هزینه اجاره آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

نحوه اجاره آپارتمان و خانه در استانبول
نحوه اجاره آپارتمان و خانه در استانبول

با توجه به استقبال گردشگران در سال‌های اخیر از شهر استانبول و رشد چشمگیر اقتصادی این شهر و با توجه به آمارهای منتشرشده تعداد زیادی از شهرهای مختلف جهان به سمت استانبول آمده و خواستار اقامت در این شهر زیبا شد‌ه‌اند. به همین منظور جهت تهیه اقامتگاه بحث اجاره آپارتمان و خانه در استانبول رشد بسیار زیادی یافته است.

به‌طور کلی در شهر استانبول به چند مدل می‌توان آپارتمان یا خانه‌ای را که مورد نظر شماست را مورد اجاره قرار داد که در این مقاله مفصل به آن خواهیم پرداخت. به‌طور کلی باید بدانیم که چیزی به نام رهن کامل در شهر استانبول و به‌طور کلی در کشور ترکیه وجود ندارد و معاملات اجاره خانه صرفاً با پرداخت اجاره بها به صورت ماهیانه به صاحبخانه پرداخت می‌گردد.

در شهر استانبول با توجه به موفقیت و شرایط خود می‌توانید اقدام به اجاره آپارتمان و خانه نمایید. اگر قصد اقامت بلند مدت در این شهر را دارید باید به صورت سالیانه اقدام به اجاره واحد مورد نظر خود نمایید. اگر به صورت کوتاه مدت قصد اقامت در استانبول را دارید می‌توانید آپارتمانی برای مدت کوتاه مثلاً ۶ یا ۳ ماه انتخاب و اجاره نمایید و یا اگر قصد اقامت در طول چند روز در استانبول را دارید می‌توانید به صورت روزانه سوئیت یا آپارتمانی یا خانه را اجاره نمایید.

هزینه اجاره آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

در صورت اجاره آپارتمانی به صورت سالیانه که متداول‌ترین روش اجاره آپارتمان در شهر استانبول می‌باشد بعد از انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود بر اساس بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید اقدام به اجاره آن واحد آپارتمان یا خانه می‌نمایید و در صورتی که آپارتمان شما دارای لوازم و به صورت مبله به شما اجاره داده شود ۲ برابر مبلغ اجاره را باید به عنوان دپوزیت یا همان پول پیش به صاحبخانه پرداخت نمایید و در صورتی که واحد آپارتمان را خالی و بدون وسایل اجاره نمایید معادل اجاره را باید به عنوان پول پیش یا دپوزیت به صاحبخانه پرداخت نمایید.

در اجاره سالیانه معمولاً علاوه بر دپوزیت هنگام عقد قرارداد اجاره خانه از شما اجاره ماه اول را نیز اخذ می‌نمایند. اگر فرض کنیم که شما خانه‌ای را با احتساب اجاره ماهیانه از قرار ماهیانه هزار لیر اجاره انتخاب کرده باشید در صورت مبله بودن باید ۲ هزار لیر پول پیش پرداخت نمایید و در صورت خالی و بدون وسایل بودن همان هزار لیر را به عنوان پول پیش باید پرداخت نمایید. به‌طور مثال در صورت اجاره واحد مبله ۲ هزار لیر به عنوان پول پیش و هزار لیر به عنوان اجاره ماه اول و در جمع برای اجاره این واحد آپارتمان باید ۳ هزار لیر به صاحبخانه پرداخت نمایید. اگر منزل مورد نظر شما توسط آژانس املاک تهیه شده باشد باید مبلغی را هم به عنوان کمیسیون املاک برای اجاره واحد مسکونی به آژانس پرداخت نمایید که با مثال فوق برای خانه اجاره‌ای با احتساب اجاره هر ماه هزار لیر کمیسیون املاک این واحد ۱۲۰۰ لیر می‌شود. یعنی کل هزینه شما برای اجاره این واحد مسکونی مبلغ ۴۲۰۰ لیر می‌باشد که باید در هنگام نقل و انتقال سند آماده و پرداخت نمایید.

هزینه اجاره آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

جهت مشاهده فایل های اجاره خانه در استانبول اینجا را کلیک فرمایید.

نحوه محاسبه کمیسیون املاک در استانبول برای اجاره طبق این فرمول می‌باشد که مبلغ اجاره ماهیانه را در ۱۲ ماه سال ضرب و حاصل آن را مجدد ضرب در ۱۰٪ می‌نمایند. طبق مثال فوق با احتساب اجاره ماهیانه هزار لیر به این صورت می‌باشد:

لیر ۱۲۰۰۰ = ۱۲ × ۱۰۰۰

لیر ۱۲۰۰ = ۱۰٪ × ۱۲۰۰۰

در موارد اجاره آپارتمان به صورت سالیانه و بلند مدت به صورت فول مبله حتماً باید در حفظ و نگهداری لوازم خانه به صورتی که در روز اول تحویل گرفته‌اید در روز آخر نیز به همان شکل تحویل صاحبخانه خود نمایید. در غیر این صورت مبلغی به عنوان ضرر و زیان از شما اخذ خواهد شد. در اجاره سالیانه خانه در استانبول اگر زودتر از موعد پایان قرارداد اقدام به ترک و جابه‌جایی خانه مورد نظر خود نمایید باید توجه داشته باشید که مبلغ دپوزیت با پول پیش شما برگردانده نخواهد شد.

هزینه اجاره آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

در شهرک‌های مسکونی استانبول با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت بر اساس هر منطقه و هر شهرک مسکونی مبلغ شارژ متفاوت می‌باشد. هنگام اجاره واحد مسکونی داخل شهرک‌ها باید به شارژ واحدها دقت نمایید. چون در صورت عدم پرداخت شارژ ساختمان باید واحد مورد نظر را در اسرع وقت ترک نمایید. شارژ واحدهای مسکونی در استانبول با احتساب امکانات شهرک از ۱۰۰ لیر آغاز می‌شود که باید به صورت ماهیانه پرداخت نمایید.

در بعضی از شهرک‌های مسکونی در استانبول قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای در حال اجراست. بعضاً به خارجیان بدون کارت اقامت از دولت ترکیه اجازه استفاده از استخرها و باشگاه‌ها داده نمی‌شود. پس در هنگام اجاره واحد آپارتمان حتماً به این موارد دقت فرمایید.

از لحاظ قیمت نیز استانبول با توجه به مناطق لوکس و معمولی دارای اجاره آپارتمان‌های متفاوتی می‌باشد. معمولاً واحدهای ارزان‌تر با امکانات شهرکی در غرب استانبول در محلات بیلیکدوزو و اسنیورت و یا شرق این شهر در منطقه پندیک و محلات گران‌تر در مرکز این شهر در کرانه تنگه بسفر مانند مناطقی چون بشیکتاش و ساریر و شیشلی و کادیکوی می‌باشد که از مناطق سطح بالای شهر استانبول می‌شوند.

هزینه اجاره آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱

 

 

نحوه اجاره آپارتمان و خانه در استانبول
نحوه اجاره آپارتمان و خانه در استانبول

اجاره آپارتمان به صورت کوتاه مدت

در این مدل اجاره آپارتمان شما با توجه به طول مدت اقامت خود مانند ۳ یا ۶ ماه می‌توانید آپارتمان مورد نظر خود را بر اساس بودجه و مناطق مورد نظر انتخاب و اقدام به اجاره آن نمایید.

در این مدل اجاره بحث پول پیش یا همان دپوزیت به صورت کاملاً توافقی با صاحبخانه می‌باشد که می‌تواند از شما اخذ نماید یا با توافق صورت گرفته با شما به اجاره ماهیانه بسنده نماید یا با توافقی دیگر که معمولاً انجام می‌شود با دریافت کل اجاره ۳ یا ۶ ماه یا نیمی از آن اقدام به اجاره آپارتمانی و آن را در اختیار شما قرار دهد. اجاره این واحد آپارتمان‌ها هم مانند اجاره آپارتمان به صورت سالیانه به صورت مبله و خالی اجاره داده می‌شود که برای مدت کوتاه قطعاً اجاره واحد مبله بسیار مطلوب‌تر می‌باشد.

تقریباً در تمام مناطق استانبول این مدل آپارتمان‌ها موجود می‌باشد و می‌توانید به راحتی بر اساس بودجه و منطقه مورد نظر آنها را پیدا نمایید.

اگر واحد مورد نظر شما را آژانس املاک پیدا کند کمیسیون در این مدل اجاره آپارتمان کاملاً توافقی است و می‌توانید با مشاور خود رقم کمیسیون را به توافق برسید و سپس اقدام به اجاره واحد آپارتمان خود نمایید.

 

 

اجاره آپارتمان و خانه به صورت روزانه در استانبول

با توجه به توریستی بودن شهر استانبول و حجم گسترده‌ای که از توریست‌ها از نقاط مختلف دنیا به این شهر سفر می‌نمایند بحث اجاره روزانه آپارتمان یکی از شایع‌ترین اموری است که در طول فصول مختلف مخصوصاً در فصل تابستان در این شهر انجام می‌شود.

معمولاً در بحث اجاره روزانه آپارتمان افراد سعی می‌نمایند که در مناطق توریستی اقدام به اجاره آپارتمان نمایند که در استانبول اطراف میدان تکسیم و منطقه شیشلی که از مناطق توریستی استانبول محسوب می‌شوند آپارتمان‌های اجاره‌ای با هر بودجه‌ای و بر اساس امکاناتی که به شما می‌دهند بسیار زیاد و در دسترس می‌باشد.

البته در سایر مناطق استانبول نیز اجاره روزانه آپارتمان در دسترس شماست اما تعداد آنها نسبت به مراکز توریستی کمتر می‌باشد. قیمت اجاره روزانه آپارتمان در استانبول بر اساس فصل و ایام خاص متفاوت است. اما به‌طور کلی در اطراف میدان تکسیم استانبول از ۵۰ لیر می‌توانید اقدام به اجاره آپارتمان نمایید. بهتر است قبل از سفر به استانبول واحد اجاره‌ای خود را در این مناطق رزرو نمایید تا در هنگام سفر دچار مشکل خاصی نشوید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با اجاره ملک در شهر استانبول میتوانید به صورت رایگان و با لمس دکمه واتس آپ در انتهای این مقاله تمام سوالات خود را مطرح نمایید.

 

 

همچنین ببینید

سایت خرید ویلا در استانبول

سایت خرید ویلا در استانبول

همواره تعداد دوستداران و متقاضیان خرید ویلا در طول این سال ها در شهر استانبول …

error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول