نحوه افتتاح حساب مالیاتی در استانبول

اگر در شهر استانبول یا هر نقطه دیگری از خاک ترکیه امور اداری را دنبال خواهید نمود بدون شک به شماره مالیاتی احتیاج خواهید داشت. شماره مالیاتی یکی از مهم‌ترین موارد قابل استفاده در تمام ادارات ترکیه می‌باشد که برای تشخیص هویت شما داخل خاک ترکیه استفاده می‌گردد.

از شماره مالیاتی برای تأیید خیلی از موارد مخصوصاً برای خارجیان که درون خاک ترکیه احتیاج به امور اداری دارند استفاده می‌گردد. شماره مالیاتی شناسه‌ای است که اداره مالیات به افراد داخلی و خارجی جهت انجام کارهای مختلف ارائه می‌دهد.

شماره مالیاتی به‌نوعی شماره‌ای هویتی نیز می‌باشد که برای خارجیان قبل از دریافت اقامت در کشور ترکیه بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. و بدون داشتن شماره مالیاتی معمولاً کاری انجام نمی‌شود. این شماره در خیلی از ادارات مهم ترکیه مانند اداره مهاجرت، یا فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها از خارجیان درخواست می‌شود.

شماره مالیاتی شناسه‌ای معتبر می‌باشد که در خیلی از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نیز از آن به عنوان کد شناسه‌ای برای خارجیان استفاده می‌شود. این کد شامل اطلاعات فردی و همچنین سکونتی شما نیز می‌باشد که به صورت آنلاین در همه ادارات مشخصات شما را مشخص خواهد نمود.

برای دریافت شماره مالیاتی کافی است به یکی از ادارات مالیاتی منطقه مورد نظر خود مراجعه و با تکمیل فرمی از اطلاعات شخصی و ثبت آدرس و مکان خود و تهیه کپی از پاسپورت معتبر و ارائه به اداره مالیاتی صاحب شماره مالیاتی یا همان ورگی شوید.

برای دریافت شماره مالیاتی ادارات مالیاتی در سرتاسر کشور ترکیه و تمام شهرها از شما هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.