متراژ سندی خانه های ترکیه چگونه است

متراژ سندی خانه های ترکیه چگونه است

 

نحوه اجاره آپارتمان و خانه در استانبول

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خانه و سند خانه متراژ خانه‌ها در ترکیه است؛ در سند خانه‌ها در ترکیه ۲ متراژ ذکر شده است که یکی از آنها Net و یکی دیگر Brut می‌باشد که به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. متراژ Net متراژ واقعی آپارتمان مورد نظر شما می باشد بدون پرتی و متراژ Brut متراژی است که با مشاعات از ساختمان و پروژه اختصاص یافته گفته می‌شود که متراژ کلی از مشاعات و متراژ مفید می‌باشد. اگر شما می‌خواهید بدانید متراژ مفید آپارتمان شما چند متر است باید به متراژ Net توجه فرمایید که از مهم‌ترین قسمت‌های نقل و انتقال سند خانه خواهد بود. اگر متوجه نشدید یا هر چیز دیگری به راحتی با سؤال از مترجم رسمی دادگستری می‌توانید از متراژ Net خانه خود مطلع شوید.

 

استانبول جایی است که به حیاط خلوت ما ایرانیان معروف گشته و همواره در طول سال تعداد زیادی از ایرانیان این کلانشهر بسیار زیبا را برای اجاره خانه انتخاب مینمایند .
اما به طور کلی با سوالات بسیار زیادی از سوی هموطنان عزیزمان در حوزه اجاره خانه و ملک مورد نظرشان در داخل استانبول مواجه هستیم و بر آن شدیم تا طی این مقاله به سوالات مهم شما خوبان در بخش اجاره خانه در استانبول بپردازیم.

به طور کلی در حوزه اجاره خانه در استانبول ما با گسترده گی بسیار زیادی مواجه ایم ، استانبول پنجمین شهر شلوغ دنیا است که طول این شهر در حدود ۲۰۰ کیلومتر است و دو قاره مهم دنیا را درون خود جای داده است ، با توجه به این نکات مهم اگر ندانیم که در کجای این شهر با چه بودجه ای میتوانیم خانه مورد نظر خود را انتخاب نماییم به طور حتم دچار مشگل خواهیم شد.

در مورد اجاره خانه در شهر استانبول ما باید به نوع مناطق و قرارگیری آنها توجه ای ویژه داشته باشیم استانبول دارای مناطق خوب و بد بسیاری است که بدون اطلاعات کافی درباره هرکدام از این مناطق ممکن است دچار دردسر بدی برای اجاره خانه شویم و زمان زیادی را به صورت آماتور برای پیدا کردن خانه از دست بدهیم.

اما در این مقاله کار را برای شما آسان نموده ایم استانبول به طور کلی برای ایرانیان و سلیقه آنها در ۵ نقطه ایده آل می باشد که البته نقاط خوب و سرشناس آن محسوب می شوند مناطقی مانند شیشلی و بشیکتاش و ساریر از طرف اروپایی و مناطق کادیکوی و بی کوز از طرف آسیایی برای ایرانیان خوشایند است و با مناطق شمالی شهر تهران مانند ولنجک ،زعفرانیه ،سعادت آباد ،نیاوران،اندرزگو و به طور کلی منطقه یک تهران شباهت های بسیاری دارد و به طور حتم از بازه قیمتی بالاتری به نسبت سایر مناطق استانبول برخوردار است.

متراژ سندی خانه های ترکیه چگونه است

حالا اگر بخواهید در این مناطق داخل برج های لاکچری آنها آپارتمانی را برای سکونت انتخاب نمایید به طور میانگین در برج هایی مانند اسکای لند یا شهرک هایی مانند وادی استانبول و سینپاش کوئین در شیشلی برای یک آپارتمان ۶۰ متری یک خواب بدون لوازم مبلغی در حدود ۶ هزار لیر ماهیانه پرداخت نمایید هم اکنون که در حال نگارش این مقاله میباشیم در سال ۲۰۲۱ است که ممکن است در سال های بعد با بازه قیمتی بالاتری مواجه باشیم.
برای این تیپ آپارتمان ها لازم است مبلغی در حدود هزار لیر شارژ هم در نظر بگیرید که ماهیانه ملزم به پرداخت آن خواهید بود.قیمت آپارتمان با لوازم نیز در مناطق فوق الذکر از ۷ هزار لیر ماهیانه به بالا است که بر اساس لوازم خانه متغییر
می باشد.

اگر در این مناطق بخواهید خانه ای نرمال مانند پنج طبقه های تهران بدون مشاعات و خارج از رزیدانس تهیه نمایید بستگی به کوچه ، خیابان و محله قیمت متفاوت است که در نرمال ترین حالت بدون لوازم برای یک خانه یک خوابه در طبقات اول باید مبلغی در حدود ۳ هزار لیر ماهیانه در نظر گرفته شود در این حالت محله و کوچه و خیابان بسیار بسیار اهمیت دارد که خدایی نکرده در محله ای متفرقه قرار نگیرید .

پس اگر به دنبال اجاره آپارتمان در ۵ نقطه خوب می باشید به این نکته توجه نمایید که همه محلات این مناطق خوب و مورد تایید نمی باشد و همیشه این نکته مهم صدق میکند که هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

خوب اگر این بودجه برای شما بالاست و دوست دارید با مبلغ پایین تری اقدام به اجاره آپارتمان با تمام امکانات در شهرکی خوب نمایید دست شما باز است و می توانید مناطق غرب استانبول در نواحی محلاتی چون بیلیک دوزو را برای اجاره در نظر بگیرید که تمام نیازهای شما را با قیمت بسیار پایی مرتفع می سازد.
برای اجاره آپارتمان با لوازم داخل شهرک در بیلیک دوزو استانبول با احتساب آپارتمان یک خواب شما باید مبلغ ۲.۵۰۰ لیر در نظر بگیرید که آن نیز بر اساس نو بودن لوازم یا نوع شهرک متفاوت خواهد بود.
فرق مناطق غرب استانبول با ۵ منطقه برتر مرکز شهر در فاصله آنها دسترسی و جنس محلات است که به نوعی برای طبقات مختلف متفاوت در نظر گرفته شده است.

 

شما میتوانید با لمس دکمه واتساپ در انتهای این مقاله اقدام به پرسش و مشاوره جهت انتخاب واحد اجاره ای مورد نظر خود با کارشناسان ما نمایید.

 

همچنین ببینید

فروش اقساطی خانه در استانبول ترکیه

نحوه پیدا کردن خانه در ترکیه برای اجاره یا خرید

استانبول جایی است که به حیاط خلوت ما ایرانیان معروف گشته و همواره در طول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی مجاز نمی باشد