منطقه شیشلی استانبول

Şişli

منطقه شیشلی استانبول

همه چیز درباره شیشلی استانبول

شیشلی
شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول  یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است که دارای ۲۵ محله می باشد و از شرق با منطقه بشیکتاش از شمال و غرب با منطقه کایتحانه و از حنوب با منطقه بی اوغلو همسایه است.

منطقه شیشلی استانبول یکی از مناطق قدیمی و شناخته شده مهم در شهر استانبول است که در قلب این شهر جای دارد.منطقه شیشلی با وجود نداشتن ساحل اما بسیاری از آثار تاریخی ، مشاغل خاص ، مراکز تجاری  مدرن و بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری را در خود جای داده است.

شیشلی استانبول
شیشلی استانبول

منطقه تاریخی شیشلی در دهه ۱۹۲۰ میلادی دست خوش تغییراتی دراطراف محله های مهمی چون حاربیه پانگالتی ، کورتولوش ، عثمان بی ونیشانتاشی گردید که خانه ها و باغ ها و عمارت های این مناطق به تدریج به ساختمان ها و آپارتمان ها تبدیل شدند.

استفاده گسترده از آپارتمان ها باعث شد تا جاده های قدیمی به خیابان های بسیار برجسته تبدیل شوند.در دهه های ۱۹۲۰  و ۱۹۳۰ منطقه شیشلی استانبول و اطراف آن به منطقی محبوب تبدیل شدند که افراد ثروتمند  را برای سکونت در این آپارتمان  ها به سمت خود جذب کردند.

 

نمایی از شیشلی استانبول
نمایی از شیشلی استانبول

در سال های ۱۹۷۰میلادی جمعیت منطقه شیشلی از یک چهارم میلیون نفر فراتر رفته بود که باعث شد مغازه ها  و مراکز خرید از مناطق اطراف میدان تکسیم به محله های منطقه شیشلی ،عثمان بی، نیشانتاشی و حاربیه نقل مکان کنند.

به همین دلیل آپارتمان هایی که در این خیابان ها واقع شده بودند؛ پس از انتقال مراکز خرید به این مناطق؛ تبدیل به اقامتگاههایی شدند که یا اجاره داده میشدند یا فروخته شده  و به عنوان محل کار مورد استفاده قرار میگرفتند.

 

نمایی از خیابان روملی شیشلی
نمایی از خیابان روملی شیشلی

در دهه ۱۹۸۰ خیابان های Rumeli Cd و عثمان  بی و نیشانتاشی به محبوبترین مراکز خرید در استانبول تبدیل شدند.

منطقع شیشلی استانبول در سالهای ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۰دستخوش تغییرات مهم گردید و ساختمان های ساخته شده برای اهداف تجاری  همچنان در حال تغییرات است.

یکی از معروف ترین خیابان های این منطقه به نام بیوک دره Büyükdere میباشد که از شیشلی آغاز شده و تا منطقه ماسلاک نیز ادامه دارد و به عنوان یکی از خیابان های مطرح این منطقه شناخته میشود که ظاهری مانند خیابان های نیویورک و توکیو دارد واز نقش مهمی در اقتصاد کشور ترکیه برخوردار می باشد.

 

دانشگاه مارامارا شیشلی
دانشگاه مارامارا شیشلی

آموزش

منطقه شیشلی از نظر  وجود موسسات آموزشی بسیار پر بار است.در این منطقه ۱۴ موسسه  پیش دبستانی ؛۳۶ مدرسه ابتدایی و ۲۹ مدرسه متوسطه وجود دارد.دبیرستان نیشانتاشی و دبیرستان فرانسوی از سایر موسسات تاسیس شده در این منطقه میباشد.

همچنین دانشگاه های  مارامارا ؛ استانبول بیلگی ؛بیکنت باغچه شهیر  ؛خلیج ؛ نیشانتاشی نیز در این منطقه به فعالیت مشغولند.

در منطقه شیشلی ۲ بیمارستان دولتی و ۱۸  بیمارستان خصوصی ۲۰۱ داروخانه ؛۳ خانه سالمندان دایر است.

 

نحوه خرید ملک در شهر استانبول به این صورت می‌باشد که شما بعد از بازدید واحدهای مختلف بر اساس بودجه مورد نظر خود و انتخاب واحد آپارتمان مورد نظر خود مبلغی را به عنوان بیعانه به آژانس املاک واگذار و قولنامه‌ای را با قیمت تمام شده و متراژ معین بر اساس واحد انتخابی از آژانس املاک دریافت می‌نمایید.

آژانس املاک پس از دریافت مبلغ بیعانه شما کد رهگیری از فرمانداری منطقه مورد نظر دریافت می‌نماید که در حقیقت همان کد زمان مراجعه شما به فرمانداری جهت انتقال سند می‌باشد. نکته قابل توجه در این مرحله این است که باید بدانید نقل و انتقال املاک و مستغلات در استانبول داخل فرمانداری مناطق انجام می‌شود نه در دفترخانه اسناد رسمی بر عکس ایران است.

بعد از دریافت کد رهگیری و مشخص شدن تاریخ مورد نظر به اتفاق آژانس املاک و فروشنده ملک به فرمانداری منطقه مراجعه و نقل و انتقال با حضور طرفین معامله آغاز خواهد شد.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک باید در نظر داشته باشیم عبارت است از اینکه کل مبلغ خانه را به عنوان بیعانه پرداخت ننماییم، قبل از حضور در فرمانداری از صحت و سقم سند خانه و اصل بودن آن مطلع شویم، هنگام حضور در فرمانداری و انتقال سند تمام سؤالات خود مانند بدهکار بودن یا نبودن خانه را جویا شویم و در صورت دقیق بودن تمام موارد وجه مورد نظر را به صاحبخانه انتقال دهیم.

مدارک مهمی که برای خرید خانه در ترکیه به آنها احتیاج خواهید داشت عبارت است از اصل و کپی پاسپورت، ترجمه پاسپورت با تأیید دفترخانه رسمی ترکیه، عکس ۴×۳ به تعداد لازم دریافت شماره مالیاتی از اداره مالیات منطقه که رایگان می‌باشد و در زمانی کوتاه با مراجعه به اداره مالیات با همان vergi دریافت خواهید نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

اصلی‌ترین هزینه‌های شما هنگام خرید خانه عبارت است از کمیسیون املاک که واحد مورد نظر را برای شما پیدا و ارائه نموده است نرخ کمیسیون در سال ۲۰۲۰ در شهر استانبول برای فروش خانه و مستغلات از ۱٪ تا ۳٪ بر اساس مناطق مختلف استانبول از مشتریان دریافت می‌شود.

این در حالی است که نرخ قانونی کمیسیون فروش املاک و مستغلات در شهر استانبول ۱٪ می‌باشد ولی همان‌طور که گفته شد این مبلغ توافقی است و بر اساس توافق از شما از ۱٪ تا ۳٪ اخذ خواهد شد.

مورد بعدی پرداخت خرج سند خانه به اداره مالیات می‌باشد که قانوناً باید بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین شود اما معمولاً فروشنده از آن سر باز خواهد زد و شما باید به پرداخت آن اقدام نمایید. هزینه خرج سند تقریباً ۳٪ از کل مبلغ خانه می‌باشد که در سند ذکر شده است. بر همین اساس طرفین مبلغ داخل سند را کمتر از قیمت واقعی اعلام می‌دارند.

این ۲ مورد از اصلی‌ترین هزینه‌ها انتقال سند می‌باشد اما هزینه‌های جزئی‌تر دیگری مانند ترجمه پاسپورت نیز وجود دارد که معمولاً رقمی آن‌چنان نمی‌شود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بر اساس تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره تصویب ۲۶۴۴ در ۱۸ می سال ۲۰۱۲ اتباع کشورهای خارجی(مگر کشورهایی که اتباع آن ها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت قوانین مربوطه نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند. در خصوص این که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند می توانید به سایت سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی می توانند اقدام به خرید انواع ملک با استعلام از مراجع مربوطه اعم از تجاری؛ اداری؛ اراضی؛ مسکونی و … با هر مبلغی نمایند. و در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. البته در صورتی که اتباع خارجی زمینی خریداری نمایند و خواستار ساخت و ساز در آن باشند می بایستی طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استادیوم علی سامی
استادیوم علی سامی

در زمینه ورزش نیزکلوپ های ورزشی زیادی در منطقه شیشلی فعال میباشد و از معروفترین باشگاه های این منطقه میتوان  Feriköy را نام برد.

همچنین تیم فوتبال گالاتاسرای ترکیه  قبل از ساخت استادیوم فوتبال خود که اکنون  ترک تلکام آرنا می باشد؛بازی های خانگی خود را در منطقه شیشلی  و در استادیوم علی سام در منطقه مجیدیه کوی شیشلی برگزار میکرد که از سال ۲۰۱۱به استادیوم جدید در منطقه ساریر انتقال پیدا کرد.

 

سالن حاربیه جمیل شیشلی
سالن حاربیه جمیل شیشلی

منطقه شیشلی از نظر فرهنگی منطقه ای پربار است.این منطقه دارای سینماها و تئاترهای زیادی است که این منطقه را به اصلی ترین مرکز فرهنگی استانبول تبدیل کرده است که مهم ترین آنها :سالن تئاتر در هوای  آزاد حاربیه ؛سالن کنسرت جمال رشیت ری مرکز همایش ها و نمایشگاههای لطفی کردار اشاره نمود.

در منطقه فرهنگی شیشلی موزه ها مشغول به فعالیت اند و حیات هنری این شهر را زنده نگه میدارند از آن جمله :موزه نظامی آتاتورک  و موزه وابسته به ستاد کل تاریخ نظامی  و مطالعات استراتژیک.

مسجد مشهور تشویکیه
مسجد مشهورتشویکیه

در این منطقه از استانبول ۳۳ مسجد ۱۷ کلیسا و ۲ کنیسه وجود دارد.مسجد مشهورتشویکیه  Teşvikiye Camii در منطقه شیشلی واقع است. همچنین املاک وسیع کلیسای کاتولیک گرجستان در این منطقه قرار دارد.

نمایی از خیابان معروف بیوک دره
نمایی از خیابان معروف بیوک دره

حمل و نقل

از پل های معروف شهر استانبول ؛پل ۱۵ ژوییه یا شهیدان است که در نزدیکی منطقه شیشلی قرار دارد که از اتوبان E5 از آن عبور میکند.

نزدیکترین ایستگاه متروباس در این بزرگراه ایستگاه مجیدیه کوی در منطقه شیشلی است.

همچنین خیابان معروف بیوک دره از مسجد شیشلی آغاز و تا محله ساریر در شمال استانبول ادامه پیدا میکند که دو بزرگراه معروف  E5و E80 را قطع میکند و به یکی از شریان های اصلی حمل و نقل منطقه تبدیل میشود.

 

ایستگاه مترو شیشلی
ایستگاه مترو شیشلی

از دیگر موارد حمل ونقل منطقه شیشلی میتوان به افتتاح تونل دولما باغچه به بومونتی اشاره کرد.این تونل با طول ۴/۲ کیلومتری از منطقه بشیکتاش در کنار استادیوم آغاز شده و قسمت اول پروژه در محله بومونتی پایان میابد.

بخش عمده ای از خط متروm2 از مناطق شیشلی در ایستگاههای عثمان بی؛ شیشلی ؛ مجیدیه کوی و لونت عبور میکند.

 

شیشلی استانبول
شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول یکی از مناطق  شهر استانبول است که با سرعت در حال رشد و تغییر میباشد و به عنوان مهمترین مرکز کسب و کار ترکیه به حیات خود ادامه میدهد.

اگرچه تصور میشود کسانی  که در منطقه شیشلی زندگی میکنند در مناطق  مختلف استانبول کار میکنند اما شیشلی از نظر ارزش افزوده سهم بالایی در استانبول دارد.

کارمندان بخش تجارت و خدمات بیشترین سهم از اشتغال را در این منطقه به خود اختصاص  میدهند.

خیابان عثمان بی شیشلی
خیابان عثمان بی شیشلی

منطقه عثمان بی  شهراستانبول یک مرکز نساجی و پوشاک است که از سال ۱۹۷۰  میلادی توسط شرکت  های بزرگ و کوچک به کار خود رونق میدهد.

این مراکز که به عنوان تجاری و برند خود را به ثبت رسانده اند ؛سالانه به بیش از ۵۰ کشور صادرات پوشاک را انجام میدهند.

.

بررسی منطقه شیشلی برای خرید خانه

رزیدانس مسکونی سینپاش کوئین منطقه شیشلی استانبول را بدون شک باید از مهمترین و معروف ترین مناطق استانبول در قلب این شهر دانست که از جهات بسیاری به عنوان یکی از اصلی ترین مناطق استانبول از گذشته تا به کنون محسوب می شود و دارای طرفداران داخلی و خارجی بسیار زیادی برای خود می باشد.
شیشلی استانبول دارای لوکیشن بسیار خوب و عالی و البته مهم در بین سایر مناطق استانبول است که توجهات بسیار زیادی را همواره به خود معطوف نموده است.
ساختار با اصالت و قرارگیری اماکن مهم استانبول و برج های لاکچری در این منطقه باعث محبوبیت چندبرابر این منطقه از کلانشهر استانبول گردیده است.
منطقه شیشلی استانبول بدون شک از گزینه های اصلی خرید ملک در استانبول برای افراد متمول و سطح بالا است که در سال های گذشته نیز خرید ملک توسط آنان رشد چشم گیری داشته است.
در این مقاله به مواردی که باعث شده تا شیشلی از جایگاه بسیار عالی برای خرید ملک توسط خارجیان برخوردار باشد را به طور کامل بررسی خواهیم نمود.

 

رزیدانس تورون سنترچرا شیشلی؟؟
در بین بسیاری از متقاضیان خرید خانه در استانبول همواره این سوال پدید می آید که چه عواملی باعث شده تا شیشلی استانبول به یکی از مناطق مهم استانبول برای خرید خانه توسط خارجیان باشد که به علل آن خواهیم پرداخت.
شیشلی از لحاظ استراتژیک‌ در موقعیتی عالی از استانبول قرار دارد ،تاریخ و اصالت این منطقه قدیمی استانبول باعث شده تا بسیاری از شرکت ها و هلدینگ های برتر داخلی و خارجی این منطقه را برای افتتاح کسب و کار خود انتخاب نمایند ،همچنین برج های مطرح تجاری و مسکونی این منطقه از استانبول به اعتبار شیشلی چندین برابر افزوده است.
از گذشته افراد سطح بالا و تحصیلکرده در منطقه شیشلی استانبول مشغول زندگی بوده اند که خود از عوامل محبوبیت این‌ منطقه برای زندگی برای خارجیان به شمار میرود.
پس دریافتیم که در سوال چرا شیشلی به طورکلی چند عامل برای خرید خانه و اسکان در این منطقه بسیار موثر که مهمترین آنها اصالت و برج های مدرن و معروفیت برای زندگی افراد متمول
می باشد.

رزیدانس ترامپ تاور کدام مناطق شیشلی برای خرید خانه بهتر است؟
منطقه شیشلی به طور کلی دارای ساختاری تاریخی است که از گذشته تا کنون بسیاری از آثار تاریخی مشهور در آن حفظ و نگهداری گردیده است که در کل منطقه پخش شده و در نقاط مختلف به چشم میخورد .اما در کنار آن محلاتی مانند فولیا و ۱۹ مایس و حوالی خیابان معروف بیوک دره در همسایگی بشیکتاش از نقاط برجسته شیشلی برای خرید خانه محسوب می شوند البته برج های مسکونی در منطقه بومونتی را نیز نباید از این گزینه فراموش کرد .
دسترسی تمام مناطق شیشلی تقریبا عالی ارزیابی گردیده و به راحتی به مناطق همسایه و خطوط حمل و نقل عمومی عالی می باشد.

با لمس لینک زیر میتوانید بهترین شهرک های مسکونی در منطقه شیشلی را مشاهده کرده و برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

رزیدانس آنتهیل بومونتی شیشلی از لحاظ امکانات چگونه است؟
شیشلی بدون شک از مناطق استانبول است که تمام امکانات رفاهی و اجتماعی و همچنین فرهنگی و ورزشی را در سطحی عالی درون خود جای داده است و در بین اهالی و ساکنین توانسته رضایت کافی را بدست آورد.
در این منطقه از استانبول هیچ گونه نگرانی برای خدمات از هر دسته ای وجود نخواهد داشت و به طور کلی تمام آن ها با کیفیتی خوب و عالی مشغول خدمت رسانی می باشند.
مراکز فرهنگی بسیاری در کنار سالن های کنسرت استانبول در منطقه شیشلی قرار گرفته اند همچنین باشگاه های ورزشی نیز در این منطقه حضور پررنگ و چشمگیری را دارا می باشند.

 

رزیدانس دیوانچه طبقه ای از مردم در شیشلی ساکنند؟
همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره کرده ایم شیشلی دارای جایگاه مطلوبی در بین تمام مناطق استانبول برخوردار است و اکثریت منطقه را افراد سطح بالا تشکیل داده و مشغول زندگی می باشند.مناطقی از شیشلی که قلب تجاری استانبول نیز محسوب می شوند محلی برای اعتلای رشد اقتصادی شیشلی به شمار میرود که از گذشته نیز برای این‌ منطقه مهم و حیاتی بر شمرده شده است.
از جمله این اماکن باید به بازار عثمان بی و نیشان تاشی در منطقه شیشلی اشاره کرد که قلب تجاری شیشلی را درون خود جای داده اند.
در خیابان بیوک دره که مدرن ترین خیابان استانبول می باشد نیز برج های مدرن و لوکس خودنمایی مینماید که جایگاه ثروتمندان از تمام نقاط دنیا در این منطقه از استانبول می باشد.

 

هزینه زندگی در شیشلی؟

بدون شک شیشلی استانبول را باید از گران ترین و لوکس ترین مناطق استانبول دانست ،قرارگیری قشری خاص در این منطقه از استانبول باعث شده تا هزینه زندگی در این منطقه بالا باشد و همین امر باعث شده تا از هر قشری نتواند که در این منطقه مشغول زندگی باشد .
قیمت مسکن در شیشلی از سایر مناطق استانبول بسیار بالاتر بوده البته در برج های لوکس این‌منطقه در گاهی از اوقات ارقام نجومی برای فروش آپارتمان اعلام میگردد.
بر اساس مخاطبی که در شیشلی خواهان زندگی است و قیمت مسکن در این منطقه از استانبول بدون شک شیشلی را باید از نقاط گران استانبول دانست.
[۲۲:۰۹, ۹/۱۹/۲۰۲۰] A F:

جمعیت شیشلی

خیابان عبدی ایپک چی
خیابان عبدی ایپک چی
جمعیت سال
۳۱۷.۳۳۷ ۲۰۱۰
۳۲۰.۷۶۳ ۲۰۱۱
۳۱۸.۲۱۷ ۲۰۱۲
۲۷۴.۴۲۰ ۲۰۱۳
۲۷۲.۳۸۰ ۲۰۱۴
۲۷۴.۰۱۷ ۲۰۱۵
۲۷۲.۸۰۳ ۲۰۱۶

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شهروندان ایرانی می‌توانند با هر بودجه‌ای از ۱۰۰ هزار لیر اقدام به خرید واحدی مسکونی داخل کشور ترکیه و شهر استانبول نمایند و بر اساس آن طبق قانون اداره مهاجرت ترکیه برای خریدخود و خانواده درخواست اقامت ارائه نمایند.

دولت ترکیه بر اساس قانون هیچ موقع این شهروندان را به ترک خاک بر نخواهد داشت و تا زمانی که واحد مسکونی در اختیار آنان باشد مجوز اقامت و زندگی در شهر استانبول را صادر خواهد نمود. شما با خرید ملک داخل شهر استانبول درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت ترکیه جهت وقت مصاحبه ارسال می‌نمایید و دولت ترکیه در ابتدا به شما و خانواده اقامت یک ساله و در سال‌های بعد اقدام به تمدید این کارت خواهد نمود.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

شما می‌توانید با اجاره یک واحد مسکونی در شهر استانبول با هر قیمتی در هر منطقه‌ای با هر امکاناتی درخواستی جهت اقامت در این شهر به اداره مهاجرت شهر استانبول ترکیه ارائه نمایید. تا قبل از سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی می‌توانستند با اجاره ملک و تمدید اجاره واحد مسکونی به دفعات زیاد داخل شهر استانبول و کشور ترکیه اقامت داشته باشند اما با تغییر قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ شهروندان ایرانی و چندین کشور دیگر بر اساس اعلام اداره مهاجرت تنها می‌توانند یک سال را در شهر استانبول اقامت و بعد از آن برای تمدید اقامت خود باید مدل آن را عوض و به اقامت از طریق خرید ملک یا اجازه کار تبدیل نمایند تا بتوانند درون شهر استانبول بمانند در غیر این صورت باید یک سال را خارج از کشور ترکیه سپری نمایند و بعد از یک سال مجدداً با اجاره واحد مسکونی درخواست خود را ارائه نمایند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

استانبول در سال‌های اخیر با توجه به رشد و شکوفایی اقتصادی و همچنین آزادی‌های اجتماعی با توجه به لائیک بودن جمهوری ترکیه و نزدیکی بسیار زیاد به ایران و داشتن موارد مشترک فرهنگی و مهم‌تر از همه نداشتن ویزا برای شهروندان ایرانی و تردد بسیار راحت و داشتن خطوط هوایی و زمینی بسیار زیاد بین کشورهای ایران و ترکیه و موارد مشترک بسیار زیاد دیگر باعث شده است تا ایرانیان کشور ترکیه و شهر استانبول را برای زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند.

از موارد مهم قابل اشاره دیگر در این موضوع می‌توان به امکانات و قیمت‌های خانه‌های ساخته شده در استانبول در سال‌های اخیر اشاره کرد که باعث شده تا مخاطبان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا را جذب خود نمایند. به‌طور کلی در استانبول بر اساس امکاناتی که به شما داده می‌شود مبلغی با همان امکانات و شرایط از شما دریافت می‌گردد و به‌طور کلی قیمت مسکن به قیمت واقعی و اصلی آن بسیار نزدیک می‌باشد.

شهرک‌سازی‌های اخیر در شهر استانبول به رشد چشم‌گیری رسیده است. شرکت‌های ساختمانی برند در نقاط لوکس استانبول در حال تکمیل سازه‌ها و برج‌های مدرن و بین‌المللی می‌باشند. در محله‌های دور از مرکز شهر نیز دیگر شرکت‌های ساختمانی با توجه به تقاضای خرید از سوی مشتریان داخلی و خارجی مشغول فعالیت می‌باشند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

قیمت آپارتمان و خانه در استانبول با توجه به منطقه متفاوت است مناطق لوکس و شناخته‌شده و مرکزی به نسبت از قیمت بالاتری نسبت به مناطقی که فاصله آنها با مرکز شهر زیاد است را دارا می‌باشند ولی با توجه به گستردگی شهر استانبول و طولانی بودن این شهر تقریباً با هر بودجه‌ای از خیلی کم می‌توان در استانبول صاحب خانه اما با امکانات محدود در مناطقی خاص شد.

در سال‌های اخیر استانبول مرکز اصلی خرید آپارتمان از طرف ایرانیان بوده است و طبق آمار منتشر شده، ایرانیان از رتبه‌های بالای خرید خانه در شهر استانبول می‌باشند که عوامل زیادی باعث شده تا به سمت خرید خانه در کشور ترکیه و شهر استانبول روی آورند.

همان‌طور که گفته شد شما با هر بودجه‌ای معمولاً از ۱۰۰ هزار لیر ترکیه به بالا می‌توانید در استانبول صاحبخانه شوید این مبلغ بیشتر در مناطق غربی شهر استانبول در مناطق اسنیورت و بیلیکدورزو بیشتر می‌باشد، در سال‌های اخیر مناطق نام برده شده در غرب استانبول پایگاه ایرانیان استانبول بوده و تعداد زیادی از هموطنان ایرانی در این مناطق صاحبخانه شده‌اند.

این مناطق فاصله نسبتاً زیادی با مرکز شهر استانبول دارند اگر شیشلی استانبول را مرکز شهر بدانیم، فاصله‌ای تقریباً به طول ۴۰ کیلومتر می‌باشند اما مناطقی لوکس و خوش‌ساخت با ساختاری مدرن می‌باشند. هر چقدر که به مرکز شهر استانبول و مناطق شناخته‌شده‌ای چون ساریر و بشیکتاش و کادیکوی نزدیک شویم قیمت آپارتمان‌ها با توجه به امکانات و ساختار شهرک‌ها متفاوت و بالاتر است.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

تمام مراکز خرید منطقه شیشلی به همراه آدرس

منطقه شیشلی استانبول

.

اماکن دیدنی و آثار تاریخی شیشلی

.

منطقه شیشلی استانبول

.

بله با خرید ملک در کل کشور ترکیه به شخص خریدار و خانواده اقامت ترکیه تعلق میگیرد.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس
با اجاره واحد مسکونی به شخص اجاره کننده و خانواده او یک سال اقامت توریستی داده می شود که قابل تمدید نیست.
هر سوالی داری واتس آپ بپرس

در این مدل اقامت فرد درخواست‌کننده اقامت خانوادگی باید با یک شهروند اهل ترکیه ازدواج کرده باشد و بعد از انجام مراسم ازدواج درخواست خود را به اداره مهاجرت ترکیه جهت صدور و انجام وقت مصاحبه اعلام نماید. مدت این مدل اقامت بر اساس مستندات صورت گرفته و ارائه مدارک توسط اداره مهاجرت بر اساس ملیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و به وی جواب داده خواهد شد.

موارد ذکر شده فوق از مهم‌ترین مدل‌های اقامتی قابل اخذ در کشور ترکیه و شهر استانبول می‌باشد که بر اساس شرایط خود می‌توانید اقدام به اخذ آنها نمایید.

قابل ذکر است که شهروندان ایرانی با پاسپورت ایران می‌توانند در طول سال ۳ ماه بدون ویزا به کشور ترکیه مراجعه نمایند یا در صورت استفاده مهم‌تر از ۳ ماه به صورت یکجا باید ۶ ماه خارج از خاک ترکیه سپری نمایند و مجدد ورود انجام دهند.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

با خرید ملک به ارزش ۲۵۰هزار دلار آمریکا به بالا به خریدار و خانواده وی پاسپورت ترکیه تعلق میگیرد.

در این مدل اقامت باید توجه داشته باشیم که فردی که اقدام به خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار به بالا نموده است تا ۳ سال حق فروش ملک خود را نخواهد داشت. البته اجاره دادن واحد مسکونی خریداری شده بلامانع است.

در این مدل اقامتی دولت ترکیه با توجه به گزارش‌های زیرمجموعه خود جهت ارزش‌گذاری ملک اقدام به صدور پاسپورت و همچنین وقت مصاحبه خواهد نمود و تعیین و ارزش‌گذاری در این مدل اقامتی بسیار برای دولت ترکیه قابل اهمیت است.

از زمان انتخاب ملک توسط شخص متقاضی تا گزارش ارزش‌گذاری ملک و همچنین وقت مصاحبه تا زمان صدور پاسپورت تقریباً ۳ ماه زمان لازم خواهد بود و در این پروسه به فرد خریدار و فرزندان و خانواده آنان پاسپورت ترکیه تعلق خواهد گرفت.

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

به‌طور کلی دولت ترکیه چندین مدل اقامتی را برای خارجیان متقاضی حضور در این کشور تبیین نموده است که ادارات مهاجرت شهرهای مختلف موظف به انجام قانون طبق نقشه راه اداره کل مهاجرت ترکیه می‌باشند که البته با توجه به موضوعات گفته شده در سطر بالا بر اساس شرایط هر شهر قدری اخذ اقامت متفاوت است.

شما به چندین روش می‌توانید داخل شهر استانبول ترکیه درخواستی مبنی بر اقامت به اداره مهاجرت شهر استانبول ارائه نمایید که در این مقاله به بررسی مدل‌ها مختلف اقامتی برای اتباع خارجی و مخصوصاً ایرانیان خواهیم پرداخت.

 

۱-اقامت از طریق خرید واحد مسکونی

۲-اقامت از طریق اجاره واحد مسکونی

۳-اقامت از طریق اخذ پاسپورت ترکیه

۴-اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 

۵-اقامت خانوادگی در ترکیه

 

هر سوالی داری واتس آپ بپرس

بهترین هتل های منطقه شیشلی

.

.

بهترین رستوران های شیشلی

.

.

تمام محلات شیشلی

محله ۱۹ مایس ۱۹ MAYIS MAHALLESİ محله حاربیه HARBİYE MAHALLESİ
محله بوزکورت BOZKURT MAHALLESİ محله اینونو İNÖNÜ MAHALLESİ
محله جمهوریت CUMHURİYET MAHALLESİ محله عزت پاشا İZZET PAŞA MAHALLESİ
محله دعا تپه DUATEPE MAHALLESİ محله کاپتان پاشا KAPTANPAŞA MAHALLESİ
محله ارگن اکون ERGENEKON MAHALLESİ محله کوش تپه KUŞTEPE MAHALLESİ
محله اسن تپه ESENTEPE MAHALLESİ محله محمود شوکت پاشا MAHMUT ŞEVKET PAŞA MAHALLESİ
محله اسکی شهیر ESKİŞEHİR MAHALLESİ محله مجیدیه کوی MECİDİYEKÖY MAHALLESİ
محله فری کوی FERİKÖY MAHALLESİ محله مرکز MERKEZ MAHALLESİ
محله فولیا FULYA MAHALLESİ محله مشروطیت MEŞRUTİYET MAHALLESİ
محله گل بهار GÜLBAHAR MAHALLESİ محله پاشا PAŞA MAHALLESİ
محله خلاصکار قاضی HALASKARGAZİ MAHALLESİ محله تشویقیه TEŞVİKİYE MAHALLESİ
محله حالیده ادیب HALİDE EDİP ADIVAR MAHALLESİ محله یایلا YAYLA MAHALLESİ
محله حالی رفعت پاشا HALİL RIFAT PAŞA MAHALLESİ

نقشه شیشلی

SISLI HARITASI

بازار های روز و محلی شیشلی

بازار های روز و محلی شیشلی
بازار های روز و محلی شیشلی
ایام هفته نام بازار آدرس
شنبه

 

Kuştepe Kuştepe mahallesi, Yoncalı sokak, Handan Ziya Öniş İlköğretim Okulunun yanındaki otopark alanı
یکشنبه

 

Mecidiyeköy Mecidiyeköy mahallesi, Damla sokak, Oğuz, sokak, Gülbahar mahallesi, Avni Dilligil sokak
دوشنبه

 

Lalaşahin Feriköy mahallesi, Lala Şahin sokak
سه شنبه

 

Okmeydanı Halil Rıfat Paşa mahallesi, İnhanlı sok
چهار شنبه

 

Fulya Fulya mahallesi, Şişli Lisesi arkası, ۱۹ Mayıs muhtarlığı önü
پنج شنبه

 

Lalaşahin Feriköy mahallesi, Lala Şahin sokak
جمعه

بیمارستان های منطقه شیشلی

نام بیمارستان درجه تلفن آدرس

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

بیمارستان دولتی اوک میدانی شیشلی

دولتی ۰۲۱۲۳۱۴۵۵۵۵ Darülaceze Caddesi No:25 Okmeydanı – Şişli – İstanbul

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

بیمارستان دولتی اطفال شیشلی

دولتی ۰۲۱۲۳۷۳۵۰۰۰ Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Halaskargazi Caddesi Etfal Sokak 34371 Şişli – İstanbul

بیمارستان خصوصی ترکیه

خصوصی ۰۲۱۲۳۱۴۱۴۱۴ Merkez Mah. Darülaceze Cad. 14 Şişli, İstanbul

بیمارستان خصوصی مموریال

خصوصی ۰۲۱۲۳۱۴۶۶۶۶ Kaptan Paşa Mah. Piyalepaşa Blv. 4 Okmeydanı, Şişli, İstanbul

ACIBADEM TAKSİM HASTANESİ

بیمارستان خصوصی آجیبادم تکسیم

خصوصی ۰۲۱۲۲۷۳۴۴۴۴

بیمارستان خصوصی آمریکایی

خصوصی ۰۲۱۲۳۱۱۲۰۰۰ Teşvikiye Mah. Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. 20 Nişantaşı, Şişli, İstanbul

بیمارستان خصوصی فرانسوی

 

خصوصی ۰۲۱۲۲۴۶۱۰۲۰

بیمارستان خصوصی و مرکز جراحی فولیا

خصوصی ۰۲۱۲۲۹۶۹۴۵۰

داروخانه های منطقه شیشلی

نام داروخانه آدرس تلفن
Ada Eczanesi Bozkurt Mahallesi Kurtuluş Caddesi 25/a Bozkurt / Şişli / Istanbul (Üçler Marketin 50Mt Aşağısı) ۰ (۲۱۲) ۲۲۴-۵۵-۰۵
Adıvar Eczanesi Halide Edip Adıvar Mahallesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, No. 34/e Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۱۰-۱۸-۶۲
Akasya Eczanesi Halide Edip Adıvar Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi 49/a Halideedip / Şişli / Istanbul (Ssk Okmeydanı, Şişli Kolon Ve Türkiye Hastanesi Bölgesi, Igdaş Aşağısı, Çiftecevizler Camii Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۹۸۳-۷۰-۴۲
Aksoy Eczanesi Mecidiyeköy Mahallesi, Eski Osmanlı Sokak, No. 10/b Mecidiyeköy Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۷۲-۳۱-۷۲
Altın Eczanesi Teşvikiye Mahallesi Valikonağı Caddesi 60/a Teşvikiye / Şişli / Istanbul (Karafırın Ve Arçelik Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۰-۲۲-۷۸
Apak Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi, 19 Mayıs Caddesi, No. 25/d 19 Mayıs Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۵۹-۲۹-۹۱
Aslı Eczanesi Gülbahar Mahallesi, Yenidere Sokak, No. 2/a Mecidiyeköy Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۱۱-۸۵-۰۱
Ayşegül Eczanesi Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi 64/d Mecidiyeköy / Şişli / Istanbul (Mecidiyeköy Ana Işıklardan Eski Ali Sami Yen Stadı’na Giderken) ۰ (۲۱۲) ۲۷۴-۴۶-۰۷
Başak Eczanesi Şişli Merkez Mahallesi, Büyükdere Caddesi, No. 25 Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۳۲-۲۶-۷۲
Beyaz Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi Etfal Hastanesi Sokak 4/1 19 Mayıs / Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۱-۶۲-۵۸
Bomonti Eczanesi Duatepe Mahallesi Ergenekon Caddesi 117A Duatepe / Şişli / Istanbul (Bomonti Mercure Otel Çaprazı – Güven Taksi Durağı Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۹۱-۸۰-۸۲
Burak Eczanesi Fulya Mahallesi Bahçeler Sokak 8/b Mecidiyeköy / Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۶۶-۴۹-۴۶
Buse Eczanesi Mecidiyeköy Mahallesi Büyükdere Caddesi 75/a Mecidiyeköy / Şişli / Istanbul (Torun Center Karşısı, Gratis Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۱۱-۹۱-۰۱
Cadde Ipekçi Eczanesi Harbiye Mahallesi Abdi Ipekçi Caddesi 42C Harbiye / Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۴۰-۴۲-۴۰
Can Eczanesi Teşvikiye Mahallesi Valikonağı Caddesi 74-E Teşvikiye / Şişli / Istanbul (Nişantaşı Ziraat Bankası Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۳۱-۲۶-۷۴
Cansu Eczanesi Şişli Merkez Mahallesi, Abidei Hürriyet Caddesi, No.195/b Şişli / İstanbul ۰ (۲۱۲) ۲۳۲-۴۱-۵۴
Ceyna Eczanesi Meşrutiyet Mahallesi, Vali Konağı Caddesi, No111/a Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۸۳۰-۳۹-۰۶
Derman Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi, Abide-I Hürriyet Caddesi, No.3/c Cumhuriyet Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۲۰-۲۱-۷۱
Ece Eczanesi Teşvikiye Mahallesi Güzelbahçe Sokak 35 Teşvikiye / Şişli / Istanbul (Amerikan Hastanesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۰-۴۶-۲۵
Elif Nazlı Eczanesi Kaptan Paşa Mahallesi, Darulaceze Caddesi, No.31/c Okmeydanı Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۲۰-۵۱-۵۲
Elysıum Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi Kazım Orbay Caddesi 3B Cumhuriyet / Şişli / Istanbul (Feriköy Ptt Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۶-۳۲-۸۴
Emin Eczanesi Cumhuriyet Mahallesi Bilgiç Sokak 1 Cumhuriyet / Şişli / Istanbul (Eski Dormen Tiyatrosu Yanı) ۰ (۲۱۲) ۳۴۳-۹۶-۳۷
Emineller Eczanesi Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi 15/103 Esentepe / Şişli / Istanbul (Özdilek Park Avm Içi, – 2.kat) ۰ (۲۱۲) ۲۸۴-۱۰-۹۱
Erçin Eczanesi Paşa Mahallesi, Darülaceze Yolu Caddesi, No. 47 Duatepe Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۹۶-۲۱-۰۷
Feriköy Deva Eczanesi Paşa Mahallesi Darülaceze Yolu Caddesi 53/a Feriköy / Şişli / Istanbul (Şişli 16 Nolu Asm Yanı) ۰ (۲۱۲) ۲۳۴-۱۸-۴۸
Feriköy Merkez Eczanesi Duatepe Mahallesi Avukat Caddesi 19/a Duatepe / Şişli / Istanbul (Feriköy Polis Karakolu Sokağı Ermeni Kilisesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۸-۴۵-۲۷
Feyiz Eczanesi Kaptanpaşa Mahallesi, Halit Ziya Türkkan Sokak, No. 2/a Okmeydanı Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۳۲۰-۰۱-۰۲
Fulya Eczanesi Harbiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi 45/a Nişantaşı / Şişli / Istanbul (City S Avm Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۱-۱۲-۶۲
Göker Eczanesi ۱۹ Mayıs Mahallesi Halaskargazi Caddesi 2/h 19 Mayıs / Şişli / Istanbul (Şişli Etfal Hastanesi Sokak) ۰ (۲۱۲) ۲۳۲-۵۴-۳۰
Gül Eczanesi Duatepe Mahallesi, Baruthane Caddesi, No. 70/a Duatepe Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۳۳-۶۰-۰۵
Gülbağ Hayat Eczanesi Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Ertuğrul Kabataş Caddesi 33A Mecidiyeköy / Şişli / Istanbul (İstanbul Tıp Merkezi Karşı Çaprazı) ۰ (۲۱۲) ۲۱۲-۲۴-۸۴
Gülden Eczanesi Mecidiyeköy Mahallesi Latilokum Sokak 6A Mecidiyeköy / Şişli / Istanbul (Emniyet Amirliği Arkası) ۰ (۲۱۲) ۲۷۴-۶۶-۲۷
Gülseren Eczanesi Şişli Merkez Mahallesi Abidei Hürriyet Caddesi 132/a (Eski Şişli Adliyesi Karşısı) ۰ (۲۱۲) ۲۳۱-۸۲-۰۶
Halk Eczanesi Bozkurt Mahallesi Ergenekon Caddesi 29 Bozkurt / Şişli / Istanbul (Ergenekon Caddesi, Pangaltı) ۰ (۲۱۲) ۲۴۶-۶۶-۰۷
Harbiye Eczanesi Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No.183/a Pangaltı Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۱۹-۷۹-۱۰
Hilal Eczanesi Şişli Merkez Mahallesi Perihan Sokak 77/1A (Şişli Cami’nin Abide-I Hürriyet Caddesi Kapısının Karşı Sokağı Içerisindeki Üçüncü Köşe) ۰ (۲۱۲) ۲۳۰-۷۶-۶۷
Hülya Eczanesi Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, No. 8/c Teşvikiye Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۳۳-۸۰-۸۸
Hülya Hatun Eczanesi Şişli Merkez Mahallesi Oktay Cebeci Sokak 27/a (Şişli Etfal Bomonti Ek Hizmet Binası Yanı.) ۰ (۲۱۲) ۲۳۳-۴۴-۹۷
Huzur Eczanesi Halide Edip Adıvar Mahallesi, Darülaceze Caddesi, No. 17 Halideedip Şişli / Istanbul ۰ (۲۱۲) ۲۲۰-۶۲-۷۲
Ilgın Eczanesi Şişli Merkez Mahallesi Abidei Hürriyet Caddesi 132/ (Marriott Hoteli 100 Metre Geçince Solda) ۰ (۲۱۲) ۲۳۲-۲۵-۶۸

error: کپی مجاز نمی باشد
خرید و اجاره خانه در استانبول