نحوه ثبت شرکت در استانبول

نحوه ثبت شرکت در استانبول

 

به‌طور کلی اگر فکر انجام تجارت و راه‌اندازی کسب‌وکاری بر اساس علاقه و حرفه و یا انجام هر گونه فعالیت بازرگانی و تجاری داخل خاک ترکیه در سر دارید باید قبل از انجام هر کاری به فکر ثبت شرکت خود باشید.

ثبت شرکت پایه و اساس راه‌اندازی کلیه فعالیت‌های تجاری هر فرد یا شرکت می‌باشد که قطعا بدون داشتن و ثبت آن اقدام به راه‌اندازی و شروع فعالیت خود از لحاظ قانونی نخواهید داشت و قبل از انجام هر امری، باید ابتدا شرکت خود را به صورت کاملاً قانونی و طبق قوانین مالیاتی کشور ترکیه به ثبت رسانید.

برای هر شغلی از هر صنفی ثبت شرکت الزامی می‌باشد. شما می‌توانید بر اساس فعالیت و شغل مورد نظر خو در همان ردیف اقدام به ثبت شرکت نمایید. البته قانون این اجازه را به شما می‌دهد که شغل‌های مشابه در صنف خود یا حتی مشاغل دیگر را نیز زیرمجموعه شرکت خود نمایید.

به‌طور مثال اگر به دنبال افتتاح یک رستوران در شهر استانبول می‌باشید قبل از آن باید شرکتی با نام دلخواه و تجارتی خود البته طبق قوانینی که در هنگام ثبت شرکت مشاور مالی شما در اختیار قرار خواهد داد اقدام به تأسیس شرکتی به آن نام نمایید و رستوران خود را زیرمجموعه آن شرکت قرار دهید. حال می‌توانید علاوه بر رستوران در هنگام ثبت شرکت خود مشاغل دیگری را نیز به عنوان زیرمجموعه شرکت تجاری خود قرار دهید مانند آرایشگاه با پخش آب معدنی و یا هر آنچه که شما می‌خواهید که شاید در آینده اقدام به آن مشاغل و افتتاح شغل جدید نمایید این امکان فراهم است که آنها را نیز با همان نام تجاری خاص که فقط مورد تعلق شما می‌باشد ثبت و در آینده اقدام به افتتاح آنها نمایید.

باید توجه داشته باشید که بر اساس اضافه کردن مشاغل مختلف به زیرمجموعه شرکت شما هزینه ثبت شرکت شما بالاتر خواهد رفت مثلاً اگر به جای یک شغل اقدام به ثبت چندین شغل مختلف نمایید هزینه‌ای بالاتر در بر خواهد داشت.

این نکته قابل توجه است که اگر در هنگام تأسیس شرکت مشاغل مورد نظر خود را ثبت نمایید هزینه‌ای که پرداخت می‌نمایید به‌طور حتم از اینکه در آینده بخواهید آنها را اضافه نمایید کم‌تر می‌باشد و افراد معمولاً در هنگام ثبت اولیه شرکت اقدام به اضافه کردن سایر مشاغل مورد نظر خود می‌نمایند.

برای راه‌اندازی کسب‌وکار بعد از افتتاح و ثبت شرکت شما با نام اختصاصی این شرکت باید در روزنامه رسمی کشور ترکیه و در سازمان‌ ثبت اسناد و املاک این کشور به ثبت رسیده و نسخه چاپ شده آگهی شرکت روزنامه شما به آدرسی که هنگام ثبت شرکت ثبت نموده‌اید پست خواهد شد و لوحی با اسم و مشخصات شرکت شما با شماره مالیاتی برای استارت کسب‌وکار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بعد از اتمام کارهای ثبت شرکت برای دریافت مجوز از اداره شغل مورد نظر خود برای تهیه مجوز که معمولاً در استانبول در اختیار شهرداری‌ها می‌باشد اقدام به اخذ مجوزهای لازم از اداره مربوطه نمایید.

باید توجه داشته باشید که از لحظه ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار توسط تیم محاسبه مشاور مالی شما و فعالیت‌های اقتصادی مالیاتی به فعالیت‌های شما تنظیم می‌گردد که باید به مرور زمان اقدام به پرداخت مالیات نمایید.

همچنین اگر مشاورمالی شما کارهای مربوط به حساب و کتاب و رسیدگی به فعالیت‌های مالیاتی و به‌طور کلی شرکت شما را در اختیار دارد، باید هزینه دستمزدی که در ابتدا تعیین می‌گردد به مشاور مالی و شرکت او پرداخت نمایید. البته قبل از این موضوع با حضور در دفتر اسناد رسمی باید وکالت‌نامه‌ای به مشاور مالی اهدا نمایید تا کارهای شما را بتواند انجام دهد.

در موضوع ثبت شرکت برخی از افراد تمایل به ثبت شرکت به صورت اشتراکی با یک یا چند نفر را دارند و این سؤال پیش می‌آید که آیا این امکان برای ثبت شرکت فراهم است یا خیر؟

در پاسخ به این سؤال باید عرض کنیم که بله امکان ثبت شرکت به صورت اشتراکی به نام یک یا چند نفر و با تمهید هیئت مدیره و مدیرعامل به صورت کاملاً قانونی انجام می‌پذیرد و در هنگام ثبت شرکت با حضور کلیه اعضا اقدام به افتتاح شرکت گرفته می‌شود.

نکته بسیار مهم در بحث ثبت شرکت که سؤال بسیاری از افراد نیز می‌باشد این مطلب است که صرفاً با ثبت شرکت نمی‌توانید اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار خود نمایید و باید برای هر شغلی از اداره مربوطه بعد از ثبت شرکت درخواست مجوز نمایید که برای هر کسب‌وکاری پروتکل‌های مخصوص آن از طرف اداره مربوطه لحاظ می‌شود.

 

شرکت آرین پرشیا استانبول آمادگی این را دارد که تمام امور مربوط به ثبت شرکت شما را در مدت زمان بسیار کوتاه در شهر استانبول ترکیه انجام دهد.

جهت مشاوره در امور ثبت شرکت در استانبول میتوانید با لمس دکمه واتساپ در انتهای ابن مقاله اقدام به پرسش سوالات خود نمایید.

همچنین ببینید

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

نحوه چگونگی استخدام و کار سیاه در استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد