نحوه خرید مغازه و فروشگاه در استانبولنحوه خرید مغازه و فروشگاه در استانبول

با توجه به توریستی بودن شهر استانبول ترکیه و پایتخت اقتصادی این شهر زیبا ترکیه همواره مورد توجه بوده است. افراد زیادی شهر استانبول را در سال‌های اخیر برای ایجاد شرکت و فضای کسب‌وکار انتخاب نموده و درون آن اقدام به گشایش مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف نموده‌اند.

در سال‌های اخیر خرید فروشگاه و مغازه مخصوصاً برای خارجیان، بازار این قسمت از مستغلات شهر استانبول را بسیار رونق بخشیده است و شرکت‌های و برندهای زیادی برای ایجاد و گشایش کسب‌وکار به استانبول روی آورده‌اند.

مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در تمام مناطق شهر استانبول مشغول به فعالیت می‌باشند که بر اساس نوع فعالیت برخی برندها موقعیت قرارگیری آنان مهم و حیاتی می‌باشد.

شرکت‌ها بر اساس فعالیت خود و برند مورد نظر و کالای ارائه دهنده خود اقدام به تعیین موقعیت فروشگاه‌های خود در استانبول می‌نمایند که البته قیمت هر موقعیت متفاوت است. در مکان‌های توریستی شهر استانبول مانند خیابان استقلال یا میدان تکسیم یا مناطقی مانند شیشلی یا کادیکوی و یا خیابان مطرح بغداد جادسی قیمت مغازه و فروشگاه بسیار سنگین و بالا می‌باشد که معمولاً در این اماکن برندهای شناخته‌ شده روز دنیا اقدام به گشایش فروشگاه و مغازه می‌نمایند. برخی هم که قدرت یا ریسک خرید ملک را در این اماکن قبول نمی‌نمایند به اجاره ملک‌های خوب این مناطق روی آورده‌اند. برای خرید مغازه یا فروشگاه در سایر نقاط شهر استانبول نیز با توجه به خیابان‌های خوب یا متوسط آن قیمت مغازه‌ها متفاوت می‌باشد.

در بحث خرید فروشگاه و مغازه مهم‌ترین نکته این می‌باشد که باید به محل خرید مغازه مورد نظر خود دقت نمایید. استانبول به دلیل توریستی بودن مکان‌هایی که به عنوان گردشگری و توریستی بودن تلقی می‌گردد از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. مناطقی مانند تکسیم، استقلال، توپخانه، فاتح، شیشلی و کادیکوی و امین اونو از مناطق توریستی و بازار استانبول محسوب می‌شوند که خرید مغازه داخل این اماکن با قیمت بسیار بالا می‌باشد. اما در مناطق دیگری مانند اسنیورت و بیلیکدوزو قیمت مغازه و فروشگاه‌ها به قیمت مناسب‌تر می‌باشد. شما بر اساس بازار هدف و میزان سرمایه‌گذاری می‌توانید در استانبول اقدام به خرید مغازه نمایید.

قیمت فروش مغازه در مناطقی همچون بیلیکدوزو و اسنیورت بر اساس قرارگیری در ضعیف‌ترین‌ حالت از ۳۰۰ هزار لیر آغاز و در مناطق توریستی بستگی به متراژ و موقعیت از ۵ میلیون لیر آغاز و بعضاً به ۲۰ میلیون لیر هم می‌رسد.

مراحل خرید مغازه نیز مانند خرید زمین و آپارتمان می‌باشد. بعد از انتخاب مغازه مورد نظر خود با حضور در فرمانداری منطقه مورد معامله اقدام به انتقال سند می‌نمایید.

باید توجه داشته باشید که مطابق خرید آپارتمان در بحث معامله و نقل و انتقال سند فروشگاه و مغازه نیز در زمان انتقال سند حضور مترجم رسمی دادگستری ترکیه الزامی می‌باشد. و بدون حضور مترجم نقل و انتقال انجام نخواهد شد.

سند فروشگاه و مغازه نیز طی مدت زمانی در حدود ۳۰ دقیقه حاضر و در همان روز به صاحب جدید سند واگذاری می‌گردد. داشتن شماره مالیاتی اصل پاسپورت و عکس نیز در روز انتقال در فرمانداری الزامی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.