Ordu Caddesi

خیابان اردو استانبول
خیابان اردو استانبول

خیابان اردو  Ordu Caddesi

خیابان اردو یکی از خیابان های معروف و شناخته شده شهر استانبول واقع در بافت قدیمی و تاریخی شهر استانبول می باشد که از سابقه ای طولانی و تاریخی برخوردار است این خیابان هم اکنون در منطقه فاتح در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع گردیده است.

خیابان اردو از تقاطع های خیابان های مهم وطن و ملت در منطقه تاریخی آکسارای Aksaray شروع می شود و در میدان بیازیت پایان می یابد.

خطوط شماره T1 تراموا که یکی از مهمترین خطوط تراموا در استانبول است بعد از عبور از خیابان ملت در بخش فندق زاده وارد خیابان اردو Ordu می شود.

 

 

خیابان اردو کجاست
خیابان اردو استانبول

ایستگاه های آکسارای، لاله لی و بیازیت در این خیابان واقع گردیده است همچنین محله های اسکندرپاشا،کمال پاشا و بالابان آقا در شمال این خیابان واقع شده که شبه جزیره تاریخی را در جهت شرقی – غربی امتداد می دهند.

در جنوب محله های آکسارای مسیح پاشا قرار گرفته است همچنین قسمت مرکزی خیابان به منطقه لاله لی معروف است که در آن دانشگاه تاریخی استانبول و مقبره سلطان سلیم نیز قرار گرفته است.

اکثر تولیدکنندگان پوشاک و واحدهای صنعتی و فروشگاه های عمده لباس در جنوب این خیابان تا منطقه ینی کاپی کشیده شده که قلب اقتصادی و تجاری شهر استانبول در حوزه پوشاک به صورت فروش عمده را تأمین می نماید.

موقعیت مکانی و دسترسی خیابان اردو روی نقشه گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *