بهترین فصل برای سفر به استانبول

چه فصلی برای سفر به استانبول بهتر است؟

استانبول شهری که در سال‌های اخیر به‌شدت مورد استقبال ایرانیان و سایر شهروندان دیگر از تمام کشورها و کشورهای اطراف کشور ترکیه قرار گرفته است. دلیل این حجم از استقبال مخصوصاً از طرف شهروندان ایرانی را می‌توان در مسائل مختلف در این حوزه جست‌وجو نمود. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر استانبول برای جذب مخاطب ایرانی خود را می‌توان به آب و هوا و دیگری را به مراکز خرید و فستیوال‌های حراج گونه آن دانست. عده‌ای از مردم با ملاک قرار دادن زمان فستیوال‌های خرید و حراج این شهر توریستی را بهترین زمان برای سفر به آن می‌دانند و عده‌ای دیگر نیز با توجه به شرایط آب و هوایی متغیر شهر استانبول به عنوان تاریخ بازدید قرار می‌دهند.

حال به هر دو مدل پرطرفدار برای زمان سفر به شهر استانبول به‌طور کامل و مفصل خواهیم پرداخت تا بتوانید به آموزه‌های ما و بر اساس سلیقه مشخص خود اقدام به ثبت تاریخ مورد نظر برای سفر به این کلان‌شهر زیبا نمایید که سالیانه با توجه به آمارهای گردشگری رسمی اعلام شده از ادارات این شهر رقمی بالغ بر ۳۰ میلیون توریست در سال می‌رسد.

خب، ابتدا از آب و هوا و سفر به استانبول بر اساس این مقوله شروع به راهنمایی می‌نماییم. با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر استانبول ترکیه این شهر دارای تغییرات آب و هوایی بسیاری می‌باشد. در شهر استانبول شما می‌توانید شاهد آب و هوای مدیترانه‌ای، گرمسیری و اقیانوسی باشید. به‌طور معمول در گرم‌ترین درجه استانبول به ۲۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و در سردترین درجه از آب و هوا که معمولاً در ماه شوبات یا همان فوریه است دمای این شهر به ۶ درجه خواهد رسید. میزان بارندگی در شهر استانبول ۱۰۰ میلی‌لیتر در ماه ژانویه بوده است.

اگر از منظر آب و هوا بخواهیم معیار سفر به استانبول را مشخص نماییم از نظر ما فصل بهار و پاییز بهترین تاریخ برای سفر به شهر استانبول است. چرا که در فصل بهار میزان بارش‌های فصلی کم شده و آب و هوا در شهر استانبول طراوت خاصی را دارا می‌باشد. در فصل پاییز که شاید بهترین زمان گردشگری شهر استانبول در فصل پاییز باشد و به خصوص در نیمه اول این فصل با توجه به شروع نشدن بارش‌ها و طول روشنایی روز دمای هوا بین ۱۰ تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد متغیر می‌باشد. با توضیح این عوامل آب و هوایی تقریباً ۲ فصل بهار و نیمه اول پاییز را می‌توان بهترین فصل از نظر آب و هوا برای شهر استانبول دانست. البته بر اساس ذائقه و شرایط خاص و سلیقه افراد از نظر آب و هوا نیز ممکن است این فصول متفاوت باشد.

از لحاظ خرید و حراج‌های متداول که در استانبول برگزار می‌شود نیز فصول از نظر اشخاص مختلف متفاوت می‌باشد با بررسی فصول مختلف سال به‌طور مفصل اقدام به توضیح در ارتباط با استانبول خواهیم نمود.

همچنین ببینید

کاخ بیلربی

عمارت های مشهور استانبول

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) عمارت ادیب افندی عمارت کنت استراگو . عمارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد
...هر سوالی داری بپرس