منطقه اسن یورت استانبول

Esenyurt

.

 

.

همه چیز درباره اسنیورت

اسنیورت
اسنیورت 
esenyurt istanbul

منطقه اسنیورت استانبول یکی از محله‌های جدا شده از منطقه بیوک چکمجه است که در سال ۲۰۰۸ به منطقه‌ای مستقل در قسمت اروپایی استانبول تبدیل گردید.

اسنیورت از شرق با منطقه کوچوک چکمجه از غرب با منطقه بیوک چکمجه از شمال با اتوبان E80 و محله هوش‌دره و از جنوب با منطقه فیروزکوی و اتوبان E5 در مجاورت است. همسایگان اسنیورت را در غرب بیوک چکمجه در شمال باشاک شهیر در شمال غربی آرناوات‌کوی و در شرق آوجیلار و کوچوک چکمجه و در جنوب بیلیکدوزو تشکیل می‌دهند.

منطقه اسنیورت ۱۲ مرکز درمانی یک بیمارستان عمومی یک بیمارستان هلال احمر و یک پارک شهری قرار دارد. از اول ژوئن سال ۲۰۰۹ امنیت در منطقه به پلیس منتقل گردید.

مساحت اسنیورت ۲۷۷ هکتار و با تأسیس سازمان شهرداری توسعه منطقه شتاب گرفت.

اسنیورت کجاست
اسنیورت کجاست

در سال ۱۹۶۷ منطقه فعلی به اسنیورت تغییر نام داد و جمعیتی که در سال‌های اخیر با مهاجرت داخلی و خارجی در آمده ساختار قومی را قادر به ساخته شدن شکل فعلی منطقه داده است.

تاریخ شکل‌گیری محله اسنیورت به قرن ۱۹ میلادی برمی‌گردد. نام اسنیورت برای اولین‌بار در سال ۱۹۶۷ به این محله تعلق گرفت و با مهاجرت اقوام داخلی و خارجی زیاد به این منطقه ساختار قومی را قادر ساخته تا شکل فعلی را به خود بگیرد.

منطقه اسنیورت استانبول از جمله مناطقی است که در آن مهاجران خارجی زیادی به آن روی آورده و مشغول زندگی می‌باشند منطقه‌ای با تعداد زیادی محله و شهرک‌های لوکس نوساز که باعث گردیده خارجیان با هر طبقه‌ای در آن سکنی گزینند.

منطقه اسنیورت استانبول دارای بافتی از بومیان محلی و مهاجران داخلی از دیگر شهرهای ترکیه و خارجیان از دیگر کشورهای منطقه است که باعث شده تا جمعیت کثیری از تمام اقوام از سرتاسر جهان و همچنین بومیان و مهاجران داخلی کنار یکدیگر سبکی دیگر از زندگی مشترک را در یک منطقه تجربه نمایند.

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نمایی از اسنیورت
نمایی از اسنیورت

اسنیورت منطقه‌ای با مراکز خرید بسیار زیبا فروشگاه‌ها و مارکت‌های شبانه‌روزی ،رستوران های به‌نام زنجیره‌ای خارجی و داخلی است. دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی  از جمله متروباس ۲۴ ساعته سبب شده تا شهروندان منطقه زندگی راحتی را تجربه نمایند.

اسنیورت منطقه‌ای است که در آن می‌توان با هر بودجه‌ای اقدام به خرید مسکن با هر سلیقه‌ای از هر نوع سازه‌ای نمود. شهرک‌های مسکونی زیبا برج‌های مجلل با قیمت‌های مناسب در گوشه‌گوشه این منطقه وجود دارند که امکان خرید واحدهای مسکونی برای خارجیان را سهل و آسان نموده‌اند.

به‌طور کلی با هر بودجه‌ای حتی کمترین هم افراد بومی و مهاجران داخلی و خارجی این امکان را دارند که در این منطقه اقدام به خرید و اجاره واحد مسکونی مورد علاقه خویش نمایند.

شهرداری اسنیورت
شهرداری اسنیورت

مدیریت

مدیریت منطقه اسنیورت را از سال ۲۰۱۹ KEMAL DENİZ BOZKURT KİMDİR از حزب CHP بر عهده دارد که در انتخاباتی که در سال ۲۰۱۹ در این منطقه برگزار گردید از رقیب خود برد و بر مسند شهرداری این منطقه نائل آمد.

.

اسنیورت یا بیلیک دوزو ؟؟

مقایسه بیلیک دوزو با اسنیورت

رزیدانس مسکونی دلتا دلوکسبرای انتخاب و خرید خانه همواره بین مناطق بیلیک دوزو و اسنیورت سوالات بسیاری بوده است که کدام یک از این مناطق که در مجاورت و همسایگی یکدیگر قرار گرفته اند می تواند بهترین انتخاب برای خرید خانه مورد نظر باشد.
در این مقاله به نکات مهم و اساسی این مناطق و مزایا و معایب این دو منطقه خواهیم پرداخت که برای بسیاری از هموطنانمان مهم می باشد.
.
از لحاظ ساختاری و مهندسی شهری منطقه بیلیک دوزو از منطقه اسن یورت مدرن تر و زیباتر است و به طور کلی سرانه فضای سبز در منطقه بیلیک دوزو بسیار بیشتر از است یورت می باشد که از مهمترین نکات بیلیک دوزو به شمار می آید.
.
منطقه اسن یورت از لحاظ مساحتی بسیار بزرگ تر از منطقه بیلیک دوزو‌ می باشد و بر این اساس شهرک های مسکونی بیشتری را درون خود جای داده است که از منطقه بیلیک دوزو در این زمینه پیشی دارد ،این امر باعث می شود که تنوع و انتخاب به نوعی در اسن یورت بیشتر از بیلیک دوزو احساس شود.
.
از لحاظ بافت و اهالی بومی منطقه اسن یورت دارای محلات بیشتری نسبت به بیلیک دوزو می باشد که برای بسیاری از نکات مهم محسوب می شود .بیلیک دوزو به علت ساختار مدرن و محلات جدید از بافت کهنه و فرسوده بسیار کمتری نسبت به منطقه اسن یورت برخوردار است .
.
به لحاظ قیمتی شهرک های منطقه بیلیک دوزو به نسبت از قیمت بالاتری از شهرک های اسن یورت برخوردار می باشد البته این نمته بسیار مهم و قابل توجه است که شهرک با شهرک از لحاظ امکانات و لوکیشن متفاوت می باشد و هرکدام از این مناطق دارای محلات و رزیدانس ها با قیمت های بالا نیز می باشند.
.
مجموعه مسکونی باباجان پریمیومبیلیک دوزو از مناطق ساحلی استانبول در مجاورت با دریا می باشد و برای دوستداران خرید خانه ساحلی مناسب است، در صورتی که منطقه اسن یورت از این ویژه گی محروم است و از مناطق ساحلی استانبول محسوب نمی شود.
.
به لحاظ دسترسی عمومی و حمل و نقل و استفاده از ناوگان حمل و نقل دو منطقه در جایگاه خوبی در کنار بزرگراه E5 و خط مترو باس این اتوبان قرار گرفته اند که از برجسته ترین نکات این‌مناطق محسوب می شود .همچنین تا پایان سال۲۰۲۲ خط مترو نیز به این مناطق اضافه خواهد شد.
اما منطقه اسن یورت بین دوبزرگراه E5 و E80 قرار کرفته است که برای ساکنین این‌منطقه دسترسی با وسایل شخصی بسیار خوب و مطلوب توصیف می شود.
.
به لحاظ افراد ساکن در این دو منطقه نیز باید به این مطلب اشاره نمایم که اسن یورت به نسبت بیلیک دوزو از خارجیان بیشتری از کشورهای ایران ،سوریه و افغانستان برخوردار است در حالی که در بیلیک دوزو ایرانیان بیشتر از سایر ممالک حضور پر رنگ تری را دارا می باشند.البته شهروندان از سایر کشورهای جهان البته در بیلیک دوزو مشغول زندگی می باشند.
.
به لحاظ ساختار اجتماعی و امکانات رفاهی و مقایسه بین بیلیک دوزو و اسنیورت تقریبا در یک ردیف می باشند و به علت همسایگی و قرار گرفتن در یک مکان استفاده از بسیاری از این امکانات مانند مراکز خرید،مراکز بهداشتی،مراکز ورزشی و فرهنگی براحتی قابل استفاده و در دسترس می باشد و محدودیتی در این خصوص بین این مناطق وجود نخواهد داشت.
.
رزیدانس مسکونی کوزاپارکبرای متقاضیان خرید خانه ارزان بین دو منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت بدون شک در منطقه اسن یورت انتخاب های بسیار بیشتری نسبت به بیلیک دوزو در اختیار شما خواهد بود .اسن یورت به دلیل داشتن شهرک های بسیار زیاد در این منطقه و مناطق حومه آن تقریبا خرید خانه با هر بودجه ای را برای خارجیان ممکن ساخته است.
یکی از دلایل بسیار مهمی که در این سال ها باعث شده تا بیلیک دوزو و اسن یورت مورد توجه قرار گیرند ،امکان خرید خانه با هر بودجه ای می باشد که در تقابل خرید خانه ارزان به متقاضی امکانات کامل نیز داده می شود که برای خریدار بسیار خوشایند و مطلوب است.
.
از معایب قابل توجه برای دو منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت باید به فاصله تقریبا ۴۰ کیلومتری این‌مناطق با مرکز شهر استانبول اشاره نمود که در فاصله ای تقریبا طولانی نسبت به مرکز شهر قرار گرفته اند .با خودرو شخصی و در تایم معمولی تا مرکز شهر استانبول تقریبا ۴۵ دقیقه فاصله و با استفاده از خطوط متروباس تقریبا یک ساعت و سی دقیقه این مسیر به طول خواهد انجامید.
.
به لحاظ تراکم جمعیت و شلوغی نیز اسن یورت استانبول به نسبت از منطقه بیلیک دوزو شلوغ تر می باشد و علت آن هم مساحت بزرگ منطقه اسن یورت نسبت به بیلیک دوزو است و البته با توجه به حضور گسترده خارجیان در منطقه اسن یورت در سال های اخیر این منطقه از شلوغی بسیار بیشتری برخوردار بوده است.
درسال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ ایرانیان بسیاری در منطقه اسن یورت اقدام به خرید واحد مسکونی و افتتاح فروشگاه و کسب و کار نموده اند که به طور کاملا واضح در خیابان های این منطقه غربی استانبول مشهود است.
.

شما می توانید با استفاده از دکمه واتس آپ در انتهای این مطلب اقدام به پرسش تمام سوالات مهاجرتی خود در استانبول ترکیه به صورت رایگان نمایید.

.

بررسی منطقه اسنیورت برای خرید خانه

اسن یورت منطقه ای است که در سال های اخیر نام آن همواره برای خرید خانه مخصوصا برای ایرانیان مطرح بوده و تعداد زیادی از هموطنانمان این منطقه را برای خرید خانه برگزیده اند که به علت های این امر در این مقاله خواهیم پرداخت.

رزیدانس مسکونی سمبول استانبول✅چرا اسنیورت؟
اسنیورت به دلیل داشتن مساحتی زیاد از مناطق بزرگ شهر استانبول در غربی ترین نقطه این شهر محسوب می شود که توانسته تا شهرک ها و برج های مسکونی بسیاری را درون خود جای دهد و به دلیل انبوه سازی گسترده در این منطقه و فاصله تقریبا زیاد تا مرکز استانبول توانسته از بازه قیمتی بسیار مناسبی برخوردار شود و توجهات شهروندان خارجی بسیاری را برای خرید ملک در این منطقه از استانبول به خود جلب نماید.
معمولا خانه ای که در منطقه اسنیورت استانبول به شما پیشنهاد می شود به هیچ عنوان در منطقه دیگری از استانبول با آن امکانات و قیمت بسیار مناسب به شما معرفی نخواهد شد .
برج ها و شهرک های مسکونی با تمام امکانات موجود در سطحی بسیار خوب تحت مدیریت بسیار عالی شهرک به صورت روزانه مشغول فعالیت می باشند که برای خارجیان و مخصوصا ایرانیان خوشایند است و نظر آنان را در کنار قیمت بسیار مناسب خانه ها به خود جلب نموده است.
پس در سوال چرا اسنیورت به این نتیجه رسیدیم که امکانات عالی و قیمت مناسب از مهمترین گزینه ها برای خرید خانه در اسن یورت محسوب می شود.

رزیدانس مسکونی فراح✳️کدام محلات اسن یورت برای خرید خانه مناسب است؟؟
اسن یورت دارای محلات بسیار زیادی است که مانند تمام مناطق استانبول دارای محلات خوب و محلات ضعیف می باشد که برای خرید خانه باید به این موارد توجه نمود .
محلاتی مانند مهتر چشمه و اطراف میدان اسن یورت در شمال این منطقه از نظر ما برای خرید خانه توصیه نمی شود چون دارای بافت محلی و پراکندگی جمعیت بسیار بومی و مسائل دیگر است که برای زندگی خارجی ها توصیه نمی شود.
به طورکلی نیمه غربی اسن یورت و محلاتی مانند جمهوریت و یشیل کنت از برترین محلات اسن یورت است که شهرک های بسیاری نیز در این‌محلات قرار گرفته اند که برای خرید خانه توسط خارجیان مناسب ارزیابی شده است.
با لمس لینک زیر میتوانید بهترین شهرک های مسکونی در منطقه اسن یورت را مشاهده کرده و برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

رزیدانس مسکونی اونای گاردن💢اسن یورت از لحاظ امکانات چگونه است؟؟
منطقه اسنیورت استانبول در سال های گذشته توانسته تا به مقدار بسیار زیادی به لحاظ ساختار شهری و امکانات موفق عمل نماید و با امکانات متعدد فرهنگی،بهداشتی،اجتماعی ،ورزشی رضایت ساکنین در این‌منطقه را به وجود آورد.
اسن یورت دارای بیمارستان های بزرگ دولتی است که با قیمت پایین و با بیمه درمانی به صورت رایگان در خدمت ساکنین منطقه می باشند ،در کنار بیمارستان های دولتی پلی کلینیک های خصوصی نیز در منطقه اسن یورت به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی می باشند.
از لحاظ مراکز ورزشی و اجتماعی نیز شهرداری اسن یورت توجهات ویژه ای داشته و در منطقه
یک استادیوم فوتبال بزرگ نیز در اختیار اهالی اسنیورت قرار گرفته است.مراکز فرهنگی نیز در محلات مختلف مشغول فعالیت می باشند.

 

♨️چه طبقه ای از مردم در اسن یورت ساکنند؟
اسن یورت از بافت قدیمی و فرسوده گذشته خود در سال های اخیر فاصله گرفته و قسمتی از منطقه به صورت کلی مورد تغییر قرار گرفته است و جای خود را به مناطق مدرن و جدید داده است .
در برخی از محلات اسن یورت که بافت آن قدیمی می باشد قشر کارگر مشغول زندگی می باشند اما در مناطق مدرن در شهرک های جدید استانبول بیشتر جمعیت منطقه را خارجیان تشکیل داده اند.
اغلب خارجیان در اسنیورت را ایرانیان و اهالی افغانستان و سوریه ای ها و اعراب تشکیل داده اند البته از کشورهای آفریقایی نیز شهروندان آنان به چشم میخورند‌ که در کنار یکدیگر مشغول زندگی می باشند.

 

مجموعه مسکونی گوموش پارک💢آیا هزینه زندگی در اسنیورت پایین تر است؟
به طور حتم هزینه خانوار در منطقه اسنیورت استانبول به نسبت مناطقی چون بشیکتاش و شیشلی بسیار پایین تر است .
هم به لحاظ مسکن و هم به لحاظ ارزاق زندگی در منطقه اسن یورت با هزینه های بسیار پایین تری برخوردار است که برای قشر مهاجر به استانبول نیز همواره مورد توجه است .از مهمترین دلایل گسترده گی جمعیت خارجی در این مناطق غربی استانبول نیز ارزان بودن هزینه های زندگی
می باشد که بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

جمعیت

اسنیورت استانبول
اسنیورت استانبول
جمعیت سال
۴۴۶.۷۷۷ ۲۰۱۰
۵۰۰.۰۲۷ ۲۰۱۱
۵۵۳.۳۶۹ ۲۰۱۲
۶۲۴.۷۳۳ ۲۰۱۳
۶۸۶.۹۶۸ ۲۰۱۴
۷۴۲.۸۱۰ ۲۰۱۵
۷۹۵.۰۱۰ ۲۰۱۶

تمام مراکز خرید منطقه اسنیورت به همراه آدرس

اماکن دیدنی و آثار تاریخی اسنیورت

بهترین هتل های منطقه اسنیورت

.

تمام محلات اسنیورت

محله آکچابورگاز
 • Akçaburgaz Mahallesi
محله مهترچشمه
 • Mehterçeşme Mahallesi
محله آردیچلی
 • Ardıçlı Mahallesi
محله مرکز
 • Merkez Mahallesi
محله آتاتورک
 • Atatürk Mahallesi
محله نامیک کمال
 • Namık Kemal Mahallesi
محله جمهوریت
 • Cumhuriyet Mahallesi
محله اورنک
 • Örnek Mahallesi
محله اسنکنت
 • Esenkent Mahallesi
محله پینار
 • Pınar Mahallesi
محله فاتح
 • Fatih Mahallesi
محله سادت دره
 • Saadetdere Mahallesi
محله گوزل یورت
 • Güzelyurt Mahallesi
محله صنایع
 • Sanayi Mahallesi
محله اینجیر تپه
 • İncirtepe Mahallesi
محله طلعت پاشا
 • Talatpaşa Mahallesi
محله اینونو
 • İnönü Mahallesi
محله ینی کنت
 • Yenikent Mahallesi
محله استقلال
 • İstiklal Mahallesi
محله یشیل کنت
 • Yeşilkent Mahallesi

بازار های روز و محلی اسنیورت

بازار های روز و محلی
بازار های روز و محلی
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه Örnek mahallesi
یکشنبه Saadetdere mahallesi
دوشنبه Balıkyolu Yenikent Mahallesi, Balık Yolu caddesi
سه شنبه Esenyurt merkez
چهار شنبه Bağlar Çeşme Yenikent mahallesi, Saadetdere mahallesi, Güzelyurt Mahallesi
پنج شنبه İncirtepe mahallesi
جمعه Fatih mahallesi

بیمارستان های منطقه اسنیورت

 

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Doğa Hospital

بیمارستان خصوصی

دعا اسنیورت

خصوصی ۰۲۱۲۶۹۰۳۰۴۱ İncirtepe Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı No:4 Esenyurt – İstanbul

İstinye Üniversite Hastanesi

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی

ایستینیه

دانشگاهی ۰۲۱۲۹۷۹۴۰۰۰ Aşık Veysel Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi No:1 Esenyurt – İstanbul

ÖZEL REYAP HASTANESİ

بیمارستان خصوصی ریاپ

 

خصوصی ۰۸۵۰۴۷۳۷۷۷۷ Yeşilkent Mah. 2011. Sok. 25 Esenyurt, İstanbul

ESENYURT DEVLET HASTANESİ

بیمارستان دولتی اسحاق اوغلو اسنیورت

    دولتی ۰۲۱۲۵۹۶۶۱۰۰ Sultaniye Mah. 613 Sıdıka Cebecioğlu Sok. 7 Esenyurt, İstanbul 

بیمارستان دولتی نجیم کادی اوغلو

 

    دولتی ۰۲۱۲۵۹۶۱۹۹۹ Fatih Mah. 19 Mayıs Blv. 8 Esenyurt, İstanbul

داروخانه های منطقه اسنیورت

نام داروخانه آدرس تلفن
Ada Eczanesi Atatürk Mahallesi Çiğdem Sokak 17 Kıraç / Esenyurt / Istanbul (Kuruçeşme Mevkii Derviş Solak Asm Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۸۸۶-۴۴-۵۰
Akbatı Eczanesi Koza Mahallesi, 1655. Sokak, No. 485/19 Sanayi Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۹۷-۰۱-۱۷
Akın Eczanesi Fatih Mahallesi, Urfalılar Caddesi, No. 71/1 Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۲۰-۰۶-۳۵
Akyürek Eczanesi Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi, No.21/a Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۸۰۱-۸۴-۸۹
Ali Eczanesi Mehterçeşme Mahallesi, Ufuk Caddesi, No.52/c Mehterçeşme Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۷۱-۹۱-۲۶
Alpsu Eczanesi Fatih Mahallesi 947. Sokak 6A Esenyurt Meydan / (Esenyurt Köy Içi Mezarlığı, Arçelik Bayii Yan Sokağı, Özyurtlar Sitesi Arkası, Fatih Muhtarlığı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۹۶-۱۷-۱۸
Aran Eczanesi Turgut Özal Mahallesi 55. Sokak 29A Saadetdere / Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۲۳-۰۴-۴۶
Ardıçlı Eczanesi Süleymaniye Mahallesi 781. Sokak 6A Esenyurt / Istanbul (Esenyurt 9 Nolu Asm Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۴۵۰-۱۹-۷۶
Arya Eczanesi Esenyurt Merkez Mahallesi, Ondokuz Mayıs Bulvarı ۱۲ Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۹۹-۹۴-۵۱
Asel Eczanesi Battalgazi Mahallesi Şubat Sokak 12/1 Kıraç / Esenyurt / Istanbul (Battalgazi Mahalle Muhtarılığı Ve 24 Nolu Asm Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۸۹-۵۳-۱۴
Aşkın Eczanesi Akşemsettin Mahallesi Okurlar Caddesi 16 Incirtepe / Esenyurt / Istanbul (2 No.lu Asm Yanı) ۰ (۲۱۲) ۶۲۰-۴۸-۵۹
Avrupa Eczanesi İnönü Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, ۱۱۸ Incirtepe Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۵۰-۱۵-۰۰
Avşar Eczanesi Yeşilkent Mahallesi 2011. Sokak 16B/9 Esenyurt / Istanbul (Reyap Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۴۲۳-۵۴-۱۰
Ayazma Eczanesi İstiklal Mahallesi Büyük Ayazma Caddesi 34/a Kıraç / Esenyurt / Istanbul (Osmangazi Mahallesi Muhtarlık Caddesi) ۰ (۲۱۲) ۶۸۹-۹۳-۹۱
Ayışığı Eczanesi Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 2316. Sokak, No.13 Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۸۵۲-۶۶-۶۱
Bağlarçeşme Merkez Eczanesi Çınar Mahallesi 1442. Sokak 46A Esenyurt / Istanbul ۰ (۵۳۴) ۶۰۶-۰۶-۶۰
Balıkyolu Eczanesi Süleymaniye Mahallesi Hacı Bektaş Veli Caddesi 131/e Esenyurt / Istanbul (Balıkyolu Tem Bağlatı Köprüsü Yanı, Bilal-I Habeş Camii Altı, Yeni Kent Asm Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۲۰-۹۹-۴۴
Barbaros Eczanesi Pınar Mahallesi Ondokuz Mayıs Bulvarı ۵۰A Esenyurt / Istanbul (Esenyurt Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۹۰-۱۰-۶۷
Başakıl Eczanesi İnönü Mahallesi 410. Sokak 56B Incirtepe / Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۹۶-۸۸-۱۲
Bilican Eczanesi Örnek Mahallesi, Fikri Sönmez Caddesi, No. 107/b Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۹۹-۵۸-۴۸
Bilimer Eczanesi Esenyurt Merkez Mahallesi 1109. Sokak 2/c (Cumhuriyet Meydanı Atatürk Heykelinin Arkası Merkez Cami Yanı) ۰ (۲۱۲) ۵۹۶-۱۸-۹۲
Bulut Eczanesi Yeşilkent Mahallesi Nazım Hikmet Bulvarı ۴۹/۴ Mehterçeşme / Esenyurt / Istanbul (İnnovia 3 Sitesi Karşısı, Evim Yüksekdağ Sitesi Çarşısı, Özel Reyap Hastanesi Çaprazı) ۰ (۵۳۹) ۵۶۴-۸۷-۲۲
Bulvar Eczanesi Pınar Mahallesi Ondokuz Mayıs Bulvarı ۵۸ Esenyurt / Istanbul (Esenyurt Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۲۰-۸۸-۵۸
Cadde Eczanesi Turgut Özal Mahallesi, Tonguç Baba Caddesi, No.18/a Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۲۳-۱۹-۱۳
Can Eczanesi Saadetdere Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, No. 17/b Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۹۰-۴۷-۶۹
Canlar Eczanesi Örnek Mahallesi Fikri Sönmez Caddesi 25A Esenyurt / Istanbul (Agenapark Site Evleri ,meydan Ardıçlı Karşı Sokağı) ۰ (۲۱۲) ۵۹۶-۵۰-۳۵
Çare Eczanesi Mevlana Mahallesi, Evliya Çelebi Caddesi, No.4/22 Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۸۵۲-۹۵-۳۴
Cemal Eczanesi Süleymaniye Mahallesi, 781 Sokak, No.4 Ardıçlı Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۹۶-۴۵-۴۵
Cennet Eczanesi Balıkyolu Mahallesi 482. Sokak 16A Balıkyolu / Esenyurt / Istanbul (Fahir Ilkel Ilköğretim Okulu Yanı ,balıkyolu Köprüsü Yakını) ۰ (۲۱۲) ۴۵۰-۱۰-۰۳
Çiçek Eczanesi Üçevler Mahallesi 894. Sokak 25 Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۹۹-۲۰-۰۷
City Center Eczanesi Zafer Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı No.79/1 Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۶۳-۵۹-۳۵
Defne Eczanesi Çınar Mahallesi Erzurum Kongre Caddesi 101B Esenyurt / Istanbul (Eski Örnek Mahallesi,kuzuyolu Et Lokantası Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۲۰-۰۲-۲۳
Deniz Eczanesi Esenkent Mahallesi Talatpaşa Caddesi 22-7 Esenyurt / Istanbul (Esenkent Camiini Yanı) ۰ (۲۱۲) ۶۷۲-۴۳-۰۳
Derman Eczanesi Aşık Veysel Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi 13/29 Esenkent / Esenyurt / Istanbul (Sun Flower Avm Çarşısı Girişi) ۰ (۲۱۲) ۶۰۵-۰۲-۱۴
Deva Eczanesi İncirtepe Mahallesi Okurlar Caddesi 63A Incirtepe / Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۲۰-۲۰-۷۹
Devran Eczanesi Üçevler Mahallesi, Pazaryolu Caddesi, No.65/b Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۹۹-۴۲-۸۷
Dilvin Eczanesi Saadetdere Mahallesi Firuzköy Bulvarı ۱۷A Saadetdere / Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۷۲-۴۸-۹۴
Doğa Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi, Nazım Hikmet Bulvarı ۸۱/b Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۸۵۲-۱۵-۷۵
Doğu Eczanesi Pınar Mahallesi 1271. Sokak 62/b Esenyurt / Istanbul (Esenyurt Devlet Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۹۹-۳۴-۱۳
Doğuş Eczanesi Pınar Mahallesi, Ondokuz Mayıs Bulvarı ۶۲-D Esenyurt / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۹۶-۷۷-۶۶

error: کپی مجاز نمی باشد