منطقه گون گورن استانبول

Güngören

منطقه گون گورن استانبول

همه چیز درباره گونگورن

گونگورن
گونگورن استانبول

منطقه گونگورن استانبول  یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است که از شرق با مناطق زیتون بورنو و اسنلر از جنوب با منطقه با کیرکوی ، از غرب با منطقه باغچه لی اولر همسایه است.

گونگورن در خود ۱۱ محله را جای داده و در سال ۱۹۹۲ به عنوان منطقه ای مستقل در استانبول و همچنین یکی از کوچکترین مناطق این شهر شناخته میشود.

در ۲۷ ژوییه سال ۲۰۰۸  در پی انفجار بمب در میدان گونگورن ۱۷ نفر کشته و ۱۵۴ نفر زخمی شدند.مسولیت این عملیات تروریستی با گروهکی موسوم به PKKبوده است.

 

 

شهرداری گونگورن
شهرداری گونگورن

 

از سال ۱۹۹۲ و به دنبال استقلال منطقه گونگورن؛شهرداری این منطقه تاسیس و از سال ۲۰۰۴ توسط حزب عدالت و توسعه اداره میشود.شهردار این منطقه

Şakir Yücel Kahraman میباشد.

 

 

 

استادیوم گونگورن اسپور
استادیوم گونگورن اسپور

 

تیم باشگاه ورزشی Güngörenspor, در منطقه گونگورن واقع است و در لیگ دسته اول فوتبال ؛در میدان بازی حاضر میشود.

 

 

 

 

نمایی از گونگورن
نمایی از گونگورن

از مهم ترین فعالیت های اقتصادی در منطقه گونگورن میتوان  تولید و پوشاک  را برشمرد که در رشد گردش اقتصادی شهر استانبول موثر بوده و بازرگانان داخلی و خارجی را به خود جذب میکند.

جمعیت گونگورن

بیمارستان گونگورن
بیمارستان گونگورن
جمعیت سال
۳۰۹.۶۲۴ ۲۰۱۰
۳۰۹.۱۳۵ ۲۰۱۱
۳۰۷.۵۷۳ ۲۰۱۲
۳۰۶.۸۵۴ ۲۰۱۳
۳۰۳.۳۷۱ ۲۰۱۴
۳۰۲.۰۶۶ ۲۰۱۵
۲۹۸.۵۰۹ ۲۰۱۶

منطقه گون گورن استانبول

منطقه گون گورن استانبول

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

منطقه گون گورن استانبول

تمام مراکز خرید منطقه گونگورن به همراه آدرس

منطقه گون گورن استانبول

اماکن دیدنی و آثار تاریخی گونگورن

بهترین هتل های منطقه گونگورن

.

بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

تمام محلات گونگورن

محله گونش تپه Güneştepe Mah محله هازندر Haznedar Mah
محله مرکز Merkez Mah محله آکینجیلار Akıncılar Mah
محله گنج عثمان Gençosman Mah محله توز کوپاران Tozkoparan Mah
محله مرشال چاکماک Mareşal Çakmak Mah محله گون Güven Mah
محله عبدالرحمن نظیف Abdurrahman Nafiz Gürman Mah محله صنایع Sanayi Mah
محله محمت نصیح Mehmet Nesih Özmen Mah

نقشه گونگورن

gungoren haritasi

بازار های روز و محلی گونگورن

ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه

 

Tozkoparan Albay Sedat Öcalan caddesi
یکشنبه

 

Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Kasım Sokak, Zafer Caddesi
دوشنبه

 

Gençosman mahallesi Doğanay sokak
سه شنبه

 

Gençosman mahallesi Sebboy sokak
چهار شنبه

 

Haznedar Şevketdağ caddesi
پنج شنبه

 

جمعه Güngören merkez mahallesi Ali Ruhi Bozkır sokak, Leven sokak, kumru sokak, uludağ sokak, asalet sokak

بیمارستان های منطقه گونگورن

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Güngören Hastanesi

بیمارستان خصوصی گونگورن

خصوصی ۰۲۱۲۴۶۱۹۱۹۱ Doğanbey Caddesi No:1 Köyiçi Güngören – İstanbul

ÖZEL MELTEM HASTANESİ

بیمارستان خصوصی ملتم

خصوصی ۰۲۱۲۶۴۴۲۲۰۰ Haznedar Mah. Bağcılar Cad. 52 Güngören, İstanbul

داروخانه های منطقه گونگورن

نام داروخانه آدرس تلفن
Aydan Eczanesi Mareşal Çakmak Mahallesi, Soğanlı Caddesi, No. 23 Akıncılar Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۵۳-۴۹-۸۹
Aydın Yılmaz Eczanesi Haznedar Mahallesi, Ergene Sokak, No., 3C Akıncılar Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۰۴-۲۷-۷۶
Bahar Eczanesi Güngören Merkez Mahallesi, Ünlü Sokak, No. 15 Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۵۴-۳۷-۰۳
Banu Eczanesi Haznedar Mahallesi Bağcılar Caddesi 2 Haznedar / Güngören / Istanbul (Haznedar Meydan Medicana Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۰۷-۷۳-۳۴
Başak Eczanesi Tozkoparan Mahallesi, Cevat Açıkalın Caddesi, Tozkoparan Çarşısı E/10 Tozkoparan Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۸۱-۱۷-۷۴
Berrak Eczanesi Güneştepe Mahallesi, Yavuz Selim Caddesi, No. 20 Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۳۹-۱۱-۶۲
Çağrı Eczanesi Akıncılar Mahallesi Abdi Ipekçi Caddesi 21-B Akıncılar / Güngören / Istanbul (İzzet Ünver Lisesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۶۴۴-۰۴-۹۹
Canser Eczanesi Güngören Merkez Mahallesi, Bağlar Caddesi, No. 9/1-2 Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۶۱-۲۳-۶۰
Çelikel Eczanesi Haznedar Mahallesi, Sakarya Sokak, No. 16/b Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۴۴-۲۳-۳۱
Cenk Eczanesi Güngören Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı Caddesi, No. 9/b Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۶۱-۹۸-۸۹
Cömertkent Eczanesi Tozkoparan Mahallesi Onur Sokak 2/c Tozkoparan / Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۸۲-۱۷-۶۷
Deniz Eczanesi Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, Zeki Sokak, No. 1 Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۸۳-۰۹-۲۹
Derman Esma Eczanesi Gençosman Mahallesi Doğanay Sokak 58/2 Sanayi / Güngören / Istanbul (Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Güngören Semt Polk. Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۶۸-۱۷-۰۳
Doğan Eczanesi Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi 37 Merter / Güngören / Istanbul (Erdoğan Center, Veysel Karani Cami’nden E5 Yönünde Inilen Cadde) ۰ (۲۱۲) ۶۴۱-۲۴-۹۰
Dünya Eczanesi Güngören Merkez Mahallesi Doğanbey Caddesi 4 (Özel Güngören Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۶۲-۱۰-۱۲
Dürüst Eczanesi Haznedar Mahallesi Posta Caddesi 16/b Camlı Kahve / Güngören / Istanbul (Camlıkahve Işıklardan 100 Mt. Aşağı, Hemşire Safiye Hüseyin Asm Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۵۴-۶۴-۸۲
Eylül Eczanesi Akıncılar Mahallesi Posta Caddesi 21 Camlı Kahve / Güngören / Istanbul (Camlıkahve Işıklara 200 Metre Uzaklıkta) ۰ (۲۱۲) ۵۵۳-۲۳-۹۴
Genç Eczanesi Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, Fatih Caddesi, No. 26 Keresteciler Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۳۷-۰۰-۲۲
Genç Osman Eczanesi Gençosman Mahallesi, Doğanbey Caddesi, No.34 Sanayi Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۶۲-۶۰-۲۶
Gül Eczanesi Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi Kınalıtepe Sokak 21 Merter / Güngören / Istanbul (A. Nafiz Gürman Mahalle Muhtarlığı Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۰۴-۵۴-۸۶
Gün Burak Eczanesi Güngören Merkez Mahallesi Bağlar Caddesi 5 ۰ (۲۱۲) ۴۶۱-۲۰-۴۹
Güneştepe Eczanesi Güneştepe Mahallesi Bağlar Caddesi 29B Güngören / Istanbul (Güngören Köyiçi Mezarlığı Giriş Kapısı Karşısı,gevher Nesibe Sağlık Ocağı Yanı) ۰ (۲۱۲) ۴۳۴-۵۴-۳۴
Güven Eczanesi Güven Mahallesi Inönü Caddesi 5B Güngören / Istanbul (Güngören Belediyesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۰۶-۳۷-۱۵
Güzel Eczanesi Sanayi Mahallesi, Gaziosmanpaşa Caddesi, No. 45/a Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۴۳-۹۵-۲۲
Hayat Eczanesi Gençosman Mahallesi, Dilşah Sokak, No. 2/1 Sanayi Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۴۵-۴۴-۴۹
Helis Eczanesi Mareşal Çakmak Mahallesi, Soğanlı Caddesi, No.14/a Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۱۶-۳۱-۶۴
Karanfil Eczanesi Mareşal Çakmak Mahallesi, Mehtap Sokak, No. 7 Camlı Kahve Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۴۲-۷۴-۱۴
Kristal Eczanesi Akıncılar Mahallesi, Atilla Caddesi, No.20/a Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۰۷-۴۲-۷۰
May Eczanesi Gençosman Mahallesi Mustafa Yaşar Caddesi 12/1 Güngören / Istanbul (Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Arkası Güngören Semt Polikliniği Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۵۶۲-۶۲-۷۹
Nadirem Eczanesi Haznedar Mahallesi Marmara Caddesi 33 Haznedar / Güngören / Istanbul (Güngören Belediyesine Yakın) ۰ (۲۱۲) ۵۰۵-۰۲-۷۲
Nur Eczanesi Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi, Fatih Caddesi, No. 41/a Merter Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۳۷-۴۲-۳۹
Ömer Fatih Eczanesi Güneştepe Mahallesi, Bağlar Caddesi, No.25/3 Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۶۲-۹۴-۷۱
Onur Yıldız Eczanesi Haznedar Mahallesi Bağcılar Caddesi 98B Güngören / Istanbul (İmamı Burahi Cami Karşısı Camlıkahve) ۰ (۲۱۲) ۵۳۹-۰۳-۴۵
Özge Eczanesi Sanayi Mahallesi, Balkan Sokak, No.41/b Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۵۵-۱۳-۱۲
Park Eczanesi Haznedar Mahallesi, Bağcılar Caddesi, No. 54 Ilkyuva Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۵۴-۶۲-۹۳
Selçuk Eczanesi Haznedar Mahallesi, Ilkyuva Caddesi, No. 36/3 Akıncılar Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۷۵-۳۰-۱۳
Selda Eczanesi Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi, Gündoğdu Sokak, No. 9 Merter Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۵۰۲-۴۵-۴۳
Sema Eczanesi Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi, Turunçlu Sokak, No. Bahar Apt. 8 Merter/tozkopara Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۶۴۳-۱۱-۲۱
Semt Eczanesi Sanayi Mahallesi Muratpaşa Caddesi 55 Güngören / Istanbul (Söğütlü Yayla Camii,sanayi Muhtarlığı ۵۰ Mt Ilerisi) ۰ (۲۱۲) ۶۴۳-۴۵-۲۸
Semt Eczanesi Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, Nadide Sokak, No. 39/c Tozkoparan Güngören / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۴۸۱-۰۴-۸۳
error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول