منطقه کادیکوی استانبول

Kadıköy

همه چیز درباره کادیکوی

کادیکوی
کادیکوی استانبول
kadikoy istanbul

منطقه کادیکوی استانبول  یکی از مناطق استانبول در قسمت آسیایی است که از غرب و جنوب با دریای مرمره از شمال با منطقه اسکودار از شمال شرق با منطقه آتاشهیر و از شرق با منطقه مال تپه همسایه است.

یکی از زیباترین و طولانی‌ترین ساحل‌های شهر استانبول در منطقه کادیکوی واقع گردیده که طول آن به ۲۱ کیلومتر می‌رسد که از محله حیدر پاشا آغاز و به محله بوستانجی ختم می‌گرد.

منطقه کادیکوی را می‌توان یکی از شلوغ‌ترین مناطق واقع در قسمت آسیایی استانبول نام برد. منطقه کادیکوی از قدیمی‌ترین مناطق آسیایی است که بناهایی از دوره عثمانی نیز در آن به چشم می‌خورند.

کادیکوی کجاست
کادیکوی کجاست

پیدایش و تأسیس منطقه کادیکوی به قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد که در آن دوره اقدام به ساخت شهرک‌های مسکونی در این منطقه گردیده شده.

منطقه کادیکوی استانبول منطقه‌ای مهم با دسترسی‌های بسیار زیاد در حوزه حمل و نقل می‌باشد. لذا منطقه کادیکوی مناطق مختلف استانبول را به یکدیگر متصل می‌نماید. منطقه کادیکوی در بررسی آماری سال ۲۰۱۵ رتبه دوم بررسی برای کیفیت زندگی در شهر استانبول را نصیب خود کرده است.

منطقه کادیکوی در سال‌های ۱۸۶۹ تا ۱۹۴۰ زیرمجموعه و تحت پوشش منطقه اسکودار بود که در سال ۱۹۸۴ به منطقه‌ای مستقل با شهرداری جدید تبدیل گردید.

کادیکوی استانبول
کادیکوی استانبول

در منطقه کادیکوی در محله‌های مانند بهاریه، موهوردار، مودا، گوزتپه و ارن‌کوی و بوستانجی تا دهه ۵۰ اغلب ساکنین این مناطق را ثروتمندان تشکیل می‌دادند. در دهه ۱۹۳۰ ساختمان‌های جدید بین کادیکوی و بوستانجی در این مناطق پدیدار آمدند که شکلی زیبا به کادیکوی بخشیدند.

ویلاها و بناهای بسیار لوکس در خیابان بغداد از سال ۱۹۵۰ به بعد کادیکوی را به منطقه‌ای پیشترفته تبدیل کرد که جمعیت آن رو به افزایش است.

افتتاح پل سفر در سال ۱۹۷۲ باعث تقویت روابط بین دو طرف شهر شد و منجر به افزایش تعادل جمعیت کادیکوی گردید. پس از سال ۱۹۸۴ جاده ساحلی طولانی بین کادیکوی و پندیک در آخرین مناطق ساحلی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته.

کادیکوی
کادیکوی

در سال ۲۰۱۴ در منطقه کادیکوی تعداد ۵۴ مدرسه ابتدایی ۵۸ مدرسه راهنمایی ۴۵ دبیرستان و ۱۱ مرکز آموزش ویژه و توانبخشی در منطقه کادیکوی وجود داشته است. مؤسسات آموزش عالی شامل دانشگاه مارمارا، دانشگاه Doğuş و دانشگاه اوکان نیز در این منطقه مشغول به فعالیت می‌باشند. در کل ۱۲ بیمارستان وجود دارد که ۳ بیمارستان دولتی و ۹ بیمارستان بخش خصوصی می‌باشند.

خیابان بهاریه کادیکوی
خیابان بهاریه کادیکوی

خیابان بهاریه کادیکوی یکی از زیباترین خیابان‌های منطقه کادیکوی می‌باشد که شهرت خاصی در شهر استانبول را نیز دارا می‌باشد. برخی از سینماها و تئاترها و فضاهای فرهنگی در این خیابان مشغول به فعالیت می‌باشند. در سال ۱۹۹۲ خیابان بهاریه به جاده پیاده‌روی تبدیل گشت که چهره‌ای خاص به آن بخشیده است. فرهنگسراهای متعددی همچون جاده بوستان، خانه اپرای ثریا سینما رکس کادیکوی، و موزه اسباب بازی‌های استانبول نیز در این خیابان واقع گردیده است.

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

خیابان بغداد کادیکوی
خیابان بغداد کادیکوی

خیابان بغداد استانبول نیز در منطقه کادیکوی واقع است که از مطرح‌ترین و به‌نام‌ترین خیابان‌های شهر استانبول به شمار می‌آید که سابقه‌ای قدیمی و شهرتی خاص دارد.

این خیابان تقریباً موازی با خط ساحل دریای مرمره می‌باشد که مهم‌ترین بخش خیابان ترافیک یک‌طرفه آن از شرق به غرب می‌باشد.

خیابان بغداد کادیکوی را ازخیلی جهات و اهمیت و زرق و برق می‌توان با خیابان استقلال استانبول در بخش اروپایی مقایسه کرد.

این خیالان اصلی در یک منطقه مسکونی در مقیاس بالاست. خیابانی یک‌طرفه، با درختانی قدیمی و زیبا با مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های مُد و فَشن روز دنیا و فروشگاه‌هایی زیبا با مارک‌های معروف دنیا، رستوران‌های بین‌المللی ، بارها و کافه‌ها از جمله مکان‌های خاص این خیابان می‌باشند.

خیابان بغداد کادیکوی
خیابان بغداد کادیکوی

خیابان بغداد می‌تواند به عنوان یک مرکز خرید بزرگ در فضای باز در نظر گرفته شود.

بیشتر فروشگاه‌های خرده‌فروش در تمام روزهای هفته از جمله ظهر یکشنبه باز می‌باشند.

به‌طور کلی بیشترین فروشگاه‌ها و مراکز خرید در این خیابان فی‌مابین محله‌های سوآدیه و جاده بوستان می‌باشند که مراکز خرید و فروشگاه‌های مد در آن واقع گردیده.

در خیابان بغداد علاوه بر گزینه‌های اتوبوس و تاکسی، گزینه‌های حمل و نقل متنوعی نیز وجود دارند. پایانه‌های مسافری همچنین کشتی پرسرعت کاتاماران با سرعت بالا در کادیکوی و بوستانجی و راه‌آهن منطقه‌ای در شمال خیابان واقع شده و به مسافرین خدمات ارائه می‌نماید.

محله بوستانجی همچنین دارای اسکله‌ای برای کشتی‌های مسافرتی است که ارتباط با بخش اروپایی این شهر و همچنین جزایر پرنسس را نیز فراهم می‌کنند.

تیم فوتبال فنرباغچه
تیم فوتبال فنرباغچه

تیم فوتبال فنرباغچه  یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین تیم‌های ورزشی کشور ترکیه و شهر استانبول در منطقه کادیکوی متولد و به یکی از قطب‌های این کشور تبدیل گردید.

استادیوم فوتبال تیم فنرباغچه یکی از زیباترین استادیوم های ورزشی در استانبول می‌باشد که در محله فنرباغچه منطقه کادیکوی واقع گردیده که سالانه پذیرای تعداد زیادی از طرفداران این تیم ورزشی در این منطقه است.

به غیر از باشگاه‌ فنرباغچه بیش از ۱۰۰ کلوپ ورزشی دیگر در رشته‌های بسکتبال، والیبال، شنا، قایقرانی، تیراندازی، بیلیارد، ژیمناستیک و تکواندو و سوارکاری نیز در این منطقه مشغول به فعالیت می‌باشند.

کادیکوی استانبول
کادیکوی استانبول

جمعیت منطقه کادیکوی از زمان تأسیس این منطقه به سرعت افزایش یافته و نرخ رشد سالانه جمعیت به ۱۰ درصد در دهه ۱۹۷۰ رسیده است. اگرچه در دهه ۱۹۸۰ سرعت رشد جمعیت کند شد جمعیت این منطقه تا سال ۲۰۰۹ هنگامی که به حد فعلی خود رسید به طور مداوم افزایش یافت. جمعیت منطقه کادیکوی طی سرشماری‌های سال ۲۰۱۹ به ۵۳۰ هزار نفر رسیده است.

 

حمل و نقل
حمل و نقل

منطقه‌ کادیکوی از نظر حمل و نقل کشور ترکیه از جایگاه مهمی برخوردار است. برخی از اصلی‌ترین مسیرهای حمل و نقل که مراکز مختلفی را از آسیا به نواحی مختلف در این شهر متصل می‌کند.

مهم‌ترین اتوبانی که از منطقه‌ کادیکوی عبور می‌کند اتوبان D100 است که در گذشته با آنکارا آسفالت یا بزرگراه E5 شناخته می‌شد.

یکی از مهم‌ترین عوامل حمل و نقل در منطقه‌ کادیکوی اولین ایستگاه خط ریلی است که مراکز مختلف منطقه آسیایی را به استانبول متصل می‌کند. ایستگاه راه‌آهن حیدرپاشا، ساختمان ایستگاه و سایر امکانات راه‌آهن در محله حیدرپاشا در منطقه کادیکوی قرار گرفته است.

ایستگاه مترو کادیکوی
ایستگاه مترو کادیکوی

این ایستگاه به‌ طور کلی از لحاظ حمل‌ و نقل مسافر در قسمت آسیایی استانبول نقش بسیار مهمی را دارد.

بخش قابل توجهی از ساکنین منطقه کادیکوی از کشتی‌های خط شهری استفاده می‌کنند.

اسکله‌های کشتی در این منطقه در محله‌های حیدرپاشا و بوستانجی و کادیکوی قرار دارند.

همچنین از اسکله‌های اتوبوس دریایی در کادیکوی و بوستانجی نیز خدمات منظم اتوبوس وجود دارد.

در سال‌های قبل حدفاصل ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۶ خطوط تراموا در بین مناطق کادیکوی و مودا و فنرباغچه به فعالیت می‌پرداختند که با بازسازی این خطوط در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک تراموای نوستالژی بازسازی گشت.

از دیگر نکات مهم در حوزه حمل و نقل در این منطقه می‌توان به ایستگاه مترو کادیکوی که در مرکز این منطقه در خط M4 واقع شده نیز اشاره کرد.

 

.

بررسی خرید خانه در کادیکوی

شهرک مسکونی فورتیس سینانلی 

کادیکوی را بدون شک باید از بهترین مناطق آسیایی استانبول دانست که البته از شاخص ترین مناطق استانبول نیز محسوب می شودکه برای خرید خانه توسط خارجیان بسیار مورد توجه بوده است و در سال های اخیر نیز آمار بسیار بالایی در خرید خانه بین خارجیان داشته است.
به علت قرارگیری مناطق بسیار مهم استانبول در منطقه کادیکوی مانند خیابان مطرح و مشهور بغداد و همچنین محلات خوشنامی مانند فنرباغچه و جاده بوستان در این ‌منطقه باعث شده تا کادیکوی در رتبه های بالای فهرست خرید خانه توسط خارجیان قرار گیرد.
کادیکوی به علت داشتن لوکیشن بسیار عالی با تمام امکانات از بهترین مناطق خرید خانه در استانبول محسوب‌می شود که البته در دسته مناطق گران استانبول قرار کرفته که در این مقاله به صورت کامل به توضیحات و جزئیات آن خواهیم پرداخت.

 

پروژه مسکونی کادیکوی ۱۰۷۱

چرا کادیکوی؟؟
در پاسخ به این سوال بسیار مهم عوامل زیادی دست به دست هم داده تا کادیکوی به عنوان قلب تپنده شهر استانبول برای خرید خانه تبدیل شود .ابتدا باید به محل قرارگیری منطقه کادیکوی توجه نمود که در یکی از بهترین نقاط استانبول و درست در دروازه آسیایی این شهر در کنار دریای مرمره واقع گردیده که از گذشته تا به کنون نیز مورد توجه بوده است.
جایگاه کادیکوی را در آسیایی استانبول باید مشابه با بشیکتاش در اروپایی استانبول دانست ،همانقدر مهم و حائز اهمیت برای خرید خانه مخصوصا برای خارجیان.
لاکچری ترین خیابان شهر استانبول باعث شده تا بسیاری از ایرانیان که به دنبال پاسپورت ترکیه می باشند کادیکوی و اطراف خیابان بغداد را برای زندگی انتخاب نمایند که مهمترین نقطه عطف خرید خانه در کادیکوی را باید خیابان بغداد استانبول دانست.
نکته بعدی انتخاب کادیکوی برای خرید خانه را باید تجمع افراد ‌متمول و ثروتمند در این منطقه دانست‌که سبب شده تا شخصیت های ثروتمند ایرانی نیز ترغیب به خرید خانه در کنار هم کیشان خود شوند.

ترانسفورم کادیکویکدام مناطق کادیکوی برای خرید خانه بهتر است؟؟
کادیکوی به طور کلی و در یک نگاه دارای محلاتی بسیار خوب برای زندگی برای خارجیان می باشد که همواره از آن ها استقبال شده است.
اما محلاتی که همواره برای خرید خانه توسط ایرانیان‌در منطقه کادیکوی مورد توجه بوده است را باید در حومه خیابان بغداد این منطقه دانست‌ که البته محلاتی که در جنوب این خیابان قرار گرفته اند مانند جاده بوستان،فنریولو،فنرباغچه و آجیبادم از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار می باشند که در نوار ساحلی کادیکوی واقع گردیده اند و دارای رزیدانس ها و شهرک لاکچری در این نقاط می باشند.
البته محله مشهور و معروف فیکیر تپه را نیز نباید فراموش کرد که با برج های لاکچری و لوکس خود باعث شده تا توجهات بسیاری را به خود معطوف نماید، منطقه فیکیر تپه با این که از محلات ساحلی کادیکوی محسوب نمی شود اما از مهمترین نقاط کادیکوی برای خرید خانه در کادیکوی می باشد‌ که باید توجه ویژه ای به آن شود.
رزیدانس های موجود در منطقه کادیکوی در سال های اخیر برای ایرانیان متقاضی دریافت پاسپورت ترکیه مورد توجه بوده است که براحتی با خرید آپارتمان یا ‌ویلا داخل این شهرک های لاکچری به شهروندی و پاسپورت ترکیه دست خواهند یافت.

رزیدانس مسکونی بروکلین پارککادیکوی از لحاظ امکانات چگونه است؟؟
کادیکوی را باید بدون شک از بهترین و کامل ترین مناطق کلانشهر استانبول از لحاظ امکانات دانست که در سطحی عالی در ردیف های اجتماعی و سیاسی و همچنین‌ ورزشی به صورت روزانه در خدمت ساکنین منطقه است.
مراکزفرهنگی بسیاری در منطقه کادیکوی در تمام‌محلات در اختیار شهروندان این منطقه است همچنین به لحاظ کافه و رستوران ها کادیکوی در رتبه اولین‌ مناطق استانبول است که کافه ،رستوران های بسیاری را درون خود جای داده است ،اکثر کافه های مطرح در کادیکوی در خیابان بغداد این منطقه مشغول فعالیت می باشند.
از لحاظ ورزشی نیز کلاب های بسیاری در کنار مجموعه بزرگ و شناخته شده فنرباغچه این منطقه مشغول خدمت رسانی می باشند.

 

چه طبقه ای از مردم در کادیکوی ساکنند؟
کادیکوی از مناطق برتر استلنبول است که جایگاه افراد سطح بالا و تحصیلکرده و البته ثروتمند درون خود می باشد.بسیاری از تجار و بازرگانان مطرح از تمام کشورهای خارجی درکادیکوی استانبول مشغول زندگی می باشند .در سال های اخیر و با توجه به اخذ پاسپورت ترکیه با مبلغ ۲۵۰هزار دلار بسیاری از افراد متمول ایرانی مایل به زندگی در کادیکوی شده اند که این امر نیز ساختار ثروتمند نشین و مدرن و البته زیبای کادیکوی است که تعداد آنها بر اساس آمار نیز بالا می باشد.
به طور کلی کادیکوی را نیز باید در کنار بشیکتاش و ساریر و شیشلی از برترین مناطق استانبول دانست که جایگاه ثروتمندان استانبول محسوب می شود.

رزیدانس مسکونی بایاش ۲۱۶هزینه زندگی در کادیکوی؟؟
کادیکوی در کنار بشیکتاش و ساریر و شیشلی از کرانترین مناطق شهر استانبول محسوب می شود.
کادیکوی به علت گران بودن قیمت خانه ها و قرارگیری خیابان بغداد و فروشگاه های لاکچری و برند داخل این‌منطقه و قرارگیری ثروتمندان و افراد متمول در این منطقه باعث شده تا کادیکوی را به یکی از گرانترین‌ مناطق استانبول تبدیل نماید.

جمعیت

خیابان بغداد کادیکوی
خیابان بغداد کادیکوی
جمعیت سال
۵۳۲.۸۳۵ ۲۰۱۰
۵۳۱.۹۹۷ ۲۰۱۱
۵۲۱.۰۰۵ ۲۰۱۲
۵۰۶.۲۹۳ ۲۰۱۳
۴۸۲.۵۷۱ ۲۰۱۴
۴۶۵.۹۵۴ ۲۰۱۵
۴۵۲.۳۰۲ ۲۰۱۶

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

تمام مراکز خرید منطقه کادیکوی به همراه آدرس

منطقه کادیکوی استانبول

اماکن دیدنی و آثار تاریخی کادیکوی

منطقه کادیکوی استانبول

.

.

.

بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بهترین هتل های منطقه کادیکوی

.

.

تمام محلات کادیکوی

محله ۱۹ مایس
 • ۱۹ Mayıs Mahallesi
محله گوزتپه
 • Göztepe Mahallesi
محله آجیبادم
 • ۱۹ Mayıs Mahallesi
محله حسن پاشا
 • Hasanpaşa Mahallesi
محله بوستانجی
 • Bostancı Mahallesi
محله کوشویولو
 • Koşuyolu Mahallesi
محله جاده بوستان
 • Caddebostan Mahallesi
محله کوزیاتایی
 • Kozyatağı Mahallesi
محله جعفرآقا
 • Caferağa Mahallesi
محله مردیون کوی
 • Merdivenköy Mahallesi
محله دوملوپینار
 • Dumlupınar Mahallesi
محله عثمان آقا
 • Osmanağa Mahallesi
محله ایتیم
 • Eğitim Mahallesi
محله رسیم پاشا
 • Rasimpaşa Mahallesi
محله ارن کوی
 • Erenköy Mahallesi
محله صحرای جدید
 • Sahrayı Cedit Mahallesi
محله فنرباغچه
 • Fenerbahçe Mahallesi
محله سوادیه
 • Suadiye Mahallesi
محله فنریولو
 • Feneryolu Mahallesi
محله زوهتو پاشا
 • Zühtüpaşa Mahallesi
محله فیکیر تپه
 • Fikirtepe Mahallesi

نقشه کادیکوی

kadikoy haritasi

بازار های روز و محلی کادیکوی

ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه SAHRAİ CEDİD
یکشنبه BAKKALKÖY
دوشنبه GÖZTEPE
سه شنبه KADIKÖY MERKEZ Hasanpaşa Mah. Mandıra Cad. No:1
چهار شنبه YENİ SAHRA
پنج شنبه ERENKÖY
جمعه FİKİRTEPE

بیمارستان های منطقه کادیکوی

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

بیمارستان دولتی مغز و اعصاب ارن کوی

دولتی ۰۲۱۶۳۰۲۵۹۵۹ Sinan Ercan Caddesi No:29 Kazasker Erenköy 34736 Kadıköy – İstanbul

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی هفت تپه

دانشگاهی ۰۲۱۲۴۴۴۷۰۰۰ Koşuyolu Mahallesi Koşuyolu Caddesi No:168 34718 Kadıköy – İstanbul

بیمارستان خصوصی کوزیاتاغی آجیبادم

خصوصی ۰۲۱۶۵۷۱۴۴۴۴

بیمارستان خصوصی مدیکال پارک

خصوصی ۰۲۱۶۴۶۸۴۴۴۴ Merdivenköy Mah. 23 Nisan Sok. 17 Kadıköy, İstanbul

داروخانه های منطقه کادیکوی

نام داروخانه آدرس تلفن
Acıbadem Plus Eczanesi Acıbadem Mahallesi Acıbadem Caddesi 116A Kadıköy / Istanbul (İş Bankası Blokları Karşısı – Cadde Üzeri Emirzade Kebap Yanı) ۰ (۲۱۶) ۳۲۶-۵۰-۷۲
Ahmet Ferit Eczanesi Sahrayıcedit Mahallesi Mengi Sokak 13-A Sahrayıcedit / Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۱-۶۶-۲۱
Akademi Eczanesi Rasimpaşa Mahallesi, Org. Şahapgürler Caddesi, No. 4 Rasimpaşa Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۳۶-۵۴-۶۱
Akalın Eczanesi Merdivenköy Mahallesi Şairarşi Caddesi 7D/7E Merdivenköy / Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۶-۰۳-۳۰
Aksu Eczanesi Göztepe Mahallesi Rıdvan Paşa Sokak 16-18Ab Göztepe / Kadıköy / Istanbul (Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi,) ۰ (۲۱۶) ۳۵۰-۱۵-۸۶
Aktaş Eczanesi Merdivenköy Mahallesi Dr. Erkin Caddesi 16-18/a Merdivenköy / Kadıköy / Istanbul (Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Kapısı Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۵۶۷-۲۴-۴۲
Alioğlu Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi, Sultan Sokak, No. 15/a Erenköy Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۵۷-۴۷-۲۷
Altıyol Merkez Eczanesi Osmanağa Mahallesi Söğütlüçeşme Caddesi 70-72 Osmanağa / Kadıköy / Istanbul (Kadıköy Boğa Heykelinden Rıhtıma Doğru Giderken 50 Mt Aşağıda Solda) ۰ (۲۱۶) ۳۴۷-۴۲-۸۵
Anık Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi, Bayar Caddesi, No. 14/1 Ondokuzmayıs Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۰۸-۱۲-۵۰
Anıl Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi, Sinan Ercan Caddesi, No. 27 Ondokuzmayıs Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۶۱-۴۳-۶۳
Arcan Eczanesi Caddebostan Mahallesi Hamam Sokak 4-6A Caddebostan / Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۶۸-۷۳-۵۱
Arel Eczanesi Bostancı Mahallesi, Vukela Caddesi, No. 23 Bostancı Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۸۴-۰۵-۱۶
Artı Eczanesi Göztepe Mahallesi, Mustafa Mashar Bey Sokak, No. 46/a Göztepe Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۶۰۲-۱۱-۷۰
Arzu Eczanesi Kozyatağı Mahallesi, Korkut Sokak, No. 21/b Kozyatağı Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۸۴-۰۳-۰۳
Aşık Eczanesi Koşuyolu Mahallesi Kalfaçeşme Sokak 10 Koşuyolu / Kadıköy / Istanbul (Eski Validebağ Öğretmenler Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۳۲۵-۱۷-۷۹
Ata Eczanesi Göztepe Mahallesi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, No. 219/a Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۷-۵۷-۶۰
Atalay Eczanesi Erenköy Mahallesi Kaptanarif Sokak 55/24 Erenköy / Kadıköy / İstanbul ۰ (۲۱۶) ۳۵۵-۰۰-۷۲
Aylin Eczanesi Koşuyolu Mahallesi Koşuyolu Caddesi 95A Koşuyolu / Kadıköy / Istanbul (Medipol Yokuşu Bitimi Sağda Köşede) ۰ (۲۱۶) ۵۴۵-۰۳-۲۳
Aynur Eczanesi Erenköy Mahallesi, Hatboyu Caddesi, No. 27 Erenköy Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۵۹-۵۰-۶۷
Ayşe Lerzan Eczanesi Osmanağa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi, No. 6/a Osmanağa Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۴۸-۲۹-۹۲
Bahariye Eczanesi Caferağa Mahallesi Sakızgülü Sokak 31 Bahariye / Kadıköy / Istanbul (Reks Sineması Sokağı, Ziraat Bankası Karşı Sokağı) ۰ (۲۱۶) ۳۳۶-۷۴-۰۵
Bahariye Yavuz Eczanesi Osmanağa Mahallesi, Nail Bey Sokak, No. 4-6 Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۵۰-۱۱-۵۵
Berül Eczanesi Erenköy Mahallesi, Nurettin Ali Berkol Sokak, No. 11/b Erenköy Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۵۶-۱۸-۱۹
Beytül Eczanesi Acıbadem Mahallesi Sokullu Sokak 4A Kadıköy / Istanbul (Nb Kadıköy Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۶) ۴۲۸-۵۴-۵۰
Bilge Eczanesi Bostancı Mahallesi, Kocayol Caddesi, No. Kerem Bey Sokak, Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۴۵-۰۷-۲۶
Birol Eczanesi Caferağa Mahallesi Moda Caddesi 113/a Caferağa / Kadıköy / Istanbul (Vakıflar Bankası Moda Şubesi Yanı) ۰ (۲۱۶) ۳۳۸-۵۸-۹۵
Birsu Eczanesi Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No. 50/b Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۵-۶۴-۴۱
Bizim Evin Eczanesi Feneryolu Mahallesi, Atılay Sokak, No. 17/1 Feneryolu Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۶-۶۱-۰۶
Bostancı Merkez Eczanesi Bostancı Mahallesi, Prof. Ali Nihat Tarlan Caddesi, No. 17/19-B Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۶۱-۱۹-۱۹
Burkay Eczanesi Göztepe Mahallesi, Mustafakaya Sokak, No. 18/b Göztepe Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۷-۲۲-۲۲
Cadde Eczanesi Suadiye Mahallesi, Vapur Yolu Sokak, No. 2B Suadiye Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۸۶-۶۴-۴۴
Caddebaşı Eczanesi Bostancı Mahallesi Bağdat Caddesi 513/a Bostancı / Kadıköy / Istanbul (Bağdat Caddesi Üzerinde Bostancı Karakoluna Gelmeden) ۰ (۲۱۶) ۴۶۴-۲۴-۴۷
Caddebostan Nar Eczanesi Caddebostan Mahallesi, Tanzimat Sokak, No.4/d Caddebostan Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۵۸-۰۵-۵۵
Caddebostan Plus Eczanesi Caddebostan Mahallesi Ömer Paşa Sokak 1A Caddebostan / Kadıköy / Istanbul (Bağdat Caddesi,asyapazarı Karşısı, Ziraat Bankası Çaprazı) ۰ (۲۱۶) ۳۵۰-۱۰-۱۲
Çağla Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi Sinan Ercan Caddesi 6B Ondokuzmayıs / Kadıköy / Istanbul (Kazasker Cami Yanı) ۰ (۲۱۶) ۴۶۴-۳۳-۳۰
Çağrı Selamiçeşme Eczanesi Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi 168D Fenerbahçe / Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۳۶۰-۶۲-۵۵
Çalış Eczanesi Merdivenköy Mahallesi, Ressam Salih Ermez Caddesi, No. 17/2-B Merdivenköy Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۶-۵۸-۰۰
Can Ece Eczanesi Merdivenköy Mahallesi, Merdivenköy Yolu Caddesi, No. 6-B Merdivenköy Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۵۶۶-۵۰-۲۴
Canan Odabaşı Eczanesi Kozyatağı Mahallesi, Korkut Sokak, No.10/a Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۴۵-۵۵-۵۶
Çankaya Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi, Okur Sokak, No.9/a Kadıköy / Istanbul ۰ (۲۱۶) ۴۱۶-۵۵-۲۳
error: کپی مجاز نمی باشد