. قیمت اجاره مغازه‌ها در شهر استانبول بسیار متفاوت است. در مناطقی مثل تکسیم و استقلال و شیشلی و کادیکوی قیمت مغازه به مراتب بالاتر از سایر نقاط این شهر شده است اما در مناطقی مانند بیلیکدوزو و اسنیورت که مناطق ایرانیان مشهور می‌باشد قیمت اجاره مغازه بسیار پایین‌تر از مناطق مرکزی و توریستی شهر استانبول می‌باشد. به‌طور مثال قیمت اجاره مغازه‌ای ۲۰ متری در اسنیورت با کاربری رستوران ماهیانه ۴ تا ۵ هزار لیر و همان مغازه با همان کاربری در تکسیم و استقلال ۲۰ تا ۲۵ هزار لیر در جای خوب آن مناطق می‌باشد. در بحث اجاره مغازه نکته مهم و قابل توجه کاربری مغازه و بعد از آن اجاره مغازه، اخذ مجوزهای مرتبط با کسب‌وکار شما از طرف نهادهای ذی‌ربط و شهرداری‌های منطقه مورد نظر می‌باشد.

 

شما میتوانید با لمس دکمه واتس آپ در انتهای این مقاله اقدام به طرح سوالات مهاجرتی خود به صورت رایگان نمائید 
اجاره خودرو در ترکیه

همچنین ببینید

ساحل پندیک

شرق استانبول کجاست؟

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) شرق استانبول کجاست؟ تماسآنلاینفروش و اجاره خانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس